2019 m. vasario 20 d. 05:40 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Naujai poliklinikai - vilniečių projektas

(7)

Naujai poliklinikai - vilniečių projektas nuotrauka, foto

LAIMĖTOJAS. Tinkamiausiu projektu pripažintas vilniečių įmonės "Mes architektai" pasiūlymas "Du kiemai" (surinko 22,4 balo).

© Projektuotojų vizualizacijos

Penktadienį paaiškėjo naujo sveikatos priežiūros centro architektūrinio konkurso laimėtojas. Įvertinus pateiktus projektus įvardyta, kad geriausius tris pasiūlymus pateikė vilniečiai.

Iš viso konkursui buvo pateikta 12 projektų, o 14 tūkst. eurų prizinis fondas bus padalytas 5 geriausiems projektams.

Tinkamiausiu projektu poliklinikai pripažintas vilniečių įmonės "Mes architektai" pasiūlymas "Du kiemai" (surinko 22,4 balo).

Antroje vietoje su 21,34 balo liko taip pat vilniečių "Eventus Pro" pasiūlymas "Klaipėda".

II. Antroje vietoje su 21,34 balo liko taip pat vilniečių "Eventus Pro" pasiūlymas "Klaipėda".

Trečioje vietoje su 20,67 balo - vilniečių "Metro architektūra" projektas "Pušynas".

Ketvirtoje vietoje su 17,4 balo liko klaipėdiečių Tado Svidersko, Vlado Balsio, Tomo Medzelo, Viktorijos Gričenaitės projektas "Hortus Sanitas", penktoje - klaipėdiečių "Urbanistinė architektūra" projektas "Poliklinika 2020" (15,01 balo).

Tai - preliminarūs rezultatai. Galutinė projektų eilė bus skelbiama po kvalifikacinių dokumentų patikrinimo.

Dviaukštis pastatas

Konkurso darbus recenzavo architektai Vaidotas Dapkevičius ir Vigilija Paulionienė, turintys patirties gydymo įstaigų projektavime.

V. Dapkevičius geriausiu pripažintą projektą buvo įvardinęs kaip drąsią ir originalią idėją, o V. Paulionienė atkreipė dėmesį į tai, kad jame vieninteliame siūlomas dviaukštis poliklinikos pastatas.

III. Trečioje vietoje su 20,67 balo - vilniečių "Metro architektūra" projektas "Pušynas". Projektuotojų vizualizacijos

Konkurso koordinatorė, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos valdybos pirmininkė Gerda Antanaitytė sakė, kad komisija vertino projektus įvairiais aspektais.

"Komisija sprendė pagal vertinimo kriterijus: funkcinis-technologinis pagrįstumas, urbanistinis integralumas, architektūrinės idėjos originalumas ir tvarumas. Pagal visus šiuos parametrus darbas surinko daugiausiai balų ir iš komisijos narių gavo komplimentų, kad jis dera esamame kvartale, taip pat svarbu, kad architektūriškai labai gerai išspręstos erdvės. Vienas iš komisijos narių įvardino, kad miestui tai būtų ambicingas projektas, kuris pakeistų gydymo įstaigų tipologijos suvokimą, kaip jos turėtų atrodyti", - komentavo G. Antanaitytė.

Pasak konkurso koordinatorės, projekte suplanuotos erdvės burtų bendruomenę, leistų kitaip žvelgti į polikliniką, tai būtų maloni erdvė būti.

"Projektas buvo šiek tiek provokatyvus, buvo žiūrima į tai, kaip galėtų atrodyti ateities poliklinika. Jeigu šis projektas būtų įgyvendintas, tai būtų labai stiprus Klaipėdos architektūros pareiškimas, ypač, kad tai būtų viešoji įstaiga", - sakė architektė.

Patys projekto autoriai pastato idėją apibūdino kaip kompoziciją iš smulkaus mastelio elementų, kurie struktūros viduje kuria vidines erdves: "Smulkūs elementai - tai skirtingų funkcijų korpusai, o vidinės erdvės - tai du žaliuojantys kiemai - šviesos šuliniai, kurie paverčia pastatą išskirtiniu".

Projekte numatyta, kad pirmame pastato aukšte būtų kasa, registratūra, rūbinė, tualetai ir kelios laukimo zonos, laboratorija, Radiologijos ir Profilaktinis skyriai, reabilitacijos korpusas, administracijos patalpos, darbuotojų kabinetai, persirengimo ir poilsio patalpos bei mokymų centras. Galiniame fasade numatomas įėjimas darbuotojams, privažiavimas greitajai pagalbai.

Antrajame aukšte numatomos laukimo zonos, gydytojų kabinetai, registratūra, dantų technikų laboratorija, poilsio patalpa.

Požeminiame pastato aukšte būtų įrengiama automobilių stovėjimo aikštelė ir būtinos techninės patalpos. Aikštelėje numatyta 141 vieta automobiliams, 60 jų - darbuotojams. Lauke būtų 24 vietos automobiliams (8 vietos neįgaliesiems ir 2 elektromobiliams).

Geriausiu atveju - po 3 metų

"Norime, kad šis centras pavirstų tikrąja poliklinika, kaip reikalauja teisės aktai, kad visi antrinio lygio specialistai būtų vienoje vietoje. Labai daug metų Jūrininkų sveikatos priežiūros centras gyvena tikrai sveikatos priežiūrai nepritaikytose patalpose, buvusiame bendrabutyje. Priimtas sprendimas, kad reikia ne tik struktūriškai keisti statusą, bet ir patalpas, nes jos nebeatitinka šiandieninių gyventojų poreikių", - sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė.

Šiuo metu Jūrininkų sveikatos priežiūros centras įsikūręs daugiabutyje Taikos pr. 46, taip pat turi padalinių kitose miesto vietose. Norima, kad visi įstaigos specialistai dirbtų po vienu stogu. Iš viso įstaigoje dirba beveik 280 darbuotojų, prie jos prisirašę apie 36 tūkst. gyventojų.

Naujo Jūrininkų sveikatos priežiūros centro pastato statybos numatomos Birutės g. 5 ir 5A sklypuose, kurie turėtų būti sujungti į vieną, kiek daugiau nei 5 tūkst. kv. m ploto sklypą. Pasak J. Asadauskienės, sklypas yra palyginti netoli dabartinės poliklinikos vietos, tad prisirašiusiems gyventojams nepatogumų neturėtų kilti. Vis dėlto patys projektuotojai pripažino, kad artimiausia viešojo transporto stotelė yra už 500 metrų, tad senyvo amžiaus žmonėms pasiekti būsimą pastatą gali būti sunkiau.

"Mūsų siekis - kad būtų ne tik gražu, bet ir funkcionalu tiek gyventojams, tiek darbuotojams. Architektūrinio konkurso laimėtojas rengs ir techninį projektą. Realiai tai tikriausiai bus padaryta per metus, po to vėl vyks procedūros, rangos darbai ir statyba. Geriausiu atveju tai matau po trejų metų, blogiausiu - sunku prognozuoti. Tikėkimės, kad bus greičiau", - sakė J. Asadauskienė.

"Vakarų ekspresui" Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Saulius Dabravalskis sakė, kad šis projektas buvo ir medikų favoritas.

"Iš visų pateiktų projektų išrinktas vienas iš labiausiai tikusių mūsų gydymo įstaigai. Aš esu labai patenkintas konkurso rezultatu ir manau, kad Klaipėdos mastu tai bus naujo tipo gydymo įstaiga su nauja vizija, nauju požiūriu į gydymą. Manau, tai papuoš Klaipėdą ir pagerins sveikatos priežiūros paslaugų kokybę pacientams, o sykiu ir darbo sąlygas darbuotojams", - sakė S. Dabravalskis.

Jis pripažino, kad gydymo įstaigos kolektyvas turėjo pastabų ir geriausiu pripažintam projektui, tačiau trūkumai, tikimasi, bus ištaisyti rengiant techninį projektą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ne architektas

2019-01-24   14:11

IP: 85.206.12.250

o komentuoja architektai konkurentai? :)
bendrai tai tokio pobudzio pastatai turi buti patvarus ir kuo maziau reikalaujantis resursu prieziurai

to Memellander

2019-01-16   03:22

IP: 85.232.134.106

" o kur Klaipėdos krašto architektūra"

Kryziuociai sugriove

Klaipėdietis V2

2019-01-15   19:51

IP: 86.100.141.101

Man primena Vilniuje esantį sporto rūmų pastatą

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamentas informuoja 2018...

Gavo 40 pranešimų apie sudaužytus termometrus nuotrauka, foto

Ko gero, ne vienas yra savo aplinkoje ar šeimoje susidūręs su žmonėmis,...

Alzheimerio liga: svarbu nedelsti kreiptis pagalbos nuotrauka, foto

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių...

Gripas palengva atsitraukia nuotrauka, foto

Trečiadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas (EP) paragino leisti naudoti kanapes medicinoje ir...

EP ragina leisti naudoti kanapes medicinoje nuotrauka, foto

Klaipėdos šokėjams - krūva medalių nuotrauka, foto

Sportas, Alytuje vyko Lietuvos šokių čempionatas. Čia susirinko geriausi šalies šokėjai - nuo...

LSKL šventėje - įvertinimas klaipėdiečiams nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) didįjį finalą, kuris vyko Kaune, Klaipėdos...

Netekome Vytauto Blūšiaus nuotrauka, foto

In Memoriam, Antradienį mirė iškilus choro dirigentas, pedagogas, kompozitorius Vytautas Blūšius.

Vicemero nuomonė suerzino visuomenininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečius metus tęsiasi teismų ir Etikos komisijos skundų nagrinėjimo maratonas dėl vicemero...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...