7 būdai atsikratyti nerimo

7 būdai atsikratyti nerimo

Ką daryti, jeigu nerimas tampa mūsų gyvenimo leitmotyvu ir nepraeina netgi tada, kai stresinė situacija, vertusi mus jaudintis, baigėsi?

Visi jaudinamės ir būgštaujame, kai laukiame kokių nors artėjančių nemalonių įvykių, kai gyvename ekstremaliomis sąlygomis ir pan. Tai normalu ir būdinga visiems žmonėms. Kauno technologijos universiteto mokslininkų šiemet atliktas tyrimas parodė, kad Lietuvoje, jei netektų darbo, nesaugiai jaustųsi beveik 80 proc. žmonių. Tik 2,3 proc. iš respondentų tai nesukeltų jokių problemų. Daugelis iš mūsų jaučiamės nesaugūs susirgę, sulaukę pensijos ir pan. Tačiau jei nėra jokio realaus pavojaus, o jūs nežinia ko nerimaujate, psichologai rekomenduoja "padirbėti" su tam tikromis savo nuostatomis ir pasimokti valdyti save.

Chroniškas nerimas žalingas tuo, kad jis paprasčiausiai trukdo žmogui gyventi. Jam mažai kas teikia džiaugsmo, santykiai su aplinkiniais blogėja, sunku laikytis disciplinos: pradėjęs darbą, jo nepabaigia.

Kaip išvesti save iš šio labirinto, pataria psichologas O. Martinovas knygoje "7 būdai įveikti nerimą".

1. Nebėkite

Jeigu kyla pagunda bėgti, kur akys veda, metus visus darbus ir įsipareigojimus - jokiu būdu nedarykite to. Atvirkščiai: išsikelkite konkretų tikslą ir žūtbūt jį pasiekite.

2. Veikite

Užsiimkite dviejų rūšių veikla (be tiesioginio darbo) - fizinio pobūdžio ir atpalaiduojamąja. Pavyzdžiui, vieną dieną eikite į baseiną arba važinėkitės dviračiu, kitą dieną užsiimkite savanoriavimu, joga ar paprasčiausiai pasivaikščiokite po parką. Sąlyga: sąmoningai vykite šalin mintis apie tai, kas kelia nerimą.

Atminkite: tik ramioje aplinkoje ir tik pailsėjęs žmogus gali mąstyti konstruktyviai ir priimti teisingus sprendimus.

3. Stebėkite

Keiskite nerimastingas mintis džiugesnėmis stebėdami malonius momentus aplink jus ir juos sukurdami patys. Net savo darbo stalo sutvarkymas gali jums pagerinti nuotaiką. Pasidžiaukite aplinkinių žmonių pergalėmis ir sėkme - tai jums suteiks jėgų ir pagarbos.

4. Nusišypsokite

Net jei ir nesinori. Tiesiog atlikite tokį eksperimentą: šyptelkite nepažįstamam žmogui autobuse, parduotuvėje, gatvėje. Iš jų reakcijos jūs pajusite, kad pasaulis ne toks jau ir blogas.

5. Pasilepinkite

Jeigu darbe ar namuose jums kas nors išsunkė jėgas, "persijunkite" į tam tikrą veiklą, kuri pareikalautų visos jūsų energijos. Pavyzdžiui, padarykite reviziją garderobe, pasivaikščiokite po parduotuves ir atsinaujinkite išvaizdą.

6. Nesisvaiginkite

Gal laikinai alkoholis jums ir padės atsipalaiduoti, tačiau kai grįšite į realybę, nerimas dar tik paaštrės. Tikriausiai pastebėjote, kad daugelis alkoholikų - itin nerimastingos asmenybės. Štai kodėl neverta žaisti su ugnimi.

7. Kalbėkite

Jeigu yra žmogus, kuriuo pasitikite, papasakokite jam apie savo nerimą. Žinojimas, kad kažkam esate vertingas ir toks, koks esate, padės numalšinti negatyvius jausmus. Jeigu tokio žmogaus nėra, paieškokite gero psichologo.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder