2019 m. kovo 21 d. 19:56 val., ketvirtadienis

Skaityk dabar

Spekuliantas Džordžas Sorošas prabilo pranašo balsu

(3)

2019-02-15, 10:33

Ričardas ČEKUTIS, Respublika.lt

Spekuliantas Džordžas Sorošas prabilo pranašo balsu nuotrauka, foto

Džordžas Sorošas.

© Broniaus Talaikio nuotrauka.

Milijardierius spekuliantas ir politinis aktyvistas Džordžas Sorošas (George Sorosas) netikėtai paragino Europą „prabusti“ ir pripažinti tiek vidinių, tiek ir išorinių priešų keliamo „pavojaus mastą“, su kuriuo ES neva susiduria šiuo metu.

Europa „miegodama eina į užmarštį“, o jos žmonės turi „prabusti, kol ne per vėlu“, straipsnyje, kurį paskelbė „Project Syndicate“, perspėjo spekuliantas.

„Jei Europos žmonės neprabus, ES nueis 1991-ųjų Sovietų Sąjungos keliu“, - rašė Dž.Sorošas. Pasak jo, to nesupranta nei Europos lyderiai, nei paprasti piliečiai.

Spekulianto teigimu, dabartiniai ES lyderiai yra panašūs į Sovietų Sąjungos politbiurą - aukščiausiąjį valstybės valdymo organą - prieš pat Sovietų Sąjungos žlugimą.

Milijardierius pareiškė, esą ES lyderiai, kaip ir Sovietų Sąjungos lyderiai, prieš pat jos žlugimą, skelbia „ukazus“ (įsakymus), nepaisydami to, kad jie nieko nereiškia.

Dž.Sorošas artimiausiu išbandymu Europai laiko Europos Parlamento rinkimus šių metų gegužę, kuriuose euroskeptiškos partijos, prognozuojama, sulauks daug balsų.

„Deja, antieuropietiškos jėgos rinkimuose džiaugsis pranašumu. Prie to prisideda pasenusi partijų sistema, ES sutarties pakeitimo negalimumas ir teisinių įrankių valstybėms paveikti, kurios pažeidžia ES įkūrėjų išdėstytus principus, trūkumas“, - perspėja minėtas veikėjas.

„Brexit“ Jungtinėje Karalystėje, „geltonųjų liemenių“ keliami neramumai Prancūzijoje, įtakingos dešiniosios partijos Italijoje ir Vokietijoje drebina Bendrijos pamatus. Be to, antiimigracinė politika ir antidemokratiniai veiksmai Lenkijoje ir Vengrijoje gali pagilinti prarają tarp šių šalių ir ES.

Dž.Sorošas, be kita ko, aptarė politinę Vokietijos situaciją, kur Angelos Merkel Krikščionių demokratų sąjungą (CDU) spaudžia ne tik koalicijos partneriai Krikščionių konservatorių socialinė sąjunga (CSU) ir socialdemokratai (SPD), bet ir patriotinė „Alternatyva Vokietijai“ (AfD), kuri rinkėjų palaikymo sulaukė dėl euroskeptiškos ir antiimigracinės politikos.

„Šiuo metu valdančioji Vokietijos koalicija nebegali būti tokia proeuropietiška, kokia ji būtų be AfD įsikišimo“, - pažymėjo Dž.Sorošas.

Kalbėdamas apie „Brexit“, jis tikino, kad visuomenė vis labiau supranta neigiamus JK pasitraukimo iš Bendrijos padarinius, tačiau situacija esą yra tokia sudėtinga, kad „dauguma britų tiesiog nori ją kuo greičiau užbaigti“, nors „Brexit“ bus įvykis, kuris nulems šalies ateitį.

Apžvelgdamas Italijos 2017 m. migrantų krizę, spekuliantas pastebėjo „mirtiną ES klaidą“, kai Bendrija įgyvendino Dublino susitarimą, kuriuo buvo nutarta, kad imigrantai turi prašyti prieglobsčio šalyje, į kurią jie pirmiausia atvyko.

Italijai sunkiai sekėsi susidoroti su imigrantų, plaukiančių Viduržemio jūra, srautu, o tai „paskatino visuomenę balsuoti už euroskeptiškas partijas“ 2018 m. rinkimuose, teigė Dž.Sorošas.

Jo teigimu, Europa turi pripažinti turinti priešų ir tada „pažadinti miegančią ES daugumą“ bei mobilizuotis, ginant vertybes, kuriomis yra paremta Europos Sąjunga. „Antraip vieningos Europos svajonė gali tapti XXI a. košmaru“, - savo straipsnį užbaigė žymusis aferistas.


Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Audrius Butkevičius:

- Aš savo akimis mačiau, kaip Dž.Sorošas „investavo“ į Gruzijos „rožių revoliuciją“, ir pats mačiau, kaip jis uždirbo iš tos revoliucijos, manipuliuodamas Gruzijos lariu, kai tik Miša Saakašvilis atėjo į valdžią.

Prieš tai jis, žinoma, numušė lario kainą, supirko juos už dolerius, o po to staiga užkėlė ir pradėjo pardavinėti...

Trumpai tariant, Dž.Sorošas yra žmogus, kuriam bet kokios perturbacijos bet kurios šalies ar sąjungos valdžioje tiesiog atveria naujas biznio galimybes, politinio stabilumo „perkritimai“ jam visada yra naudingi.

Bet yra ir antra priežastis, dėl ko Dž.Sorošas staiga puolė reikšti savo „susirūpinimą“.

Mat Europos projektas taip ir netapo liberalų, homoseksualistų ir narkomanų rojumi, kokiu jį norėjo matyti Dž.Sorošas ir į jį panašūs veikėjai arba jo paties išauginti auštrevičiai...

Reikalas tas, kad visi tie „atviros Lietuvos fondai“, atitinkami „institutai“ ir kitos panašios Dž.Sorošo kompanijos, kurias normalios valstybės seniausiai grūda lauk, praranda savo pozicijas Europoje ir tik Lietuvoje visa ši publika vis dar laikosi...

Atsakymas gali būti ir toks: kadangi visų europiečių paversti spalvotais homoseksualistais taip ir nepavyko, todėl tokio projekto daugiau nebereikia, vadinasi, jį reikia sprogdinti ir mėginti uždirbti iš to...

Bet, sutikime, kad kompanija, šiandien vadovaujanti Europos Sąjungai, yra labai netoli nuo to paties Dž.Sorošo... Vos tik jie supras, kad prarado projekto kontrolę, jie mielai pritars šitoms garsiojo spekulianto prognozėms. Dabar yra pats laikas „imti situaciją už gerklės“...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Lai

2019-02-16   14:45

IP: 185.11.26.161

Turtus susikrovė spekuliacijomis? Kai kiti dabartiniai turtuoliai dirbo, gamybos, paslaugų, prekybos sferose. Na, pinigus iš oro galima padaryti ir greitai, bet tai ne labai garbingai.

Faustai Stepukoni,

2019-02-15   21:08

IP: 77.111.245.166

sorošas svajoja įtvirtinti ne švietimą, kaip teigiate, o, veikiau, libernacistinį smegenų plovimą, o tikėjimai/netikėjimai visąlaik žmoniją vedė iš tamsiųjų amžių į šviesius rytojus, ar ne? smagu regėti besisklaidančias didžiojo libernacių aferisto fantazijas.

2019-02-15   16:46

IP: 78.57.219.11

Esu dėkingas Džordžui Sorošui už galimybę man ir daugeliui kitų Rytų Europos šalių studentų metus mokytis Centrinės Europos universitete Prahoje. Įgytos žinios iki šiol praverčia dėstant Klaipėdos universitete. Beje, "spalvotais homoseksualistais" mūsų tame Prahos universitete niekas nesiekė paversti.
Netikiu, kad Sorošas tik ir svajoja paversti Europą homoseksualistų ir narkomanų rojumi, kad galėtų iš to pasipelnyti. Sorošas veikiau svajoja įtvitinti liberalizmo idėjas, plėtoti švietimą, perspėti apie realius pavojus Europai. O, kad visi milijardieriai būtų tokie, kaip Sorošas...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Interviu su G. Nausėda: paaiškino, kodėl nekritikuoja I. Šimonytės ir kaip elgtųsi D. Grybauskaitės vietoje dėl premjero pasiūlymų Baltarusija nuotrauka, foto

Prezidentinių reitingų lyderis ekonomistas Gitanas Nausėda neslepia, kad vertybinė skirtis, formuojant vidaus...

Po sekmadienį įvykusio antrojo savivaldos rinkimų turo paaiškėjo visi 60 merų, kuriems...

21 įdomus faktas apie išrinktus merus: kuris – jauniausias, kuris – turtingiausias? nuotrauka, foto

Kol kas iš visų kandidatų į prezidentus aiškią žinutę rinkėjams siunčia...

Įvertino pirmąjį kandidatų į prezidentus ketvertuką: aiškią viziją kol kas turi tik vienas? nuotrauka, foto

Į civilinę saugą, kol nieko neatsitinka, mes, gyventojai, tiesiog numojame ranka. Atrodo,...

Civilinė sauga: visam miestui - trys specialistai nuotrauka, foto

Dauno sindromo dieną paminėjo su vaikais nuotrauka, foto

Sportas, Kovo 21-oji – pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai bei...

Prie koalicijos jungiasi ir Laima Juknienė nuotrauka, foto

Klaipėda, Valdančiosios daugumos gretos didėja. Prie koalicijos naujai išrinktoje Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje...

Direktoriaus ataskaitai pritrūko palaikymo nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienį posėdžiavusi kadenciją baigianti miesto Taryba įteikė Savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Budinui...

Artėja padangų keitimo bumas nuotrauka, foto

Automobiliai, Servisai pradeda pasiruošimą artėjančiam padangų keitimo bumui, kai daugelis vairuotojų žiemines padangas...

Sportas, Paskelbta prieš 26 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 56 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...