2019 m. vasario 19 d. 07:35 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Ką daryti, jeigu vyras nenori nieko dirbti?

(11)

2018-05-06, 12:00

Gražina Vasiliauskienė, Alfa.lt

Ką daryti, jeigu vyras nenori nieko dirbti? nuotrauka, foto

© "Fotolia" nuotr.

Susitikote, pamilote vienas kitą, galbūt sukūrėte šeimą ar dar tik susitikinėjate. Ir drugeliai pilve plazdena, ir aistra yra. Bet pastebite, kad išrinktasis gyvenime yra kažkoks per daug inertiškas. Jus stebina, kad jis nieko nenori daryti, nieko nenori keisti, nieko per daug nesiekia, neturi jokių ambicijų?

Jį patenkina mažas atlyginimas, darbas be jokių perspektyvų ir galimybės augti, pigūs drabužiai ir poilsis svetimoje sodyboje. Bet jums atrodo, kad viskas yra laikina ir būtinai pasikeis, kai šalia jo gyvensite jūs, kai susituoksite. Tikriausiai ir jis pats apie tai užsimena. Neva kai bus šeima ir atsiras vaikų, tada jis pasikeis, susiras geriau apmokamą darbą ir pan.

Jeigu patikėsite jo žodžiais, pasikliausite savo viltimis, jums teks skaudžiai nusivilti. Kodėl? Todėl, kad jis ir liks toks pat, koks buvo visą gyvenimą. Ir iki jūsų susitikimo, ir dabar, ir ateityje.

Jeigu dabar, bendraudamas su jumis, jis nieko nenori daryti, vadinasi, nenorės ir tada, kai būsite susituokę ir aplinkui lakstys maži vaikai. Paprasčiausiai jis yra toks žmogus. Arba jis minimalistas ir visi jo norai apsiriboja tuo, kad būtų ką pavalgyti ir kur išsimiegoti. Arba jo šeimoje buvo panaši situacija, jo tėvas buvo inertiškas ir bevalis. Kaip bebūtų, jūs jo nepakeisite. O pasirinkti jums reikia dabar, kol dar esate ant kranto ir neįsėdote į vieną valtį su šiuo žmogumi.

Gerai pasvarstykite, ar sugebėsite pasitenkinti tuo. Ar galėsite pakęsti ir priimti jį tokį? Ar nuolat reikalausite iš jo to, ko jis negali jums duoti? Pasirinkite dabar.

Jeigu norite iš gyvenimo daugiau ir negalėsite susitaikyti su tuo, kad jūsų vyras nieko nenori, nieko nesugeba ir nieko nedaro, kad turėtumėte tai, ko trokštate, vadinasi, jums tikrai ne pakeliui.

Ką daryti moteriai, kurios vyras ėmė keistis santuokoje?

Prieš vestuves jis, regis, daug ko norėjo ir galėjo, o dabar guli ant sofos. Jūs negalite suprasti, kodėl vyras nieko nenori daryti?

„Šiuo atveju svarbu suvokti savo atsakomybę už tai, kas vyksta. Jeigu prieš vestuves jis buvo vienoks, o gyvendamas su jumis pasidarė kitoks, vadinasi, jūs padarėte jam tiesioginį poveikį. Į kokį marinatą įdėsite agurką, toks jis ir bus. Niekas nenori jūsų įžeisti. Tiesiog reikia suvokti savo atsakomybę už šeimos gyvenimą. Aš visada kartoju tai moterims, kurias konsultuoju, ir apie tai rašau savo knygose“, – pabrėžia psichologė ir rašytoja Julija Kravčenko.

Kodėl vyras nieko nenori daryti?

Jei jo vyriška energija slopinama, jei jo charakteris slopinamas, jei jo ambicijos slopinamos, jis nieko nenorės daryti. Ir visa tai slopina ne kas kitas, o moteris, su kuria jis gyvena.

Vyrui, kuris sudaro santuoką, yra trys galimi variantai: arba moteris jį įkvepia, arba paprasčiausiai netrukdo jam, arba jį slopina. Tie vyrai, kurie po vestuvių atsigula ant sofos ar nusėda prie kompiuterių, nenori vystytis, žengti į priekį, nesistengia daugiau uždirbti, būna slopinami stiprių moterų.

Susimąstykite, ar galima pasakyti, kad esate stipri. Ar visus darbus namuose darote pati, visą naštą tempiate ant savo kupros? Kas jūsų santykiuose yra svarbiausias? Kas prisiima atsakomybę už save ir partnerį? Kas dažniausiai tvarko reikalus, aprūpina pinigais, priima sprendimus? Jeigu visa tai darote jūs, tai reikia keistis jums. Nebandykite pakeisti vyro. Nei reikalavimais, nei priekaištais, nei prašymais jo nepakeisite. Keistis reikia pačiai. Vystykite savyje moterišką energiją ir moteriškumą. Mokykitės būti silpna ir išmintinga. Perduokite ir paskirstykite įsipareigojimus, mokykitės prašyti.

„Žinau, kad jums atrodo: jeigu ne jūs, tai niekas to nepadarys. Jeigu jūs nepadarysite to darbo, tai pasaulis sugrius. Bet tai yra jūsų iliuzija. Lengvai galite tuo įsitikinti. Leiskite savo vyrui pajusti, kad gerbiate jį, priimate jį ir rūpinatės. Duokite jam tai, ko jam iš tikrųjų reikia, ir pamatysite, kad jis vėl pasijus esąs vyras. Tada jis vėl ims norėti, ieškoti galimybių ir veikti“, – aiškina psichologė.

Tam reikės priimti sprendimą, kad pradėsite dirbti su savimi ir keistis. Nervinimasis dėl to, kad vyras nieko nedaro, neduos jokios naudos. Ir net suvokti, kad problemos šaknys glūdi jumyse, yra per mažai. „Svarbu pradėti keisti jūsų santykių modelį. Jeigu norite pakeisti savo situaciją, tai veikti reikia būtent jums“, – pabrėžia J. Kravčenko, knygų „Menas mylėti save“, „Vienatvės išgydymas“ autorė.

Žymos: tinginystė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

M

2018-05-08   17:11

IP: 86.38.252.166

Kazkaip autore labai stiprai uz vyro veiksmus atsakomybe perkelia moterims. Tarsi jei ne moteris, tai vyras niekada nepasikeis ir visada liks toks pat, koks buvo paauglyste. As suprantu pasakyma 'krislas akyje neleidzia matyti' ir tai, kad kiekvienai is lyciu budinga asimetriskai zeti i savosios pranasuma, bet kai jau taip vienpusiskai vyras daromas darzove, kuris tarsi pats nieko negali pakeisti, tai cia jau kazkaip atrodo stipriai perlenkta lazda. Siulau autorei ziureti placiau. Galbut ivairios knygos apie tai, kaip zmones pasikeite leis pamatyti, kad tiek vyrai tiek moterys inicijuoti savo pasikeitimus gali ir be aplinkiniu veiksmu.

O ka jau bekalbeti apie tokius fenomenus kaip: 'Atsivertimas; 'staigus metimasis i kazkokias naujas gyvenimo plotmes'; 'paciu raidos procesu inicijuojami pasikeitima' ir t.t. ir t.t.

Taip, kai kuriais tavejais, tai ka desto autore, tinka. Bet manoji patirtis rodo, kad tokiu atveju vargu ar bus bent 10 procentu. Tad problema visai ne cia.

o

2018-05-08   11:40

IP: 77.111.246.15

kas blogai jei rengiuosi pigiais rūbais, neperku brangaus šnapso, neperku brangių cigarečių, neperku brangaus lietuviško kuro, neperku Rolex, nesilankau neadekvaiuose restoranuose ir nekenčiu išsipusčiusių žiurkių?

Vanda

2018-05-07   13:30

IP: 88.119.138.74

Tokį vyrą padažyt ir išmest.....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Naujiems kalendoriniams metams prasidėjus tiek vadovai, tiek darbuotojai pradeda ruoštis metiniams veiklos...

Veiklos vertinimo pokalbis - galimybė ar katorga? nuotrauka, foto

Savo artimiesiems teikdami dovanas dažnai siekiame juos nustebinti. Tačiau psichologas Robertas Petruškevičius...

Netinkamos dovanos gali sugriauti santykius nuotrauka, foto

Dauguma jaunų tėvelių, patyrę vaikystėje gana griežto savo tėvų auklėjimo padarinius, dabar...

Pusiausvyra tarp - "galima" ir "negalima", jų paskirtis nuotrauka, foto

Kokios yra dažniausiai taikomos taktikos, pasinaudojant žmonių psichologija, įvykdyti kibernetinį nusikaltimą ir...

Neleiskite sukčiams manipuliuoti savimi nuotrauka, foto

Ką deklaruoja nusitaikiusieji į Rietavo mero postą? nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose į Rietavo mero pareigas kandidatuos trys asmenys. Vienas...

Netekome sporto žurnalistikos šviesulio nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sporto bendruomenė gedi - netekome didžiąją savo gyvenimo dalį sportui atidavusio...

Norintiems prisiteisti tėvams – savivaldybės atkirtis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos apygardos administracinis teismas antradienį atvertė nekasdienišką bylą – 120 tūkst. eurų...

Menas, statantis tiltus ir žadinantis viltį nuotrauka, foto

Sociumas, Lietuvos pranciškonai, tęsdami nuo miesto įkūrimo pradėtą misiją, Klaipėdoje Mažesniųjų brolių ordino...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 23 min.

Sportas, Paskelbta prieš 23 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sociumas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...