2019 m. balandžio 26 d. 02:46 val., penktadienis

Skaityk dabar

Buksuojanti gatvės rekonstrukcija varo į neviltį prekybininkus. Šie žadą atsaką valdžiai

(11)

2019-03-23, 11:10

Vytas GUMULIAUSKAS

Buksuojanti gatvės rekonstrukcija varo į neviltį prekybininkus. Šie žadą atsaką valdžiai nuotrauka, foto

© Vytas GUMULIAUSKAS

Smulkiesiems prekybininkams, apie kuriuos savo programose mėgsta kalbėti visi politikai, trūko kantrybė. Tilžės turguje dirbančių verslininkų manymu, Klaipėdos miesto savivaldybė ir statybininkai sąmoningai žlugdo jų verslą. Todėl prekeiviai ketina atakuoti miesto administraciją reikalavimais mažinti verslo liudijimo mokestį.

Tilžės turguje prekiaujantys verslininkai teigia, kad dėl užsitęsusios gatvės rekonstrukcijos pirkėjų sumažėjo beveik perpus. Dėl šios priežasties jie ketina šturmuoti miesto administraciją, kad toji sumažintų verslo liudijimo kainą iki 1 euro.

„Mes tiesiogiai savivaldybei kasmet sumokame vidutiniškai po 360 eurų už verslo liudijimą. Tačiau ta pati savivaldybė pablogino mūsų verslo sąlygas. Dėl nepatenkinamai organizuojamų Tilžės gatvės rekonstrukcijos darbų sumažėjo pirkėjų, tuo pačiu gauname mažiau pajamų. Todėl reikalausime kainą už liudijimą sumažinti iki minimumo“, - ryžtingai buvo nusiteikęs smulkiųjų verslininkų atstovas Donatas Botyrius.

Vietoje džiaugsmo - bėdos

Verslininkų vargai prasidėjo 2018 metų balandžio pabaigoje, kai startavo Tilžės gatvės atkarpos nuo Mokyklos gatvės žiedo iki geležinkelio pervažos rekonstrukcija. Iš pradžių visi džiaugėsi, kad po remonto bus paplatinta gatvė, bus įrengtas apšvietimas ir nauji šaligatviai.

Tačiau ėmus burgzti statybininkų technikai verslininkai griebėsi už galvų – statybininkai turgavietę izoliavo ir nebepaliko įvažiavimo keliuko į jų teritoriją.

Statybų rangovas UAB „Žemkasa“ nutiesė papildomą eismo juostą, kuria turėjo vykti eismas užmiesčio kryptimi. Tačiau į turgavietę patekti sudaryta galimybė nebe šviesoforo reguliuojamoje sankryžoje, o nuvažiavus 150 merų naująja eismo juosta geležinkelio link, tada apsisukus ir grįžtant miesto kryptimi.

Jau tuomet verslininkai pajuto, kad dėl tokios statybininkų savivalės sumažėjo pirkėjų.

Pasak smulkiųjų verslininkų atstovo Donato Botyriaus, nepatenkinamai organizuoti darbai užprogramavo spūstis, kurios neabejotinai turėjo įtakos prekybai.

„Rekonstrukcija mus nuliūdino. Mes ne prieš pačią rekonstrukciją, o prieš nepatenkinamą darbų organizavimą. Matėme, kad gatvė rekonstruojama, suprantame, kad kurį laiką patirsime nepatogumų. Tačiau paprasta akimi matyti, kad padarytas chaosas. Statybininkai nenori pripažinti, sako, kad viskas gerai... Visiškai neatsižvelgta į tai, kad turgaus dienomis turgavietė generuoja didelius pirkėjų srautus. Tai sudarė dideles problemas atvažiuojantiesiems į turgavietę. Tiek pardavėjams, tiek pirkėjams. Trečiadienį, turgaus dieną ir paaiškėjo, kad rangovas nenumatė judėjimo, neišbraižė aiškių eismo schemų. Susitikime su rangovais ir savivaldybės atstovais supratome, kad rangovas neatliko namų darbų ir visiškai ignoravo turguje susidarantį transporto srautą. Dėl jų aplaidumo turgaus dienomis susidarys didžiuliai kamščiai, kurie nusitęs į Šilutės plentą. Tai mums kelia didžiulį nerimą. Savivaldybės atstovai samdė tą rangovą ir turėtų su juo tartis, kad nenukentėtų ūkio subjektai ir turguje dirbantys žmonės“, - prognozavo verslininkas.

Jo teigimu, turguje dirba apie 700 žmonių, moka mokesčius iš gautų pajamų. O jei sumažės pajamų?

Tik po ilgų derybų statybininkai sutiko įrengti papildomą įvažiavimą ties centriniais turgavietės vartais.

Paliko ir dingo

Tačiau patenkinama situacija tęsėsi tik iki žiemos. Jai prasidėjusi prekybininkai atsidūrė nevilty: statybininkai išvis dingo palikę techniką, statybines medžiagas ir nebaigtus darbus.

Tiesa, eismas rekonstruojama Tilžės gatve nenutrūko. Užtat drastiškai sumažėjo pėsčiomis atvykstančių pirkėjų srautai. Priežastis paprasta – statybininkai nespėjo įrengti šaligatvių, o klampoti per purvynus drįso nedaugelis.

„Pernai rudenį mums buvo žadėta, kad bent jau ties turgaviete visi darbai bus baigti iki Kalėdų. Sukandę dantis kentėme nepatogumus, laukėme, kol jie baigsis ir galėsime normaliai dirbti. Tačiau atėjo Kalėdos ir – stop. Statybininkai dingo, darbai nebevyksta. Apmaudžiausia, kad jie pradėjo, bet nebaigė įrengti šaligatvių. Pirkėjai priversti klampoti per purvus. Verslo realybė yra negailestinga – vieną kartą susidūręs su tokiais nepatogumais klientas renkasi kitą prekybos vietą. Apmaudžiausia, kad mes nieko negalime padaryti! Stengiamės, UAB „Tilžės turgus“ naujus paviljonus įrengė. Viskas vėjais dėl vienos priežasties – kažkas patingėjo užbaigti keliasdešimt metrų šaligatvių. Čia mūsų keli šimtai ir visi skaičiuojame, kad pajamos sumažėjo perpus“, - niūriai apie prekybininkų kasdienybę pasakojo D. Botyrius.

Žiemos pertrauka

Susisiekus su darbų užsakove Klaipėdos miesto savivaldybe paaiškėjo, kad administracija palaiko tik vieną pusę – statybininkus.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas gana ramiai paaiškino, kad nuo gruodžio 15 d. iki kovo 15 d. yra nustatyta technologinė pertrauka. „Žiemos metu darbai nėra vykdomi. Vyksta tik tie, kurie gali vykti dėl oro... Ten, pagrinde, yra kelio darbai. Pagrindo ruošimas su skaldos sluoksniais ir asfaltavimas. Asfalto gamyklos (žiemą) nedirba. Pradeda dirbti tik balandžio-gegužės mėnesį“, - priežastį, kodėl tris mėnesius nevyksta jokie darbai, nurodė V. Švedas.

Jis pripažįsta, kad išties buvo žadėta bent jau ties turgaviete darbus baigti iki praėjusių metų pabaigos.

„Užbaigti iki Kalėdų – buvo planas. Bet atėjo netinkamos oro sąlygos... Iki plius 10 dar galima asfaltuoti, o jau minus 10 nebegalima asfaltuoti. Taip ir neuždėjome to asfalto sluoksnio, kurį žadėjome. Taip, buvo kalbėta. Bet yra technologijos. Jeigu jau negalima, tai negalima, kad ir kas būtų prižadėta,“ – atsikalbinėjo V. Švedas.

Jis taip pat nematė didelės bėdos, kad klaipėdiečiai palijus iki šiol klampoja per purvynus. Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas V. Švedas nemano, kad įrengti laikinus šaligatvius, kad pirkėjai Tilžės turgų galėtų pasiekti sausomis kojomis ir jiems nereikėtų klampoti per purvus yra pirmo būtinumo reikalas. „Supraskite, kad ir šaligatvius įrengti reikia pagrindus kloti. Ta žiema tokia neišėjusi, įšalo tokio, kaip ir nėra... (Jei būtume pakloję) trinkelės pavasarį-vasarą būtų susiklaipiusios. Kai kur net į objektą neina įeiti, taip šlapia yra... vandens. Laikiną šaligatvį... Negaliu pasakyti, kad negalima įrengti laikino. Na, pakalbėsime su rangovais, kad tą būklę pagerintų“, - nieko konkretaus nežadėjo už statybas mieste atsakingas darbuotojas.

Įmonė restruktūrizuojama

Redakcijos duomenimis, bendrovė „Žemkasa“ turi tam tikrų finansinių problemų, todėl prasidėjo jos reorganizacija, todėl neskubama vykdyti įsipareigojimų.

„Žemkasos“ direktorius Evaldas Aukštuolis patvirtino, kad pradėta įmonės restruktūrizavimo procedūra. „Yra pateikti dokumentai Klaipėdos apygardos teismui. Tai daroma tam, kad būtų išspręstos įmonės finansinės problemos. Jau kalbėjomės su Klaipėdos miesto savivaldybe, kad mūsų įmonės vidiniai reikalai neturės įtakos visoms trims sutartims, nei darbams, nei projektų vykdymui. Darbai Tilžės gatvėje bus atnaujinti jau kitą savaitę“, - praėjusią savaitę žadėjo E. Aukštuolis.

Šių metų kovo 12 d. duomenimis „Žemkasa“ buvo skolinga „Sodrai“ 42408 eurus. E. Aukštuolis tai patvirtino, tačiau nesureikšmino, esą skolos atsirado dėl to, kad vėluojama atsiskaityti su įmone. „Šiuo metu turime problemų su debitoriais, skolininkais, kurie yra mums skolingi. Tačiau tos skolos „Sodrai“ yra išspręstos, suderintos ir jos neturi jokios įtakos darbų vykimui mūsų objektuose“, tvirtino „Žemkasos“ vadovas.

Atremdamas Tilžės turgavietės verslininkų priekaištus, esą darbai buvo neužbaigti, o pirkėjai priversti klampoti per purvus, E. Aukštuolis atrėžė, kad laikiniems šaligatviams įrengti pinigų nebuvo skirta.

„Kiekviena rekonstrukcija susijusi su tam tikrais nepatogumais: eismo, pėsčiųjų judėjimo ribojimu, priėjimu, apėjimu, tuo pačiu kojų išsipurvinimu. To darbo specifika susijusi su tam tikrais nepatogumais. Reikėtų reaguoti adekvačiai ir žinoti, kad negali būti iškloti laikini parketiniai takeliai ir nebūtų nei dulkelės, nei purvo. Manau, kad tai proga susireikšminti ir pretekstas išreikšti nepasitenkinimą. Tačiau jiems pinigų niekas neskiria ir įrenginėti laikinus takus neturime galimybių. Bet jei kažkam rūpi verslas, rūpi žmonės, jie ir turėtų pasirūpinti. Bet jie tenori, grubiai išsireikšiu – palesti smegenis žurnalistams, valdžiai rangovams, tai yra ne rūpestis, o nihilizmas“, - konstatavo E. Aukštuolis.

Reikalaus teisingumo

Šią savaitę darbai ties Tilžės turgaviete taip ir neprasidėjo. Knisamasi tik Tilžės gatvės ir Šilutės plento žiedinėje sankryžoje.

D. Botyrius apgailestauja, kad viešai paramą smulkiajam verslui deklaruojantys politikai ir miesto administracija išties keliaklupsčiauja stambiajam kapitalui. „Mes esame susikūrę sau darbo vietas, neprašome jokios paramos. Be to, mokame rinkliavą už verslo liudijimą, kitus privalomus mokesčius. Todėl liūdna, kad savivalda spjauna mums į veidą. Visi nusprendėme nebetylėti ir reikalauti mokestį už verslo liudijimą sumažinti iki vieno euro. Jei jau mums sąmoningai kenkia, tai tegu ir atsisako mūsų pinigų“, - sakė D. Botyrius.

Anot jo, po reikalavimu sumažinti liudijimo kainą pasirašė per 400 prekybininkų.

Užs. Nr. 269209

Žymos: tilžės turgus

Nuotraukų galerija

 

© Vytas GUMULIAUSKAS

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Vytas GUMULIAUSKAS

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Emis

2019-03-21   08:57

IP: 84.46.207.236

Ko verkšlenat, ką išsirinkot tą ir turit !!!

A.V

2019-03-21   00:33

IP: 185.11.26.161

Niekam nereikalingas tas šmutkių turgus.

Girinis

2019-03-20   13:54

IP: 90.135.207.252

savivaldybėper metus dirba tik tris mėnesius,paskui užeina šalčiai,pūgos,darganos,užsidaro asfalto gamyklos tenka asfaltu duobes lopyti rankiniu būdu, . nepamirškit kur gyvenat .Klaipeda bando išgyventi padidinto atšiaurumo sąlygomis. Jei ne rinkliavos ir ES skolinami pinigai kuriuos apsukrieji kaip įmanydami siekia įsisavinti tai tiek juos ir motyvuoja dirbti sprendžiant gudrias verslo schemas. Baigsis ES pinigai po dviejų metų turėsime sąstingį kaip prie Taraškevičiaus,o kol kas džiazuok klaipeda puse jau išdžiazavo į miesto užribį.Miestas daromas tik vienadieniams turistams. Jame apsilankyti -taip,bet gyventi-???!, Atsakingiems miesto asmenims didelis ačiu už padarytus darbus,bet kad ta Kinietiško granito meka suklęstėtu reikia dirbti ne tik kokybiškai ,bet ir du kart spėriau. Šiuolaikinis žmogaus gyvenimo rtmas išaugo kartais,tad ir gyventojų ir verslininkų-spekuliantų "teisėti" reikalavimai,manyčiau turi pagrindo,o tai Klaipėdos tuštėjimo sustabdyti nepavakys.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Urėdijų reforma: valstybiniai miškai pavojuje nuotrauka, foto

Pavasario vėjai į reformuotos Valstybinės miškų urėdijos padalinius atpūtė nerimo debesis. Patyrę...

Pasaulyje, pilname kosmopolitinių iššūkių, tėvai, atsakingai ruošiantys savo vaikus gyvenimui, jau nežino,...

Vaikus auklėsime skandinaviškai, o anūkus - afrikietiškai? nuotrauka, foto

Nuo liepos 1 d. Lietuvoje gausios šeimos pagaliau galės pasinaudoti specialiai joms...

Šeimoms reikia ne išmaldos, o pagarbos nuotrauka, foto

Jauna klaipėdiečių pora Dovydas Urbonas ir Milda Tamašauskaitė pastaruosius 2 metus gyveno...

Klaipėdiečių poros kelionė dviračiais į Filipinus baigėsi netikėtai nuotrauka, foto

„Žalgirio“ sezonas Eurolygoje - baigtas nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ savo pasirodymą 2018–2019 metų sezono Eurolygos varžybose baigė...

„Neptūnas“ iškovojo penktąją pergalę iš eilės nuotrauka, foto

Sportas, Visas rungtynes pirmavęs Klaipėdos „Neptūnas“ (25-7) iškovojo penktąją pergalę iš eilės „Betsafe–LKL“...

Planuoja revoliuciją vairuotojams nuotrauka, foto

Lietuva, Ketvirtadienio rytą vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas su žurnalistais lenktyniavo ...

Įteiktos Metų mokytojo premijos nuotrauka, foto

Švietimas, Ketvirtadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje premjeras Saulius Skvernelis ir ministras...

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...