2019 m. vasario 19 d. 20:35 val., antradienis

Skaityk dabar

Tarp caru pavadinto Palangos valdininko ir verslininko verda karas: konfliktas įsiplieskė prie pat teismo

2018-05-08, 12:43

Jurgita Andriejauskaitė, 15min

Tarp caru pavadinto Palangos valdininko ir verslininko verda karas: konfliktas įsiplieskė prie pat teismo nuotrauka, foto

Petras Keinys.

© D.Mikliovo nuotr.

Į teismus nuvedusi Palangos valdininko Petro Keinio ir verslininko Dariaus Miklovo priešprieša neatslūgsta. Penktadienį prie Klaipėdos apygardos teismo, kuriame paskelbtas valdininkui palankus nuosprendis, kilo konfliktas, į kurį įsivėlė du Palangos savivaldybės valdininkai, tarybos narys ir minėtas verslininkas. Abi pusės įvykį įamžino filmuodamos išmaniaisiais telefonais. Kas įplieskė konfliktą ir iš tiesų yra kaltas, aiškinsis uostamiesčio pareigūnai.

Konfliktas tarp P.Keinio ir D.Miklovo kilo dar 2016-ųjų rugpjūtį, kuomet palangiškis verslininkas D.Miklovas atėjo į Palangos savivaldybę pateikti prašymo. Pasiteiravęs vienos sekretorės, sako, buvęs pasiųstas pas kitą, vėliau atgal. Galiausiai išsiėmęs telefoną sako ėmęsis filmuoti. Netrukus kilo konfliktas su Viešosios tvarkos skyriaus vedėju P.Keiniu, kurį Palangos apylinkės teismas pripažino kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo. Konflikto metu buvo sulaužytas palangiškio telefonas, o jo šukės supjaustė kelis rankos pirštus.

Palangos miesto apylinkės teismas valdininką buvo pripažinęs kaltu ir apribojo laisvę 4 mėnesiams, P.Keinys buvo įpareigotas nuo 22 iki 6 val. būti namuose. Teismas priimdamas nuosprendį pažymėjo, kad vadovaujančias pareigas užimančiam valdininkui taikomi griežtesni elgesio reikalavimai. Tiesa, valdininkas dirbo toliau, mat nuosprendį apskundė.

Apeliacinei bylai persikėlus į Klaipėdos apygardos teismą valdininkui pavyko įrodyti tiesą, praėjusią savaitę paskelbtas jam palankus teismo sprendimas. D.Miklovas sprendimą ketina skųsti, jo manymu, gėdą darantiems pareigūnams valdžios institucijose ne vieta.

Teismo salėje nepasirodė

Anot D.Miklovo, teismo salėje skelbiant nuosprendį Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas P.Keinys nepasirodė. Vietoj jo atėjo pavaduotoja Danutė Mikienė.

Netrukus po nuosprendžio paskelbimo jis pasakoja laukęs išrašo koridoriuje, kai sulaukė skambučio iš Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus, kuris domėjosi šia byla ir atėjo išklausyti sprendimo. E.Židanavičius jam pranešė, jog kilo konfliktas. Nieko nelaukęs D.Miklovas išbėgo į Ligoninės gatvę, esančią už Klaipėdos apygardos teismo.

„Bėgau mašinos link, pamačiau išvažiuojančią D.Mikienę, tačiau ant galinės sėdynės gulėjo P.Keinys. Pavaduotoja buvo jį atsivežusi, tačiau jis atrodė akivaizdžiai neblaivus, į teismą atėjęs nebuvo. Kai pamačiau jį, ėmiau filmuoti. Jis gulėjo ir rodė špygą, kai atsidarė langą, iš jo judesių ir kvapo buvo matyti, jog jis neblaivus. Ar toks Viešosios tvarkos skyriaus valdininko elgesys rodo aukštą valstybės tarnautojo lygį?“, – retoriškai klausė D.Miklovas, dar neseniai 15min pasakojęs, jog P.Keinys savivaldybėje jautėsi tarsi caras.

Verslininkui kilo klausimas, kodėl į teismą savo viršininką atvežė D.Mikienė, kuri nesusijusi su teismo procesu.

„Parašiau laišką savivaldybei, pasiteiravau, ar tai buvo atostogų diena, ar buvo išleista važiuoti, nors ji nesusijusi su byla. Incidentas tądien buvo ir su mašina. Išvažiuodama ji kliudė kitą mašiną, apšmeižė mane policijai, jog norėjau ją ištempti iš mašinos, grasinau. Nežinau, ar tokie pareigūnai gali dirbti tokį darbą. Jie griauna viską, savivaldybę žemina, neduoda garbės Lietuvai tokie pareigūnai. Didelė gėda“, – kalbėjo D.Miklovas.

Tarybos narys teigia, kad jį pastūmė

Tarybos narys E.Židanavičius 15min pasakojo, jog viskas prasidėjo, kuomet jis po teismo užėjo į kavinukę H.Manto gatvėje ir laukė, kol D.Miklovas pasiims išrašą. Netrukus pamatė užeinantį P.Keinį. Politikas teigė norėjęs su juo pasisveikinti, tačiau P.Keinys jį pastūmė.

„Jis man pasakė: „Pamatysi, padėsiu tave į vietą“. Kadangi kontaktas buvo, pajaučiau alkoholio kvapą. Aš tą pačią dieną kreipiausi į policiją, parašiau prašymą dėl grasinimo nužudyti, nes tai yra frazė, kuri taip skamba, be to, pirštu grasinama. Žmogus disponuoja ginklu, yra buvęs pareigūnas, pakankamai realus pagrindas realizuoti grasinimus“, – sakė P.Židanavičius.

Po konflikto, kuris, anot tarybos nario, užfiksuotas kavinės kamerų, vyras nusekė paskui P.Keinį, norėdamas įsitikinti, jog šis nesės prie vairo galbūt būdamas neblaivus.

„Nuėjau prie automobilio, mėginau pasikalbėti, nes nusprendžiau, kad kreipsiuosi į policiją dėl grasinimo. Jį pamačiau jau gulintį ant galinės sėdynės, rodė špygas, veido išraiška buvo tokia, kad nežinau, ar dera pareigūnui taip atrodyti viešoje vietoje. Sukelia daug klausimų dėl etikos.

D.Mikienės prašymą policijai laikau melagingu pranešimu, darau prielaidą, kad tai gynybinė taktika, nes nieko nepadariau, ji sėdėjo užsidariusi langą, kaip galima buvo ją užpulti? Ji taip skubėjo išvažiuoti iš Klaipėdos, jog kliudė kito automobilio veidrodėlį“, – pasakojo tarybos narys.

Antradienį uostamiesčio policijos suvestinėje įtrauktas įvykis, kuriame rašoma, jog pirmadienį gautas pareiškimas, kad penktadienio popietę, apie 14.30 val., viešoje vietoje, automobilių stovėjimo aikštelėje, Ligoninės gatvėje, moteris galimai buvo užpulta dviejų vyrų, vienas jų – Palangos savivaldybės tarybos narys, einant gatve moterį filmavo ir žodžiu jai pagrasino, kitas vyras ją taip pat filmavo, beeinant važiuoti iš parkavimo aikštelės, ranka trenkė į moters automobilio kapotą, taip jį apgadindamas. Pradėtas tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Su P.Keiniu 15min telefonu susisiekti nepavyko. Tuo metu D.Mikienė, tądien atsiprašiusi iš darbo ir viršininką atvežusi asmeniniu automobiliu, buvo šokiruota Tarybos nario elgesio ir 15min pažadėjo į klausimus atsakyti raštu.

Tiesa, paties tarybos nario E. Židavaničiaus elgesį anksčiau jau svarstė ir Etikos sargai, jis turėjo teisinių nemalonumų. Į viešumą iškilo tai, jog 1993 metais jis du kartus su bendrais reikalavo duoklės už apsaugą iš Palangos verslininkų. Klaipėdos apygardos teismo sprendimu jam buvo skirti treji metai nelaisvės bei konfiskuotas turtas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Lietuvos problema: Skurdūs pensininkai ar nedėkingi vaikai? nuotrauka, foto

Maža pensija ir didelėmis kainomis besiskundžiantys pensininkai yra tapę savotiška Lietuvos vizitine...

Neseniai Vyriausybė patvirtino Valstybinės kalbos politikos gaires 2019-2022 metams, bus rūpinamasi kalbos...

Tik žodžiais mylėti kalbą negana nuotrauka, foto

Lietuva sulaukė „dovanėlės“. Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) priėmė nagrinėti Kuboje, Gvantanamo...

CŽA kalėjimas buvo. O milijonai? nuotrauka, foto

Ši Vasario 16-osios minėjimo šventė - jubiliejinė. Prieš 30 metų, 1989 m....

Laisvės šventė KGB rūmuose nuotrauka, foto

Vicemero nuomonė suerzino visuomenininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečius metus tęsiasi teismų ir Etikos komisijos skundų nagrinėjimo maratonas dėl vicemero...

Klaipėdos „Atlantas“ vis dėlto rungtyniaus A lygoje nuotrauka, foto

Sportas, Džiugi žinia uostamiesčio futbolo mėgėjams - vasario 19 dieną LFF vykdomojo komiteto...

A. Boso misija medaliuose įprasminti valstybės praeitį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdietis skulptorius Algirdas Bosas, išgarsėjęs monumentaliais darbais viešosiose erdvėse, medalistiką vadina antraja savo...

Naujas asfaltas - trims Klaipėdos gatvėms nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiais metais ištisinė asfalto danga bus paklota Gedminų, Šermukšnių bei Jurginų gatvėse,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 34 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...