2018 m. rugsėjo 23 d. 20:42 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

"Jam smagiau laiką leisti su draugais"

2018-05-12, 10:01

"Vakarų ekspreso" inf.

"Jam smagiau laiką leisti su draugais" nuotrauka, foto

© "Fotolia" nuotr.

"Trejus metus draugaujame su vaikinu. Problema ta, kad jis dažniau laiką leidžia su draugais negu su manim. Į draugų kompaniją manęs nenori vestis, sako, kad tai tik vyriška kompanija, kad man bus neįdomu, o jiems nejauku. Jeigu kur nors pakviečia draugai, jis viską meta ir važiuoja susitikti. Visada laukia tų susitikimų... Jeigu pakviečiu aš, dažnai atsako, kad užsiėmęs. Paskutinį kartą dėl to labai susipykome, nes jis net negalėjo (manau, nenorėjo) eiti su manim vakarieniauti mūsų trejų metų draugystės proga. Mes dabar savaitę nebendraujame. Aš suprantu, kad jam reikia laisvės, bet... kaip žinoti, ar aš išvis jam dar rūpiu? Ačiū už atsakymą. Kotryna"

Asmeninė laisvė ir dėmesys merginai / vaikinui - skirtingi dalykai, kurie vienas kitam neprieštarauja, netrukdo ir kuriuos galima suderinti. Poros įvairiai sprendžia šią problemą. Vieni daug laiko praleidžia kartu ir į bet kurią kompaniją eina tik kartu. Kiti susitinka su savo draugais be partnerių dalyvavimo.

Asmeninės laisvės "kiekis" - susitarimo dalykas. Tai priklauso nuo individualių žmogaus charakterio savybių, nuo jo asmeninių polinkių. Kartais merginos dėmesio poreikis gali būti suprantamas kaip bandymas riboti vaikino laisvę, jį kontroliuoti, nors iš tikrųjų mergina tik nori daugiau švelnumo ir meilės. Klausimas, kaip dviem žmonėms kurti visaverčius santykius, atrandant kitą, tačiau neprarandant savęs, yra amžinai aktualus ir iki galo, matyt, neišsprendžiamas. Protingiausia būtų visa tai ramiai aptarti ir rasti balansą, t. y. sutarti, kada galima praleisti laiką kartu, o kada atskirai - su draugais.

Visi norime jaustis gerai būdami su mylimaisiais. Užduotis nelengva - atrasti aukso vidurį tarp dviejų kraštutinumų: troškimo susilieti į vieną (idealizavimo, pataikavimo kito poreikiams, aukojimosi dėl jo) ir baimės su juo pernelyg suartėti, susilieti (t. y. prarasti savo tapatybę ir laisvę).

Gyvenimiška išmintis byloja, kad jausmų gilumą atspindi ne žodžiai, kuriuos mes sakome vienas kitam, o poelgiai, t. y. ką esame pasiruošę konkrečiai daryti ir ko nedaryti vardan meilės kitam žmogui. Jei esate tikrai artimi ir vienas kitą mylintys, reikėtų išsiaiškinti, kokie užslėpti psichologiniai dalykai trukdo jums būti kartu, ir pabandyti tai kartu įveikti. Tuomet pereitumėte į brandesnių, atsakingesnių santykių etapą.

Klausimus prašome siųsti adresu klauskite@ve.lt. Dėl privačios konsultacijos galima pasiteirauti tel. 8 685 78601 (psichoterapeutė Vilma Mažeikienė).

Žymos: poros santykiai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

"14 m. sūnus, kuris niekada nekėlė jokių problemų, dabar mane stebina atsisakydamas...

"Sūnus atsisako padėti" nuotrauka, foto

Nežinau ar kreipiuosi deramai, bet… Šeimos nebeliko po 24 m. bendro ...

Vyro neištikimybė: aš pavargau, pasidaviau ir nėra jėgų taikytis nuotrauka, foto

Su stresu, stipriu psichologiniu išgyvenimu susiduriame ...

Stresas ir perdegimas. Ar tai tas pats? nuotrauka, foto

Dauguma psichologų, kalbančių apie konfliktų valdymą, pataria verčiau apskritai jų nepradėti ir...

Konfliktai: ar tikrai reikia jų vengti? nuotrauka, foto

Popiežiaus vizitas Lietuvoje baigėsi maldomis už kankinius ir palinkėjimu Lietuvai nuotrauka, foto

Lietuva, „Šiurpas nukrečia vien tik ištarus žodį Sibiras arba getai Vilniuje, Kaune ir...

„Neptūnas“ sezono starte pranoko „Nevėžį“ nuotrauka, foto

Sportas, Penki naujokai pelnė dviženklį taškų skaičių ir atvedė Klaipėdos „Neptūną“ į pergalę...

Klaipėdiečių jachtos „Defiance“ tragedija: du dingę, viena žuvusi nuotrauka, foto

Klaipėda, Sekmadienį po pietų sporto klubas „Ostmarine“, organizavęs Kapitono Stepono Kudzevičiaus regatą,...

"Kapitonai patys priėmė sprendimą, plaukti ar ne" nuotrauka, foto

Klaipėda, Organizatoriai sunkiai dėlioja žodžius ir gedi nelaimės ištiktų kolegų. Kas ir...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...