2018 m. gruodžio 18 d. 21:52 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Sveikatą lengviau išsaugoti negu susigrąžinti

2017-09-03, 11:49

Milda KUNSKAITĖ

Sveikatą lengviau išsaugoti negu susigrąžinti nuotrauka, foto

© „Fotolia" asociatyvi nuotr.

Rytų šalyse labai didelis dėmesys skiriamas kūno ir sielos sveikatai. Kinų tradicinė medicina yra grindžiama filosofija, kad kūno sveikata ir dvasios jėga yra susijusios, todėl norint būti sveikiems reikia reguliariai stiprinti savo energiją ir imtis įvairių ligų profilaktikos.

Kinai labai saugo savo tradicijas, todėl per daugelį amžių protėvių sukaupta žmogaus stebėjimo ir įvairių ligų gydymo patirtis padėjo jiems padaryti protingą išvadą: lengviau užkirsti kelią ligai, negu ją gydyti. Europietiškoje gydymo praktikoje yra įprasta gydyti jau sergantį organą - vaistais, procedūromis arba chirurginiu būdu. O kinų medikai mano, kad tai visiškai nenaudingi ir neperspektyvūs veiksmai, kurių reikia imtis tik kraštutiniais atvejais. Kinai gydytojai yra įsitikinę, kad gydyti ūmių formų ligas ir uždegimus yra taip pat beprasmiška, kaip, pavyzdžiui, pradėti kasti šulinį tik pajutus didelį troškulį. Jie visą organizmą vertina kaip visumą, todėl ir gydo ne konkretų organą, o visą kūną. Rytuose laikomasi nuomonės, kad daug lengviau išsaugoti sveikatą, o ne paskui ją taisyti. Todėl visi nuo vaikystės yra mokomi laikytis paprastų taisyklių, padedančių likti sveikiems. Šių taisyklių buvo laikomasi jau Minų dinastijos laikais.

Supažindiname su jomis išsamiau.

Trinti veidą


Patrinkite delnus, kad jie sušiltų, pakelkite juos prie veido taip, kad didieji pirštai liestų nosies šonus. Pradėdami nuo aktyvių taškų, esančių virš šnervių, „duobutėse“, švelniai trinkite veido odą, judėdami aukštyn prie kaktos, paskui į šonus, pereidami prie skruostų. Atlikite 30 tokių judesių, geriausia rytais. Pratimas prablaivina galvą ir mažina kraujospūdį. Padeda nuo raukšlių. Beje, šių taškų masažas padeda sergant sloga.

Mankštinti akis


Lėtai sukite akis iš kairės į dešinę ir iš dešinės į kairę (po 14 kartų). Stipriai užsimerkite ir staigiai atsimerkite. Šis pratimas gerina regėjimą, taip pat palankiai veikia kepenis.

Dažniau šukuoti plaukus

Sulenkite pirštus ir jais, tarsi šukomis, braukykite plaukus nuo kaktos link pakaušio. Atlikite apie 100 tokių judesių, jie turi būti lėti ir švelnūs. Šis pratimas stimuliuoja ir masažuoja biologiškai aktyvius galvos taškus, malšina skausmą, gerina regėjimą, mažina kraujospūdį.

Masažuoti pilvą

Patrinkite delnus, kad sušiltų, uždėkite juos ant bambos (vyrai kairę ranką ant dešinės, moterys dešinę ranką ant kairės). Sukamaisiais judesiais trinkite pilvą pagal laikrodžio rodyklę vis didėjančiais ratais (36 kartus), o paskui į kitą pusę, po truputį mažindami apskritimo spindulį (taip pat 36 ratus). Šis pratimas gerina žarnyno peristaltiką ir virškinimą, gydo skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimus.

Kratyti galūnes


Ištieskite rankas į priekį, sugniaužkite kumščius ir lenkdamiesi per juosmenį sukite pečius iš kairės į dešinę, tarsi sukdami vairą (24 kartus). Paskui tą patį pakartokite iš dešinės į kairę - 24 kartus. Atsisėskite ant kėdės ir pasikiškite po savimi rankas. Pakelkite kairę koją ir lėtai ją tieskite (pirštai nukreipti aukštyn). Kai koja bus beveik tiesi, smarkokai timptelėkite ją į priekį, visiškai ištiesindami per kelį. Tą patį pakartokite su dešine koja. Pratimą kartokite 5 kartus. Jis gerina sąnarių lankstumą, užkerta kelią sąnarių ligoms, gydo ir stiprina kojas.

Iškvėpti orą

Sulaikykite kvėpavimą ir išpūskite krūtinę ir pilvą. Kai pajusite, kad krūtinė ir pilvas visiškai prisipildė oro, pakelkite galvą, išsižiokite ir susikaupusį orą lėtai iškvėpkite. Pratimą pakartokite 5-7 kartus. Pratimas valo organizmą, gerina kvėpavimą.

Trinti padus


Prieš miegą nusiplovę kojas, trindami sušildykite delnus, paskui lėtais sukamaisiais judesiais masažuokite padus. Padarykite nuo 50 iki 100 ratų. Šis pratimas stiprina inkstus, šildo kojas, ramina kepenis ir gerina regėjimą.

Parengta pagal priedą „TV publika“

Žymos: sveikata

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Baigiantis metams įprasta pažvelgti į praėjusį periodą ir įvertinti, kas gero įvyko,...

"Medicina niekada nestovi vietoje" nuotrauka, foto

Pastaruoju metu Vakarų Lietuvoje padaugėjo skaudžių incidentų, kai darbo vietoje patiria traumas,...

Darbuotojo saugumas turi būti prioritetas nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Lietuvos dailininkų Klaipėdos skyrius tęsia jau trečią dešimtmetį...

Ligoninei – ypatingos draugystės dovanos nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) pirmoji Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse įdiegė robotinės chirurgijos...

Klaipėdos ligoninėje - robotinė chirurgija nuotrauka, foto

Pristatyti dar du kandidatai į Klaipėdos merus nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar apie savo dalyvavimą uostamiesčio mero rinkimuose paskelbė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto...

Pagerbė nusipelniusius Universiteto sportininkus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos universitete (KU) sveikinimų bei šiltų žodžių sulaukė ir specialiomis skulptūrėlėmis apdovanoti...

Viačeslavas Titovas priėjo liepto galą nuotrauka, foto

Klaipėda, Buvęs Klaipėdos tarybos narys Viačeslavas Titovas sulaukė įtarimų. Purvu ant Lietuvos taškęs...

Čeliabinske sunaikins 20 tonų lietuviško sūrio nuotrauka, foto

Lietuva,  Rusijos žiniasklaidai priklausantis portalas "Dostup" praneša, kad Čeliabinske sulaikytas krovinys -...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...