2018 m. sausio 19 d. 17:44 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klauskite

Klauskite

Emigracija - ne priežastis didesniems alimentams

2017-05-07, 08:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Emigracija - ne priežastis didesniems alimentams nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Auginu du vaikus. Vaiko tėvas kartu negyvena, bet moka alimentus. Jo mokamų pinigų man neužtenka, pati uždirbu mažai, todėl ketinu su vaikais išvažiuoti gyventi į užsienį. Žinau, kad ten vaikų išlaikymui gali reikėti dar daugiau pinigų. Ar galėčiau dėl to prisiteisti didesnius alimentus?

Advokatų kontoros "Damulevičius ir Damulevičiūtė-Jakimavičienė" teisininkė Eglė Morkūnienė akcentuoja, kad savo nepilnamečius vaikus privalo išlaikyti abu tėvai proporcingai vaikų poreikiams ir savo turtinei padėčiai, o išlaikymo tvarka ir forma nustatoma bendru tėvų susitarimu.

"Tėvams nesusitarus, jų ginčą gali išspręsti teismas. Visais atvejais turi būti nustatomas konkretus vaiko poreikių turinys, įvertinta, ar išlaikymas bus pakankamas tenkinti būtinas vaiko vystymosi sąlygas - ar bus patenkinti vaiko poreikiai maistui, aprangai, būstui, sveikatai, mokslui, poilsiui, laisvalaikiui, kultūriniam ir kitokiam ugdymui. Vaikai turi lygias teises gauti išlaikymą, tačiau kiekvienam iš jų skiriamo išlaikymo dydis gali skirtis priklausomai nuo objektyvių ir subjektyvių priežasčių - vaiko poreikių: gyvenimo sąlygų užtikrinimo, sveikatos priežiūros, fizinio ir dvasinio lavinimo bei kitų", - aiškina teisininkė.

Anot jos, nors vaiko interesai ginami prioritetiškai, tačiau nustatant priteistino išlaikymo dydį, svarbi ir tėvų materialinė padėtis. Turi būti atsižvelgta į tai, kokio dydžio pajamomis disponuoja išlaikymo prievolę turintis vaiko tėvas (motina) ar tos pajamos reguliarios, kokio dydžio turtas valdomas, ar turima reikalavimo teisių arba skolų kitiems asmenims. Įtakos turi ir išlaikomų asmenų skaičius.

"Vien tai, jog nepilnamečio vaiko tėvas ar motina nedirba arba gauna mažas pajamas iš savo darbo, negali būti pagrindas skirti vaikui mažesnį išlaikymą. Turi būti atsižvelgta į tokio tėvo ar motinos pastangas susirasti geriau apmokamą darbą, profesines galimybes, sveikatos būklę, valstybės ekonominę padėtį ir kitas aplinkybes. Tad tokiu atveju, kai vaikas išvyksta gyventi į užsienio valstybę, kurioje pragyvenimo lygis yra aukštesnis nei Lietuvoje, vieno iš tėvų iniciatyva, likusiam gyventi Lietuvoje vaiko tėvui ar motinai neturėtų kilti pareiga prisiimti dėl šios priežasties padidėjusių išlaidų tenkinant vaiko poreikius. Dėl vaiko išvykimo gyventi į užsienio valstybę padidėjusios jo poreikių tenkinimo išlaidos atitinkama dalimi turi tekti tam iš tėvų, kurio iniciatyva vaikas išvyko iš Lietuvos, nebent tėvų turtinės padėties kriterijus pateisintų kitokį sprendimą", - teigia E. Morkūnienė.

Ji taip pat akcentuoja, kad vaikui skirtas išlaikymas privalo būti naudojamas tik jo interesams. Jis negali būti naudojamas kitų asmenų asmeniniams poreikiams tenkinti, įskaitant tėvo ar motinos. Išlaikymą teikiantis vienas iš tėvų turi teisę kontroliuoti išlaikymo panaudojimą.

Klausimus teisininkams ir kitiems specialistams galite siųsti el. paštu aktualijos@ve.lt arba užduoti tel. (8 46) 411 305.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klauskite

"Sveiki. Nedrįstu niekam prasitarti, kad turiu problemų dėl savo vaiko, todėl...

"Nebesutariame su sūnumi..." nuotrauka, foto

"Kai sužinojau apie paauglių savęs žalojimo "žaidimus", maniau, kad tai labai reti...

Tai ne žaidimas nuotrauka, foto

"Froidas sakė, kad nenori rašyti apie meilę, kol ji bus jam neišspręsta...

Ar meilė subrendo?.. nuotrauka, foto

"Mano vaikas, parėjęs iš mokyklos, papasakojo, kad kai kurie vaikai klasėje šaiposi...

Vaikai tyčiojasi iš klasės draugės. Ką daryti? nuotrauka, foto

Taupysime ir neįgaliųjų sąskaita? nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Naujoji valdžia, kaitaliodama įstatymus, atrodo, užsimojo jau ir prieš labiausiai pažeidžiamus visuomenės...

"Neptūno" klube - naujas direktorius nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno" krepšinio klube tęsiasi geros permainos. Nuo rugsėjo 12-osios klubo direktoriumi...

Miesto centre pareigūnai saugojo pėsčiuosius nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien Klaipėdos m. policijos komisariato pareigūnai pačiame miesto centre organizavo prevencijos priemonę...

Dėl vyro apirusiu veidu gydymo - į teismą nuotrauka, foto

Kriminalai, Plungės rajono savivaldybės administracija kreipiasi teismą dėl priverstinio gydymo Alksnėnų kaime rastam...

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...