2018 m. kovo 17 d. 22:29 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Paslaugas į namus apmokestins paprasčiau

(1)

Paslaugas į namus apmokestins paprasčiau nuotrauka, foto

PASLAUGA. Pagalbos į namus paslauga teikiama iki 10 val. per savaitę, paslaugų sudėtis ir teikimo trukmė konkrečiam asmeniui (šeimai) nustatoma individualiai, atsižvelgiant į poreikius.

© "Fotolia" nuotr.

Klaipėdoje ketinama palengvinti paslaugų į namus teikimo apmokestinimą. Planuojama, kad už jas bus mokama nebe pagal rūšį, o pagal paslaugos teikimo trukmę. Tai esą sumažins ir biurokratinę naštą.

Parengtas naujas pagalbos į namus teikimo tvarkos aprašo projektas. Juo norima suvienodinti dviejų biudžetinių įstaigų - neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" ir Klaipėdos miesto socialinės paramos centro pagalbos į namus paslaugų skyrimo, teikimo ir apmokėjimo sąlygas.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė sakė, kad du seni sprendimai, galioję minėtoms dviem įstaigoms, bus atšaukti, nes norima patvirtinti naują bendrą aprašą.

"Bus supaprastinta tvarka, suvienodinta. Tai daroma įvertinus, kad supaprastinta tvarka geriau veikia, aptarus su įstaigomis", - aiškino A. Liesytė.

Pasak pašnekovės, neišskaidant pagalbos į namus darbų arba pagalbos rūšių pagal įkainius, būtų daroma bendra apskaita, kiek pagalbą teikiantis asmuo pas žmogų užtruks laiko. Bus apskaičiuota, kiek iš viso suteikta pagalbos valandų, neskaidant, ar valė langus, ar plovė indus, ar prausė žmogų, ar darė kitus darbus, kad padėtų - bus mokama už valandas.

"Taip paprasčiau ir klientui, gaunančiam paslaugą, ir darbuotojui, teikiančiam pagalbą, ir įstaigai lengviau vesti apskaitą", - akcentavo A. Liesytė.

Yra pokyčių

Nurodoma, kad išplėstos ir patikslintos pagalbos į namus paslaugų gavėjų kategorijos.

Klaipėdos miesto socialinės paramos centras paslaugas į namus teikia suaugusiems asmenims, turintiems negalią, kurie pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais (neteikia turintiems psichikos ir elgesio sutrikimų); senyvo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas vidutinių ar didelių specialiųjų poreikių lygis (nuo 70 metų specialiųjų poreikių lygio nustatymas nebūtinas, neteikia turintiems psichikos ir elgesio sutrikimų); šeimoms, kai šeimos nariai (sutuoktiniai, sugyventiniai) atitinka aukščiau numatytas sąlygas; laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekusiems asmenims (šeimoms).

Taip paprasčiau ir klientui, gaunančiam paslaugą, ir darbuotojui, teikiančiam pagalbą, ir įstaigai lengviau vesti apskaitą.

Audronė LIESYTĖ, Socialinės paramos skyriaus vedėja

Neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" paslaugas į namus teikia suaugusiems neįgaliems asmenims, kurie dėl psichikos ir elgesio sutrikimų pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais; senyvo amžiaus asmenims, kuriems dėl psichikos ir elgesio sutrikimų nustatyti specialieji poreikiai ir kuriems nustatytas vidutinių ar didelių specialiųjų poreikių lygis; šeimoms, kai šeimos nariai (sutuoktiniai, sugyventiniai) atitinka aukščiau numatytas sąlygas.

Taip pat centrai teikia paslaugas, kai paslaugos gavėjas yra šeima, kurios vienas šeimos narys (sutuoktinis, sugyventinis) atitinka vieno centro paslaugų teikimo taisyklėse numatytas sąlygas, o kitas šeimos narys - kito centro sąlygas.

Be to, buvo sumažintas paslaugos skyrimui reikiamų pateikti dokumentų skaičius (duomenys bus gaunami iš valstybės ir žinybų registrų bei valstybės informacinių sistemų).

Taip pat išplėsta pagalbos į namus paslaugos sudėtis. Asmeniui pageidaujant, pagalbos į namus paslaugos (tokios kaip mokesčių mokėjimas, vaistų nupirkimas, namuose palikto gyvūnėlio priežiūra ir kt.) galės būti teikiamos ir jam gydantis stacionarioje gydymosi įstaigoje.

Paslaugos - įvairios

Pagalbos į namus paslauga teikiama iki 10 val. per savaitę, paslaugų sudėtis ir teikimo trukmė konkrečiam asmeniui (šeimai) nustatoma individualiai, atsižvelgiant į poreikius.

Galimos paslaugos - įvairios. Pavyzdžiui, informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo sprendžiant įvairias asmens (šeimos) problemas (teisines, sveikatos, ūkines, buitines, tvarkant dokumentus, korespondenciją, mokant mokesčius, užrašant pas specialistus, išsirašant bei nuperkant medikamentus, organizuojant ūkinius darbus ir kt.), tarpininkaujant tarp asmens (šeimos) ir kitų institucijų, specialistų, asmenų.

Žmonėms užtikrinamas maitinimas - nuperkama maisto produktų, paruošiamas maistas, pašildomas maistas, padedama pavalgyti, plaunami indai ir t. t. Taip pat tvarkomi namai, padedama pasirūpinti asmens higiena, atliekami reikalingi ūkio darbai.

Esant poreikiui žmonės lydimi į įvairias socialines, švietimo, sveikatos, reabilitacijos, kultūros ir kitas įstaigas, einama pasivaikščioti ar teikiama psichologinė pagalba, bendravimo paslaugos - pokalbiai, laikraščių, knygų, žurnalų, laiškų skaitymas, laiškų rašymas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-03-13   12:46

IP: 85.232.128.59

o kaip uzsaisakyti tokia trumpalaike paslauga, pvz. susirgus

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Klaipėdoje ketinama palengvinti paslaugų į namus teikimo apmokestinimą. Planuojama, kad už jas...

Paslaugas į namus apmokestins paprasčiau nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybė atidėjo planus iškraustyti Klaipėdos teritorinę ligonių kasą (TLK) iš patalpų...

Ligonių kasa kelsis į Pilies gatvę? nuotrauka, foto

Peršalus, susirgus gripu ar nusilpus organizmui tampa lengviau pasigauti ir bakterinės kilmės...

Gripo komplikacijos: gali nukentėti inkstai nuotrauka, foto

Gegužės mėnesį sukaks 25 metai nuo Respublikinės Klaipėdos ...

Sveiki inkstai - geros savijautos rodiklis nuotrauka, foto

„Koralas“ žengė tvirtą žingsnį bronzos medalių link nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos salės futbolo pirmenybėse šeštadienį prasidėjo priešpaskutinio turo kovos. Bene didžiausią susidomėjimą...

Kelyje į Rusnę vanduo pakilo iki 72 cm nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Toliau kyla vandens lygis krašto kelio Šilutė-Rusnė apsemtame ruože. Apsemto ruožo...

Pralaimėjo pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai pralaimėjo pirmąsias Baltijos rankinio lygos ketvirtfinalio rungtynes, tačiau viltis...

Knygnešystė: Mažvydo laikų ir dabartinė nuotrauka, foto

Klaipėda, Spaudos draudimo metais knygnešių nešama Mažojoje Lietuvoje išspausdinta lietuviška literatūra buvo graibstyte...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...