2019 m. vasario 19 d. 20:43 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klauskite

Klauskite

„Jūs susitvarkysite"

"Daug mano draugių augina vaikus be vyrų. Užaugusi nepilnoje šeimoje, labai gerai suprantu, ką tai reiškia. Jeigu manęs paprašytų jas kaip nors palaikyti, aš joms pasakyčiau tik tiek: "Jūs susitvarkysite."

Savo gyvenimo istorija dalijasi tinklaraštininkė, dviejų vaikų mama Vendi Visner (Wendy Wisner).

Teksto autorė Vendi Visner (Wendy Wisner), wendywisner.com.

"Vaikystėje aš dažnai neapkęsdavau savo mamos. Ji sunkiai dirbo ir namo grįždavo iš nuovargio vos vilkdama kojas. Kartais užmigdavo tik peržengusi namų slenkstį. Prisimenu vakarienę, pašildytą mikrobangėje, ašaras ir riksmus. Kartais taip ant jos pykdavau, kad išplūsdavau bjauriais žodžiais. Tada ji verkdavo, ir aš verkdavau su ja...

Buvo ir gerų dienų. Po kiekvieno barnio mes susitaikydavome. Būdavo, mama pasodindavo mus su sese į automobilį ir veždavosi valgyti ledų. Kartais tiesiog važinėdavomės. Važiuodavome užmiestin pabūti gamtoje.

Aš mylėjau mamą. Ir aš ja žavėjausi. Ji buvo mano atrama. Ir nekęsti jos galėjau tik todėl, kad žinojau: jos meilė man besąlygiška. Galėjau ją skaudinti, nes žinojau: vis tiek ji bus su manim. Nepaisant tėvų skyrybų, ginčų dėl globos, depresijų ir sunkių dienų, mes su sese buvome laimingos.

Ar mus paveikė skyrybos? Be abejo. Bet mes užaugome nepriklausomos. Mes mokame pasirūpinti savimi ir viena kita. Galime pakovoti už save. Svarbiausia - mes mokame mylėti.

Mamos pastangas aš galėjau įvertinti tik tada, kai pati tapau mama. Skirtumas tik tas, kad aš turiu pagalbininką, savo vyrą, kuris kartu su manimi augina vaikus. Neįsivaizduoju, kaip mama susitvarkydavo viena. Kai buvau maža, tėvas buvo šalia, jis buvo geras tėtis. Kai gimė sesuo, mama jau buvo viena. Man buvo penkeri. Ar daug gali padėti penkerių metų vaikas?

Aš be galo dėkinga mamai. Nesu viena, bet daug mano draugių augina vaikus be vyrų. Užaugusi nepilnoje šeimoje, labai gerai suprantu, ką tai reiškia. Jeigu manęs paprašytų jas kaip nors palaikyti, aš joms pasakyčiau tik tiek: "Jūs susitvarkysite."

Jūs jau dabar susitvarkote. Taip, nesate idealios, bet idealių mamų ir nebūna. Vaikai jaučia, kaip juos mylite, ir tai yra svarbiausia. Net jeigu jums atrodo, kad skyrybos sugadino jiems gyvenimą, kad atėmėte iš jų kai ką svarbaus, - atminkite, vaikams svarbiausia - jūsų meilė.

Kartais jums gali atrodyti, kad vaikai visiškai nevertina jūsų pastangų. Jie rodo kaprizus, išveda jus iš kantrybės... Kartais jums norėtųsi, kad būtumėte du viename: kad vienas galėtų nusnūsti, kol kitas prižiūri vaikus.

Tačiau jūs susitvarkote. Jūsų vaikams viskas bus gerai. Jie turi jus.

Galbūt vaikai dabar jums nejaučia dėkingumo, bet patikėkite: darote svarbiausią darbą pasaulyje. Nekaltinkite savęs, kad jie auga be tėvo. Apsikabinkite savo vaikus ir gyvenkite toliau. Viskas bus gerai."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klauskite

Lie­tu­vo­je, kaip ir dau­ge­ly­je kitų šalių, vis dau­gė­ja žmo­nių, kurių san­tuo­ka bai­gia­si...

Kodėl san­tuo­kos nutrau­ki­mas gali užtruk­ti? nuotrauka, foto

"Vasarą gaunu poilsio vos dvi savaites, bet iš tikro, viduje, atostogauti pradedu...

"Per atostogas negaliu atsipalaiduoti..." nuotrauka, foto

"Paskutiniu metu labai pykstamės su žmona. Ji amžinai kažko nepatenkinta, rėkia, priekaištauja,...

Žmona visada blogos nuotaikos nuotrauka, foto

Ar Lietuvoje dar stebimasi, kad ne mama, o tėtis nedirba įprasto darbo...

Audrius Morkūnas: "Ne pinigai yra turtas, o laimingų vaikų šypsenos" nuotrauka, foto

Vicemero nuomonė suerzino visuomenininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečius metus tęsiasi teismų ir Etikos komisijos skundų nagrinėjimo maratonas dėl vicemero...

Klaipėdos „Atlantas“ vis dėlto rungtyniaus A lygoje nuotrauka, foto

Sportas, Džiugi žinia uostamiesčio futbolo mėgėjams - vasario 19 dieną LFF vykdomojo komiteto...

A. Boso misija medaliuose įprasminti valstybės praeitį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdietis skulptorius Algirdas Bosas, išgarsėjęs monumentaliais darbais viešosiose erdvėse, medalistiką vadina antraja savo...

Naujas asfaltas - trims Klaipėdos gatvėms nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiais metais ištisinė asfalto danga bus paklota Gedminų, Šermukšnių bei Jurginų gatvėse,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 42 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...