2020 m. spalio 22 d. 18:49 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

7 psichologiškai nebrandaus asmens požymiai

(2)

7 psichologiškai nebrandaus asmens požymiai nuotrauka, foto

© Pixabay.com nuotr.

Reklama

Neįmanoma sukurti sveikų santykių su partneriu, kuris būdamas 30–40 metų mąsto kaip vaikas, kuris įsitikinęs, kas visi aplinkai privalo juo rūpintis, jį mylėti.

Toks asmuo suaugo fiziškai, tačiau subręsti psichologiškai ir tapti savarankišku nesugebėjo. Jis toliau priklauso nuo aplinkinių nuomonės, ieško partnerio atramos, reikalauja dėmesio, žavėjimosi ir meilės. Ir tik todėl, kad vaikystėje viso to gavo nepakankamai. Kai buvo mažas, tėvai jį perdėtai globojo arba atstumdami suformavo kompleksus ir baimes.

Jei nenorite visą gyvenimą būti savo antrajai pusei „mamyte“ ar „tėveliu“, įsidėmėkite 7 psichologinio nebrandumo požymius, kurie turėtų priversti jus susimąstyti.

1. Visiška atsakomybės stoka

Nebrandūs žmonės mėgsta žaisti. Jie gali prižadėti kalnus, skolintis pinigus, o paskui „pamiršti“. Jie niekada niekam neskolingi, už nieką neatsako, mikliai išsisuka nuo kaltės jausmo, užtat turi daug pretenzijų pasauliui. Aplinkiniai visada būna kalti dėl jų nesėkmių, nesugebėjimo realizuoti savęs, vienišumo. Todėl jie kelia tiek daug reikalavimų partneriams, stengiasi juos perdaryti, kaltina dėl visokių blogybių.

2. Parazitavimas aplinkinių sąskaita

Dar vienas nemalonus nebrandžių asmenų bruožas yra įprotis naudotis savo artimaisiais kaip gyvenimo resursais. Jie reikalauja, kad artimieji juos išlaikytų, tenkintų poreikius. Visi aplinkui turi juos suprasti, saugoti jų psichiką, nusileisti ginčuose, priimti jų silpnybes ir atleisti. Tačiau sau jie tokių reikalavimų nekelia. Infantilūs asmenys ieško partnerio, kuris jiems atstotų motiną ar tėvą. Jie dažnai įsitaiso papildomų meilužių tam atvejui, jeigu pagrindinis partneris perdegtų, pavargtų jais rūpintis ar net pabėgtų.

3. Nesugebėjimas paprašyti, išreikšti emocijų

Nebrandi asmenybė dažnai nepriima ir nesupranta savo jausmų. Gėdą, baimę, pavydą, meilę ji nuslopina ir paslepia po psichologine gynyba (nuvertinimu, neigimu, racionalizacija, regresija, projekcija). „Aš visai nepykstu. Tu išsigalvoji“, „Nepriėmė į darbą, nelabai ir norėjau“. Iš tokių žmonių sunku sužinoti apie jų tikruosius jausmus. Kad pasiektų savo tikslų , jie griebiasi manipuliacijų. Negavę, ko norėjo, jie lengvai tampa agresyvūs, ima rėkti, žeminti, kaltinti. Jie niekada neatsiprašinėja, nes nesugeba pripažinti savo klaidų.

4. Planavimo atsisakymas, impulsyvumas

Reklama

Jeigu jūsų partneris niekada neužbaigia pradėto darbo, blaškosi nuo vieno sprendimo prie kito, dažnai keičia savo vertybes, interesus ir įpročius, veikiausiai jis yra infantilus. Nebrandūs asmenys kuria savo gyvenimą priklausomai nuo nuotaikos: šiandien myliu, rytoj – ne, šiandien noriu to, rytoj – kito. Pasiryžęs žengti sudėtingą žingsnį, infantilus asmuo lengvai apsigalvoja. Net menki sunkumai jį gąsdina ir išmuša iš vėžių. Jis gali išleisti visus pinigus, o paskui skolintis maistui. Arba išeiti iš namų ieškoti savęs ir iškart sukurti naują šeimą, pamiršęs pirmąją.

5. Priklausomybė nuo partnerio

Psichologiškai nebrandūs žmonės nepakelia vienatvės, todėl stengiasi prilipti prie kito žmogaus – susilieja su mylimuoju, jo draugų, interesų ratu, gyvena jo laimėjimais ir pralaimėjimais. Dėl to jie gali tapti savo artimųjų šešėliais, gyventi jų gyvenimą, atsisakydami savojo „aš“ ir savo poreikių. Toks susiliejimas nepraeina be pėdsakų. Nebrandus asmuo pasidaro kaprizingas ir irzlus. Jis reikalauja rūpinimosi ir dėkingumo už tuos dalykus, kurių jo niekas neprašė. Gali kentėti neištikimybę, smurtą, pažeminimus, visaip pateisindamas nepagarbų antrosios pusės elgesį su juo. Ir viskas todėl, kad jis nesijaučia visavertis ir atskiras žmogus, neturi vidinės atramos.

6 .Psichologinė prievarta

„Nereikia taip audringai reaguoti, aš tik pajuokavau“, „Tu tik išsigalvoji, to nebuvo“, „Niekas kitas nemylės tavęs, išskyrus mane“. Tokius žodžius sako žmonės, kurie nori visiškai kontroliuoti savo partnerius bet kokiomis priemonėmis. Jie gali gąsdinti, primesti savo nuomonę, nuvertinti kito žmogaus jausmus ir norus, abejoti jo protingumu. Tokiuose santykiuose fizinė prievarta pakeičiama psichologine., kurią sunku pastebėti ir įrodyti.

Nesveikas partneris griauna sveikojo savivertę, verčia abejoti savimi, savo emocijomis, įvaro jam daug kompleksų ir baimių, per kurias gali lengvai jį valdyti.

7 .Infantilumas, baimė suaugti

Nebrandžią asmenybę galima atpažinti pagal jos vaidinamą vaiko vaidmenį. Paauglio drabužiai, iššaukiantis makiažas, maištingos muzikos klausymasis, bendravimas su jaunesniais už save žmonėmis. Tokie asmenys bijo rimtų santykių.

Santuoka, karjera, vaikų gimimas atrodo jiems beprasmiški dalykai. Infantilūs tipai nenori suaugti, dažnai keičia lytinius partnerius, ilgai neužsibūna vienoje darbo vietoje, gyvena savo fantazijomis ir svajonėmis, rašo portalas „Flytothesky“.

Reklama

Merginos gali sąmoningai kalbėti vaikišku balsu, ieškoti sau „tėtušio“, kuris patenkintų visus jų poreikius. Vaikinai visa galva pasineria į kompiuterinius žaidimus, atsiribodami nuo šeimos.

Kaip matote, nebrandūs žmonės nesugeba įnešti į santykius svaraus indėlio, priimti partnerio tokio, koks jis yra. Jie panašūs į namą be karkaso, kuris sugrius per pirmąją audrą. Infantilūs asmenys bijo atsakomybės, suaugusiųjų problemų, vienatvės. Jie ieško tokių pat priklausomų partnerių, kurie būtų pasiryžę aptarnauti jų neurozes. Tik jums spręsti, ar vilksite šią naštą, ar pasisemsite kantrybės ir palūkėsite, kol atsiras jūsų vertas žmogus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-10-20   00:23

IP: 103.79.171.217

Deed a Debt Loan To Pay Off Bills?
Take control of your debt today
Available Now Business Expansion Loan Offer?
Do you need a loan to pay off Bills?
Do you need a loan?
Do you need Personal Loan?
Business Expansion Loan?
Business Start-up, Education,
Debt Consolidation Loan
Hard Money Loans
Loan for any thing ?
We offer loan at low interest rate of 2%
Loan with no credit check,
email: [email protected]
whatspp Number +918929490461
Mr Abdullah Ibrahim

2020-10-14   04:49

IP: 198.181.163.157

Mane įskaudino ir skaudėjo širdį, kai prieš septynis mėnesius mano ir vyro santuokoje iškilo labai didelė problema. taip baisu, kad jis kreipėsi į teismą dėl skyrybų. jis sakė, kad daugiau niekada nenorėjo likti su manimi ir nebemylėjo manęs. Taigi, jis susikrovė lagaminus iš namų ir mane ir mano vaikus apėmė stiprus skausmas. Išbandžiau visas įmanomas priemones, norėdamas jį sugrąžinti po daugybės maldavimų, bet nesėkmingai, ir jis man patvirtino, kad apsisprendė ir niekada daugiau nenorėjo manęs matyti. Antradienį, grįžusi iš darbo, sutikau seną draugą, kuris paklausė apie mano vyrą. Aš jam viską paaiškinau, todėl jis man pasakė, kad vienintelis būdas susigrąžinti vyrą buvo aplankyti burtų leidėją, kuris padėjo jam išgyventi sunkius laikus. Niekada netikėjau burtais, bet neturiu kito pasirinkimo, kaip tik laikytis jo patarimų. ratukas patikino, kad kitą dieną atgausiu savo vyrą. Koks neįtikėtinas pareiškimas !! Niekada netikėjau, todėl jis kalbėjo su manimi ir pasakė viską, ką turėjau padaryti, tada kitą rytą taip nustebino mano vyras, kuris manęs neskambino pastaruosius 7 mėnesius, paskambino man pranešti, kad grįžta. Taip neįtikėtina !! Taip jis tą pačią dieną grįžo su didele meile ir džiaugsmu, atsiprašė už savo klaidą ir skausmą, kurį sukėlė man ir mūsų vaikams. ratuko pagalbos dėka nuo šios dienos mūsų santykiai yra tvirtesni nei anksčiau. Taigi aš jums patarsiu, jei turite kokių nors problemų, prašau susisiekti su DR *, aš 100% garantuoju, kad jis padės jums išspręsti jūsų problemas. Siųskite jam el. Laišką adresu [email protected] ARBA „WhatsApp“ / „Viber“ numeris +2347084887094

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Nors savižudybių skaičius Lietuvoje jau keletą metų palaipsniui mažėja, tačiau išlieka vienas...

Kiekvienas žmogus gali prisidėti prie savižudybių skaičiaus mažinimo Lietuvoje nuotrauka, foto

Neįmanoma sukurti sveikų santykių su partneriu, kuris būdamas 30–40 metų mąsto...

7 psichologiškai nebrandaus asmens požymiai nuotrauka, foto

Nesveiki santykiai gadina ne tik psichinę, bet ir fizinę žmogaus sveikatą....

5 signalai, kuriais kūnas parodo, kad santykiai – nesveiki nuotrauka, foto

Socialiniai tinklai šiandien yra tapę neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi. Vieni juos naudoja...

Ar tėvams dera viešinti vaikų nuotraukas socialiniuose tinkluose? nuotrauka, foto

Artėjant Vėlinėms sutvarkytos Kopgalio kapinaitės nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš Vėlines Lietuvos jūrininkų sąjunga (LJS) visada organizuoja talką pirmojo Klaipėdos uosto...

Išskrendantys paukščiai atvėrė ekologines žaizdas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Didžioji paukščių migracija Ventės rage baigiasi kaip niekad anksti. Tokia žinute šią...

Baroti galerijos skrydis – sužibėjo Berlyno meno mugėje ir nuraškė „ArtVilnius'20“ laurus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos Baroti galerijai šie metai ypatingi: vasaros pradžioje sugrįžo į rekonstruotus...

"Talentų kartos" rinktinėje - ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) organizuojamą šeštojo "Talentų kartos" sezono berniukų rinktinę...

Klaipėda, Paskelbta prieš 27 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 48 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...