2019 m. balandžio 23 d. 03:42 val., antradienis

Skaityk dabar

Keistą Sandros Grafininos santuoką drebina mįslės ir baisūs įtarimai

(2)

2018-08-07, 10:21

Ričardas Vitkus, „Lietuvos rytas“

Keistą Sandros Grafininos santuoką drebina mįslės ir baisūs įtarimai nuotrauka, foto

Prabangiai vestuves atšventusius lietuvę S.Grafininą ir britą N.J.Macaulay pastaruoju metu Lietuvoje lydėjo skandalai.

© Ričardo Vitkaus nuotr.

Muilo operos scenarijaus verta istorija apie gražuolės lietuvės santuoką su turtingu britu pasisuko netikėta linkme. Vakar vyras teisme išgirdo, jog įtariamas nužudęs mįslingai dingusią savo žmoną.

Į ne vieną skandalingą istoriją patekti spėjusi 28 metų Sandra Grafinina dingo prieš mėnesį – jos negali surasti nei artimieji, nei policijos pareigūnai.

Pagrindiniu įtariamuoju dėl šiaulietės dingimo tapo jos sutuoktinis 41 metų Jungtinės Karalystės pilietis Nigelas Jeremy Macaulay. Pastaruoju metu Lietuvoje laiką leidęs užsienietis savaitgalį buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Išvydęs pareigūnus sutriko

N.J.Macaulay buvo sulaikytas šeštadienio popietę, kai su kompanija kepė šašlykus prie Šiaulių rajone esančio ežero.

„Atėjo du civiliškai vilkintys policininkai, parodė pažymėjimus ir išsivedė mano klientą“, – „Lietuvos rytui“ sakė N.J.Macaulay advokatas Erikas Pavlovičius.

Pasak advokato, sužinojęs, kuo yra įtariamas, jo ginamasis sutriko.

„N.J.Macaulay yra tikras britas, kuris jaučia pagarbą pareigūnams, bet tokia žinia jį išmušė iš vėžių. Negi tokį nusikaltimą padaręs žmogus būtų likęs Lietuvoje? Po S.Grafininos dingimo Nigelas niekur nespruko.

Jis buvo čia ir bandė sutvarkyti dokumentus dėl dukters, kurią Sandra pagimdė prieš 7 mėnesius. Dėl to jis į mane, kaip į teisininką, kreipėsi jau anksčiau, ir savaitgalį mes turėjome susitikti ir tai aptarti“, – kalbėjo E.Pavlovičius.

Pareigūnai gavo duomenų

Sprendimą sulaikyti N.J.Macaulay priėmę ir įtarimus dėl nužudymo jam pareiškę pareigūnai sakė, kad tai padaryta gavus duomenų, jog buvo įvykdytas sunkus nusikaltimas.

Vakar Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė kreipėsi į teismą prašydama N.J.Macaulay suimti dviem mėnesiams.

Pirmadienio popietę dviejų kriminalistų į teismą atvesdintas N.J.Macaulay atrodė sutrikęs.

Pasak E.Pavlovičiaus, peržvelgęs tyrėjų surinktą medžiagą jis nerado nieko apčiuopiamo, kas leistų manyti, kad klientas yra kaltas.

„Lietuvos ryto“ duomenimis, per posėdį dėl kardomosios priemonės paskyrimo N.J.Macaulay tik papasakojo apie save ir išsakė savo asmeninę poziciją dėl S.Grafininos dingimo.

Lauks ekspertų išvadų

Teisėjui išėjus priimti sprendimo N.J.Macaulay buvo nuvestas į vėsesnę patalpą, esančią už posėdžių salės.

Čia ant minkštasuolio prisėdęs sulaikytasis atrodė jau kur kas ramesnis. Vyriškis vartė rankose laikomus dokumentus, jo veidą vis nušviesdavo šypsena.

Nuotaikos N.J.Macaulay nesugadino ir teisėjo sprendimas. Vietoj prokurorės prašomų dviejų mėnesių teisėjas leido įtariamąjį suimti savaitei.

Teisėjo manymu, tiek laiko tyrėjams turėtų pakakti naujiems duomenims pateikti.

„Lietuvos ryto“ duomenimis, per savaitę tyrėjus turėtų pasiekti šioje byloje paskirtų ekspertizių išvados.

Gyrėsi sutuoktinio turtais

Buvusi „Olialia“ mergaitė S.Grafinina išgarsėjo 2016-ųjų rudenį, kai po santuokos su turtingu verslininku prisistatančiu N.J.Macaulay pradėjo girtis prabangiu gyvenimu.

Televizijos laidai „Nuo... Iki...“ šiaulietė pasakojo apie savo prabangų gyvenimą.

S.Grafinina gyrėsi savo sutuoktiniu britų milijonieriumi Nigelu, kuris neskaičiuoja jos išlaidų, ir tik dėl didesnių pirkinių, prasidedančių nuo 5 tūkstančių eurų, ji turinti pasitarti.

„Kasdien mano vyras man duoda maždaug po 500 eurų, nes turiu apmokėti namo išlaikymo išlaidas, nupirkti maisto ir visko, ko tik prireikia“, – pasakojo moteris.

Ji teigė mylimąjį sutikusi meno parodoje Londone.

Vienos Sandros ištartos frazės pakako, kad Nigelas lietuvę iškart pakviestų į pasimatymą, o po dviejų dienų, praleistų Londone, vos po savaitės atskristų pas ją į Lietuvą.

Pranešė apie vyro užpuolimą

Po šios televizijos laidos prabėgus vos mėnesiui S.Grafinina su savo milijonieriumi vyru pateko į keblią situaciją Šiauliuose.

Pareiškimą policijai parašiusi S.Grafinina tvirtino, kad vakare jos sutuoktinis buvo sumuštas ir apiplėštas Šiaulių bulvare. Plėšikai neva pagrobė 4000 eurų, laikrodį „Rolex“ ir vestuvinį žiedą.

S.Grafininos sutuoktinio užpuolimo ir vagystės istorijoje mįslių liko ne tik šią istoriją tyrusiems pareigūnams.

Atsirado žmonių, kurie tvirtino, jog girtas į užsienietį panašus vyras tą lemtingą vakarą Šiauliuose šlitinėjo po bulvarą. Buvo ir mačiusiųjų, kaip tas girtas vyras gulėjo prie vienos įstaigos durų.

Gavę pranešimą apie apvogtą užsienietį Šiaulių policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagystės.

Po kurio laiko šis ikiteisminis tyrimas buvo sustabdytas nenustačius kaltų asmenų.

Žiūrovai leipo juokais

Netrukus vienoje Šiaulių interneto svetainėje atsirado ir mobiliuoju telefonu nufilmuotas siužetas, kurio veikėjai – iš pasilinksminimo įstaigos išėjusi ir vos paeiti begalinti pora: prabangiai apsirengusi jauna moteris ir jos palydovas.

Šio siužeto žiūrovai leipo juokais matydami, kaip prabangiai apsirengusi ponia pargriūva ant žemės ir niekaip negali atsikelti nei pati, nei padedant kiek blaivesniam jos palydovui.

Šis siužetas baigėsi laimingai – paskutines jėgas sukaupusiai poniai pagaliau pavyko atsistoti ir ji nusvirduliavo šalin.

Kai kurie žiūrovai tvirtino, kad šio siužeto veikėjai buvo S.Grafinina ir jos sutuoktinis.

Pateko į teisėsaugos akiratį

2017-ųjų pradžioje S.Grafininai jau teko aiškintis policijai dėl savo elgesio ir mažamečio sūnaus nepriežiūros.

Tąkart pagalbos į policiją kreipėsi Šiauliuose gyvenanti S.Grafininos motina.

Moteris pranešė, kad jos dukra namuose guli girta ir neprižiūri savo mažamečio sūnaus.

Atskubėję pareigūnai S.Grafininą rado prisigėrusią iki sąmonės netekimo – moteris net nereagavo į aplinką.

Bute, kur gulėjo mirtinai girta S.Grafinina, buvo rastas ir jos penkerių metų sūnus.

Pareigūnai iškvietė medikus, jie girtą moterį išvežė į ligoninę, o patys pasirūpino jos vaiku.

Berniukas buvo perduotas laikinai S.Grafininos sesers globai.

Ši liūdna istorija tuo nesibaigė.

Tą patį vakarą policijos pareigūnai gavo pranešimą iš ligoninės apie ten įsisiautėjusią pacientę.

Sutramdyti agresyviai nusiteikusios pacientės atskubėję policininkai atpažino S.Grafininą.

Paaiškėjo, kad ligoninėje atsipeikėjusi girta šiaulietė puolė koneveikti medikų ir vienai medicinos seseriai įspyrė į koją.

Pareigūnams neliko nieko kito, kaip sulaikyti S.Grafininą ir nusivežti į policijos komisariatą. Čia šiaulietei buvo nustatytas sunkus (3,21 promilės) girtumas.

Už girto pasirodymą viešojoje vietoje administracinio nusižengimo protokolą surašę pareigūnai S.Grafininą išblaivinti uždarė į laikinojo sulaikymo kamerą. Už tokį poelgį jai buvo skirta bauda.

Apkaltino sutuoktinį smurtu

Kalbos apie šeimos laimę baigėsi pernai rudenį, kai į Šiaulius nėščia grįžusi S.Grafinina vyrą apkaltino smurtu.

Pernai rudenį interviu „Lietuvos rytui“ S.Grafinina sutuoktinį jau kaltino fiziniu ir psichologiniu smurtu, tvirtino, kad sutuoktinis tapo jos išlaikytiniu ir net ją apvaginėja.

Šiaulietė tvirtino, kad sutuoktinis pasikeitė, kai žlugo jo vakcinacijos verslas, jis ėmė stipriai gerti.

Į policiją kreipėsi sesuo

Tuo metu S.Grafinina sakė galvojanti tiktai apie pasaulį išvysti turintį kūdikį, o bendro gyvenimo su N.J.Macaulay planų nebepuoselėjanti ir ruošiasi skyryboms.

Šiaulietė tvirtino, kad vyras jau yra skolingas 120 tūkst. eurų.

S.Grafinina taip pat sakė, kad Jungtinėje Karalystėje gyventi likęs sutuoktinis jos ramybėje nepalieka – siunčia meilias žinutes.

S.Grafinina mįslingomis aplinkybėmis prapuolė liepos pradžioje. Į policiją kreipėsi jos sesuo – ji pareiškė, kad su Didžiojoje Britanijoje gyvenančia Sandra nebegali susisiekti nuo liepos 1 dienos.

Šiaulietės buvo ieškoma tiek Lietuvoje, tiek Anglijoje, tačiau paieškos rezultatų nedavė.

Žadėjo pasiimti mergaitę

Viena aišku – S.Grafinina buvo grįžusi į Lietuvą. Tai užfiksuota tikrinant iš Didžiosios Britanijos atskridusio orlaivio keleivius.

Prieš S.Grafininos dingimą su ja buvo susisiekę vaiko teisių specialistai – jie iš nesaugios aplinkos paėmė ir kūdikių namuose apgyvendino jos kūdikį.

S.Grafininos mažylę vaiko teisių specialistai paėmė iš namų Šiauliuose, kai rado kūdikį neblaivaus N.J.Macaulay ir dar kelių asmenų draugijoje.

Vaiko teisių specialistų skambučio sulaukusi S.Grafinina patikino netrukus atvyksianti pasiimti mergaitės, tačiau taip ir nepasirodė.

Bandė parduoti daiktus

Šiauliuose apsistojęs N.J.Macaulay pastaruoju metu daugiausia laiko leisdavo baruose. Vyras tvirtino ketinantis pasiimti dukterį ir ja rūpintis.

Kadangi Las Vegase (JAV) sudaryta S.Grafininos ir N.J.Macaulay santuoka Lietuvoje negalioja, mergaitę pasiimti panoręs užsienietis turėjo nusistatyti tėvystę, tačiau nieko dėl to nepadarė.

Neseniai N.J.Macaulay vienoje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje įdėjo skelbimą, kad išparduoda vaikiškus daiktus.

„Aš su Nigelu kalbėjau dėl to skelbimo. Jis sakė, kad taip elgdamasis nepagalvojo darąs ką nors blogo. Jo teigimu, tų daiktų jo dukrai jau nebeprireiks, nes ji juos išaugo“, – vakar aiškino N.J.Macaulay advokatas.

Priekaištavo žmonai

Paklaustas, ko N.J.Macaulay siekė vėl ėmęs bendrauti su žmona, advokatas sakė manąs, kad jo ginamasis siekė susigrąžinti žmoną: „Jie gyveno kaip ir kartu, kaip ir atskirai.

Mano klientas priekaištavo žmonai dėl jos elgesio. Jis buvo įsitikinęs, kad žmona dirba prostitute. Jis man buvo atsiuntęs daug tai esą patvirtinančių duomenų.“

Pati S.Grafinina kategoriškai neigė užsiimanti prostitucija.

Pernai „Lietuvos rytui“ ji tvirtino, kad kalbos apie prostituciją – pramanas.

„Turiu dokumentus, verslo liudijimą, kad pinigų užsidirbau ne kaip prostitutė“, – tąkart aiškino S.Grafinina.

Dingdavo ir anksčiau

Paklaustas, kur galėjo prapulti S.Grafinina, advokatas E.Pavlovičius sakė, kad ji kelioms savaitėms yra dingusi ir anksčiau: „Mano klientas įdėmiau peržiūrėjo ir įrašą, kuriame neva jau po dingimo užfiksuota po Palangą vaikštinėjanti S.Grafinina.

Nigelas sakė, kad žmona turėjo tatuiruotę ant nugaros, tačiau ją maskuodavo. O šiaip ši moteris jam pasirodė labai panaši į žmoną be grimo.“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

tai

2018-08-07   21:31

IP: 85.232.136.204

kad ji visai ne užsienietė

oge į tarakonai

2018-08-07   17:01

IP: 84.46.239.249

Lietuvos respublikai yra įdomi bet kokia užsienietis ką šiukšlė o ypač jei ji ne balta net teisėjai veda ja atsigaivinti į vesesni kambarį

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Urėdijų reforma: valstybiniai miškai pavojuje nuotrauka, foto

Pavasario vėjai į reformuotos Valstybinės miškų urėdijos padalinius atpūtė nerimo debesis. Patyrę...

Pasaulyje, pilname kosmopolitinių iššūkių, tėvai, atsakingai ruošiantys savo vaikus gyvenimui, jau nežino,...

Vaikus auklėsime skandinaviškai, o anūkus - afrikietiškai? nuotrauka, foto

Nuo liepos 1 d. Lietuvoje gausios šeimos pagaliau galės pasinaudoti specialiai joms...

Šeimoms reikia ne išmaldos, o pagarbos nuotrauka, foto

Jauna klaipėdiečių pora Dovydas Urbonas ir Milda Tamašauskaitė pastaruosius 2 metus gyveno...

Klaipėdiečių poros kelionė dviračiais į Filipinus baigėsi netikėtai nuotrauka, foto

Orai: užplūs vasariškos šilumos banga nuotrauka, foto

Lietuva, Pamirškite prieš tai mus lepinusią šilumą, nes tai, kas laukia jau netrukus,...

„Neptūnas“ išplėšė pergalę Panevėžyje nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate pirmadienį Klaipėdos „Neptūnas“ išvykoje 73:69 (15:19,...

Klaidos, negrįžtamai pakeitusios pasaulį nuotrauka, foto

Pasaulis, Daugelis svarbių atradimų yra padaryti atsitiktinai arba per nesusipratimą. Ne visada jų...

Danų milijardierius neteko trijų vaikų nuotrauka, foto

Pasaulis, Danų milijardierius verslininkas, kuris yra pagrindinis internetinio mados verslo milžino ASOS...

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 9 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...