2018 m. rugsėjo 19 d. 12:18 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Paslaugas į namus apmokestins paprasčiau

(2)

Paslaugas į namus apmokestins paprasčiau nuotrauka, foto

PASLAUGA. Pagalbos į namus paslauga teikiama iki 10 val. per savaitę, paslaugų sudėtis ir teikimo trukmė konkrečiam asmeniui (šeimai) nustatoma individualiai, atsižvelgiant į poreikius.

© "Fotolia" nuotr.

Klaipėdoje ketinama palengvinti paslaugų į namus teikimo apmokestinimą. Planuojama, kad už jas bus mokama nebe pagal rūšį, o pagal paslaugos teikimo trukmę. Tai esą sumažins ir biurokratinę naštą.

Parengtas naujas pagalbos į namus teikimo tvarkos aprašo projektas. Juo norima suvienodinti dviejų biudžetinių įstaigų - neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" ir Klaipėdos miesto socialinės paramos centro pagalbos į namus paslaugų skyrimo, teikimo ir apmokėjimo sąlygas.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė sakė, kad du seni sprendimai, galioję minėtoms dviem įstaigoms, bus atšaukti, nes norima patvirtinti naują bendrą aprašą.

"Bus supaprastinta tvarka, suvienodinta. Tai daroma įvertinus, kad supaprastinta tvarka geriau veikia, aptarus su įstaigomis", - aiškino A. Liesytė.

Pasak pašnekovės, neišskaidant pagalbos į namus darbų arba pagalbos rūšių pagal įkainius, būtų daroma bendra apskaita, kiek pagalbą teikiantis asmuo pas žmogų užtruks laiko. Bus apskaičiuota, kiek iš viso suteikta pagalbos valandų, neskaidant, ar valė langus, ar plovė indus, ar prausė žmogų, ar darė kitus darbus, kad padėtų - bus mokama už valandas.

"Taip paprasčiau ir klientui, gaunančiam paslaugą, ir darbuotojui, teikiančiam pagalbą, ir įstaigai lengviau vesti apskaitą", - akcentavo A. Liesytė.

Yra pokyčių

Nurodoma, kad išplėstos ir patikslintos pagalbos į namus paslaugų gavėjų kategorijos.

Klaipėdos miesto socialinės paramos centras paslaugas į namus teikia suaugusiems asmenims, turintiems negalią, kurie pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais (neteikia turintiems psichikos ir elgesio sutrikimų); senyvo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas vidutinių ar didelių specialiųjų poreikių lygis (nuo 70 metų specialiųjų poreikių lygio nustatymas nebūtinas, neteikia turintiems psichikos ir elgesio sutrikimų); šeimoms, kai šeimos nariai (sutuoktiniai, sugyventiniai) atitinka aukščiau numatytas sąlygas; laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekusiems asmenims (šeimoms).

Taip paprasčiau ir klientui, gaunančiam paslaugą, ir darbuotojui, teikiančiam pagalbą, ir įstaigai lengviau vesti apskaitą.

Audronė LIESYTĖ, Socialinės paramos skyriaus vedėja

Neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" paslaugas į namus teikia suaugusiems neįgaliems asmenims, kurie dėl psichikos ir elgesio sutrikimų pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais; senyvo amžiaus asmenims, kuriems dėl psichikos ir elgesio sutrikimų nustatyti specialieji poreikiai ir kuriems nustatytas vidutinių ar didelių specialiųjų poreikių lygis; šeimoms, kai šeimos nariai (sutuoktiniai, sugyventiniai) atitinka aukščiau numatytas sąlygas.

Taip pat centrai teikia paslaugas, kai paslaugos gavėjas yra šeima, kurios vienas šeimos narys (sutuoktinis, sugyventinis) atitinka vieno centro paslaugų teikimo taisyklėse numatytas sąlygas, o kitas šeimos narys - kito centro sąlygas.

Be to, buvo sumažintas paslaugos skyrimui reikiamų pateikti dokumentų skaičius (duomenys bus gaunami iš valstybės ir žinybų registrų bei valstybės informacinių sistemų).

Taip pat išplėsta pagalbos į namus paslaugos sudėtis. Asmeniui pageidaujant, pagalbos į namus paslaugos (tokios kaip mokesčių mokėjimas, vaistų nupirkimas, namuose palikto gyvūnėlio priežiūra ir kt.) galės būti teikiamos ir jam gydantis stacionarioje gydymosi įstaigoje.

Paslaugos - įvairios

Pagalbos į namus paslauga teikiama iki 10 val. per savaitę, paslaugų sudėtis ir teikimo trukmė konkrečiam asmeniui (šeimai) nustatoma individualiai, atsižvelgiant į poreikius.

Galimos paslaugos - įvairios. Pavyzdžiui, informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo sprendžiant įvairias asmens (šeimos) problemas (teisines, sveikatos, ūkines, buitines, tvarkant dokumentus, korespondenciją, mokant mokesčius, užrašant pas specialistus, išsirašant bei nuperkant medikamentus, organizuojant ūkinius darbus ir kt.), tarpininkaujant tarp asmens (šeimos) ir kitų institucijų, specialistų, asmenų.

Žmonėms užtikrinamas maitinimas - nuperkama maisto produktų, paruošiamas maistas, pašildomas maistas, padedama pavalgyti, plaunami indai ir t. t. Taip pat tvarkomi namai, padedama pasirūpinti asmens higiena, atliekami reikalingi ūkio darbai.

Esant poreikiui žmonės lydimi į įvairias socialines, švietimo, sveikatos, reabilitacijos, kultūros ir kitas įstaigas, einama pasivaikščioti ar teikiama psichologinė pagalba, bendravimo paslaugos - pokalbiai, laikraščių, knygų, žurnalų, laiškų skaitymas, laiškų rašymas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-03-18   11:53

IP: 192.38.142.227

Man patiktų toks darbas.

2018-03-13   12:46

IP: 85.232.128.59

o kaip uzsaisakyti tokia trumpalaike paslauga, pvz. susirgus

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Naujas ugdymo sezonas nelinksmai prasidėjo lopšelio darželio "Liepaitė" auklėtiniams. Per pirmąsias dvi...

Darželyje "Liepaitė" - salmoneliozės protrūkis nuotrauka, foto

Cukrinis diabetas negrįžtamai pakeičia žmogaus gyvenimą - tenka susidraugauti su liga, išmokti...

Sergantiesiems cukriniu diabetu - pagalba ir parama nuotrauka, foto

Nuo krūvių pervargę medikai siūlo apmokestinti vizitus pas gydytojus ir tyrimus. Gydytojai...

A. Veryga neprieštarauja vizitų pas gydytojus apmokestinimui nuotrauka, foto

Briuseliui siūlant Europos Sąjungos narėms atsisakyti laiko sukiojimo nuo 2019 metų, Lietuva...

Mokslininkai – už nuolatinį vasaros laiką Lietuvoje nuotrauka, foto

Narai nori atkreipti dėmesį į problemas po vandeniu nuotrauka, foto

Jūra, Daugelis žmonių net neįsivaizduoja, koks gražus yra povandeninis pasaulis Baltijos jūroje dideliame...

Atvyksta savąją istoriją perrašantis "Stumbras" nuotrauka, foto

Sportas, Po gana ilgos pertraukos kovas Lietuvos futbolo A lygos čempionate atnaujina Klaipėdos...

Melnragės gyventojai išsikels kitur? nuotrauka, foto

Klaipėda, Ruošiamame Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrajame plane numatyta maksimali uosto plėtra gąsdina...

Po šimto tūkst. eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šią savaitę, antradienį, VE.lt pasirodė informacija apie tai, kad Šilutės rajono savivaldybė...

Sportas, Paskelbta prieš 17 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 17 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 23 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...