Nuo metų pradžios Lietuvoje užregistruota beveik 90 trichineliozės atvejų

Nuo metų pradžios Lietuvoje užregistruota beveik 90 trichineliozės atvejų

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, Lietuvoje kasmet vidutiniškai nustatoma per 100 trichineliozės atvejų. Nuo šių metų pradžios mūsų šalyje užregistruoti 84 šios ligos atvejai šernuose ir 4 - kiaulėse. Gruodžio pradžioje Radviliškio miškų urėdijos komerciniuose plotuose sumedžiotas dar vienas šernas, apsikrėtęs trichinelioze, o, pavyzdžiui, vien Mažeikių rajone sausio-gruodžio mėnesiais buvo sumedžioti aštuoni trichinelioze sergantys šernai Maigų, Purvėnų, Zuikinės, Knabikų, Ašvėnų, Žadeikių ir kt. miškuose.

Veterinarijos specialistų spėjimu, apie 30 proc. mūsų šalyje medžiojamų plėšriųjų gyvūnų (lapių, mangutų (usūrinių šunų), kiaunių ir kt.) gali būti užsikrėtę trichinelioze. Dabartinio medžioklės sezono metu suaktyvinus šernų medžioklę, ypač pasienio su Baltarusija teritorijose, labai svarbu, kad visi medžiotojai laikytųsi patvirtintų reikalavimų.

"Ne kartą atkreipėme medžiotojų dėmesį dėl paliktų sumedžiotų gyvūnų lavonų miškuose, taip pat dėl neatsakingo laukinių gyvūnų atliekų tvarkymo medžioklės aikštelėse. Visi sumedžioti gyvūnai turi būti surenkami. Maistui tinkami gyvūnai turi būti išdoroti tam skirtose aikštelėse, o nenaudojamos žvėrienos dalys sumestos į atliekų duobes. Tik elgiantis tvarkingai ir laikantis medžioklės taisyklių, galima užkirsti kelią trichineliozei plisti”, - sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Aušra Leščinskaitė-Petrauskienė.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder