2019 m. vasario 20 d. 15:04 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klaipėdiečiai

Klaipėdiečiai

Gerdas Milkeraitis: "Kasmet pasivaikštau vaikystės takais"

2003-07-12, 12:00

Jolita KRANIAUSKAITĖ

Gerdas Milkeraitis 1935 metų gruodžio 23 dieną gimė Klaipėdoje, Baltikalnio gatvėje (tada ji vadinosi Baltikalweg). Deja, gimtuoju miestu džiaugėsi neilgai. 1944 metų spalio mėnesį Gerdas kartu su mama ir dviem seserimis pasitraukė į Vokietiją.

Į vaikystės kraštus, kamuojamas nostalgijos, po ilgų metų ponas Milkeraitis pirmą kartą sugrįžo 1988-aisias. Tuometinė Klaipėda jam sunkiai bepriminė prieškarinį Memelį. Šiemet, kaip ir kasmet, Gerdas atvažiavo į gimtinę dviejų savaičių atostogų - jau keturioliktą kartą...

"Klaipėda dabar mane tik džiugina. Jaučiuosi čia kaip namie. Turiu čia ir draugų. Prisimenu, kai po ilgos pertraukos lankiausi čia tarybiniais metais - buvo nyku. Tada nutariau, kad padėsiu dabartinei Simono Dacho mokyklai. 1988-19992 visai nebuvo atvirukų su Klaipėda ir Nida. Tai aš fotografavau, leidau tuos atvirukus ir dalis pinigų buvo skiriama tai mokyklai. Aš labai džiaugiuosi sutvarkyta buvusios Jono bažnyčios aplinka. Man ta vieta ypač brangi. Ten aš krikštytas, ten tuokėsi mano tėvai. Gerai, kad apsodino krūmokšniais bažnyčios kontūrus. Man tai šventa vieta. Kaip ir Skulptūrų parkas. Šiose buvusiose kapinėse palaidoti mano seneliai. Gerai, kad ten daug senų medžių ir nėra jokių pastatų. Dažnai lankausi tame parke. Jame tvyro susikaupimo dvasia. Gerai, kad senamiestyje restauruojami namai. Matau, kad tai pastovi tendencija. Klaipėda išties gražėja.

Džiaugiuosi matydamas šypsenas žmonių veiduose. Laimingas, kai jie turi darbą, kai jiems gerai sekasi verslas. Žmonės labai draugiški, atviri. Gali jais pasitikėti, jie visada tesi pažadus. Ir džiugu, kad visos kartos savo charakteriu ir geranoriškumu yra panašios. O merginų grožis - nenusakomas.

Vos ne kasdien keliuosi į Smiltynę. Aš einu iki molo, kartais aplankau Jūrų muziejų. Gaila, kad Baltijos jūroje vanduo toks šaltas ir neįmanoma maudytis. Į Neringą nuvykęs jaučiuosi kaip sugrįžęs į vaikystę. Mano tėvas labai mėgo sklandyti. Tad mes su mama važiuodavome į Juodkrantę ir Preilą pasižiūrėti. Tėvukas kilęs iš Pukalnio prie Rusnės. Tad mielai nuvykstu ir tenai. Prosenelio name gyvena moteris, kuri kadais buvo ištremta į Sibirą. Ji prižiūri ir mano prosenelio kapą. Ji tai daro, prisimindama tuos, kurie liko Rusijos žemelėje. O aš labai ją gerbiu už tai, kad sutvarko ir mano prosenelių kapus.

Šiaip viskas atrodo pozityvu. Gal tik vienas dalykas. Kai pastatė Anikės skulptūrą Teatro aikštėje, ten prie postamento buvo prikalta lentelė vokiečių kalba "Taravos Anikė - dovana iš Vokietijos". Kažkodėl ji nuplėšta. Kaip ir atminimo lenta karalienei Luizei. Juk mes Vokietijoje taip stengėmės rinkti aukas, kad Anikė būtų pastatyta ir kad karalienė Luizė būtų pagerbta. Skaudu, kad kažkam tie vokiški užrašai trukdė.

Labai tikiuosi, kad visai Lietuvai buvimas Europos Sąjungoje išeis į naudą. Ir kad sienų nebebus - gerai. Laukiu, kada Lietuvoje įves eurą. Visiems europiečiams bus geriau, kad Europa viena ir nėra karo. O turtingesnių kraštų žmonės turėtų pasidalyti su neturtingais. Tikiuosi, kad po dešimties ar dvidešimties metų visi žmonės Europoje bus draugai."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdiečiai

Vos perkopęs per trečią metų dešimtį, jis tvirtai paneigė mažiausiai du stereotipus:...

Arūnas Eimulis: "Noriu kurti, o ne šlietis" nuotrauka, foto

Klaipėdietis Linas Varanauskas tvirtina, jog atostogas sugalvojo tinginiai. "Kaip alpinistui - kalnai,...

Veterinaras su kaubojaus skrybėle nuotrauka, foto

Jaunystėje skaitydami žymių žmonių biografijas, stebėjomės Poliu Gogenu, kuris, sulaukęs brandos, metė...

Pasiklydus profesijoje kompasu tampa širdis nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) mokslininkai, tiriantys Mažosios...

Tarp praėjusio gyvenimo ir dabarties nuotrauka, foto

Prievartautojas po teismo sprendimo ėmė keiktis nuotrauka, foto

Kriminalai, 32 metų Tauragės gyventojas, visaip palauždamas aukų valią, savo lytinę aistrą tenkino...

Išrinkti gražiausi lietuviškų įmonių pavadinimai nuotrauka, foto

Lietuva, Vasario 20 d. Kultūros ministerijoje pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai....

Teisutis Matulevičius: aš žinau, kaip išgelbėti mūsų jaunimą nuotrauka, foto

Savivaldybių tarybų rinkimai, Aš žinau, kodėl jaunoji klaipėdiečių karta dramatiškai bėga iš politikų abejingai valdomo,...

Kada Lietuva taps svajonių šalimi? nuotrauka, foto

Euras, Nesibaigianti emigracija, maži atlyginimai, didelės kainos. Ir tai tik dalis problemų, su...

Kriminalai, Paskelbta prieš 50 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Savivaldybių tarybų rinkimai, Paskelbta prieš 2 val.

Euras, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...