2019 m. gegužės 22 d. 02:24 val., trečiadienis

Skaityk dabar

Kur per pertraukas traukia seimūnai?

2019-04-16, 12:57

Danas NAGELĖ, Respublika.lt

Kur per pertraukas traukia seimūnai? nuotrauka, foto

© Asociatyvi Stasio Žumbio nuotr.

Seimas, visą savo istoriją daręs pertraukas paprastai tik tarp rytinio bei vakarinio plenarinių posėdžių, dabar išeina pasiilsėti maždaug kas pusantros valandos ar kas dvi. Kodėl? Ar daug yra tokių darboviečių, kur taip dažnai daromos pertraukos? Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė „Vakaro žinioms“ paaiškino, kad dažnos pertraukos reikalingos parlamentarų „fiziologiniams poreikiams patenkinti“. 

„Dirbame dvi valandas, techninė dešimties minučių pertrauka tikriausiai būtų žmogiškai suprantama?

Po to vėl atsakinėtume į klausimus, o baigiantis jiems bus Vyriausybės pusvalandis, kur klausinėtų opozicija“, - taip užvakar vidurdienį plenariniam posėdžiui pirmininkavusi R.Baškienė nutraukė premjero Sauliaus Skvernelio atsakymus į parlamentarų klausimus dėl Vyriausybės 2018 m. veiklos ataskaitos.

Ir tokios pertraukos kas maždaug dvi valandas daromos jau trečią savaitę, nors anksčiau nei šiam, nei buvusiems Seimams tai buvo nebūdinga.

Tiesa, kovo 21-osios posėdyje Seimo Sveikos gyvensenos komisijos narys Kęstutis Masiulis perdavė visam Seimui, kad komisija nusprendė palaikyti savo pirmininko Dainiaus Kepenio iniciatyvą ir siūlo per plenarinius posėdžius kas pusantros valandos padaryti mankštos pertrauką.

Tačiau nei užvakar, nei kitų posėdžių metu seimūnai per pertraukas nesimankštindavo ir kažkur dingdavo iš salės kas sau.

„Aš jums paatvirausiu. Nuo 10 val. ryto posėdžiavome dvi valandas, į klausimus atsakinėjo premjeras ir ministrai, todėl padarėme techninę pertrauką. Juk reikia nubėgti į tualetą fiziologiniams poreikiams patenkinti. Arba išgerti arbatos, vandens, kad būtų galima toliau rimtai dirbti.

Sveikos gyvensenos komisija kaip tik per K.Masiulį prieš tris savaites kreipėsi į Seimo pirmininką, kad būtų po pusantros valandos darbo daromos 10-15 minučių trukmės pertraukos. Siūlė pertrauką mankštai, tačiau salė tam nepritaikyta. Bet vis tiek kiekvienas atsistoja iš vietos, kažkur išeina ir pajuda. Tokios pertraukėlės niekam nesutrukdo“, - dėstė R.Baškienė.

Anksčiau parlamentarai, prispirti gamtinių reikalų, po vieną paprasčiausiai eidavo į tualetą projektų svarstymo metu ir grįždavo. Dabar tualetus užplūsta iškart per šimtą seimūnų. Tačiau, anot R.Baškienės, spūstys nesusidaro, nes ne visi per pertraukas eina būtent ten. Yra ir tokių, kurie laisvą minutę išnaudoja priklausomybėms.

„Deja, yra rūkančių, net ir moterų. Bet ką padarysi. Po Seimo posėdžių sale yra kažkokia traukos spinta, kur galima parūkyti. Tiksliai nežinau, nes ja nesinaudoju. Aukštu žemiau, prie Spaudos konferencijų salės, yra balkonas. Darbui tai nesutrukdo, nes jie labai greitai tai sugeba padaryti“, - sakė R.Baškienė.

Nors rūkymas Seime neuždraustas, tačiau su kita priklausomybe - nuo svaigalų - bent jau oficialiai yra kovojama. Alkoholis negrįžo į Seimo restoraną, nėra jo ir valgykloje. Veikiausiai parlamentarai, nevengiantys dienai bėgant įsisavinti vienos kitos promilės, šio „kuro“ atsineša iš lauko.

Pasak R.Baškienės, net per oficialius priėmimus nebebūna vyno ar šampano taurės, o garbūs užsienio svečiai esą dėl to visiškai nesipiktina ir net pagiria už tokią iniciatyvą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Kieno patarimų klausėsi Lietuvos prezidentai nuotrauka, foto

Svarbiausias ir ryškiausias Prezidentūros darbuotojas, žinoma, yra pats prezidentas. Tačiau už jo...

„Ir vis dėlto – juokimės!“ – rašė feljetonistas Pulgis Andriušis 1946 m.,...

Be humoro – nė iš vietos: juokavo net pabėgėlių stovyklose pokario Vokietijoje nuotrauka, foto

„Eurohoops“ portalas pirmą kartą istorijoje surengė anoniminę Eurolygos žaidėjų apklausą, kurioje dalyvavo...

Eurolygos žaidėjai: sunkiausia rungtyniauti „Žalgirio“ arenoje nuotrauka, foto

Dėl šios nuotraukos jau treji metai ginčijasi Amerikos aviacijos istorikai. Joje pavaizduota...

"Lietuvos Vytis"- kovai prieš Hitlerį nuotrauka, foto

Palangos verslas pasitinka vasarą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Turizmo sezonas tikrai prasidėjo“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos...

Pajūrio derbyje pasiekta pergalė! nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygoje Klaipėdos „Atlantui“ pavyko nutraukti penkerių nelaimėtų rungtynių seriją. Uostamiesčio...

Gargždų gimtadienio šventė: mažiau, bet originaliau nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Likus dviem savaitėms iki 766-ojo Gargždų miesto gimtadienio, vakar Kultūros centro konferencijų...

Ugniagesiai pataria, kaip apsisaugoti nuo žaibo nuotrauka, foto

Lietuva, Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, jog praėjusį savaitgalį žaibai Lietuvoje padegė keturis...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...