Ministerija siūlo įstatymiškai reglamentuoti liaudies mediciną

Ministerija siūlo įstatymiškai reglamentuoti liaudies mediciną

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) Vyriausybei teikia svarstyti papildomosios ir alternatyviosios medicinos projektą, kuriuo pirmą kartą Lietuvos istorijoje būtų reglamentuota ši medicinos sritis. Vadinasi, sveikatos priežiūros praktikos, „netelpančios“ į klasikinės medicinos sampratą, pagaliau bus aiškiai apibrėžtos ir turės atitikti keliamus aukščiausius kokybės ir saugumo reikalavimus.

Pirmiausia planuojamu papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros reglamentavimu siekiama, kad paslaugos vartotojas, kuris dėl savo sveikatos negalavimų nori padėti sau nevartodamas tablečių, ieškodamas papildomų alternatyvų savo sveikatos stiprinamo, gerinimo ar atstatymo metodų ar būdų, gautų saugias ir kokybiškas paslaugas. Ir kiekvienam žmogui būtų aišku, kurios paslaugos priskirtinos sveikatinimo paslaugoms, o kurios - ne.

„Šiandien mes turime labai daug žmonių, kurie domisi papildoma ir alternatyvia medicina, ieško tokių paslaugų, kreipiasi dėl jų suteikimo ir toje kitoje pusėje yra žmonių, kurias jas teikia. Gal yra girdėtos ir delfinų terapijos, dėlių terapijos, akupunktūra ir kitos sritys. Ši sritis visiškai nereglamentuota, nesutvarkyta, dėl to žmonės patys gali nežinoti, ar tos paslaugos yra kokybiškos ir saugios, ar tie žmonės, kurie jas teikia, turi atitinkamą išsilavinimą. Ir yra labai didelė rizika patirti įvairiausių sveikatos sutrikimų bei problemų“, - teigė A. Veryga.

Pasak ministro, dėl higienos užtikrino bei infekcijų prevencijos būtina teisiškai reglamentuoti netradicinę mediciną.

„Yra tokių procedūrų, kurių saugumo užtikrinimui, kaip infekcijų kontrolei, reikia panašaus reglamentavimo, kaip kad mes turime sveikatos priežiūros institucijose. Higienos tam tikrų reikalavimų ir infekcijų kontrolės iki šiol nebuvo. Dabar teisės aktais tai būtų sureglamentuota“, - sakė sveikatos apsaugos ministras.

Anot ministro, reglamentavus papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros paslaugas, jos nebus finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Už jas, kaip ir iki šiol, žmonės turės susimokėti patys.

Netradicinės medicinos iniciatyvų koordinavimo skyriaus vedėja Jūratė Martinonienė sako, kad netradicinės medicinos specialistai turės atitikti išsilavinimo kriterijus. Pasak jos, specialistai turi turėti aukštąjį ar jam prilygintą papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros studijų krypties išsilavinimą ar būti baigęs papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros jungtinę tarpkryptinę studijų programą ir turėti tai patvirtinantį dokumentą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder