2019 m. balandžio 24 d. 01:35 val., trečiadienis

Skaityk dabar

D.Didžiūnaitytės mirtis paragino netylėti ir žinomas moteris: „Oksikas“ niekam nebuvo paslaptis“

(3)

Oksana Šemberienė

Futbolininko Deivido Šembero žmona Oksana Šemberienė pripažįsta, kad modelio žūtis jai asmeniškai labai skaudi tema. Šią istoriją stebėjusi nuo pirmosios žinios apie nelaimę, ji iki šiol negali patikėti, kas nutiko. Viena iš priežasčių – šioje istorijoje gausu bendrų pažįstamų, draugų.

„Mes įpratę skaityti apie nusikaltimus įsivaizduodami, kad tai vyksta toli, mūsų neliečia. Tad šį kartą man kalbėti ypač sunku“, – 15min sakė moteris.

Kita skaudi priežastis – Oksanai Šemberienei teko asmeniškai patekti į situaciją, kai pažįstami žmonės jos draugei pasiūlė gėrimą, kuriame galimai buvo „oksiko“. Moteris iki šiol prisimena tą vakarą, kai po kelių minučių jos draugė elgėsi neadekvačiai.

„Narkotikai nėra paslaptis. „Oksikas“ nėra paslaptis, tačiau tai yra gėda. Ir visi žmonės tyli. Dovilės žūtis atskleidė labai daug, o žmonės šnabždasi, kaip tai dažnai vyksta ir koks „oksikas“ yra populiarus. Kiekviena mergina gali pakliūti į tokią situaciją.

Turiu puikų pavyzdį, tačiau tuo metu dar nežinojau, kas vyksta. Prieš ketverius metus su artima drauge nuvykome išgerti kokteilių į vieną gerai vertinamą naktinį klubą. Atvykus jo savininkai, pažįstami draugai, mums pasiūlė prisėsti. Pasiūlė ir pasivaišinti vienais brangiausių šampanų, tačiau kadangi nemėgstu šito gėrimo, atsisakiau.

Nuėjau į kitą baro pusę užsisakyti kokteilio, sutikau pažįstamą, o (grįžusi) po pusvalandžio negalėjau atpažinti savo draugės. Ji daužėsi nuo vienos sienos į kitą. Nors kalbėjo adekvačiai, nebuvo galima suprasti, kas vyksta. Tad netrukus išvykome, o mums beeinant prie išėjimo puikiai prisimenu, kaip vienas vyras pasisiūlė ją nuvežti namo. Žinoma, kad griežtai atsisakėme. Ir mane labiausiai sukrėtė tai, kad ji kitą dieną nieko neatsiminė.

Ir nors tuo metu galvojau, kad ji labai greitai padaugino alkoholio, dabar šios situacijos akivaizdoje aš puikiai suprantu, kas tai buvo. Nereikia galvoti, kad prie merginų naktiniuose klubuose prieina ir gėrimus siūlo nepažįstami žmonės. Ne, tai daro tavo artima aplinka, tavo pažįstami, o aš tapau to liudininke“, – skatindama saugotis merginas prisimena Oksana Šemberienė.

Neringa Zeleniūtė

Muzikos vadybininkė Neringa Zeleniūtė neslepia apmaudo – metus užsitęsęs bylos nagrinėjimas neatnešė jokios naudos. Tik ji pabrėžia, kad savo žodžiais siekia ne nubausti ar pasmerkti, o paprasčiausiai nori atsakymų.

„Visi šioje byloje nori aiškumo, o metus laiko besitęsianti byla atrodo nesąmoningai. Net nenoriu pagalvoti, ką tenka išgyventi šeimai, ką jausti artimiesiems, kurie ne tik neteko savo vaiko, o dar ir nežino aplinkybių. Norisi aiškumo, kad ši istorija netaptų masine psichoze, kurioje kaltinimais žarstysis abi pusės“, – stebėjosi Neringa Zeleniūtė.

Moteris neslepia, kad šios situacijos akivaizdoje kyla klausimų apie tai, kokioje aplinkoje gyvename, ar esame saugūs. Kitas svarbus aspektas, kurį pabrėžia Neringa Zeleniūtė – kodėl didžiulės policijos pajėgos netiria, kaip žmones išvis pasiekia medicinoje vartojamas narkotikas.

„Neburkime, kas ką užtaria prokuratūroje, tiesiog norisi, kad byla pagaliau pasiektų teismą. Labai norėčiau, kad mes, kaip Lietuvos piliečiai, vėl galėtume pasitikėti teisine sistema, kad jaustumėmės saugiai išleisdami savo vaikus į gatves“, – mano Neringa Zeleniūtė.

Daina Bosas

Verslininkė Daina Bosas mano, kad jei jau viešai pasisakė nukentėjusiosios šeimos interesus ginantis advokatas Gintaras Černiauskas, akivaizdu, kad byla nejuda.

„Kadangi aš pati turėjau reikalų su teisėsauga, tikrai žinau ir jaučiu, ką tie žmonės išgyvena. Nes paprastai tu žinai daugiau nei visi ir nesuvoki to, kas vyksta iš teisėsaugos pusės. Toks pasyvumas, tokios neteisybės nukentėjusių žmonių atžvilgiu... Aš juos labai suprantu ir labai palaikau. Tik viešumas gali padėti prajudinti ledus“, – įsitikinusi Daina Bosas.

Anot moters, kitas labai stebinantis dalykas yra šiuo metu vienintelio įtariamojo Ričardo Piniko situacija. Pasak Dainos Bosas, stebėtina, jog įtarimai nepareikšti ir lemtingą naktį kartu buvusiam Aivarui Milteniui.

„Turime konkretų atvejį – žuvusią merginą, kurios byloje įsimaišė sunkūs narkotikai, keli vyrai. Ir jie abu yra laisvėje, vienas dar ir toliau dirba gydytoju, kitas vaikšto Klaipėdos gatvėmis, dalija interviu ir tai atrodo labai įtartinai.

Šitą bylą reikia viešinti dėl kelių aspektų – visų pirma, tam, kad jaunos merginos nepatektų į tokią pačią situaciją. Tai gali atsitikti bet kuriai merginai. Aš pati savo dukrai siunčiu kiekvieną straipsnį, rodau, į kokias siaubingas situacijas šiandien gali pakliūti jauna mergina“, – sako Daina Bosas.

Anot verslininkės, šioje situacijoje reikalingas ir didesnis aukščiausių šalies institucijų aktyvumas. „Kodėl neatsiranda nei vieno žmogaus iš mūsų aukščiausių organų, Seimo, prezidentūros, kuris pasidomėtų, kas čia vyksta. Nejaugi niekas nenori padėti šiai šeimai? Mes dabar sprendžiame niekines problemas, o čia yra labai rimta problema – šitas teisėsaugos pasyvumas turi baigtis, nes jis kelia nepasitikėjimą“, – sako verslininkė.

Jurga Lago

Juvelyrė Jurga Lago teigia Dovilės Didžiūnaitytės istoriją sekanti nuo pat jos pradžios ir pabrėžia – kaip ir visi, ji tikisi atsakymų.

„Visi turime vaikų ir norime paprasčiausio saugumo. Tokioje situacijoje, nesvarbu mergaitė ar berniukas, paprasčiausiai norisi atsakymų. Kai jų nėra, visuomenėje kyla abejonių. Aš pažinojau Tomą Dobrovolskį, sekiau jo istoriją. Ji taip pat buvo labai miglota – ir teismai, ir visas procesas. Bijau, kad nepasikartotų kažkas panašaus.

Bet tokiais atvejais, kai byla yra rezonansinė, žmonės turi žinoti, teisėsauga privalo pateikti tikslesnę informaciją. Nėra suimtas nei vienas įtariamasis.

Laikas bėga labai greitai, praėjo beveik metai – tai yra pakankamas laiko tarpas imtis veiksmų. Įtariamieji vaikšto laisvi gatvėmis, jie gali susitarti, keisti parodymus“, – 15min stebėjosi juvelyrė.

Fausta Marija Leščiauskaitė

„Užkalnio“ žurnalo vyr. redaktorė Fausta Marija Leščiauskaitė sako dėl šios nelaimės jaučianti dvigubus jausmus. Viena vertus, ji supranta, kad teisinėje valstybėje įvesti visuomenės teismą būtų priartėjimas prie minios, besivadovaujančios savo emocijomis.

„Emocijų vedini žmonės tiesiog nori kuo greičiau rasti kaltą ir padaryti viešas kartuves. Teisėsauga, mano supratimu, remiasi šaltu protu, tam tikromis teorijomis ir taisyklėmis. Na, taip turėtų būti – norėčiau tikėti, kad taip yra. Antra vertus, akivaizdu, kad taip yra ne visada. Arba bent jau kai kurie atvejai kelia abejonių ir tais atvejais mažų mažiausiai norėtųsi daugiau aiškumo.

Pavyzdžiui, aš pati neseniai atsidūriau dilemoje: žinau žmogų, kuris platina narkotikus – kalba sukasi apie stipriuosius kvaišalus, o ne kokią žolę. Narkotikus jis gauna iš vadinamojo Deep Web (užslaptinti, per paieškos sistemas nepasiekiami interneto puslapiai – red. past.). Pati savomis akimis nemačiau, tačiau informaciją gavau iš žmogaus, kuris yra to platintojo draugas. Pirmoji mano reakcija buvo tučtuojau kreiptis į policiją – tada sužinojau, kad štai taip šiaip sau apskųsti žmogaus negaliu – turiu arba būti pati pirkusi iš jo narkotikus, arba rasti, kas iš jo pirko ir norėtų kalbėti. Tai neįmanoma – narkotikų nevartoju, o kas kitas kalbės ir pasakos, kaip įsigijo narkotikų? Arba apskųs draugą? Be to, baisu ir dėl savęs – ne tik teisinės atsakomybės, bet ir dėl to, kad platintojai neretai sužino, kas skundė. Ar tai nėra akivaizdi spraga? Mano supratimu, yra.

Taigi akivaizdu, kad ne viskas veikia taip, kaip mes norėtume, jog veiktų teisinėje valstybėje: tas spragas sukūrė ne tik kitos įstatymų spragos, bet ir mes patys – niekas nenori prisiduoti pats ar priduoti artimo. Kitą laisva širdimi grūs į kalėjimą, o jei tas kitas tavo brolis ar sūnus? Tada prasideda išvedžiojimai. Taip, socialiniuose tinkluose kilo daug klausimų, kodėl žmonės, kurie paprastai reiškiasi tokiomis temomis, šįkart tyli. Nežinau – nepažįstu nė vieno iš įtariamųjų, nei galiu konkrečius žmones badyti pirštais, kodėl jie tyli, bet vieša paslaptis, jog nemaža šou pasaulio dalis patys vartoja sunkesnius ar lengvesnius narkotikus ar net yra nuo jų priklausomi. Kuris norės atnešti savo miltuotą nosį ir pasakyti: „Taip, pats pirkau koksą iš to ir ano, jis – dyleris.“ Taigi, daug dalykų taip ir lieka vieša paslaptimi, tvyrančia ore“, – 15min kalbėjo žurnalistė.

Vis dėlto Dovilės Didžiūnaitytės byloje, kaip pati sako, svarbiausia garsiai kalbėti, kad ji nenutiltų ir nenueitų užmarštin.

„Taip pat ją stebėti ir jei kažkas eigoje atrodo neaišku, vėl kalbėti. Kuo garsiau. Tai ir kiekvieno atskirai, ir visos žiniasklaidos reikalas. Tačiau, pavyzdžiui, piktintis, kodėl įtariamasis vaikšto laisvai – nebūtinai mūsų kompetencija. Aišku, kad žuvusio žmogaus artimieji norėtų, jog viskas vyktų brutaliau, kiekvienas mūsų norėtų, bet o kas, jei jie neteisūs?

Ar galime palikti nors kruopelės dydžio galimybę, jog taip yra? Jei jis atvyksta į apklausas, jei nesistengia nederamai paveikti tyrimo proceso, jam galioja tos pačios taisyklės ir tie patys įstatymai kaip ir visiems.

Istorijoje mane labiausiai liūdina pati narkotikų tema. Šlykščiuosi jais. Mačiau, kaip dozė LSD dar mokyklinio amžiaus žmogų padarė amžinu psichiniu ligoniu. Žinau, kad Lietuvos mokyklose vaikšto masiškai apsirūkę paaugliai. O žinote tą vaikiną, kuris prieš metus ar kitus nužudė senutę Anglijoje? Jis buvo iš mano mokyklos. Žmonės šneka, kad nuo narkotikų jam seniai buvo pasireiškusi stipri paranoja ir kitokie negerumai.

Kai kurie mūsų gyvename inkubatoriuje, kur atrodo, kad narkotikai – tai stoties prostitučių ir filmų dalykai. O jie taip arti, arčiau, nei gali pagalvoti. Vaikai, suaugę, net kai kurie autoritetai – kai kurie vartoja narkotikus, galimai ir žinomi prodiuseriai, ir gražios bei mielos manekenės. Narkotikai sudaužė daug gyvenimų. Atrodo, kad šitos istorijos irgi galėjo nebūti, jei ne narkotikai, į kuriuos pas mus žiūrima pro pirštus.

Juk jeigu valdžia, policija, autoritetai labiau už viską to norėtų – narkotikų lizdų skaičių būtų galima drastiškai sumažinti. Nedarysiu išvadų. Negaliu kažko apšaukti kaltu, kai pati neturiu kompetencijos atlikti jokio tyrimo. Bet viliuosi, kad tai, jog kol kas jo skaidrumas kelia abejonių, tyrimo eigoje išsisklaidys. Kitaip – žinant, kad mūsų teisininkai nėra įgalūs skaidriai atlikti savo darbą – gyvendama Lietuvoje jausčiausi nesaugi“, – sakė Fausta Marija Leščiauskaitė.

Laukia svarbus tyrimas

Bylos tyrimui vadovaujantis Klaipėdos apygardos prokuratūros pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arūnas Saunorius 15min sakė puikiai suprantantis šeimos liūdesį ir nusivylimą, tačiau, jo žodžiais, bylos nagrinėjimas nestovi vietoje, atliekami ekspertiniai tyrimai, tačiau įtariamieji bei įtarimai nesikeičia.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klp

2018-10-25   11:22

IP: 82.135.144.122

Šioje foto man ta mergelė kažkaip įtartinai atrodo,nenatūraliai.

MMM

2018-10-23   10:59

IP: 188.69.211.126

Dirbt eitumet,o ne rasinetumet .Kiekvienas pasirenka savo likimo kelia.

Nu

2018-10-22   19:16

IP: 188.69.194.221

Taip taip ir koksas mum priešas ir oksikas naKui.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Urėdijų reforma: valstybiniai miškai pavojuje nuotrauka, foto

Pavasario vėjai į reformuotos Valstybinės miškų urėdijos padalinius atpūtė nerimo debesis. Patyrę...

Pasaulyje, pilname kosmopolitinių iššūkių, tėvai, atsakingai ruošiantys savo vaikus gyvenimui, jau nežino,...

Vaikus auklėsime skandinaviškai, o anūkus - afrikietiškai? nuotrauka, foto

Nuo liepos 1 d. Lietuvoje gausios šeimos pagaliau galės pasinaudoti specialiai joms...

Šeimoms reikia ne išmaldos, o pagarbos nuotrauka, foto

Jauna klaipėdiečių pora Dovydas Urbonas ir Milda Tamašauskaitė pastaruosius 2 metus gyveno...

Klaipėdiečių poros kelionė dviračiais į Filipinus baigėsi netikėtai nuotrauka, foto

„Žalgirio“ vyrai namuose krito prieš „Fenerbahce“ nuotrauka, foto

Sportas, Kaune buvo labai karšta, tačiau „Žalgirio“ krepšininkai trečiose Eurolygos ketvirtfinalio serijos...

"Neptūno" kelyje - įsibėgėjęs "Juventus" nuotrauka, foto

Sportas, Poryt 19 val. Klaipėdos "Neptūnas" savo žiūrovų akivaizdoje, "Švyturio" arenoje, kils į...

Klaipėdos stalo tenisininkėms - bronza nuotrauka, foto

Sportas, VILNIUJE vykusiame finaliniame Lietuvos stalo teniso aukščiausios lygos moterų komandiniame čempionato etape...

Atkurta krovininė laivyba Nemunu nuotrauka, foto

Ūkis, Antradienį į tarptautinį Marvelės uostą Kaune krovininė barža atplukdė pirmąjį atkurtos nepriklausomybės...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...