2020 m. rugpjūčio 14 d. 23:07 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Vasara  >  Vasara

Vasara

Ar alkoholio prekyba pajūryje pagerins kultūrą?

(4)

Ar alkoholio prekyba pajūryje pagerins kultūrą? nuotrauka, foto

PROBLEMA. Teigiama, kad uždraudus prekiauti alkoholiu pajūryje esančiose nestacionariose lauko kavinėse padaugėjo atsineštinio alkoholio vartojimas. Tai patvirtina paplūdimiuose randamos poilsiautojų šiukšlės. Tikimasi, kad naujoji tvarka leis tokių atvejų sumažinti.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Seimui nusprendus pakeisti Alkoholio kontrolės įstatymą ir leisti nuo rugpjūčio 1 dienos lauko kavinėse ir paplūdimiuose prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais, verslas lengviau atsikvėpė. Neabejojama, kad toks sprendimas sumažins poilsiautojų norą į paplūdimius atsinešti parduotuvėse nusipirktų alkoholinių gėrimų.

Iki priimto sprendimo diskusijų šiuo klausimų netrūko. Nuo sausio 1 d. buvo draudžiama prekiauti alkoholiu nestacionariose kavinėse. Klaipėdoje dažnai pirštu buvo badoma į pajūryje esančias kavines. Viena, turinti pamatus, prekiauti alkoholiu galėjo, o kita, esanti šalia be pamatų, negalėjo.

Tokios ir panašios dviprasmybės ilgai brandino Seimo opozicijos mintį inicijuoti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus. Ir nors Sveikatos reikalų komitetas tam nepritarė, Seimas daugumos balsais nusprendė imtis pokyčių.

Kavinių verslu užsiimantis Tadas Junokas neslėpė, kad tokios žinios smulkiajam verslui - labai geros. Neabejojama, kad toks sprendimas naudos duos ne tik verslui, bet ir šalies pajūrio įvaizdžiui.

"Jeigu buvo tikslas mažinti alkoholio vartojimą, tai efektas tapo atvirkštinis - padaugėjo ne kultūringo silpnųjų, o stipriųjų alkoholinių gėrimų vartojimas. Kad atsibudo - gerai. Dabar bus ir tvarka didesnė prie jūros. Verslininkams bus paprasčiau žiūrėti į ateitį ir planuotis", - sakė T. Junokas.

Jo manymu, paplūdimius prižiūrinčios įmonės turės mažiau darbo, mat turėtų gerokai sumažėti šiukšlių kopose.

"Yra skirtumas, kai pajūryje nori ramiai atsigerti bokalą alaus ar vyno ir kai yra atsinešamas alkoholis iš parduotuvės. Tikrai nepuošia atvejai, kai tėvai atšaldo alkoholį vandenyje, o po to vaikai nubėga ir atneša. Tai nepuošia ir Klaipėdos, ir viso pajūrio", - teigė verslininkas.

Jis abejoja, kad sprendimas buvo priimtas tik dėl artėjančių rinkimų. T. Junokas tiki, kad Seimas pripažino padarytas klaidas.

"Nemanau, kad viskas dėl rinkimų. Buvo geras opozicijos darbas. Prablaivėjo ir kai kurie "valstiečių" žmonės. Buvo padaryta klaida, kuri buvo pripažinta. Jeigu niekur pasaulyje tokio draudimo nėra, negali būti ir pas mus", - tikino jis.

Kaip pokyčiams ruošiasi Klaipėdos savivaldybė? Pasak Licencijų ir leidimų skyriaus vyriausiojo specialisto Rimanto Armono, dabar laukiama Vyriausybės sprendimo ir licencijavimo tvarkos patvirtinimo.

"Darbo bus. Bet kol kas procesas pajudėti negali, nes nėra tokios licencijos. Negalime net prašymo priimti. Vyriausybė dabar turi patvirtinti licencijavimo tvarką, kaip jas išduoti. Kada tai bus sutvarkyta, nėra aišku", - sakė R. Armonas.

Jis pridėjo, kad kol kas susidomėjimą dėl licencijų išdavimo išreiškė tik vienas verslininkas.

Reklama

"Kiti, matyt, žino, kad pas mus procesas taip greitai neprasideda", - svarstė R. Armonas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vytautas Lupeika

2020-07-03   20:01

IP: 84.46.249.228

Taip , taip ... Tie , pasivadinusieji , atseit , ,,verslininkais" , kurie neriasi iš kailio , kad tik kaip nors kuo daugiau pardavus alkoholinių gėralų paplūdimiuose prie jūros (matomai ir prie kitų vandenų) yra susirūpinę tik savo pajamomis . Kas apgirtęs lys į jūrą , kad ir skęs - jau ne jų reikalas ...Dažnas ten ir šlapinasi - savo pūslę išlieja . Fu ... Ir viskas tai yra tiesiog britku , nekultūringa , tvarkingi žmonės piktinasi . Manau - tai laikina ! Toks pasinaudojimas gan mažos dalies Tautos silpnumu - ,,ištroškę atsigaivinti alkoholiu '' neturi ateities ...

...

2020-07-03   19:08

IP: 172.69.190.76

labai gaila, kad buvo žengtas žingsnis atgal. Negi tautiečiai "verslininkai" toliau savo kišenės nemato, o gal bando "būti patriotais" ir gerinti Lietuvos įvaizdį girdydami liaudį? Paplūdimiai tikrai ne ta vieta išgėrinėjimams kad ir "kultūringiems". Teisingas posakis: brangiausias butelis ar bokalas yra pirmas, o toliau ir jūra iki kelių. Kad ta "jūra iki kelių" neatsirūgtų nei vienam...

Vasia

2020-07-03   16:08

IP: 185.11.26.161

Bent paskaitot patys koki brieda nešat !!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vasara

Ketvirtadienio popietę Klaipėdos gelbėtojai pranešė, kad gauti vandens tyrimai parodė, kad maudytis...

Klaipėdos paplūdimiuose vėl galima maudytis nuotrauka, foto

„Šiandien maudytis jau galima, vėjas teršalus nupūtė į kitą pusę“, - paaiškino...

Raudona vėliava – ne kliūtis: paplūdimiai pilni, užterštame vandenyje besimaudančiųjų netrūksta nuotrauka, foto

Įmonėms palengva grįžtant į normalų darbo ritmą, vienai iš stipriausiai nukentėjusių veiklos...

Vestuvinių suknelių salonai tikisi atsigriebti kitąmet nuotrauka, foto

Palangos paplūdimiuose žmonės gelbėjami ne jūroje, o krante: šią vasarą gelbėtojai iš...

Į paplūdimius suplūdę lietuviai ant blakstienų stato gelbėtojus: pamelavo apie ištrauktą negyvą moterį nuotrauka, foto

Istorinis įvykis: Klaipėdoje pristatyta knyga apie mūsų miesto olimpiečius nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko knygos "Klaipėdos sportininkai olimpinėse žaidynėse"...

Kuršių mariose dingo žmogus - pakeltas kariuomenės sraigtasparnis nuotrauka, foto

Kriminalai, Rugpjūčio 14 d. pavakarę Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo...

Dalius Ubartas: apie sezono tikslus, darbą su jaunimu ir moterų krepšinio gaivinimo idėjas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ moterų komanda tęsia komplektacijos darbus. Klubas pasirašęs sutartį su...

Vyriausybė ketina atšaukti draudimą atvykti užsieniečiams iš ES šalių nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybė ketina atšaukti draudimą atvykti į Lietuvą užsieniečiams iš koronaviruso itin paveiktų...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...