2019 m. gegužės 25 d. 18:53 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Ligoninėje atidaryta konferencijų salė - arčiausiai dangaus

Ligoninėje atidaryta konferencijų salė - arčiausiai dangaus nuotrauka, foto

NAUJA MODERNI ERDVĖ. Dažais dar kvepianti salė - šviesi, jauki ir kompaktiška, joje įrengta 60 sėdimų vietų, sumontuotas didelės įstrižainės 4K raišką palaikantis profesionalus monitorius, erdvė įrengta nuošaliau nuo gydomųjų patalpų, čia nėra dėmesį blaškančio šurmulio.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės naujojo korpuso aštuntame aukšte įrengtą naują, modernią konferencijų salę antradienį pirmieji įvertino iš visos Vakarų Lietuvos suvažiavę akušerijos ir ginekologijos gydytojai. Lietuvos akušerių ir ginekologų draugijos (LAGD) Klaipėdos krašto draugija čia organizavo mokslinę praktinę konferenciją "Vaikų ir paauglių ginekologija. Ką reikėtų žinoti kiekvienam?"

"Patalpoms, kad ir kokios gražios jos būtų, prasmę suteikia tik jose dirbantys ir kuriantys žmonės. Mūsų naujoji salė pirmiausia skirta ligoninės gydytojų, slaugytojų, administracijos darbuotojų pasitarimams, mokymams. Labai džiaugiamės, galėdami pasiūlyti ją ir tokiems platesnio medikų rato renginiams kaip ši konferencija, neabejojame, kad tokie renginiai šioje erdvėje taps tradicija", - prieš renginio atidarymą kalbėjo Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kundrotas.

Moderni įranga

"Dabar esame arčiau dangaus", - nusijuokia M. Kundrotas ir pakviečia pasigrožėti iš salės į visas puses atsiveriančiais įspūdingais Klaipėdos miesto panoraminiais vaizdais.

Dažais dar kvepianti salė - šviesi, jauki ir kompaktiška, joje įrengta 60 sėdimų vietų. Pavaduotojas pristato salėje sumontuotą modernią konferencinę įrangą.

SUSITIKIMAS. Lietuvos akušerių ir ginekologų draugijos (LAGD) Klaipėdos krašto draugijos organizuotoje mokslinėje praktinėje konferencijoje "Vaikų ir paauglių ginekologija. Ką reikėtų žinoti kiekvienam?" patirtimi dalijosi kolegės ginekologės (iš kairės): Svaja Kundrotienė, Kristina Jarienė, Geda Holcmann, Žana Bumbulienė.

"Vietoje įprasto konferencijų salėse ekrano ir projektoriaus pasirinkome šį didelės įstrižainės profesionalų monitorių,ekraną, palaikantį 4K raišką. Specialus jo paviršius neatspindi saulės ar šviesos ir užtikrina puikią vaizdo kokybę bei matomumą iš visų salės vietų. Kitas šio monitoriaus pranašumas yra tai, kad speciali įranga leidžia belaidžiu būdu prisijungti iš bet kurio įrenginio - nešiojamojo kompiuterio, mobiliojo telefono, planšetės ir demonstruoti pranešimus, nuotraukas, vaizdo medžiagą ir t.t. Pats monitorius jungiasi prie interneto, tad jame galima stebėti interneto transliacijas, realiuoju laiku vykstančias operacijas. Šios salės ir įrangos pranašumus stengsimės išnaudoti, organizuodami renginius ne tik mūsų ligoninės, bet ir platesnio rato specialistams", - sakė M. Kundrotas

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centro vadovė, gydytoja ginekologė Svaja Kundrotienė pasidžiaugė, kad ligoninė renginiams gali pasiūlyti dar vieną konferencijų salę.

"Didžiuojamės, kad Respublikinė Klaipėdos ligoninė siekia aukščiausių standartų ne tik teikdama paslaugas ligoniams, bet ir sudarydama sąlygas čia dirbantiems specialistams tobulintis, kelti kvalifikaciją. Puiku, kad ši erdvė įrengta nuošaliau gydomųjų patalpų, pacientų, čia nėra dėmesį blaškančio šurmulio", - svarbų naujosios salės pranašumą išskyrė S. Kundrotienė.

Ginekologų konferencija

Pirmieji naujoje Klaipėdos respublikinės ligoninės konferencijų salėje susirinko Lietuvos akušerių ir ginekologų draugijos Klaipėdos krašto draugijos nariai. Pasak Krašto draugijos pirmininkės, Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centro gydytojos ginekologės Gedos Holcmann, šis susitikimas - tai pasiruošimas Lietuvos akušerių ir ginekologų draugijos suvažiavimui, kuris šiais metais taip pat vyks Klaipėdoje.

"Pasibaigus ataskaitiniams metams turime išsirinkti naują valdybą, naują pirmininką, aptarti buvusius ir būsimus renginius. Kartu pakvietėme lektores iš Vilniaus ir Kauno, kad padiskutuotume ir sužinotume naujienas mums aktualiomis temomis", - sakė G. Holcmann.

PRASMĖ. "Patalpoms, kad ir kokios gražios jos būtų, prasmę suteikia tik jose dirbantys ir kuriantys žmonės", - sakė Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kundrotas.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) docentė Kristina Jarienė konferencijos dalyviams pristatė pranešimą apie mėnesinių ciklo sutrikimus paauglėms, kalbėjo apie makšties infekcijas ir jų gydymą. "Daugumą tokių susirgimų gali gydyti visi ginekologai, tačiau į vaikų ir paauglių ginekologiją Lietuvoje vis dar žiūrima su baime. Sunku pasakyti, - ar dėl žinių trūkumo, ar dėl baimės bendrauti su tėvais. Manau, kad tokie renginiai, kaip ši konferencija, kai galime tiesiogiai kreiptis į gydytojus, labai padeda keisti nuostatas", - sakė medikė.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorė Žana Bumbulienė, atstovaujanti Lietuvai Europos vaikų ir paauglių ginekologijos draugijoje, pridūrė, kad Europoje siekiama, kad vaikų ir paauglių ginekologija būtų pripažinta kaip subspecialybė, nes tai yra multidisciplininė sritis, apimanti ginekologiją, pediatriją, urologiją, psichologiją, genetiką ir kt.

"Neseniai draugija organizavo mokymus medicinos rezidentams Frankfurte. Juose dalyvavo jaunieji medikai iš 22 šalių. Labai liūdna, kad medikų iš Lietuvos šiuose mokymuose nebuvo", - apgailestavo profesorė.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje surengtoje konferencijoje prof. Ž. Bumbulienė pristatė ginekologams naujausias rekomendacijas, kaip mergaitėms diagnozuoti ir gydyti policistinių kiaušidžių sindromą.

Po mokslinės dalies konferencijoje buvo išrinkta nauja LAGD Klaipėdos krašto akušerių ginekologų draugijos pirmininkė 2019-2021 m. kadencijai. Ja tapo RKL Ginekologijos skyriaus gydytoja Irena Jermolajevienė. Atstovauti Klaipėdos kraštui LAGD valdyboje išrinkta Dienos chirurgijos centro vadovė Svaja Kundrotienė. LAGD garbės nariu tapo ilgametė RKL ginekologijos skyriaus vedėja Zina Daublienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Atėjus vasariškiems karščiams lietuviai pradeda deginimosi sezoną. Gydytojai primena, kad tai gali...

Medikai įspėja apie pirmosios saulės pavojų nuotrauka, foto

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) paskelbti Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės...

Iš naujo: ligoninių direktorių ieškos pagal naują tvarką nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę Klaipėdos gydymo įstaigų slaugytojai įvairiai minėjo savo profesinę šventę. Klaipėdos...

Apie slaugytojų darbą kalbėta mokslinėje konferencijoje nuotrauka, foto

Siekdama gerinti vaikų sveikatos priežiūros kokybę ir bendradarbiaudama su šeimos gydytojų bei...

Atsisakoma perteklinių pažymų apie vaikų sveikatą nuotrauka, foto

Drevernos lobiai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1253 metais balandžio 4 dieną pirmą kartą sutartyje su Kuršo vyskupu...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Klaipėda, Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Moterų laimė - lietuvių rankose nuotrauka, foto

Nuomonės, "Raginate džiaugsmais ir rūpesčiais dalintis, tai va, - noriu pasidžiaugti: kokia laimė,...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 52 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...