2018 m. gruodžio 11 d. 02:42 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Paslaugas į namus apmokestins paprasčiau

(2)

Paslaugas į namus apmokestins paprasčiau nuotrauka, foto

PASLAUGA. Pagalbos į namus paslauga teikiama iki 10 val. per savaitę, paslaugų sudėtis ir teikimo trukmė konkrečiam asmeniui (šeimai) nustatoma individualiai, atsižvelgiant į poreikius.

© "Fotolia" nuotr.

Klaipėdoje ketinama palengvinti paslaugų į namus teikimo apmokestinimą. Planuojama, kad už jas bus mokama nebe pagal rūšį, o pagal paslaugos teikimo trukmę. Tai esą sumažins ir biurokratinę naštą.

Parengtas naujas pagalbos į namus teikimo tvarkos aprašo projektas. Juo norima suvienodinti dviejų biudžetinių įstaigų - neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" ir Klaipėdos miesto socialinės paramos centro pagalbos į namus paslaugų skyrimo, teikimo ir apmokėjimo sąlygas.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė sakė, kad du seni sprendimai, galioję minėtoms dviem įstaigoms, bus atšaukti, nes norima patvirtinti naują bendrą aprašą.

"Bus supaprastinta tvarka, suvienodinta. Tai daroma įvertinus, kad supaprastinta tvarka geriau veikia, aptarus su įstaigomis", - aiškino A. Liesytė.

Pasak pašnekovės, neišskaidant pagalbos į namus darbų arba pagalbos rūšių pagal įkainius, būtų daroma bendra apskaita, kiek pagalbą teikiantis asmuo pas žmogų užtruks laiko. Bus apskaičiuota, kiek iš viso suteikta pagalbos valandų, neskaidant, ar valė langus, ar plovė indus, ar prausė žmogų, ar darė kitus darbus, kad padėtų - bus mokama už valandas.

"Taip paprasčiau ir klientui, gaunančiam paslaugą, ir darbuotojui, teikiančiam pagalbą, ir įstaigai lengviau vesti apskaitą", - akcentavo A. Liesytė.

Yra pokyčių

Nurodoma, kad išplėstos ir patikslintos pagalbos į namus paslaugų gavėjų kategorijos.

Klaipėdos miesto socialinės paramos centras paslaugas į namus teikia suaugusiems asmenims, turintiems negalią, kurie pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais (neteikia turintiems psichikos ir elgesio sutrikimų); senyvo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas vidutinių ar didelių specialiųjų poreikių lygis (nuo 70 metų specialiųjų poreikių lygio nustatymas nebūtinas, neteikia turintiems psichikos ir elgesio sutrikimų); šeimoms, kai šeimos nariai (sutuoktiniai, sugyventiniai) atitinka aukščiau numatytas sąlygas; laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekusiems asmenims (šeimoms).

Taip paprasčiau ir klientui, gaunančiam paslaugą, ir darbuotojui, teikiančiam pagalbą, ir įstaigai lengviau vesti apskaitą.

Audronė LIESYTĖ, Socialinės paramos skyriaus vedėja

Neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" paslaugas į namus teikia suaugusiems neįgaliems asmenims, kurie dėl psichikos ir elgesio sutrikimų pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais; senyvo amžiaus asmenims, kuriems dėl psichikos ir elgesio sutrikimų nustatyti specialieji poreikiai ir kuriems nustatytas vidutinių ar didelių specialiųjų poreikių lygis; šeimoms, kai šeimos nariai (sutuoktiniai, sugyventiniai) atitinka aukščiau numatytas sąlygas.

Taip pat centrai teikia paslaugas, kai paslaugos gavėjas yra šeima, kurios vienas šeimos narys (sutuoktinis, sugyventinis) atitinka vieno centro paslaugų teikimo taisyklėse numatytas sąlygas, o kitas šeimos narys - kito centro sąlygas.

Be to, buvo sumažintas paslaugos skyrimui reikiamų pateikti dokumentų skaičius (duomenys bus gaunami iš valstybės ir žinybų registrų bei valstybės informacinių sistemų).

Taip pat išplėsta pagalbos į namus paslaugos sudėtis. Asmeniui pageidaujant, pagalbos į namus paslaugos (tokios kaip mokesčių mokėjimas, vaistų nupirkimas, namuose palikto gyvūnėlio priežiūra ir kt.) galės būti teikiamos ir jam gydantis stacionarioje gydymosi įstaigoje.

Paslaugos - įvairios

Pagalbos į namus paslauga teikiama iki 10 val. per savaitę, paslaugų sudėtis ir teikimo trukmė konkrečiam asmeniui (šeimai) nustatoma individualiai, atsižvelgiant į poreikius.

Galimos paslaugos - įvairios. Pavyzdžiui, informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo sprendžiant įvairias asmens (šeimos) problemas (teisines, sveikatos, ūkines, buitines, tvarkant dokumentus, korespondenciją, mokant mokesčius, užrašant pas specialistus, išsirašant bei nuperkant medikamentus, organizuojant ūkinius darbus ir kt.), tarpininkaujant tarp asmens (šeimos) ir kitų institucijų, specialistų, asmenų.

Žmonėms užtikrinamas maitinimas - nuperkama maisto produktų, paruošiamas maistas, pašildomas maistas, padedama pavalgyti, plaunami indai ir t. t. Taip pat tvarkomi namai, padedama pasirūpinti asmens higiena, atliekami reikalingi ūkio darbai.

Esant poreikiui žmonės lydimi į įvairias socialines, švietimo, sveikatos, reabilitacijos, kultūros ir kitas įstaigas, einama pasivaikščioti ar teikiama psichologinė pagalba, bendravimo paslaugos - pokalbiai, laikraščių, knygų, žurnalų, laiškų skaitymas, laiškų rašymas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-03-18   11:53

IP: 192.38.142.227

Man patiktų toks darbas.

2018-03-13   12:46

IP: 85.232.128.59

o kaip uzsaisakyti tokia trumpalaike paslauga, pvz. susirgus

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir...

Kaip apsisaugoti nuo gripo? nuotrauka, foto

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento (NVSC) specialistai primena, kad labai svarbu,...

Ar saugus šulinių vanduo? nuotrauka, foto

Šilalės rajono gyventoja 80-metė Emilija Šukienė, kuriai po kelio sąnario keitimo operacijos...

Lyg per karą: vienoje lovoje – dvi ligonės nuotrauka, foto

Lapkritį visame pasaulyje vyrai raginami pasitikrinti dėl prostatos vėžio. Tačiau, pasak medikų,...

Prostatos ligos: tikrintis reikia ne tik baiminantis vėžio nuotrauka, foto

LSKL Klaipėdos derbyje krito vicečempionai nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate Klaipėdos komandų derbį tarp Klaipėdos universiteto...

"Viesulo" gimnasčių laurai nuotrauka, foto

Sportas, Baltarusijoje, Baranovičių mieste, vykusiame tarptautiniame meninės gimnastikos turnyre, laurus skynė Klaipėdos "Viesulo"...

Kovos už briedį Mažosios Lietuvos heraldikoje nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Vakar susitikę Mažosios Lietuvos teritorijoje esančių savivaldybių vadovai nusprendė kreiptis į šalies...

Ką melnragiškiams daryti su staiga "nelegaliu" tapusiu namu? nuotrauka, foto

Klaipėda, Melnragėje šeima paveldėjo 1936 metais statytą senelių namą. Pastarąjį lopyk nelopęs,...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...