2018 m. rugsėjo 22 d. 19:33 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klauskite

Klauskite

Ar meilė ir pyktis - suderinami?

Ar meilė ir pyktis - suderinami? nuotrauka, foto

"Nežinau, kaip aiškiau apibūdinti savo problemą. Beveik metus draugavau su vaikinu. Dirbome, daug laiko leisdavome kartu. Mums buvo gerai, aš jį mylėjau ir jis sakė, kad myli mane. Vasarą jis išvažiavo dirbti į užsienį. Kvietė važiuoti kartu, aš nepasiryžau. Jei atvirai - pabijojau. Tokio darbo, kokį dirbu Lietuvoje, ten nesitikiu gauti, o "arti" kaip juodadarbė nenorėjau.

Jis dabar ten, dirba sunkiai, vis siunčia trumpąsias žinutes, kartais, kai gali prieiti prie kompiuterio, parašo elektroninį laišką. Skambina retai. Suprantu, kad jam nelengva, kad ilgisi manęs. Pirmą mėnesį ir man buvo sunku, atrodė, neištversiu, o dabar apsipratau. Kai jis paskambina, kažkoks nemalonus jaudulys apima, lyg turėčiau šnekėti per prievartą. Aišku, stengiuosi neišsiduoti. Kartais klausiu savęs - ar aš jį myliu? O gal net nemylėjau? Nežinau, kaip bus, kai jis grįš Kalėdoms. Kaip man susivokti savyje?"

Psichologė psichoterapeutė Viktorija Vaišvilaitė:

Dėkoju Jums už atvirą ir nuoširdų laišką. Kalbėti apie jausmus nėra lengva, ypač kai jie keičiasi, persipina, kai šalia buvusio jausmo atsiranda naujas ar "nepageidaujamas". Jūsų klausimas "Ar aš myliu šį žmogų?" turbūt pažįstamas daugeliui laikraščio skaitytojų.

Žodžiu "meilė" vadiname nepakartojamą jausmą, kuris ryškiau nušviečia pasaulį ir pakylėja, sušildo mus. Matyt, ne veltui meilė lyginama su liepsna, fakelu. Tačiau kaip laužo, taip ir meilės liepsnai reikia kuro - regos, klausos, lytėjimo, kvapo ir skonio potyrių, kuriuos suteikia buvimas su mylimuoju. Ilgiau negalėdami paliesti mylimo žmogaus, neužuosdami jo kvapo, jausmo ugnį palaikome tik regimaisiais prisiminimais. Deja, atminties vaizdai blėsta. Bendravimas elektroniniu paštu ar SMS žinutėmis gana greitas, bet prisilietimo, apkabinimo, intymumo jis negali atstoti. Taip pat jo neatstoja ir pokalbiai telefonu.

Ilgesys vargina, kelia įtampą. Kartais žmonės ilgesį jaučia net kaip skausmą kūne - spaudžia, skauda širdį. Ko gero, pirmą mėnesį po draugo išvykimo Jums buvo sunku, nes ilgėjotės jo. O vėliau? Laimei ar nelaimei, bėgant laikui jausmai keičiasi. Ėmėte pastebėti savyje "nemalonų jaudulį", kai paskambina draugas. Į kokį jausmą tas jaudulys būtų panašesnis? Į susierzinimą, apmaudą? Kokiais žodžiais išreikštumėte nenorą kalbėti - "atstok, palik mane ramybėje" ar dar kaip nors? Jei norite susivokti, pasistenkite įsiklausyti į save. Gali būti, kad už nenoro kalbėtis pamatysite pyktį.

Pabandysiu paaiškinti, ką turiu omenyje. Jums kartu buvo gerai. Jūsų santykiai galėjo tęstis, plėtotis, jei ne jo sprendimas išvažiuoti. Jis išvažiavo, Jūs likote. Protu galima suvokti, jog užsidirbti svarbu, jog jam ten sunku, jis sunkiai dirba ir panašiai, o širdyje tuo pačiu metu jaustis paliktai ir dėl to pykti. Jūsų situacijoje tai būtų visai natūralu ir suprantama. Mes pykstame, kai iš mūsų atima tai, kas brangu ir malonu, - pavyzdžiui, galimybę būti kartu su mielu žmogumi. Pyktis nebūtinai ištrina ar panaikina meilę ir ilgesį, jis gali juos tik užgožti.

Nesiimu atsakyti, ką Jūs jaučiate savo draugui, nes Jūsų jausmai yra Jūsų vidinis turtas. Noriu tik pasakyti, jog tam pačiam žmogui vienu metu galime jausti prieštaringus jausmus arba, kitaip tariant, jausmų mišinį.

Susigaudyti savyje padeda savęs klausymasis arba kalbėjimasis su atidžiu ir jautriu pašnekovu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klauskite

"Vasarą gaunu poilsio vos dvi savaites, bet iš tikro, viduje, atostogauti pradedu...

"Per atostogas negaliu atsipalaiduoti..." nuotrauka, foto

"Paskutiniu metu labai pykstamės su žmona. Ji amžinai kažko nepatenkinta, rėkia, priekaištauja,...

Žmona visada blogos nuotaikos nuotrauka, foto

Ar Lietuvoje dar stebimasi, kad ne mama, o tėtis nedirba įprasto darbo...

Audrius Morkūnas: "Ne pinigai yra turtas, o laimingų vaikų šypsenos" nuotrauka, foto

"Kai dėl ko nors sutrinku, susigėstu, pradedu nei iš šio, nei iš...

"Kai susigėstu, pradedu juoktis..." nuotrauka, foto

Klaipėdoje - nemokamos regbio rungtynės nuotrauka, foto

Sportas, ŠIEMET kelių veteranų entuziastų pastangomis buvo atkurta "Klaipėdos kovos" vyrų regbio komanda....

Klaipėdos krašto gubernatoriai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Klaipėdos krašte nuo 1924 iki 1939 metų vienas po kito darbavosi devyni...

Planuojama regatą nutraukti nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį į Baltijos jūrą iš Klaipėdos uosto išplaukė 9 jachtos. Dvi dienas...

Pėsčiųjų žygyje - ir vyrai su persodintomis širdimis nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį rytą AB „Smiltynės perkėla“ keltas dirbo „sušilęs“ – į Smiltynę reikėjo...

Sportas, Paskelbta prieš 32 min.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...