Tiesiu taikymu į šiukšlių dėžę

Tiesiu taikymu į šiukšlių dėžę

Norint būti sveikiems, neužtenka triskart per savaitę vaikščioti į sporto salę. Reikia atsikratyti krūvos smulkmenų, kurios nepastebimai nuodija mūsų gyvenimą. Kad ir kaip būtų keista, kalbame apie įprastus daiktus, laikomus virtuvėje arba vonios kambaryje. Mes net nenujaučiame, kiek visokių kenksmingų daiktų yra mūsų spintose ir šaldytuvuose. Mes įsivaizduojame, kad jie mums padeda, o iš tiesų juos seniai laikas išmesti. Taigi ruošiame šiukšlių maišus, maunamės pirštines, pradedame generalinę namų reviziją...

Plastikinės maisto dėžutės

Apverčiame jas aukštyn dugnu ir įdėmiai žiūrime, kas ant jo užrašyta. Jei ant indų pasitaiko žymų „7“, „PC“, „A“ (BPA), „S“ (BPS), plastiką metame lauk nesigailėdami! Toksiško plastiko virtuvės reikmenyse pasitaiko vis rečiau, tačiau vis dar pasitaiko. Tokių indų sveiko žmogaus namuose neturėtų būti, jie jau seniai moraliai paseno.

Dantų šepetėliai

Kas kiek laiko reikia keisti dantų šepetėlį? Kas du mėnesius. Taip, visi tai žino. O jūsų šepetėliui kiek sukako? Valant dantis dukart per dieną šepetėlis tampa nebetinkamas labai greitai, net jei ir atrodo kaip naujas. Maksimalus tinkamumo laikas - trys mėnesiai, po to dantų valymas tampa kelis kartus mažiau veiksmingas.

Maisto likučiai

Jei jūsų šaldytuve yra gyvulinės kilmės maisto produktų, juos reikia suvartoti per tris dienas. Per tiek laiko juos būtina arba suvalgyti, arba užšaldyti. Kitaip teks išmesti. Jūs galbūt ir mėgstate savaitę pastovėjusią burokėlių sriubą, bet listerijos (bakterijos, sukeliančios sunkius susirgimus ir gebančios daugintis žemoje temperatūroje) ją mėgsta dar labiau.

Seni prieskoniai

Jei jūsų virtuvės lentynose stovi indeliai su prieskoniais, kuriuos atidarote labai retai, tikriausiai laikas atšviežinti jų turinį. Nieko ypač baisaus sausuose prieskoniuose neįsiveis, bet ir naudos iš jų jokios - nei skonio, nei aromato. Išmeskite užsigulėjusius senus prieskonius ir pirkite naujų, tik mažomis porcijomis.

Pernykštis apsauginis saulės kremas

Liko kremo nuo praėjusios vasaros? Jis nepadės apsisaugoti nuo nudegimo. Laikui bėgant medžiagos, kurios apsaugo odą nuo žalingo UV spindulių poveikio, suyra. Priešlaikinis odos senėjimas, išsausėjimas ir nudegimai nėra verti pinigų, kuriuos sutaupysite naudodami seną kremą.

Kondicionieriaus filtrai

JAV aplinkosaugos agentūros duomenimis, patalpų oras yra 25-100 kartų labiau užterštas negu lauko. Kondicionieriai su valikliais padėtį gali pagerinti, bet filtro nekeičiant, dulkės, nešvarumai ir pelėsiai tik pasklis patalpoje. Perskaitykite prietaiso naudojimo instrukciją ir pasitikrinkite, kas kiek laiko reikia plauti arba atnaujinti filtrus.

Kontaktiniai lęšiai

Dar labiau prie akių priartėja tik mikrobai nuo kontaktinių lęšių. Kuo trumpesnis lęšių tinkamumo laikas, tuo aukštesnė jų kokybė, saugumas ir kaina. Bet seni lęšiai, kad ir kaip juos valytumėte, visada kelia pavojų. Konjunktyvitas, uždegimai, diskomfortas ir net ragenos opos - jau geriau visai be lęšių negu su tokiomis pasekmėmis. Išmeskite laiku.

Blakstienų tušas

Seną tušą, kuris jau seniai voliojasi kosmetikos krepšelyje, reikia išmesti - jame bakterijos jaučiasi kaip namuose. Blakstienoms dažyti skirtų kosmetikos priemonių tinkamumo laikas yra toks pat kaip dantų šepetėlio - du trys mėnesiai. Paskui padžiūvusio tušo galima negailėti, nes kiekvieną kartą, kai juo naudojatės, daugybę bakterijų perkeliate visai arti akių. Blakstienos yra reikalingos ne tik dėl grožio, jos apsaugo akis nuo dulkių ir mikrobų, o pasenęs tušas gali paversti niekais šią apsauginę funkciją.

Plastikinės pjaustymo lentutės

Mes įsivaizduojame, kad medienoje mikrobų susikaupia daugiau kaip plastike, kad polimerinės lentelės higieniškesnės, ilgiau tarnauja. Tai iš esmės teisinga, nors Viskonsino universiteto mokslininkų tyrimai rodo, kad medienoje esančios dervos pasižymi baktericidinėmis savybėmis. Kad ir kaip būtų, ilgainiui ir plastike atsiranda įbrėžimų ir įpjovimų ir juos švariai išplauti yra nerealu. Taigi plastikinė lentutė neturi būti virtuvėje naudojama metų metus.

Oro gaivikliai

Oro gaivikliams namuose - ne vieta. Nors gamintojai ir lenktyniauja gamindami kuo saugesnius produktus, flakonuose ir buteliukuose vis tiek pilna cheminių medžiagų, taip pat tokių, kurių didelės dozės gali pakenkti reprodukcinei sistemai ir neigiamai veikti organizmo vystymąsi. Žinoma, gaivikliais nekvėpuojame nuolatos. Bet kam net mažos „chemijos“ dozės, jei galima pašalinti blogo kvapo priežastį, užuot purškus levandų kvapo aromatizatorių?

Baktericidinis muilas

Baktericidinis muilas - tai didelė rinkodaros gudrybė. Skirtumo tarp paprasto ir baktericidinio muilo beveik nėra. Užtat šalutinio poveikio - vežimu vežk. Tai ir bakterijų atsparumas triklozanui (tai pagrindinis tokio muilo komponentas), ir neigiamas poveikis gyvūnų hormonų pusiausvyrai (2014 m. tai nustatė JAV sveikatos apsaugos ir socialinių tarnybų specialistai). Ir nors tyrimais nepatvirtinta, kad triklozanas panašiai veikia žmones, eksperimentų su savimi geriau atsisakyti.

Lūpų blizgis

Visa, ką naudojate burnos higienai arba lūpų grožiui, labai greitai tampa bakterijų veisykla. Kiekvieną kartą, padažę lūpas ir įkišę šepetėlį atgal į tūbelę, jūs į blizgį pridedate dar vieną mikrobų porciją. Ką daryti? Išmesti viską, kas guli ilgiau kaip pusmetį.

Kempinėlės indams plauti

Nėra prasmės net aiškinti, kaip puikiai jaučiasi bakterijos drėgnoje aplinkoje su maisto likučiais. Išeitis - indams plauti naudoti skudurėlį (kuris išdžiūsta greičiau negu kempinė) arba dažniau keisti kempinėlę, nelaukiant, kol ji visiškai susitrins.

Visa, kas jus erzina

Galvoti reikia ir apie psichinę sveikatą. Jus dirginantį daiktą nukiškite kur nors toliau. Pavyzdžiui, iškart į šiukšlių dėžę. Sena batų lentyna, bjaurūs baldai arba kvailos gėlėtos užuolaidos gali iš pat ryto sugadinti nuotaiką. Taigi meskite lauk ir negailėkite.

Sena liemenėlė

Net „laimingos“ liemenėlės negalima dėvėti amžinai. Išsitampę kaušeliai ir dirželiai pakankamai neprilaiko krūtinės, vadinasi, negelbsti nuo krūtų senėjimo ir audinių deformacijos.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder