Negandos netrukdo padėti kitiems

Negandos netrukdo padėti kitiems

Tarp šiemetinių Klaipėdos universiteto absolventų buvo du išskirtiniai, ypatingi žmonės. Tokie, kuriems ligos bei negalia netrukdo ne tik džiaugtis gyvenimu, bet ir siekti karjeros, padėti kenčiantiems.

Šiais metais tarp studentų, baigusių Klaipėdos universiteto Sveikatos fakultetą, yra du Lietuvos asociacijos "Gyvastis" nariai - Auksė Skirzgelienė ir Kazys Kuneika. Ši organizacija vienija tuos, kurie laukia ar jau yra po organų transplantacijos, žmones su sunkiais sveikatos sutrikimais, priklausomus nuo nuolatinio vaistų vartojimo ar dializių (dirbtinio kraujo valymo)procedūrų. Visa tai apsunkina gyvenimą, suvaržo galimybes ir siekius, todėl mes labai džiaugiamės tais, kurie savo pavyzdžiu rodo, jog negalia valios ir pastangų dėka prasiveržia į galią.

Kai Auksei buvo 12 metukų, ūmus apsinuodijimas iššaukė glomerulonefritą ir mergaitei pripažino inkstų nepakankamumą, prasidėjo gydymas ligoninėse, dėl šios priežasties nuo 17 m. jai pradėjo atlikinėti dializes. Negalėdama normaliai lankyti mokyklos, 12 klasę mergina baigė eksternu. Sulaukusi 18, Auksė gavo iš mamos neįkainojamą dovaną - mama davė savo inkstą, kuris po persodinimo pradėjo gerai funkcionuoti.

Sveikata taisėsi, Auksė sugebėjo dirbti ir kartu neakivaizdiniu būdu baigti Klaipėdos aukštesniają medicinos mokyklą, pasirinkusi socialinio darbuotojo specialybę. Po 13 metų "laisvės" nuo kraujo valymo aparatų, inkstui atsisakius veikti, kai atsinaujino ta pati inkstų liga, teko vėl grįžti į dializių kliniką, kas antrą dieną po 4 val. gulėti lovoje, kol baigdavosi procedūros.

Auksė vis labiau kabinosi į gyvenimą. Visada savyje jautė kad jos vieta medicinoje ir įstojo į Klaipėdos universiteto Sveikatos fakultetą. Ją sudomino ergoterapija - profesija, kuri leidžia padėti žmonėms, nepaisant negalios, ligos ar raidos sutrikimų, gyventi visavertį, prasmingą gyvenimą. Studijų metu teko išgyventi įvairių skaudžių išbandymų, bet Auksei pavyko ir mokytis, ir derintis prie studijų tvarkaraščio. Būdama trečiame kurse sulaukė kvietimo transplantacijai, po kurios inkstas nenorėjo "užsivesti", tad dar mėnesį reikėjo gulėti ligoninėje, kai tuo metu artėjo egzaminai.

Sėkmingai baigusi studijas, net gavusi pagyrimą už savo diplominį darbą, Auksė ir toliau žada studijuoti magistratūroje, papildomai mokosi Kaune Rytiečių tradicinės akupresūros, ajurvedinio masažo, domisi Rytų filosofija bei jų medicina, tiesiog jaučiasi pasukusi savo keliu, siekia gilinti savo žinias ir padėti sergantiesiems.

Kazys Kuneika, kaip ir Auksė, gavo ergoterapeuto specialybės diplomą. Nuo vaikystės sirgdamas cukriniu diabetu, inkstų nepakankamumu, laikui bėgant Kazys apako. Dabar jis - antras Lietuvoje diplomuotas neregintis ergoterapeutas.

Kai persodino inkstą ir nebereikėjo dializių, jis pradėjo studijuoti Klaipėdos universitete. Jam tai buvo įdomu - naudingos žinios sau ir noras panaudoti jas gydant kitus. Tai - žmogus, pilnas entuziazmo ir neišsenkančios energijos. Kazys tiesiog brangina kiekvieną gyvenimo minutę, įveikia sunkumus, dažnai nubrozdinta kakta, vis juokaudamas jog stulpas ne vietoj pasitaikė, buvo aktyvus studentų sąjungos narys, daug padarė, kad silpnaregiai studentai lengviau patektų į mokymosi įstaigas.

Klaipėdos universitete pelnė "Metų iniciatyvos" apdovanojimą už aktyvią visuomeninę veiklą. Papildomai mokosi masažo Klaipėdos profesinio rengimo ir reabilitacijos centre, kur vadovauja mokinių tarybai, spėja aktyviai dalyvauti Klaipėdos ir Telšių regiono aklųjų ir silpnaregių centro bei asociacijos "Gyvastis" veiklose. Kazys toliau tęs studijas universiteto magistratūroje, savo pavyzdžiu rodydamas ir kitiems silpnaregiams galimybę siekti ergoterapeuto specialybės.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder