2018 m. lapkričio 12 d. 22:57 val., pirmadienis

Skaityk dabar

Gąsdinimas rusais jau išeina iš mados

(16)

2018-08-18, 11:12

Justina GAFUROVA

Gąsdinimas rusais jau išeina iš mados nuotrauka, foto

Šaukimas „rusai puola“ - pagrindinis konservatorių arkliukas, ypač gerai jį pasibalnojusi Rasa Juknevičienė.

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Lietuva gyvena iliuzijų burbule, kurio nesusprogdinus galime pražūti kaip Tauta. Apie tai spaudos konferencijoje kalbėjo buvęs Seimo narys Audrius Nakas ir Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Zigmas Vaišvila. Jų nuomone, Lietuvoje jau įprastas visuomenės gąsdinimas Rusijos puolimu peržengė ribas, nes iš žmonių jau atimta teisė patiems turėti savo nuomonę.

Pradėdamas spaudos konferenciją, Z.Vaišvila priminė neseniai Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto išvadas dėl žmogaus teisių įgyvendinimo Lietuvoje. Signataras nustebo, kodėl šis Lietuvai itin svarbus dokumentas viešojoje erdvėje liko tarsi pamirštas. Nors jame buvo reikšmingų pastebėjimų: „Ten sakoma, kad tiek fizinių, tiek juridinių asmenų įrašymas į VSD „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ šiurkščiai pažeidžia teisę reikšti savo nuomonę viešai. Taip pat sakoma, kad Lietuva nepaaiškino, kuo remiantis sudaro sąrašą, kokie teisės aktai tai leidžia. Rekomenduota tokią praktiką nutraukti.“

Pasak Zigmo Vaišvilos, tai tik vienas iš pavyzdžių, kad Lietuvoje visuomenei pateikiama informacija griežtai atrenkama. Dažnai svarbiausių faktų Lietuvos žmonės taip ir nesužino. „Statistika rodo, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų mano, kad puolimo atveju NATO išgelbėtų Lietuvą. Tačiau kodėl jie taip mano ir tikisi to, kas šiandien tampa nerealu? Helsinkyje rimtai svarstytas NATO paleidimo klausimas. Donaldas Trampas (Donald Trump) yra pragmatikas, skaičiuojantis pinigus. Be to, JAV prezidentas, skaičiuodamas pinigus po susitikimo su Šiaurės Korėjos vadovu dėl šios valstybės nusiginklavimo, žada kariuomenės išvedimą ne tik iš Pietų Korėjos, bet ir iš Japonijos. Bet Lietuvoje apie tai niekas nekalbėjo.“

Kaip ir apie tai, kad neseniai Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Ispanija, Estija ir dar kelios šalys pasirašė 9 šalių susitarimą dėl intervencinės grupės įkūrimo. Koalicinės pajėgos reaguotų į krizines situacijas prie Europos sienų be NATO ar JAV pagalbos. Užsienio žiniasklaidoje apie tai plačiai kalbama, bet tik mes užsikasę lapais, juknevičienių ir kitų sapalionėmis gyvename iliuzijų pasaulyje. 2002 m. prezidento Džordžo Bušo patikinimas, kad Lietuvos priešas taps ir JAV priešu, jau gili praeitis. Bet mes ir toliau norime gyventi iliuzijose. Reikia pradėti gyventi vadovaujantis įstatymais, o ne fantazijomis. Gana gyventi iliuzijomis ir apgaudinėti savo žmones“, - sako Z.Vaišvila.

Audrius Nakas pateikė ir daugiau argumentų, kodėl laikosi nuomonės, kad Lietuvos visuomenei pateikiama dezinformacija ir melas. „Mitas, kad priešas iš Rytų puls visą ES ir NATO jau išsisemia, o apie tai JAV prezidentas Vokietijai buvo pasakęs keletą „švelnių“ žodžių. Jis priminė, kad Vokietija tiesia dujų vamzdį ir mokės agresoriui milijardus. Vadinasi, mes, kaip ES, mokėsime agresoriui milijardus, bet tuo pačiu bijome, kad mus užpuls? Tai yra visiška nesąmonė. Pasaulyje vyksta visai kiti dalykai. Tik mes nuo to atskiriami.

Ne kas kita, o mūsų propagandinė žiniasklaida intensyviai skelbia, kad rusai puls, o kai jau puls, tai pirmiausia Lietuvą. Tokiuose straipsniuose vertinama, kad Lietuvai užimti pakaktų kelių valandų ar kelių savaičių, o NATO nieko negalėtų padaryti. Negana to, pateikiami įvairūs scenarijai, kaip puolimas galėtų įvykti. Ir tokios provokacijos transliuojamos mūsų žiniasklaidos nuolatos. Sąmoningai. Pažiūrėjus savaitę „Panoramą“, pagalvosite, kad pasaulyje nieko nevyksta. Tačiau ar žinote, kad neseniai Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir generalinio štabo viršininkas generolas Valerijus Gerasimovas Berlyne susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel. Apie tai Lietuvoje buvo informuota kukliai. Nors čia paslėpta įdomi detalė. Ponas V.Gerasimovas yra įtrauktas į sąrašą asmenų, neturinčių teisės kirsti ES sienos. Apie tai Lietuvoje niekam neprabilus, aš pasidomėjau ir sužinojau, kad kirsti sieną tokie asmenys turi esant reikalui ir kai tam neprieštarauja nė viena ES valstybė. Tai reiškia, kad neprieštaravo ir Lietuva. Nors apie tai nemačiau jokios informacijos viešojoje erdvėje. Tai įrodo, kad mes maitinami melu ir dezinformacija“, - svarstė A.Nakas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

manau

2018-08-20   16:49

IP: 94.247.48.168

kad komsamolka rasa ,ankstyvoje jaunysteje,iskreiptu budu,kazkoks rusas ,isprievartavo. Todel ja,tikriausiai ir kankina tie prisiminimai.

Elfas

2018-08-20   15:36

IP: 217.182.175.75

Jei gąsdinimai rusais taps nebemadingi, tai aš patirsiu smegenų bankrotą, nes visas stavkes dėjau ant kiršinimo.

Elfas

2018-08-20   14:57

IP: 90.131.44.141

Įdomu daugiau sužinoti apie Gafurovą,kas tai per žmogus,ko ji siekia ir kam tarnauja rašydama tokius straipsnius.Tai tęsiasi jau seniai ir tendencingai

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Lietuva nenusigręžė nuo narkotikų kontrabanda kaltintų jūrininkų nuotrauka, foto

Šiemet sukanka 15 metų, kai klaipėdiečiai jūrininkai, dirbę motorlaivyje "Yalta", buvo sulaikyti...

Septintus metus Pekine gyvena Rolando ir Eglės Bražinskų šeima. Ne kiekvienas iš...

Klaipėdietiška oazė Kinijos sostinėje nuotrauka, foto

Skaudi tragedija nutiko Šilalės rajone. Iš 28-erių metų moters buvo atimta mažametė...

Tragedija Šilalės rajone: iš mamos atėmus dukrą, moteris nusižudė nuotrauka, foto

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas vakar paskelbė, kad palieka Lietuvos liberalų sąjūdį, kad...

Dreba Klaipėdos liberalų citadelės pamatai nuotrauka, foto

Liberalų sąjūdį palieka dar penki nariai nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos liberalų sąjūdyje toliau pučia permainų vėjai. Praėjusios savaitės pradžioje oficialiai apie...

Kai išsiskirsto poilsiautojai, pajūryje užverda darbai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Lietuvos pajūris – vos 90 km ilgio. Kaimynų latvių Baltijos kranto...

Slengiškai patvirtino norą prisijungti prie Klaipėdos nuotrauka, foto

Klaipėda, Slengiškiai visuotinės apklausos metu dar kartą patvirtino, jog nori atsiskirti nuo Klaipėdos...

Piketuotojai prie savivaldybės žarstė perspėjimus nuotrauka, foto

Klaipėda, „Kada įstatymas projektuotojus įpareigos išsaugoti sveikus medžius?“, - pirmadienio vakarą klausė prie...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...