Kontroversijos neurologijoje: taip ir ne

Kontroversijos neurologijoje: taip ir ne

Praėjusį penktadienį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje žinomi šalyje neurologijos specialistai iš visų universitetinių ligoninių, aukščiausios kvalifikacijos ekspertai, profesoriai, mokslų daktarai, taip pat specialistai iš Latvijos dalyvavo pirmą kartą surengtoje įdomioje mokslinėje diskusijoje "Kontroversijos neurologijoje", kurioje netrūko ir karštų ginčų.

"Tokią konferencijos formą, kai vienas pranešėjas teigia savo hipotezę, o kitas bando ją paneigti savo argumentais pasirinkome neatsitiktinai. Medicina sparčiai vystosi ir neurologijoje.

"Pavyzdžiui, anksčiau buvo teigiama, jog trombozės sukeltas galvos smegenų insultas yra vyresnių žmonių liga, tačiau, pasirodo, ši patologija būdinga ir jauniems žmonėms. Aukštos kvalifikacijos specialistų diskusijos konferencijoje atskleidė daug naujų dalykų, ir manau, jog visiems dalyviams - gydytojams neurologams, reabilitologams, neurochirurgams, radiologams ir kitų specialybių gydytojams tikrai buvo įdomu pasiklausyti, išgirsti apie naujus diagnostikos ir gydymo metodus bei juos pritaikyti klinikinėje praktikoje ", - pažymėjo šio renginio iniciatorė, gydytoja neurologė, Klaipėdos universitetinės ligoninės Išsėtinės sklerozės centro vadovė dr. Lina Malcienė.

Dalijosi patirtimi

Konferencijoje aptarti insulto, išsėtinės sklerozės, Parkinsono ligos diagnostikos ir gydymo aspektai.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje veikia specializuotas insultų gydymo centras, kuriame gydytojai neurologai vieni pirmųjų regione pradėjo atlikti trombolizes.

Į Klaipėdos universitetinę ligoninę greitosios medicinos pagalbos medikai stengiasi vežti visus insulto ištiktus žmones, nes čia sutelkti visi reikiami gydytojai specialistai, kitas medicinos personalas, reikiama įranga.

Vis labiau stiprėja prieš dvejus metus įkurtas Išsėtinės sklerozės centras, bendradarbiaujantis su kitais šalies centrais.

"Džiaugiamės ligoninės administracijos palaikymu ir parama įgyvendinant pagrindinį tikslą - kuo efektyviau gydyti pacientus.

Jiems mūsų ligoninėje gydymas yra prieinamas laiku, galimybės pažaboti ligą yra žymiai didesnės, nes gydomasi daugiaprofilinėje ligoninėje, kuri turi stiprią tyrimų laboratoriją, neurologų ir neurochirurgų komandą.

Sergančiųjų išsėtine skleroze daugėja, nes gerėja diagnostinės galimybės. Pas mus pacientai atvyksta iš viso Vakarų Lietuvos regiono ir dar toliau", - pasakojo dr. L. Malcienė.

Gydytoja pasidžiaugė, jog po nemažų pastangų visi trys - Vilniaus, Kauno, Klaipėdos - išsėtinės sklerozės centrai yra susijungę į vieną pacientų stebėsenos sistemą, yra sukurtas bendras išsėtinės sklerozės registras.

"Džiaugiamės produktyviu bendradarbiavimu su Palangos reabilitacijos ligonine, taip pat su Latvijos, Estijos išsėtinės sklerozės gydymo centrais", - sakė dr. L. Malcienė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder