2019 m. gegužės 26 d. 16:41 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klaipėdiečiai

Komentarai

Pranas

2017-06-15   12:25

IP: 86.100.25.181

Niekada negalvojau kad bohemos atstovai tokie pavyduoliai...sekmes Tau Jovita

Anė

2011-03-10   17:20

IP: 78.58.101.213

Puiku, Jovita, kad yra visokių komentarų. Visada jų būna. Visada iš puikių ir iš blogų ,,kažką" tokio neapčiuopiamo, bet, sutikim, gal ir teisingo, pasiimam, priimam, įsidėmim... Stengiamės nebepaslysti...
Linkiu sėkmės visur....

Ašara

2010-05-02   07:41

O, kaip šaunu. Rodos, Songailaitė - Saulėnienė (iki šiol nežinojau jos ištekėjusios pavardės) suvienys 1967-ųjų VVPI LKLF laidos studentus. Deja, jau pensininkus. Varčiau tą knygą ,,Nugrimzdusi Klaipėda" ir nesuvokiau, kodėl I. Simonaitytės vardo ta premija.?Tikrai pritariu visiems tiems, kurie nesutinka. Aš irgi. Ne tuo adresu ji paskirta. Iš tikrųjų ir pasiūlė (man žinoma) grupelė Jovitos savų. Juk buvo tikrai iš ko atrinkti.
Aš irgi prisimenu Jovitą naivią mergelę, trokštančią dėmesio, meilės (tiesą pasakius, visi to norėjom ir norim), bet jai neypatingai sekėsi. Juk buvo paprastutė provincijos mergelė, kupina puikybės, siekianti bet kokia kaina pripažinimo.
Jovita, gal Tu ir daug pasiekei, nežinau. Linkiu visko siekti tik savu darbu, savu protu. Jei dar dirbi su mokiniais ar studentais, tai būk savimi. Nekelk aukšiau savęs virš kolegų. kaip, kad jaunystėje. Žinok,kad šalia Tavęs yra gerokai protingesnių, puikiai išmanančių. Kuklumas tegu lydi tave, Jovita.

Rasa

2010-05-02   07:41

Sveiki, LAŠE, JOVITA. Ko gero, mes esam buvę bendrakursiai. Studijavom Lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus Pedagoginiame. Kas Tu esi, LAŠE? Kas bebūtum, pritariu Tavo mintims apie bendrakursės Jovitos (Songailaitės iš Endriejavo) Saulėnienės gautą premiją. Tikrai nepavydžiu, bet iš tikrųjų negarbinga. Juk buvo pateika darbų, atitinkančių I. Simonaitytės vardo premijos konkurso nuostatus. Tiesa, Jovita juk tik lituanastė. Ar jai suvokti istorines plonybes? Suprasčiau, kad jei šio darbo būtų ėmęsis istorikas (o Klaipėdoje jų tikrai yra . Ir ekspertų, ir parengusių įv. knygų). Būtų svariau, tikriau.
Jei kažkam labai norėjosi pamaloninti Jovitą premija, buvo galima ir už kitokį darbą. Būtinai savą, autentišką. Nabūtinai dabarJokiu būdu ne už ,,Nugrimzdusi Klaipėda" Tai ne JŲ darbas, tai tik pasinaudota išėjusių ANAPILIN. medžiaga. Jie niekada jau neapsigins, nepaprieštaraus. Taip, p. Jovita, lauksim TAVO pačios parengtų darbų. Prisimeni, kaip rengei savo DIPLOMINĮ apie, rodos, VAIŽGANTĄ? Sėkmės Tau.

Lašas

2010-05-02   07:41

Malonu buvo išgirsti, kad Jovita Saulėnienė - Songailaitė parengė su kolege knygą ,,Nugrimzdusi Klaipėda". Bet I. Simonaitytės premija už svetimas surinktas mintis prasilenkia su bet kokia logika. Be abejo, pažintine prasme - - svarbus darbas, bet tai - ne autentiškas JOS kūrinys.
Gerai pamenu Jovitą studentę VVPI (1963-1967). Mėgo būti garbinama ir dėmesio centre visur: auditorijoj, visuomeninėj veikloj, vakarėliuose. Ne visada pavykdavo, dažnai ir pro šoną ,,prašaudavo", bet tuomečiam LKLF dekanui J. Riškui, dėst. A. Vaitiekūnienei sugebėjo įsiteikti. Na, o toliau, kai dekanas užtarėjas, ar bėra lengviau brautis.Priemonės nesvarbios, svarbi vieta po saule. Linkiu, Jovita, pareikšti SAVUS pamąstymus,savą kruviną darbą pateikti.Tada bus iš tikrųjų pelnyta Garbė.

Egidijus

2010-05-02   07:41

Mano mieloji, senoji, gražioji- dvelkia pseudoromatika. Būtų pagyvenusi autorių aprašomaisiais laikotarpiais (XIX.-XXa. pr.), tai būtų patyrios ir šio miesto pilkąją, net juodąją puses: skurdą, beviltišką pragaištį ir provincialumą, o kur dar nusikaltimai, stichinės negandos, dvasinis nuopolis, geidulių tenkinimo kvartalai... Tai irgi buvo mieloje, senoje gražiojoje ir ne visai Klaipėdoje (pardom- in ehemeligen versunkenen Memel in Ostpreussen).

Bet dėkoju knygos sudarytojams už darbą.
Nors jo tekstų vertimo kultūros patikrinti negalių netikslios nuorodos į pirminius šaltinius( žiūr. lit sąrašą: aplaidūs pasikatojimai, tikslių metų ir numerių nebūvimas, du šaltiniai įvardijami vienu užrašų etc.). Visi galai kaip vandenyje, ir tai XXI a.pr. leidybos kultūra.....tikėk, kad nori. Bet kai esi skaitęs pirminius tekstus, tai pateikimo kultūra kelia daug abejonių.
Knyga taikyta į užsienietišką vokiškakalbę skaitytojų grupę ir tik paskiaus - lietuviškąją: pusė tekstų vokiečių kalba. Galėjo dvi knygeles išleisti, akivaizdu, vienos pusės didumas skaitytojų (Lietuvoje) nei karto taip ir neperskaitys. O būten jiems ir dėrėjo ir knygą ir visą pateikimo kultūrą taikyti.

Sėkmės sudarytojams, vertėjams ir leidėjams, supratingumo skaitytojams ir vertintojams, kantrybės ir atkaklumo mokslininkams.

neabejingas

2010-05-02   07:41

Labai apmaudu, kad tokia knygelė pelnė iki šiol buvusią garbingą premiją. Juk tai svetimi tekstai, surinkti, išversti ir pateikti. Kur autorinis darbas?
O visi džiūgauja!

aaa

2010-05-02   07:41

kai nera nieko ir tai grudas.
tik dziaugtis entuziastes ir vertejos darbeliu reik.
viskas realitivu gal kai kinieciai cia gyvens nostalgija bus sovietikam....
paemiau 50 parasiau:)

rasa p.

2010-05-02   07:41

Miela Jovita, miela Rasa, esanti toli nuo Tėvynės. Sveikinimai ir pagarba Jums abiems. Pavyduoliams ir piktuoliams derėtų priminti, kad nedaug yra kūrėjų, parašiusių tiek knygų, kiek gerbiama Jovita Saulėnienė, skirtų šito krašto istorijai ir kultūrai. Dar kartą :SVEIKINIMAI

skaitytojui

2010-05-02   07:41

Kokie jūsų argumentai?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdiečiai

Vos perkopęs per trečią metų dešimtį, jis tvirtai paneigė mažiausiai du stereotipus:...

Arūnas Eimulis: "Noriu kurti, o ne šlietis" nuotrauka, foto

Klaipėdietis Linas Varanauskas tvirtina, jog atostogas sugalvojo tinginiai. "Kaip alpinistui - kalnai,...

Veterinaras su kaubojaus skrybėle nuotrauka, foto

Jaunystėje skaitydami žymių žmonių biografijas, stebėjomės Poliu Gogenu, kuris, sulaukęs brandos, metė...

Pasiklydus profesijoje kompasu tampa širdis nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) mokslininkai, tiriantys Mažosios...

Tarp praėjusio gyvenimo ir dabarties nuotrauka, foto

Smūgiavęs galva S.Galdikas išgirdo griežtą verdiktą nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos krepšinio lyga, išnagrinėjusi penktadienį įvykusį incidentą per „Betsafe–LKL“ pusfinalio rungtynes, priėmė...

Sodinkime ne daugiau kaip trijų spalvų augalus nuotrauka, foto

Patarimai, Vis labiau puošiame gėlėmis palanges, balkonus, vazonus su įvairiais augalais deriname prie...

Klaipėdoje - bemotorių transporto priemonių festivalis nuotrauka, foto

Sportas, Sekmadienį Klaipėdos centre Herkaus Manto gatve riedėjo ir Vasaros estradoje šventę tęsia...

Jubiliejinis Birutės Petrikytės koncertas baigėsi skandalu nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Penktadienio vakarą Palangos koncertų salėje įvykęs jubiliejinis dainininkės Birutės Petrikytės koncertas „Su...

Patarimai, Paskelbta prieš 34 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...