2018 m. rugsėjo 21 d. 20:48 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klauskite

Klauskite

Žmona visada blogos nuotaikos

Žmona visada blogos nuotaikos nuotrauka, foto

© "Fotolia" nuotr.

"Paskutiniu metu labai pykstamės su žmona. Ji amžinai kažko nepatenkinta, rėkia, priekaištauja, viską aš darau blogai. Tyliu, nieko nesakau, bet jau nebenoriu toliau kentėti jos blogos nuotaikos. Ji taip elgiasi ne tik su manim: užsipuola kaimynus, pardavėjas ir t. t. Nežinau, kas jai darosi, ir ką man daryti, iš kur imti kantrybės su ja."

Aurima DILIENĖ, šeimos santykių konsultantė, psichoterapeutė

Atsako Aurima DILIENĖ, šeimos santykių konsultantė, psichoterapeutė

Ezopo pasakėčia "Šiaurės vėjas ir saulė" pasakoja: "Susiginčijo vėjas su saule, kuris iš jų stipresnis. Netikėtai jie pamatė keliu ateinantį keliautoją. Saulė ir sako: "Matau, kas gali išspręsti mūsų ginčą. Kuris iš mūsų privers tą keliautoją nusimesti apsiaustą, tas ir yra stipresnis. Pradėk tu." Saulė užlindo už debesies, o vėjas pradėjo kiek įmanydamas pūsti į keliautoją. Kuo stipriau pūtė, tuo tvirčiau žmogus suposi į apsiaustą, kol galų gale vėjas iš nevilties liovėsi. Tada išlindo saulė ir ėmė taip šviesti, kad keliautojui greitai pasidarė per karšta eiti įsisupus į apsiaustą."

Šis pasakojimas puikiai atskleidžia žmonių santykius. Šiurkštūs žodžiai kenkia mūsų ryšiams su žmonėmis ir dažnai priverčia juos elgtis dar netinkamiau ir pikčiau. Kovodami būname sužeisti arba susvetimėjame ir imame vengti vienas kito.

Žmonės - ne mašinos, iš kurių gali tikėtis tobulo produkto. Ne kiekvienas elgiasi pagal mūsų prioritetus. Turime priimti šį žmogiškąjį faktorių kaip tarpusavio santykių realybę ir priderinti prie jos savo lūkesčius.

Mes nevaldome kitų žmonių, bet tikrai darome vienas kitam įtaką. Kai kas nors ypač nekantrus su jumis, laikykite tai galimybe būti ypač kantriam su juo. Nustebsite pamatę, kaip kantrybė keičia žmones.

Būti kantriam nereiškia akmeniniu veidu klausytis, kaip kažkas šaukia iš pykčio, o tada išeiti iš kambario nieko nepasakius. Tai ne kantrumas, o atsiribojimas. Kantrybė reiškia, kad mums rūpi kitas žmogus, kad mes išklausome jį ir norime suprasti, kas vyksta jo viduje.

Kantrybė sako: "Tu man rūpi. Nesvarbu, ką ar kaip sakai, - aš niekur nesitrauksiu ir išklausysiu tave."

Kantrybė - tai sugebėjimas kurį laiką pakęsti nemalonų elgesį, pripažįstant to žmogaus jausmus. Jūs negalite reaguoti meile, kol kantriai nesužinojote tiesios. Tai reiškia, kad reikia norėti klausti, kad suprastumėte, ką galvoja ir jaučia kitas žmogus.

Švelnus reagavimas į kitų susierzinimą, nuramina pyktį, parodo, kad mes vertiname santykius ir ieškome problemos sprendimo.

Susikaupkite ties sprendimu, o ne ties problema. Jei dėl kito žmogaus elgesio ar žodžių jums kyla neigiamų jausmų, problema laikui bėgant neišnyks. Ją reikia spręsti.

Žmogaus išdidumas sako: "Negaliu būti tau pakantus, nes tai reikštų, kad aš nusileidau, o tu šito nevertas. Aš teisus, o tu ne". Išdidumas neleidžia mums pamatyti, kad šalia esantis žmogus toks pats vertingas, kaip ir mes. Ir kad mes lygiai taip pat linkę klysti, kaip ir bet kuris kitas.

Žymos: dilienė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klauskite

"Vasarą gaunu poilsio vos dvi savaites, bet iš tikro, viduje, atostogauti pradedu...

"Per atostogas negaliu atsipalaiduoti..." nuotrauka, foto

"Paskutiniu metu labai pykstamės su žmona. Ji amžinai kažko nepatenkinta, rėkia, priekaištauja,...

Žmona visada blogos nuotaikos nuotrauka, foto

Ar Lietuvoje dar stebimasi, kad ne mama, o tėtis nedirba įprasto darbo...

Audrius Morkūnas: "Ne pinigai yra turtas, o laimingų vaikų šypsenos" nuotrauka, foto

"Kai dėl ko nors sutrinku, susigėstu, pradedu nei iš šio, nei iš...

"Kai susigėstu, pradedu juoktis..." nuotrauka, foto

Tradicinėse lenktynėse paskelbtos lygiosios nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienio rytą Klaipėdoje vyko tradicinės lenktynės Dienai be automobilio pažymėti. Studentai varžėsi,...

Klaipėdiečiai vienijasi: dėl smarvės surinko per 3 000 parašų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos gyventojai, nepatenkinti gyvenamosios aplinkos kokybe, surinko daugiau nei 3 tūkstančius parašų....

Neringoje atidengtas suoliukas prancūzų kariams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ketvirtadienį Nidoje, šalia tako Saulės laikrodžio link, atidengtas suoliukas, skirtas prancūzų karių...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (549) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...