2018 m. sausio 19 d. 05:58 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klauskite

Klauskite

Nesmerktini trūkumai

2017-11-25, 18:01

Parengė Vaiva VAIDILAITĖ

Nesmerktini trūkumai nuotrauka, foto

© "Fotolia" asociatyvi nuotr.

Norėdami gauti iš aplinkinių daugiau dėmesio, pagarbos ir meilės, mes bandome atsikratyti tam tikrų savybių, kurias laikome savo trūkumais. Tačiau neskubėkite. Kai kurie trūkumai gali būti ir pranašumai, kurių dėka jūs iriatės į priekį ir sulaukiate aplinkinių pagarbos, rašoma žurnale "Psychologies". Kokie gi trūkumai turimi galvoje?

Egocentrizmas

Tai toks žmogaus bruožas, kuris skatina jį galvoti pirmiausiai apie savo interesus. Aplinkiniams tai, be abejo, ne visada patinka, ir daugelis "egoistų" tuomet jaučiasi nejaukiai, nes mano, jog žmonės nuo jų nusigręš ir nebegerbs.

Pastebėta: egocentrikai paprastai nestokoja nei žmonių dėmesio, nei jų pagarbos. Kitus jie traukia tuo, kad visada žino, ko nori, atkakliai siekia savo tikslo ir dažniausiai pasiekia puikių rezultatų.

Savigyra

Puikavimasis savo gebėjimais, talentais, pasiekimais, pranašumais ir pan. aplinkiniams neatrodo itin žavi savybė, tačiau atkreipkite dėmesį: žmogus, kuris išties turi kuo pasigirti, dažniausiai turi tam pagrindo ir todėl teisėtai gali didžiuotis savimi.

Kitas svarbus momentas: jeigu jūs gyvenate taikoje su savimi, gerai save vertinate ir esate tikri dėl savo unikalumo, - aplinkiniams transliuojate šią informaciją apie save ir skatinate juos galvoti apie jus lygiai taip pat.

Pasitikėjimas savimi

Didelis pasitikėjimas savimi yra ir priežastis, ir pasekmė, kalbant apie tai, kiek žmogus gali gyvenime nuveikti. Gerai apie save manantis asmuo ne visada aplinkiniams kelia susižavėjimą, tačiau daug svarbiau yra tai, kad jis nepaiso aplinkinių nuomonės: remdamasis savąja, jis pasiekia puikių rezultatų.

Kuklumas pakiša koją, kai turite gerų idėjų ir norite įgyvendinti grandiozinių projektų. Jūs nesiryžtate, nes jaudinatės dėl to, jog prieš kitus atrodysite nekukliai arba patirsite nesėkmę ir susigadinsite reputaciją. Dėl šios priežasties genialūs sumanymai lieka neįgyvendinti arba jų autoriai lieka už kadro, o jų vietą užima vidutinio lygio projektai ir "nekuklūs" kolegos.

Ambicijos

Mintis, jog esi vertas daugiau, taip pat daug kam gali pasirodyti nekukli, tačiau didelės ambicijos - lyderio požymis.

Vieni žmonės neturi ambicijų, kiti jas slepia, treti - įgyvendina. Mažiau kvalifikuoti darbuotojai dažnai tampa vadovais tik todėl, kad labiau kvalifikuoti neturi ambicijų ir yra patenkinti esama padėtimi.

Aplinkiniams nebūdinga spėlioti apie mūsų slaptus troškimus - jie žino tai, ką girdi. Neslepiamos ambicijos padeda kelyje į sėkmę.

Hedonizmas

Gebėjimas patirti gyvenimo malonumų taip pat nėra trūkumas. Daugelis žmonių save apriboja taisyklėmis ir niekada neleidžia sau atsipalaiduoti, nes jausdamiesi gerai, būdami prabangoje jaučia nejaukumą ir kaltę prieš kitus.

Sutikite: visiems mums kur kas maloniau bendrauti su žmogumi, kuris yra pailsėjęs ir atsipalaidavęs, nei su tuo, kuris įsitempęs ir prislėgtas kalno problemų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klauskite

"Sveiki. Nedrįstu niekam prasitarti, kad turiu problemų dėl savo vaiko, todėl...

"Nebesutariame su sūnumi..." nuotrauka, foto

"Kai sužinojau apie paauglių savęs žalojimo "žaidimus", maniau, kad tai labai reti...

Tai ne žaidimas nuotrauka, foto

"Froidas sakė, kad nenori rašyti apie meilę, kol ji bus jam neišspręsta...

Ar meilė subrendo?.. nuotrauka, foto

"Mano vaikas, parėjęs iš mokyklos, papasakojo, kad kai kurie vaikai klasėje šaiposi...

Vaikai tyčiojasi iš klasės draugės. Ką daryti? nuotrauka, foto

Sausio 19-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

„Neptūno“ nuotykiai tęsiasi - teks nakvoti Stambule nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams kelionė į Turkiją ir rungtynės su šios šalies „Gaziantep“...

Piliavietėje nori statyti laikiną bokštą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėda, iškėlusi ambicingą tikslą atkurti Memelburgo pilies tūrius, vis neatranda atsakymų į...

Sandėliai grius dėl naujos gatvės nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Klaipėdos politikų prašoma leidimo nugriauti keturis sandėlius, kurie trukdys planuojamai tvarkyti Priešpilio...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...