2019 m. sausio 21 d. 20:06 val., pirmadienis

Skaityk dabar

Keista valdžios dovana: nuolaida plaukioti laivu, bet tik bendruomenių nariams

2018-06-10, 11:06

Lijana Jagintavičienė, Šilokarčema.lt

Keista valdžios dovana: nuolaida plaukioti laivu, bet tik bendruomenių nariams nuotrauka, foto

© Alfa.lt nuotr.

Gegužės 22 dieną Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje vyko Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis. Pagėgių tvarkiečių pranešime spaudai rašoma, kad daugiausia aistrų sukėlė valdančiosios daugumos, partijos „Tvarka ir teisingumas“, narių pasiūlymas, kad Pagėgių savivaldybėje veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms, bendruomenėms būtų taikoma 50 proc. nuolaida naudotis Pagėgių krašto turizmo informacijos centro teikiama paslauga „Pažintinės, poilsinės kelionės Nemuno upe laivu“. 

Sukėlė daug diskusijų

Tuomet, atėjus laikui balsuoti, Pagėgių savivaldybės meras, buvęs ilgametis partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Virginijus Komskis pakilo iš savo kėdės, išsitraukė kortelę ir paliko posėdžių salę. Tą patį padarė ir opozicija. Salėje likę valdančiosios daugumos tarybos nariai neturėjo galimybių balsuoti, kadangi nebebuvo kvorumo. Kalbant apie mobilios scenos nuomos paslaugą, kurią teikia Pagėgių savivaldybės kultūros centras, buvo siūlomos lengvatos Pagėgių savivaldybėje veikiančioms bendruomenėms, tačiau klausimo svarstymas atidėtas kitam posėdžiui.

Be nesutarimų neapsieita ir deleguojant atstovus į vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ kolegialų valdymo organą. Paruoštas sprendimo projektas su jau numatytais deleguoti asmenimis netenkino nei mero, nei opozicijos, tad prasidėjo diskusija. 

Sprendimas privalėjo būti priimtas neatidėliotinai, kitu atveju, būtų kilusi grėsmė pavėluoti dalyvauti projektuose. Valdantieji sutiko su siūlymais koreguoti kandidatų sąrašą pakeičiant du iš trijų deleguojamų asmenų.

Įžvelgia politinius užmojus

„Noriu paneigti melagingai skleidžiamą informaciją apie š. m. gegužės 22 d. Tarybos posėdį, kurią paskelbė partijos „Tvarka ir Teisingumas“ Pagėgių skyrius. Publikacijoje „Pagėgiuose: meras ir opozicija prieš lengvatas bendruomenėms“ pateikta informacija yra žemo ir pigaus politinio pobūdžio, bandoma manipuliuoti Savivaldybės turtu, bendruomenių vardu, kuomet išskiriami žmonių socialiniai sluoksniai, kai paminami politikų elgesio principai ir politinės ambicijos keliamos aukščiau įstatymo“, – teigė meras. 

Pasak jo, sprendimas, kuriuo buvo bandoma nustatyti teikiamų atlygintinų paslaugų kainas VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras, labai aiškiai iliustruoja partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriaus politinius užmojus, nes net posėdžio metu nebuvo bandoma slėpti, kad tokiu būdu jau prasidėjo politinė kampanija.

„Tačiau, nepaisant visų žemų politinių ambicijų, noriu paaiškinti, kad šio sprendimo priėmimas reikalauja išsamaus juridinio ir finansinio paaiškinimo, neužtenka vien tik pasakymų: „Mes manome...“, „Mes siūlome...“. Esminis klausimas yra įstaigos VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras finansai, kaip bus užtikrinamas finansinis įstaigos pajėgumas, kai pagrindinis įstaigos finansavimo šaltinis – laimėta programa? Kadangi posėdyje dėl ligos nedalyvavo šios įstaigos direktorė, tai į šiuos klausimus atsakyti iš esmės ir nebuvo kam“, – tęsė V. Komskis. 

Anot jo, kitas Savivaldybės turtas, kuriuo vėl buvo bandoma elgtis kaip su asmeniniu – mobiliosios scenos su priekaba nuoma. 

„Manau, neetiška šį klausimą dar kartą eskaluoti vien jau todėl, kad pats Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, kuris tuo metu ėjo direktoriaus pareigas, paprašė tarybos narių atidėti šį klausimą, nes sprendimo projektas buvo netinkamai paruoštas. Posėdžio metu Vyriausybės atstovė aiškiai išsakė nuomonę, kad jeigu taryba priims šį sprendimą, jis bus apskųstas. Tačiau ir čia politiniai motyvai bei pažadai ėmė viršų prieš įstatymo teisę. 

Galiausiai, nemažai diskusijų sukėlęs klausimas dėl atstovų delegavimo į Vietos veiklos grupę „Pagėgių kraštas“ kolegialų valdymo organą, atstovauti valdžios sektorių. Esminiai nesutarimai kilo, nes nenorėta, kad šiame valdymo organe būtų paskirti politiškai nepatogūs asmenys. Į kompromisą ir politinę diskusiją eita tik todėl, kad nepriėmus šio sprendimo projekto, būtų įsigaliojęs mero potvarkis, kuriame meras savo nuožiūra būtų paskyręs deleguojamus asmenis“, – aiškino meras.

Padidino komunalinius mokesčius

Savo nuomonę išsakė ir Pagėgių savivaldybės tarybos opozicijos lyderis Edgaras Kuturys. 

„Manau, kad valdantieji nori suklaidinti visuomenę ir nepelnytai pasigirti, kad jie yra už kažkokias lengvatas, nors Tarybos projektas parengtas pažeidžiant reglamentą. 

Tarybos posėdžiui buvo parengtas sprendimo projektas, kuriuo norėta padidinti VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras teikiamų laivo paslaugų kainas gyventojams ir kitiems asmenims, tačiau norėta padaryti išimtį ir sumažinti 50 proc. kainą bendruomenėms. 

Pasidomėjus telefonu paaiškėjo, kad sprendimas su įstaigos direktore nederintas, kompensacija iš Savivaldybės biudžeto minėtai įstaigai nenumatyta ir su finansų skyriumi niekas nederinta. Jei valdantieji norėjo pasigirti, kad jie yra už bendruomenes, tai, sakyčiau, tokiu atveju reikėtų taikyti nuolaidą visiems Pagėgių savivaldybės gyventojams ir įstaigoms. Kuo blogesnis žmogus, gyvenantis Pagėgių krašte ir nepriklausantis bendruomenei, ar mokytojas, dirbantis mokykloje ir taip pat nepriklausantis jai? Tai, manau, sprendimas visų pirma pažeidžia lygias teises. 

Mano nuomone, šiame sprendime mintis buvo visai kita. Turbūt visi žino, kad jau kitų metų pradžioje įvyks Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai, todėl valdantieji sugalvojo, kaip netiesioginiu būdu pamaloninti rinkėją ignoruojant Pagėgių savivaldybės gyventojus, nepriklausančius bendruomenėms. 

Kodėl norima paremti tokiu būdu – leisti laivu plaukti pigiau? Kodėl negalima bendruomenėms skirti pinigų ir jos pačios nuspręstų, ką su jais padaryti, gal norės lėktuvu skristi ar vykti į ekskursiją pasisemti demokratijos į kitus regionus? Todėl valdančiųjų nurodinėjimas, ką veikti bendruomenėms, egzistuoja beveik visose srityse, tai patvirtina jų sumanymą šiuo sprendimu“, – dėstė tarybos narys.

Pasak E. Kuturio, valdantieji selektyviai atsirenka, ką skelbti ir ko ne. 

„Kodėl jie nededa į laikraštį ar į savo skyriaus išleistą leidinį informacijos, apie tai, kad jie padidino šildymo kainas bendruomenėms ir visiems žmonėms, kodėl pakilo komunalinių atliekų šalinimo kaina, vandens kaina? Prieš tokius sprendimus opozicija buvo prieš. Noriu tik paprašyti Pagėgių krašto gyventojų, nepasiduoti apgaudinėjimui, papirkinėjimui nereikšmingais dalykais ir atsiminti, kad nieko nemokamai nebūna, tiesiogine ar netiesiogine prasme. Atsiminkite, kad gal ir nieko būtų paplaukioti pigiau, tačiau nepamirškite, jog padidėję komunaliniai mokesčiai iš jūsų jau atėmė žymiai daugiau“, – įsitikinęs E. Kuturys.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Ar SGD terminalas jau praloštas žaidimas? nuotrauka, foto

Karaliaučiaus srityje atidarytas dujų terminalas priminė mūsų brangiai nuomojamo laivo - dujų...

Londono ir Briuselio nesutarimai dėl „Brexit“ taps tikru košmaru Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems...

„Brexit“ aukos: kaip Jungtinė Karalystė griauna migrantų gyvenimus nuotrauka, foto

Garsiausios ir žiauriausios Klaipėdos nusikalstamos grupuotės Gaidjurginių nariai jau daug metų atlieka...

Klaipėdos mafijos tėvas Sigitas Gaidjurgis – monstras ar aplinkybių auka? nuotrauka, foto

Statistikos departamentas praneša, kad 2018 metų sausį-lapkritį iš Lietuvos emigravo daugiau nei...

Ko bijo norintys grįžti emigrantai nuotrauka, foto

Ar Karklei reikalingas dar vienas muzikos festivalis? nuotrauka, foto

Renginiai, Atšilus orams, muzikos festivaliai it magnetas traukia vasaros linksmybių išsiilgusius muzikos ir...

Vienintelis kandidatas į KU rektorius - A. Razbadauskas nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmadienis buvo paskutinė diena, kai buvo galima pateikti dokumentus dalyvauti viešame konkurse...

Gripas į lovą guldo vis daugiau klaipėdiečių nuotrauka, foto

Klaipėda, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad...

Klaipėdoje statomi trys nauji biokuro katilai nuotrauka, foto

Klaipėda, Siekiant klaipėdiečius aprūpinti pigesne šiluma, Klaipėdoje statomi trys nauji biokuro katilai: du...

Renginiai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...