2018 m. rugsėjo 20 d. 05:14 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klauskite

Klauskite

Darbdavys gali drausti naudotis asmeniniu telefonu

2016-07-02, 12:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Darbdavys gali drausti naudotis asmeniniu telefonu nuotrauka, foto

PRIEŽASTYS. Naudojimasis asmeniniais telefonais darbo vietoje dažnai kenkia našiam darbui, konfidencialios informacijos apsaugai, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų užtikrinimui, todėl darbdavys gali drausti jais naudotis.

© ITAR-TASS/SCANPIX nuotr.

UAB, kurioje dirbu, direktorius pasirašė ir viešai paskelbė įsakymą, kuriuo "asmeniniai telefonai darbo vietoje įmonės darbuotojams yra draudžiami". Toks draudimas motyvuojamas Vidaus darbo tvarkos taisyklėmis, o už jo nepaisymą žadama taikyti drausmines nuobaudas. Ar darbdavys turi teisę priimti tokį įsakymą?

Advokatų kontoros "Damulevičius ir Damulevičiūtė-Jakimavičienė" teisininkė Eglė Morkūnienė akcentuoja, kad darbo tvarką darbovietėje apibrėžia darbo tvarkos taisyklės, kurias tvirtina darbdavys, suderinęs su darbuotojų atstovais. Šios taisyklės gali būti papildytos darbdavio įsakymais (tokie papildymai taip pat yra derinami su darbuotojų atstovais). Darbuotojai su darbo tvarkos taisyklėmis ir kitais lokaliniais teisės aktais turi būti supažindinti pasirašytinai.

"Darbo tvarkos taisyklės gali numatyti draudimą darbuotojams darbo vietoje naudotis asmeniniais daiktais. Toks draudimas paprastai yra susijęs su technologiniais trikdžiais, konfidencialios informacijos saugumo užtikrinimu, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų užtikrinimu, darbuotojų produktyvumo didinimu. Manytina, kad draudimas darbo vietoje naudotis asmeniniais telefonais nepažeidžia teisėtų darbuotojų interesų. Darbuotojai turi dirbti dorai ir sąžiningai, laikytis darbo drausmės, laiku ir tiksliai vykdyti teisėtus darbdavio ir administracijos nurodymus, darbo normas, laikytis technologinės drausmės, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų. Naudojimasis asmeniniais telefonais darbo vietoje dažnai kenkia našiam darbui, konfidencialios informacijos apsaugai, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų užtikrinimui", - sakė E. Morkūnienė.

Už darbo tvarkos taisyklių nesilaikymą gali būti taikomos drausminės nuobaudos: pastaba, papeikimas arba atleidimas iš darbo. Skiriant drausminę nuobaudą turi būti atsižvelgiama į darbo drausmės pažeidimo sunkumą ir sukeltas pasekmes, darbuotojo kaltę, į aplinkybes, kuriomis šis pažeidimas buvo padarytas, į tai, kaip darbuotojas dirbo anksčiau.

Klausimus teisininkams ir kitiems specialistams galite siųsti el. paštu aktualijos@ve.lt arba užduoti tel. (8 46) 411 305.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klauskite

"Vasarą gaunu poilsio vos dvi savaites, bet iš tikro, viduje, atostogauti pradedu...

"Per atostogas negaliu atsipalaiduoti..." nuotrauka, foto

"Paskutiniu metu labai pykstamės su žmona. Ji amžinai kažko nepatenkinta, rėkia, priekaištauja,...

Žmona visada blogos nuotaikos nuotrauka, foto

Ar Lietuvoje dar stebimasi, kad ne mama, o tėtis nedirba įprasto darbo...

Audrius Morkūnas: "Ne pinigai yra turtas, o laimingų vaikų šypsenos" nuotrauka, foto

"Kai dėl ko nors sutrinku, susigėstu, pradedu nei iš šio, nei iš...

"Kai susigėstu, pradedu juoktis..." nuotrauka, foto

Policijos pareigūnams - mero sveikinimai nuotrauka, foto

Klaipėda, Geriausios Lietuvos policijos pareigūnų komandos konkurse antrą vietą užėmusius Klaipėdos pareigūnus trečiadienį...

Tikintiesiems: atmintinė ko nesinešti į susitikimą su popiežiumi nuotrauka, foto

Lietuva,

Savaitgalį Klaipėdoje - tautinės olimpiados 80-mečio minėjimas nuotrauka, foto

Sportas, Jau ateinantį savaitgalį Klaipėdoje ketinama iškilmingai paminėti pirmąją Lietuvos tautinę olimpiadą, vykusią...

Ieškomas niekšas, sumušęs moterį su vaiku vežimėlyje nuotrauka, foto

Kriminalai, Po šeštadienį Klaipėdoje Dragūnų rajone įvykdyto šiurpaus nusikaltimo, kai buvo užpulta vežimėlį...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...