2019 m. vasario 18 d. 13:54 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Kada moterys būna neištikimos

(16)

Kada moterys būna neištikimos nuotrauka, foto

Dauguma vyrų mano, kad moteris, patenkinta savo santuoka, niekada neatsidurs svetimo vyro glėbyje. Tačiau jie klysta.

Įprasta manyti, jog atsitiktinius seksualinius santykius užmezga tik jaunos ir psichologiškai nesubrendusios moterys, o patyrusios ir brandžios tokiam žingsniui nesiryžtų. Tam pritarė ir mokslas: šimtai psichoterapeutų vienu balsu tvirtino, kad dailiajai lyčiai pirmiausiai reikalingas emocinis artumas, dvasinis bendrumas ir pasitikėjimas. Vyrams tai nebūdinga - jiems, kad turėtų seksualinių santykių, viso šito nereikia.

Daugybė anketinių tyrimų rodė: vedęs vyras turi 5-6 kartus daugiau nesantuokinių ryšių nei ištekėjusi moteris. Per visą šeimyninį gyvenimą moteris užmezga vidutiniškai vieną du romanus, vyras - nuo penkių iki dešimties.

Tačiau patyrę psichoterapeutai visada žinojo, kad seksualumo srityje ne tik anketas, bet ir pirmąjį klientės pasakojimą reikia vertinti atsargiai. Augant pasitikėjimui, moteris atskleidžia vis naujų savo seksualumo epizodų.

Iš anksto sumenkindamos savo seksualinį aktyvumą, dailiosios lyties atstovės nemeluoja: daug ko iš savo intymaus gyvenimo jos išties neatsimena arba prisimena miglotai; kad atsimintų, joms reikia laiko, pasitikėjimo terapeutu bei ypatingos seanso atmosferos. Ir štai tuomet...

Naujas požiūris

Taigi duomenis apie moterų neištikimybę, kuriuos anksčiau teikdavo anketavimas, galima išmesti į šiukšlių dėžę: netgi anoniminėse anketose dailioji lytis nerašo tiesos.

Šiandien pagrindinis žinių apie šią itin svarbią gyvenimo sritį šaltinis yra medžiaga iš psichoterapijos seansų (kuriuose klientės daug atviresnės), elektroniniai savanorių stebėjimų duomenys bei pačių moderniausių bioorganinių ir genetinių tyrimų (taip pat savanoriškų) duomenys.

Sensacijos prasidėjo prieš penkerius metus, kai masiškai pradėti atlikti genetiniai tyrimai. Tuomet Robinas Beikeris ir jo komanda, apsiginklavusi moderniausia elektronine įranga, atliko tyrimą su 5 tūkstančiais anglių nuo 30 iki 40 metų amžiaus.

Jie nustatė, kad 11 procentų respondenčių vaikų (kas devintas vaikas) - ne nuo teisėto vyro. Beje, daugeliu atvejų pačios moterys to nežinojo. Jos sutiko būti ištirtos hipnozės būdu, tuomet ir paaiškėjo, kad jų vaikai - atsitiktinių seksualinių santykių rezultatas.

Įdomiausia, kad pusė neištikimų moterų atsitiktinio sekso epizodų net neatsimena. Daugiau nei pusė jų įvyko ovuliacijos periodu, per tas keturias penkias dienas, kai moterų seksualinis potraukis pasiekia maksimumą. Beikeris yra įsitikinęs, kad dailioji lytis turi seksualinės neištikimybės geną, kuris šiuo periodu aktyvizuojasi.

Koks šokas ištiko minėtų moterų vyrus, jūs galite įsivaizduoti patys. Beikerio tyrimas išprovokavo beveik 200 skyrybų, ir šimtai tūkstančių anglų bei amerikiečių vyrų nutempė savo atžalas genetiškai ištirti. Rezultatai tiksliai patvirtino Beikerio komandos duomenis.

Seksologams iškilo klausimas: jeigu 11 procentų ištekėjusių moterų pastojo per pirmuosius atsitiktinius lytinius santykius, tai kiek tų santykių būta iš viso? Manoma, kad vienas nėštumas tenka 45-50 "nesaugių" kontaktų, taigi apskaičiavus išeitų, jog trumpalaikių intymių santykių turi 100 proc. moterų!

Pėdsakų nepaslėpsi

Maždaug tuo pat metu garsus Kanados mokslininkas Makgijis sumanė ištirti, ar ištekėjusių moterų lytinių organų mikroflora yra sveikesnė už netekėjusių. Tam jis pasitelkė modernią aparatūrą. Didelei savo nuostabai, mokslininkas kiekvienos ketvirtos tirtosios lytiniuose organuose, be vyro spermatozoidų, aptiko kitų, svetimų spermatozoidų įvairaus senumo liekanų. Aparatūra leido aptikti svetimus spermatozoidus, patekusius prieš 100 dienų iki tyrimo, ir nustatyti jų patekimo laiką dviejų dienų tikslumu. Ir vėl šios dienos sutapo su moters ovuliacijos laikotarpiu! Taip pat paaiškėjo, kad ketvirtadalis moterų nesantuokinių santykių turėjo su skirtingais vyrais.

Remiantis Beikerio, Makgijo ir keleto kitų mokslininkų darbais, padaryta sensacinga išvada: beveik kiekviena ištekėjusi moteris kelis kartus per vedybinį gyvenimą ryžtasi trumpalaikiams seksualiniams santykiams, dažniausiai - su bendradarbiais, buvusiais mylimaisiais arba tiesiog atsitiktinai sutiktais vyrais. Paprastai tai nutinka ovuliacijos metu, impulsyviai, dažniausiai - per vakarėlius. Absoliučia dauguma atvejų šie ryšiai nėra pratęsiami, ir po kelių savaičių moterys juos visiškai pamiršta.

Apie paslėptų mikrofonų naudą

Keletas stambių JAV kompanijų Psichologinių tyrimų centre užsakė kompleksinį tyrimą apie neformalius savo darbuotojų santykius. Tyrimas vyko anonimiškai ir respondentų atsakymai, gavus jų sutikimą, buvo tikrinami melo detektoriumi. Arbatos ir rūkymo kambariuose buvo įrengta akustinė aparatūra.

Tyrėjus pribloškė dvi faktų grupės. Kompanijoje dirbo apie 8 tūkstančius žmonių, baigusių geriausius universitetus, dauguma - vedusių ir ištekėjusių. Kiekvieną vakarą du trys skyriai ką nors švęsdavo: gimtadienį, premijavimą ir pan. Šešis kartus per metus iki vėlumos buvo švenčiamos valstybinės šventės. Kiekvieną vakarą akustinė aparatūra fiksavo tris keturis seksualinius kontaktus, per šventes - iki dešimties. Kontaktai buvo spontaniško pobūdžio, be išankstinių susitarimų. Maždaug tiek pat porų vakarėlių metu tardavosi susitikti ne darbovietėje.

Garso įrašų analizė parodė, kad partneriai vienas į kito glėbį puolė ne tik impulsyviai, bet ir mažai vienas kitą pažinodami. Ir tik viena iš dešimties moterų išreiškė tam tikrą apgailestavimą ar atgailą dėl savo neištikimybės. Beveik visi "nuodėmingieji" tryško džiaugsmu ir paprastai nepareikšdavo noro susitikti dar kartą.

Pusės metų trukmės garso įrašų analizė parodė, kad "atsitiktiniu seksu" mėgavosi maždaug aštuntadalis kompanijos darbuotojų, kai kurie - po keliskart. Apskaičiuota, kad per 10 darbo metų kompanijoje seksualinių santykių turės maždaug 80 proc. moterų ir 60 proc. vyrų.

Tyli šventė nematant vyrui

Čia buvo kalbama tik apie trumpalaikę moterų neištikimybę, kurios vyrai net nevadintų neištikimybe, jeigu būtų kalbama apie juos.

Seksologai ilgą laiką manė, kad "seksas be meilės", "greitas seksas" - tai išskirtinai vyriškas reikalas, kad jų atsitiktinės partnerės - išsiskyrusios, vienišos arba pasileidusios, o šeimos moterims tokia intymaus gyvenimo forma nebūdinga. Šiandien, remiantis naujais faktais, tenka pripažinti, jog šioje srityje mūsų žmonos nuo mūsų ne tik kad neatsilieka, bet dar ir pralenkia.

O kaipgi romanai, kurie tęsiasi nuo kelių savaičių iki begalybės? Tradiciškai manoma, kad jų turi 74-76 proc. vyrų ir 24-26 proc. žmonų, beje, pirmieji juos užmezga 5-6 kartus gyvenime, o antrosios - tik 1-3.

Tačiau šiuolaikiniai tyrimai rodo, kad dideliuose miestuose nesantuokinius ryšius dabar užmezga beveik 40 proc. moterų, ir šis skaičius toliau auga. Neištikimų vyrų "dalis" lieka stabili.

Štai kas labiausiai pritrenkia: skirtingų šalių tyrinėtojų duomenys rodo, kad mūsų žmonos, užmezgusios romaną, tampa daug drąsesnės, jos daug laisviau mėgaujasi seksu nei vedybiniame guolyje. 6 procentai žmonų (gyvenančių dideliame mieste) - išbandė seksą su dviem vyrais, ir vis daugiau moterų ryžtasi atlikti šį eksperimentą. Įdomu, kad savo vyrų siūlymą pabandyti seksą trise arba keturiese jos atmeta.

Nepaisant visų naujausių duomenų, erotinės moters fantazijos ir jų seksualinis elgesys seksologams lieka paslaptis. Nes mylėti, saugoti paslaptis ir konspiruotis jos sugeba kur kas geriau nei mes, vyrai.

Iš užsienio spaudos išvertė Olga Beleičeva

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2017-11-12   11:06

IP: 77.234.46.174Aš esu Elena Andrejus iš Rumunijos. Aš taip džiaugiuosi, kad mano suskaidyta santuoka buvo atkurta po to, kai mano vyras paliko mane ir vaikus kitai moteriai 2 metus. Aš bandžiau būti stiprus tik vaikams, bet negalėjau kontroliuoti skausmų, kurie kankina mano širdį. Man buvo tikrai skauda ir supainioti. Man reikėjo pagalbos, todėl nusprendžiau ieškoti internete ir susipažinome su svetaine, kurioje pasiūlėme, kad dr. Azim-Hassan galėtų padėti sugrįžti pas mus. Aš jaučiau, kad turėčiau jam pabandyti, ir aš kreipėsi į jį. Jis man pasakė, ką daryti, ir aš padariau tai, ko jis reikalavo, tada jis man parodė meilės rašybą. Mano nuostabai, per artimiausias 2 dienas turėjau telefono skambutį ir tai buvo mano vyras, ir jis man pasakė, kad jis manęs ir vaikai praleido. Jis grįžo namo su daugybe meeilės, džiaugsmo, jis atsiprašė manęs ir susitaikė su juo. Nuo to laiko mūsų santuoka buvo stipri ir nuostabesnė nei anksčiau.
Aš tikrai vertinu dr. Azimą-Hassaną už jo stebuklingą darbą. Jei jums reikia savo buvęs mylimasis atgal, nedvejodami kreipkitės į jį el. Paštu:
Azimsacredshul@gmail.com

xxx

2017-10-06   16:30

IP: 213.130.218.100

Prieš gamtą nepapūsi, o jei vyras liurbis, tai pats kaltas. Greičiausiai žmona jam net neįdomi.

***

2015-03-07   16:10

IP: 78.58.199.75

As jus p.Kauniete uzjauciu...bet ir vyras jusu geras kuilys yra....Nera moteru vienu kaltu, abu buna kazkiek kalti, o tokios atsiprasau kekses ir lenda prie silpnu vyru, o vyrus vadinu nevykeliais.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Naujiems kalendoriniams metams prasidėjus tiek vadovai, tiek darbuotojai pradeda ruoštis metiniams veiklos...

Veiklos vertinimo pokalbis - galimybė ar katorga? nuotrauka, foto

Savo artimiesiems teikdami dovanas dažnai siekiame juos nustebinti. Tačiau psichologas Robertas Petruškevičius...

Netinkamos dovanos gali sugriauti santykius nuotrauka, foto

Dauguma jaunų tėvelių, patyrę vaikystėje gana griežto savo tėvų auklėjimo padarinius, dabar...

Pusiausvyra tarp - "galima" ir "negalima", jų paskirtis nuotrauka, foto

Kokios yra dažniausiai taikomos taktikos, pasinaudojant žmonių psichologija, įvykdyti kibernetinį nusikaltimą ir...

Neleiskite sukčiams manipuliuoti savimi nuotrauka, foto

10 svarbiausių atsakymų apie pensijų kaupimą nuotrauka, foto

Lietuva, 10 svarbiausių atsakymų apie pensijų kaupimą

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Klaipėdiečių daugiabutyje išplito lizdinės erkės nuotrauka, foto

Klaipėda, Unikalus klaipėdiškių, gyvenančių viename daugiabutyje, pagalbos šauksmas: po to, kai sprogo kanalizacijos...

Klaipėdoje bare išdaužtas langas nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-12 gautas UAB pareiškimas, jog 2019-02-11, apie 23:14 val. išdaužtas baro, esančio...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...