2019 m. balandžio 19 d. 15:37 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Uostamiesčio mokyklos varžysis dėl sveikiausios titulo

Uostamiesčio mokyklos varžysis dėl sveikiausios titulo nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Mokykla – antrieji jaunų žmonių namai, kur jie praleidžia daug savo laiko nuolat papildydami savo žinių bagažą. Siekdami skatinti Klaipėdos miesto mokyklas ir jų bendruomenes susivienyti renkantis sveikas ir aktyvias veiklas, norėdami kurti saugią ir sveika gyvensena alsuojančią mokyklos aplinką, formuoti aktyvią ir energingą jos bendruomenę, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinio departamento Sveikatos apsaugos skyriumi organizuoja konkursą „Sveika mokykla“. Atidarymo renginys, kuriame susitiks konkurse dalyvaujančių mokyklų atstovai vyks spalio 15 d.

Konkurse, kuriame dalyvauti galėjo visos Klaipėdos bendrojo lavinimo įstaigos, susigrumti dėl sveikiausios titulo panoro 14 uostamiesčio mokyklų. Iš kiekvienos ugdymo įstaigos konkurso atidaryme dalyvaus komanda, kurią sudarys 8 mokiniai ir du mokyklos deleguoti asmenys.

Šio konkurso tikslas - formuoti teisingą uostamiesčio mokyklų bendruomenės požiūrį į savo sveikatą ir ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius. Kone visus mokslo metus truksiančiu konkursu siekiama sukurti fiziškai ir emociškai sveikai gyvenančią bendruomenę, paskatinti jos narių fizinį aktyvumą bei tinkamą mitybą, kurti sveiką ir saugią aplinką.

Mokyklos bendruomenės, pretenduojančios į „Sveikos mokyklos“ vardą, nuo spalio iki kitų metų gegužės, aktyviai dalyvaus mokyklos, miesto ar kitose erdvėse organizuojamuose įvairiuose renginiuose bei veiklose sveiko gyvenimo būdo temomis. Be to, įsigilinę į pačių dalyvių parengtus sveikatinimo renginių planus, komisijos atstovai vyks į mokyklas, kurios dalyvauja šiame konkurse, kur pasirinkę kelis jų renginius stebės ir vertins.

Kitų metų gegužę bus sumuojami mokslo metų bėgyje pasiekti rezultatai, o finaliniame renginyje iškilmingai pagerbtos visos dalyvės bei apdovanota „Sveikiausios mokyklos“ konkurso nugalėtoja, kurią išrinks speciali konkurso komisija. Joje - organizatorių sudaryta vertintojų grupė iš Klaipėdos m. savivaldybės administracijos Socialinio departamento Sveikatos apsaugos skyriaus, Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo bei Sporto ir kūno kultūros skyriaus ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro.

Vertinimo kriterijus sudarys tokie rodikliai kaip mokinių fizinis aktyvumas (sportinių būrelių lankymas mokykloje ir mieste), dalyvavimas fizinio aktyvumo ar sveikatinimo renginiuose (mieste, mokykloje ar visoje šalyje). Bus atsižvelgiama ir į tai, ar mokiniai papildomai dalyvauja kokioje nors kitokioje popamokinėje veikloje, ar tinkamai maitinasi, kokia pedagogų, kitų darbuotojų ir mokinių sveikata ir apskritai – ar ugdymo įstaigos aplinka yra saugi visai bendruomenei.

Oficiali konkurso pradžia bus skelbiama spalio 15 d. (ketvirtadienį) 11 val. renginyje, kuris įvyks Klaipėdos universiteto Mažoji Aula salėje (pastatas su laikrodžiu, Herkaus Manto g. 84, Klaipėda).

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

"Galima sakyti, kad tai mūsų gydymo įstaigos Didysis penktadienis", - džiaugdamasis naujosiomis...

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje - ypatingas metas nuotrauka, foto

Klaipėdos apskrityje kol kas tymų atvejo nėra užfiksuota tik Palangos ir Neringos...

Tymų atvejų Klaipėdos apskrityje daugėja nuotrauka, foto

Pasibaigus 2018 metams, apžvelgiami nuveikti darbai, įvertinamas praėjęs laikas, palyginamas su ankstesniais...

KUL 2018 metų veiklos ataskaita nuotrauka, foto

Lietuvą sukrėtė naujagimės, kuri Klaipėdoje pasaulį išvydo su 4 promilių alkoholio kraujyje...

Girti gimę kūdikiai: kaip vėliau klostėsi likimai nuotrauka, foto

Kviečia į „GeoKiaušingą“: interaktyvų žaidimą Neringoje nuotrauka, foto

Neringa, Su šeima ar draugais, vaikais ar seneliais – ilgasis Velykų savaitgalis...

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje - ypatingas metas nuotrauka, foto

Sveikata, "Galima sakyti, kad tai mūsų gydymo įstaigos Didysis penktadienis", - džiaugdamasis naujosiomis...

Kodėl Dalia Ibelhauptaitė emigravo iš Lietuvos nuotrauka, foto

Žmonės, Kodėl skundžiamasi, kad Lietuvoje visuomenė nedraugiška, pavydi, agresyvi? Kodėl mums atrodo, kad...

Kandidatas tapti Savivaldybės vadovu - Gintaras Neniškis nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriumi gali tapti VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) vadovas...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...