2018 m. liepos 19 d. 22:29 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klauskite

Klauskite

Emigracija - ne priežastis didesniems alimentams

2017-05-07, 08:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Emigracija - ne priežastis didesniems alimentams nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Auginu du vaikus. Vaiko tėvas kartu negyvena, bet moka alimentus. Jo mokamų pinigų man neužtenka, pati uždirbu mažai, todėl ketinu su vaikais išvažiuoti gyventi į užsienį. Žinau, kad ten vaikų išlaikymui gali reikėti dar daugiau pinigų. Ar galėčiau dėl to prisiteisti didesnius alimentus?

Advokatų kontoros "Damulevičius ir Damulevičiūtė-Jakimavičienė" teisininkė Eglė Morkūnienė akcentuoja, kad savo nepilnamečius vaikus privalo išlaikyti abu tėvai proporcingai vaikų poreikiams ir savo turtinei padėčiai, o išlaikymo tvarka ir forma nustatoma bendru tėvų susitarimu.

"Tėvams nesusitarus, jų ginčą gali išspręsti teismas. Visais atvejais turi būti nustatomas konkretus vaiko poreikių turinys, įvertinta, ar išlaikymas bus pakankamas tenkinti būtinas vaiko vystymosi sąlygas - ar bus patenkinti vaiko poreikiai maistui, aprangai, būstui, sveikatai, mokslui, poilsiui, laisvalaikiui, kultūriniam ir kitokiam ugdymui. Vaikai turi lygias teises gauti išlaikymą, tačiau kiekvienam iš jų skiriamo išlaikymo dydis gali skirtis priklausomai nuo objektyvių ir subjektyvių priežasčių - vaiko poreikių: gyvenimo sąlygų užtikrinimo, sveikatos priežiūros, fizinio ir dvasinio lavinimo bei kitų", - aiškina teisininkė.

Anot jos, nors vaiko interesai ginami prioritetiškai, tačiau nustatant priteistino išlaikymo dydį, svarbi ir tėvų materialinė padėtis. Turi būti atsižvelgta į tai, kokio dydžio pajamomis disponuoja išlaikymo prievolę turintis vaiko tėvas (motina) ar tos pajamos reguliarios, kokio dydžio turtas valdomas, ar turima reikalavimo teisių arba skolų kitiems asmenims. Įtakos turi ir išlaikomų asmenų skaičius.

"Vien tai, jog nepilnamečio vaiko tėvas ar motina nedirba arba gauna mažas pajamas iš savo darbo, negali būti pagrindas skirti vaikui mažesnį išlaikymą. Turi būti atsižvelgta į tokio tėvo ar motinos pastangas susirasti geriau apmokamą darbą, profesines galimybes, sveikatos būklę, valstybės ekonominę padėtį ir kitas aplinkybes. Tad tokiu atveju, kai vaikas išvyksta gyventi į užsienio valstybę, kurioje pragyvenimo lygis yra aukštesnis nei Lietuvoje, vieno iš tėvų iniciatyva, likusiam gyventi Lietuvoje vaiko tėvui ar motinai neturėtų kilti pareiga prisiimti dėl šios priežasties padidėjusių išlaidų tenkinant vaiko poreikius. Dėl vaiko išvykimo gyventi į užsienio valstybę padidėjusios jo poreikių tenkinimo išlaidos atitinkama dalimi turi tekti tam iš tėvų, kurio iniciatyva vaikas išvyko iš Lietuvos, nebent tėvų turtinės padėties kriterijus pateisintų kitokį sprendimą", - teigia E. Morkūnienė.

Ji taip pat akcentuoja, kad vaikui skirtas išlaikymas privalo būti naudojamas tik jo interesams. Jis negali būti naudojamas kitų asmenų asmeniniams poreikiams tenkinti, įskaitant tėvo ar motinos. Išlaikymą teikiantis vienas iš tėvų turi teisę kontroliuoti išlaikymo panaudojimą.

Klausimus teisininkams ir kitiems specialistams galite siųsti el. paštu aktualijos@ve.lt arba užduoti tel. (8 46) 411 305.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klauskite

"Vasarą gaunu poilsio vos dvi savaites, bet iš tikro, viduje, atostogauti pradedu...

"Per atostogas negaliu atsipalaiduoti..." nuotrauka, foto

"Paskutiniu metu labai pykstamės su žmona. Ji amžinai kažko nepatenkinta, rėkia, priekaištauja,...

Žmona visada blogos nuotaikos nuotrauka, foto

Ar Lietuvoje dar stebimasi, kad ne mama, o tėtis nedirba įprasto darbo...

Audrius Morkūnas: "Ne pinigai yra turtas, o laimingų vaikų šypsenos" nuotrauka, foto

"Kai dėl ko nors sutrinku, susigėstu, pradedu nei iš šio, nei iš...

"Kai susigėstu, pradedu juoktis..." nuotrauka, foto

Įspėja BMW savininkus: į juos nusitaikė ištisos gaujos nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdoje atgijo mašinvagiai – per vieną naktį išdaužus trijų automobilių BMW langų...

Krantinės rekonstruotos nestabdant krovos nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos uoste įsigudrinta rekonstruoti krantines nestabdant darbų krovos kompanijoje. Tai padaryti nebuvo...

Klaipėdos regionas formuos plėtros strategiją nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos regiono savivaldybės formuos vieningą turizmo ir žemės ūkio sektorių viziją 2030...

Inovatyvios karinės technologijos - nauja niša verslui nuotrauka, foto

Ūkis, Prieš keletą savaičių Europos Parlamentas pritarė pirmajai ES gynybos pramonės naujovių ir...

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Jūra, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...