2018 m. rugsėjo 22 d. 19:31 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  In Memoriam

In Memoriam

Netekome Fiodoro Finkelio

(papildyta) (7)

Netekome Fiodoro Finkelio nuotrauka, foto

Fiodoras Finkelis.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Balandžio penktąją Klaipėdos futbolo bendruomenę pasiekė liūdna žinia - staiga mirė garsus futbolo treneris, puikus žmogus Fiodoras Finkelis.

Prie uostamiesčio "Granito" futbolo meistrų komandos ištakų buvęs F. Finkelis gimė 1938 m. rugplūčio 29 d. Klaipėdoje. Jo tėvas Vulfas Finkelis buvo Klaipėdos miesto garbės pilietis. Nuo pat mažens jis savo sūnui skiepijo doros ir sąžiningumo jausmą, kuris Fiodorą lydėjo visą gyvenimą.

Žydų šeimoms per karą buvo nelengva. Todėl Finkeliams teko palikti Lietuvą ir išvykti gyventi netoli Taškento.

Pirmuosius futbolininko žingsnius F. Finkelis žengė tarnaudamas Sovietų Sąjungos armijoje Rygoje. Jis ketverius metus rungtyniavo Latvijos sostinės SKA ekipoje.

1960 metais sugrįžęs iš armijos Fiodoras apsigyveno Vilniuje, nes svajojo patekti į geriausią tuo metu Lietuvos komandą - sostinės "Spartaką". Deja, svajonėms nebuvo lemta išsipildyti.

1961 metais F. Finkelis atvyko į Naująją Akmenę ir žaidė "Cementininko" komandoje. Sėkmingi futbolininkui buvo tie metai. "Cementininkas" iškovojo "Tiesos" (dabar - LFF) taurę, o Fiodoras susitiko savo būsimą žmoną Margaritą. Tais pačiais metais jiedu susituokė. Klaipėdoje Margarita buvo ilgametė garsaus vaikų šokių kolektyvo "Junga" vadovė.

1963 metais F. Finkelis jau apsivilko naujai susikūrusios Klaipėdos "Granito" meistrų ekipos uniformą. Jis buvo pirmasis granitietis "atrakinęs" varžovų vartus per oficialias varžybas. Fiodoras tą istorinį įvartį pelnė 1963 m. gegužės septintąją per SSRS taurės rungtynes išvykoje su Bresto "Spartaku" ("Granitas" laimėjo 2:0).

F. Finkelis "Granite" ilgai neužsibuvo (sužaidė 25 rungtynes) - susigundė Liepojos "Zveinieko" komandos pasiūlymu ir išvyko rungtyniauti į Latviją.

Netrukus Fiodoras atsisveikino su aktyviuoju sportu ir pradėjo krimsti nelengvą trenerio duoną. Šiame fronte jį lydėjo įspūdinga sėkmė. Iš pradžių F. Finkelis treniravo Gargždų "Bangą", o 1977 metais pradėjo dirbti Klaipėdos "Granite" (dabar - "Atlantas"), žaidusiu Lietuvos čempionatuose. Granitiečiai, vadovaujami F. Finkelio, keturis sykius laimėjo šalies čempionų laurus ir tiek pat kartų iškovojo "Tiesos" taurę.

Treniruodamas "Granitą" jau spėjęs pagarsėti futbolo specialistas lygiagrečiai dirbo ir vaikų sporto mokykloje. Jis išugdė daug talentingų futbolininkų, gynusių Lietuvos nacionalinės rinktinės garbę. Tai Marius Poškus, Tomas Žiukas, Arūnas Šuika, Saulius Atmanavičius ir daugelis kitų. Net šešiolika metų su pertraukomis F. Finkelis treniravo "Granito" (vėliau - "Atlanto") futbolininkus.

Solidaus trenerio vardą išsikovojęs F. Finkelis buvo nuklydęs ir į Vilnių, Mažeikius bei Šiaulius. Du tie trenerio "nuklydimai" apsivainikavo sėkme: 1992 metais jo treniruojamas sostinės "Makabi" klubas iškovojo LFF taurę, o 1994 metais Mažeikių "Romar" komanda tapo Lietuvos čempione.

Nedaug Lietuvoje yra futbolo trenerių, galinčių pasigirti panašiais į F. Finkelio laimėjimais. F. Finkelis už nuopelnus Lietuvos futbolui yra apdovanotas Lietuvos futbolo federacijos II laipsnio ordinu.

Ilsėkis ramybėje, futbolo legenda.

Liūdėsio valandą užjaučiame velionio žmoną Margaritą bei dukras Anželiką ir Viktoriją su šeimomis.

Grupė draugų

Atsisveikinti su Fiodoru galima balandžio 10 d. "Aternos" laidojimo namuose (Klaipėda, Šilutės pl. 48 B) nuo 12.00 iki 20.00 val. Paskutinysis artimųjų atsisveikinimas su velioniu vyks balandžio 11 d. prie Joniškės kapinių kolumbariumo.

Išlydėkime velionį baltu gėlės žiedu.

Nuotraukų galerija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Esmeralda Zubrickiene

2018-04-08   18:40

IP: 78.62.31.164

Nuoširdi atjauta gerb.Margaritai, Anželikai - visai, šviesaus atminimo Velionio, Šeimai. AtA. Liūdime kartu

Sudie

2018-04-08   10:00

IP: 86.100.76.42

TRENERI...

Algirdas

2018-04-08   07:35

IP: 86.100.142.177

Ilsėkis ramybėje Fedia. Užuojauta artimiesiems.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

In Memoriam

Rugsėjo 14 dieną Melburne (Australija), sulaukusi 90 metų po sunkios ligos...

Užgeso Gabrielius Landsbergio-Žemkalnio žmonos gyvybė nuotrauka, foto

Rugpjūčio 22-ąją anapilin iškeliavo garsus kolekcininkas, mokslų daktaras Šarūnas Toliušis.

Netekome Šarūno Toliušio nuotrauka, foto

Rugpjūčio 20-osios vakarą Klaipėdos universiteto bendruomenė neteko brangios kolegės, draugės, mokslininkės, pedagogės...

Netekome Zinos Birontienės nuotrauka, foto

Pirmadienį staiga mirė Klaipėdos universiteto dėstytojas, literatūros kritikas, universiteto pirmojo Senato pirmininkas...

Netekome Aleksandro Žalio nuotrauka, foto

Klaipėdoje - nemokamos regbio rungtynės nuotrauka, foto

Sportas, ŠIEMET kelių veteranų entuziastų pastangomis buvo atkurta "Klaipėdos kovos" vyrų regbio komanda....

Klaipėdos krašto gubernatoriai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Klaipėdos krašte nuo 1924 iki 1939 metų vienas po kito darbavosi devyni...

Planuojama regatą nutraukti nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį į Baltijos jūrą iš Klaipėdos uosto išplaukė 9 jachtos. Dvi dienas...

Pėsčiųjų žygyje - ir vyrai su persodintomis širdimis nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį rytą AB „Smiltynės perkėla“ keltas dirbo „sušilęs“ – į Smiltynę reikėjo...

Sportas, Paskelbta prieš 30 min.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...