2018 m. gruodžio 18 d. 21:28 val., antradienis

Skaityk dabar

Kūdikis klaipėdietę įkvėpė lemtingam žingsniui

(4)

2018-07-11, 08:42

Gintarė Kairytė, lrytas.lt

Kūdikis klaipėdietę įkvėpė lemtingam žingsniui nuotrauka, foto

Ieva Jakūbauskė be makiažo ir su juo.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Seniau klaipėdietė Ieva Jakūbauskė (28 m.) įsivaizdavo, kad bus solidi ir teisinga Valstybinės mokesčių inspekcijos tarnautoja. Tačiau jau keletą metų ji daro makiažą stresuojančioms nuotakoms ir jaučiasi šiuo savo karjeros posūkiu labai patenkinta.

Dabar Ieva – vizažo meistrė, grožio studijos „Mirror Beauty Room“ vadovė. Baigusi vidurinę mokyklą, ji buvo nusiteikusi dirbti valstybės tarnyboje, o geriausias tokios tarnybos pavyzdys atrodė Mokesčių inspekcija. Dėl to įstojo į viešojo administravimo specialybę universitete.

Studijuodama ištekėjo už ketveriais metais vyresnio savo draugo Gedimino ir po trečiojo kurso susilaukė sūnaus Emilio.

„Motinystė mane subrandino. Iki sūnaus gimimo jaučiausi „plaukiojanti“, o po to surimtėjau. Tačiau tuo pačiu metu pajutau, kad darbas valstybės tarnyboje manęs nebetraukia“, – atsiminė Ieva.

Baigusi studijas, buvo namie su sūneliu ir pradėjo ieškotis darbo. Eidavo į darbo pokalbius ir galvodavo: „O Dieve, kad tik manęs nepriimtų...“

Kelis kartus buvo priimta ar sulaukė kvietimo tolesniam pokalbiui, tačiau tuomet aiškiau įsivaizduodavo, kaip prastai jaustųsi toje darbovietėje, ir pasakydavo sau, kad geriau ilgiau pabus su sūneliu.

Ir štai vieną dieną ji gavo dovanų šešėlių paletę. Iki tol ji beveik nesidažė, o kai visgi pasidažydavo, tai, dabartiniu jos supratimu, tą darė netaisyklingai.

„Sunku ir nupasakoti tai, kas nutiko toliau. Atsidariau paletę ir tas kosmetikos kvapas bei spalvų įvairovė mane tiesiog užbūrė. Ir netrukus suvokiau, kad noriu dirbti būtent grožio srityje“, – atsiminė moteris.

Tuomet Ieva ėmė domėtis įvairiais makiažo kursais. Po to nusprendė grožio studijų imtis iš esmės ir įstojo studijuoti grožio terapijos specialybę Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Kai kuriems toks sprendimas atrodė keistas – argi normalu po universiteto eiti į kolegiją, kai draugės įstojo į magistrantūrą? Bet pradėjusi studijuoti moteris jautė, kad eina savo keliu.

Pradžioje buvo nedrąsu

Kurį laiką studentė svarstė, gal vien vizažo nepakaks – kolegijoje mokoma atlikti ir veido priežiūros procedūras, manikiūrą, pedikiūrą, masažą. Visgi nusprendė, kad geriausia bus gilintis į vieną sritį ir joje tapti tikru profesionalu, o ne keletą dalykų daryti gerai, bet ne puikiai.

Ievos pastangos buvo pastebėtos – po pirmųjų studijų metų jos vizažo dėstytoja pasiūlė jai ateiti dirbti į savo grožio saloną.

Ieva prisipažino, kad pačioje pradžioje buvo nedrąsu: „Bijodavau, kad galiu neįtikti įnoringai klientei, kad neturėsiu reikiamos spalvos priemonės, kad galiu pramiegoti, kai šeštadienį anksti ryte reikės į darbą. Tačiau vos atsistojus prieš klientę, įtampa dingdavo ir atsiduodavau mėgstamai veiklai.“

Nuo pat karjeros pradžios ji sulaukdavo teigiamų atsiliepimų, taigi greitai jaudintis nustojo. Įgijusi patirties, susidūrė su naujais išbandymais: ėmė daryti makiažą nuotakoms, o jis – pats sudėtingiausias.

Dabar Ieva Jakūbauskė – viena geriausių vestuvinio makiažo meistrių Klaipėdoje. Kai jau turi gerą vardą ir nuotakos ja pasitiki, bendradarbiauti lengviau. O pradžioje buvo visko: „Nuotakoms ta diena labai svarbi, jos į viską žiūri labai jautriai, tad, būna, prisikiša veidrodėlį ir tarsi per mikroskopą žiūri, ieškodamos priekabių. Ir nuolat panikuoja, kad kažkas negerai.“

Atsiminė vieną nuotaką, kuriai bandomąjį makiažą darė apie tris valandas, ir tas niekaip jai neįtiko. Galiausiai meistrė pasakė: „Gal jūs norėtumėte užsirašyti pas kitą specialistą, nes aš jaučiu, kad negalėsiu atspindėti jūsų poreikių.“. Visgi toji nuotaka galiausiai pasirinko Ievą, ir viskas buvo gerai.

Pašnekovė pastebėjo, kad jei klientei makiažo meistras neįtinka, tai nebūtinai reiškia, kad jis prastas: „Kartais tiesiog nesutampa kliento ir specialisto biolaukai, ar kaip tą reiškinį bepavadinsi. Būna, meistras tikrai gerai pasidarbuoja, tačiau klientė kitą kartą pas jį negrįžta.“

Didžiuojasi savo sukurtais teptukais

Po penkerių metų darbo Ieva pribrendo pokyčiams ir praėjusių metų gruodžio 9 d. atidarė savo grožio studiją „Mirror Beauty Room“. Už palaikymą ir pagalbą ją kuriant ji labai dėkinga savo partneriams ir draugei Gabrielei. Studijoje Ieva subūrė grožio meistrus, kurie daugiau nori galvoti apie kokybę, o ne apie kiekybę.

Pašnekovė prisipažino: „Atidarydama savo studiją šiek tiek jaudinausi, kad manęs buvę klientai nesuras, gal ir neieškos. Bet šią vasarą neturiu nei vieno laisvo savaitgalio ir tuo džiaugiuosi.“

Ievos suburtą kolektyvą sudaro 11 moterų, ir viską sustyguoti nėra paprasta. Kartais iki išnaktų sėdi prie kompiuterio, galvodama apie darbo reikalus.

Be įprastų grožio paslaugų, studijoje „Mirror Beauty Room“ vyksta ir Ievos vedami makiažo mokymai. Jie būna trijų rūšių: skirti pradedantiesiems vizažistams, profesionalams ir tiesiog moterims, kurios nori pasigražinti pačios.

Vizažo meistrė pasakojo: „Mūsų organizuojami kursai skiriasi nuo daugelio kitų tuo, kad mes nemokome piešti pagal šabloną, o mokome atsižvelgti į moters anatomiją ir jos veido bruožus. Norime, kad kiekvienas mūsų mokinys atrastų savo braižą, o ne kopijuotų kitus.“

Dėl mokinių ji ryžosi sukurti savo teptukų kolekciją, kadangi matė, jog nemažai jų beveik neinvestuoja į šiuos įrankius, o tada ir mokytis sudėtinga. O būna ir taip, kad moteris investuoja į brangias priemones, bet vėliau šioje srityje nedirba. Taigi Ieva ryžosi ir išleido dvylikos teptukų rinkinį, kurie yra nebrangūs ir tikrai kokybiški.

„Iš tiesų didžiuojuosi, kad ryžausi tuos teptukus išleisti, nes kainavo nemažai nervų, kol suradau tiekėjus ir gamintojus“, – sakė. Klaipėdos regione Ievos kurti teptukai jau sulaukė pripažinimo.

Ieva jau ir turi savo prekės ženklą, kuris vadinasi „I.J. Mirrors“. Kai sėkmės sulaukė teptukai, išleido ir priklijuojamas blakstienas, kurios, jos pageidavimu, turėjo atrodyti kuo natūraliau.

„Mano karjeros kelias – vingiuotas, bet kol kas jis veda būtent ten, kur reikia“, – nusišypsojo žavi pašnekovė.

Su vyru visai nesipyksta

Be abejo, dirbdama ir studijuodama Ieva visą laiką dar ir rūpinosi sūneliu Emiliu, kuriam dabar aštuoneri. Ji yra nusiteikusi, kad sekmadieniais nedirba ir skiria laiką šeimai. O šeštadieniais dirbti tenka, juk tada moterys intensyviai ruošiasi šventėms.

Daugelis žmonių nustemba, kad jaunai atrodanti moteris jau yra ištekėjusi ir turi nemažą sūnų.

Ankstyvą Ievos santuoką tikrai galima laikyti sėkminga. Ji teigė, kad per visus aštuonerius santuokos metus su savo vyru nei karto rimčiau nesusipyko. „Aš namie, kaip ir daugelis moterų, kartais būnu ir nervinga, ir pikta, bet mano vyras labai geras. Nuo jo jaučiu spinduliuojančią vidinę harmoniją, kuri ir mane harmonizuoja“, – negailėjo ji gražių žodžių sutuoktiniui.

Nepaisant to, kad moteris turi daug veiklos, ji randa laiko pasportuoti. Seniau dar ir chorą lankė, taigi tikina, kad, kai nori, gali daug suspėti.

Dar vienas karjeros vingis – nuo šio rugsėjo Ieva Jakūbauskė buvo pakviesta dėstyti makiažo techniką Socialinių mokslų kolegijoje Klaipėdoje, kas reiškia, kad ji yra tikrai vertinama savo srities specialistė.

Moteris įsitikinusi, kad po universiteto pasirinkusi studijas kolegijoje, o ne kursuose, pasielgė teisingai: „Kitiems dažnai atrodo, kad makiažo paslapčių galima išmokti greitai, bet iš tiesų metus ar pusantrų reikia lavinti ranką, kol galėsi drąsiai stoti prieš klientą. Reikia ne tik vizažo, bet ir anatomijos, psichologijos žinių.“

Ieva įsitikinusi, kad moters grožį nulemia jos pasitikėjimas savimi. O šis bruožas dažnai susijęs su grožio procedūromis: „Smagu namų šeimininkę paversti gulbe. Būna, moterį padažau ir matau, kad jos veide suspindo šypsena, net ir laikysena pasikeitė, ji tapo labiau pasitempusi. Ir aš pati, pradėjusi dirbti grožio srityje, ėmiau labiau pasitikėti savimi, atradau savo stilių ir skonį.“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Mociute

2018-07-11   20:57

IP: 86.38.181.76

O kas jos tom lupom?

Romas

2018-07-11   12:16

IP: 81.7.87.38

Čia kaip iš to anekdoto, kai mažas broliukas klausia vyresnės sesės: - O kodėl tu dažaisi ? - Kad gražesnė būčiau. - O tai kodėl nebūni ?

klaipėdietė

2018-07-11   10:45

IP: 83.171.17.74

Ar daugiau nebeturite apie ką rašyti

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Kuo pavirto „Idėjos Lietuvai“? nuotrauka, foto

Paskelbus iniciatyvą „Idėjos Lietuvai“, suplaukė net pusantro tūkstančio pasiūlymų. Iš jų vasario...

Seimo konservatorius Rimantas Dagys, nepaklusęs partijos vadovo Gabrieliaus Landsbergio įsakymui pakeisti savo...

Anūkas šiurpina net saviškius nuotrauka, foto

Visuomeniniai rinkimų komitetai savivaldos rinkimuose vėl vilios nepartine alternatyva. Tačiau daugybė...

Partinės panelės komitetų suknelėmis nuotrauka, foto

Kai į viešumą ėmė kilti vaiko teisių įstatymo „grožybės”, socialiniuose tinkluose...

Superherojai išgelbės Lietuvos vaikus..? nuotrauka, foto

Pristatyti dar du kandidatai į Klaipėdos merus nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar apie savo dalyvavimą uostamiesčio mero rinkimuose paskelbė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto...

Pagerbė nusipelniusius Universiteto sportininkus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos universitete (KU) sveikinimų bei šiltų žodžių sulaukė ir specialiomis skulptūrėlėmis apdovanoti...

Viačeslavas Titovas priėjo liepto galą nuotrauka, foto

Klaipėda, Buvęs Klaipėdos tarybos narys Viačeslavas Titovas sulaukė įtarimų. Purvu ant Lietuvos taškęs...

Čeliabinske sunaikins 20 tonų lietuviško sūrio nuotrauka, foto

Lietuva,  Rusijos žiniasklaidai priklausantis portalas "Dostup" praneša, kad Čeliabinske sulaikytas krovinys -...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...