2019 m. balandžio 20 d. 03:33 val., šeštadienis

Skaityk dabar

Psichologinė prievarta šeimoje: 10 svarbiausių požymių

Psichologinė prievarta šeimoje: 10 svarbiausių požymių nuotrauka, foto

© pixabay

Psichologinę prievartą šeimoje gali naudoti ir vyras, ir moteris. Labai svarbu laiku suprasti, kad gyvenimo partneris elgiasi su jumis netinkamai, tai padės užkirsti kelią tolesniam psichologiniam terorui. Įsidėmėkite: bet kokia emocinė prievarta anksčiau ar vėliau gali peraugti į fizinę.

1. Izoliacija

Partneris stengiasi izoliuoti jus nuo giminių ir draugų. Jūsų gyvenimo draugas nori, kad visą laiką leistumėte tik su juo. Jis nesupranta, kad jūs galite turėti savo gyvenimą už jūsų santykių. Susitikinėti su kitais žmonėmis – tai natūralu ir normalu. Jeigu jūsų partneris draudžia jums bendrauti su draugais ir giminėmis, tai jau yra emocinė prievarta. Tą patį galima pasakyti ir apie moteris, kurios visaip stengiasi „privatizuoti“ vyrą.

2. Žodinis pažeminimas

Partneris vadina jus nepagarbiais žodžiais. Net jeigu tai daro juokais, žmogus vis tiek tokiu būdu bando pažeminti jūsų orumą. Kartais įžeidinėtojas, norėdamas sumažinti savo kaltę dėl įžeidimo, ima kaltinti jus, kad esate per daug jautri, ir pataria atsipalaiduoti. Partneris beveik visada sugeba surasti būdą, kaip priversti jus galvoti, kad jis elgiasi teisingai, o visos problemos glūdi jumyse. Tai nėra dora, su jumis viskas gerai ir jūs nesate per daug jautri. Tiesiog jūs jaučiate, kad su jumis elgiamasi ne taip, kaip derėtų.

3. Kitų kaltinimas dėl savo problemų

Partneris permeta visą kaltę dėl savo nesėkmių kitiems žmonėms, paprastai jums. Jis niekada neprisiima atsakomybės ir nepripažįsta savo kaltės.

4. Alkoholio ar kvaišalų vartojimas

Nors ir ne visi, vis dėlto didžioji dauguma žmonių, piktnaudžiaujančių alkoholiu ar narkotikais, būna linkę į emocinę prievartą. Girtuokliavimas ir kvaišalai atveria kelią smurtui ir nulemia nesveikus vyro ir moters santykius.

5. Baimės kėlimas

Jeigu jūsų partneris ar vyras sukelia jums baimės jausmą, nėra jokios abejonės, kad jūsų santykiai nesveiki. Emocinis prievartautojas gali demonstruoti jums savo galią ir jėgą, primesti savo valdžią. Pavyzdžiui, vyras gali bandyti įbauginti žmoną demonstruodamas savo šaltųjų ginklų kolekciją ir pareikšdamas, kad sugebėtų jais pasinaudoti.

6. Bausmė už tai, kad praleidote laiką atskirai

Šis požymis papildo pirmąjį. Jei buvote kažkur ir kažką veikėte be partnerio arba net jei buvote kartu su juo tarp kitų žmonių, kuriems jūs skyrėte šiek tiek dėmesio, emocinis prievartautojas apkaltins jus dėl to. Jis (arba ji) ims šaukti, užgaulioti ir grasinti už tai, kad nepraleidote viso laiko tik su juo (ja).

7. Nusiteikimas būti aptarnaujamam

Partneris elgiasi kaip ponas ar karalius ir tikisi, kad tapsite savanore tarnaite (ar tarnu). Jis (ji) įsivaizduoja, kad visi rūpesčiai guls ant jūsų pečių, o jis niekuo nepadės.

8. Stiprus pavydas

Neabejotinas nenormalių santykių su partneriu požymis yra stiprus pavydas. Ir pavydas ne tik realiems žmonėms, bet ir svajonėms bei tikslams. Toks pavydas nepastebimai persmelkia visus gyvenimo aspektus ir greitai tampa nebekontroliuojamas.

9. Emocinės manipuliacijos

Dauguma emocinių prievartautojų būna tikri manipuliavimo žmonėmis meistrai. Jei nepritariate jų idėjoms, jie ims užgaulioti, grasinti arba paliks jus. Dažnai jie priverčia kitą, kuris nori kažką padaryti savaip, pasijusti kaltu. Kartais užgauliotojas gali atsiprašyti ar pademonstruoti savo stiprią meilę, bet visa tai bus laikina. Netrukus jis vėl sugrįš į savo įprastas vėžes.

10. Perėjimas prie fizinio smurto

Jeigu partneris taiko jums emocinę prievartą, didelė tikimybė, kad vieną dieną jis griebsis fizinio smurto. Viskas gali prasidėti nuo smulkmenų: patempimo už plaukų, stumtelėjimo, rankos suspaudimo, kumštelėjimo, paliekant mėlynes. Pamažu smurtas vis stiprės. Jeigu jūsų partneris yra karšto būdo ir emocijas išreiškia demonstruodamas jėgą (gali iš pykčio sudaužyti lėkštę į sieną, susigrumti su nepažįstamu gatvėje), didelė tikimybė, kad vieną dieną pakels ranką prieš jus.

Emocinė prievarta (tiek vyro, tiek ir moters) yra neleistina elgesio forma. Su ja negalima taikstytis.

Jeigu nuolat namuose patiriate emocinę prievartą, reikia pasiryžti palikti partnerį, kitaip prarasite sveikatą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Lietuvą stato ukrainiečiai nuotrauka, foto

Į Lietuvos darbo rinką plūsta užsieniečiai, norintys čia dirbti pagal trūkstamas profesijas....

Į Lietuvos darbo rinką plūsta užsieniečiai, norintys čia dirbti pagal trūkstamas profesijas....

Lietuvą stato ukrainiečiai nuotrauka, foto

Vis daugiau Lietuvos gyventojų apie pensiją susimąsto tik tada, kai ji ...

Dėl orios pensijos teks labai pakovoti nuotrauka, foto

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis balandžio 14-ąją atvšventė savo 62-ąjį gimtadienį ir paminėjo ketverių...

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis: „Buvau laimingas žmogus, dabar - tik žmogus“ nuotrauka, foto

Mūsų plaukikams - per tuziną medalių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Gintaro" sporto centro auklėtiniai skynė laurus Alytuje vykusiame Lietuvos jaunučių ir...

Velykinis savaitgalis pajūryje primins vasarą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Švęsti Velykų į Palangą atvyksiantys poilsiautojai privertė sukrusti verslininkus – pirmojo didesnio...

Nešė kryžių dėl šeimų gerovės nuotrauka, foto

Klaipėda, Didįjį Penktadienį Klaipėdoje tradiciškai vyko Kryžiaus kelio procesija.

Klaipėdos centre - naujas "Alyno" baras nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos centre - Mažvydo alėja 3 - duris atvėrė daugelio pamėgtas jaukus...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...