2019 m. birželio 16 d. 16:26 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Kokie buvo 2015-ieji?

Eugenijus Zalagėnas, vyriausiojo gydytojo pavaduotojas

Mus džiugina, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė yra patraukli tiek pacientams, kurie pas mus gydosi, tiek jauniems specialistams, atvykstantiems pas mus dirbti. Šiemet pas mus atvyko jauni gydytojai: krūtinės chirurgas, traumatologas, kraujagyslių chirurgas, radiologė, dvi molekulinės biologijos specialistės ir kiti. Tai rodo, kad mūsų ligoninė yra žinoma visoje Respublikoje, o stabilus, ritmingas darbas tai tik įrodo.

2015 metais įsigijome naujos įrangos, kuri ženkliai padidino kai kurias diagnostikos galimybes ir, be abejo, pagerino gydymo kokybę: įsigytas 128 pjūvių kompiuterinis tomografas, skaitmeninis rentgeno įrenginys, ultragarsiniai aparatai pilvo sonografiniams tyrimams, širdies ultragarsiniam tyrimui. Taip pat įsigijome keliolika pacientų būklės sekimo monitorių Reanimacijos ir intensyviosios terapijos bei Dienos chirurgijos skyriams. Pavasarį oficialiai atidarytos atnaujintos operacinės. Vystome dienos chirurgijos paslaugas, ypač - akių. Siekiame, kad pacientai gautų kuo kokybiškesnes paslaugas ir jiems reikėtų trumpiau gulėti ligoninėje. Suintensyvinus darbą, pacientai į ligoninę gulasi tą pačią dieną, kai jiems atliekamos operacijos, o kitą dieną jau išvyksta namo.

Naudojame naujas technologijas ir metodus: krūtinės chirurgijoje įsisavintos vieno porto operacijos, kitaip tariant, instrumentai įvedami pro vieną nedidelį pjūvį. Atliktos intervencinės radiologijos gydytojų trombektomijos - krešulių šalinimai iš galvos smegenų kraujagyslių. Labai sėkmingai veiklą vysto Molekulinės diagnostikos skyrius, kuris glaudžiai bendradarbiauja su gydytojais onkologais parenkant tinkamiausią gydymą.

Labai džiugina tai, kad vystome įvairias programas. Viena jų - Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos nėščiųjų priežiūros programa. Šiemet gavome medicininės įrangos už daugiau kaip 300 tūkst. eurų. Verta paminėti, kad gautas reanimobilis su visa reikalinga įranga naujagimiams transportuoti, įsigyti ultragarsiniai aparatai, gimdymo lovos ir kt. Smagu, kad remontai juda į pabaigą - visiškai užbaigtas korpuso, kuriame įsikūręs Akušerijos-ginekologijos departamentas, remonto pirmasis etapas, šiomis dienomis bus baigtas antrasis etapas, kitų metų pirmąjį pusmetį laukia trečiasis.

Medicinos praktika neatskiriama nuo mokslo. Šiemet vyko nemažai nacionalinių ir tarptautinių mokslinių konferencijų, skirtų artėjančiai ligoninės 40 metų veiklos sukakčiai paminėti. Konferencijose dalyvavo Vokietijos, Ispanijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir kitų Europos šalių specialistai. Trys ligoninės gydytojai apsigynė daktaro disertacijas.

2015 metai man buvo įsimintini tuo, kad už sėkmingą ilgametį darbą man buvo suteiktas Nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo vardas. Manau, kad tai yra visos mūsų ligoninės pripažinimas, o asmeniškai man - įpareigojimas ir toliau nuoširdžiai dirbti.

Gintautas Virketis, vyriausiojo gydytojo pavaduotojas

Šiais metais atnaujintos Ambulatorinio-konsultacinio skyriaus patalpos, sėkmingai diegiame greitesnį pacientų aptarnavimą. Naudodami informacines technologijas ir kitas priemones sutrumpinome eiles iki savaitės, o kai kuriais atvejais reikalingas procedūras pacientai gauna ir per dvi dienas. Vystydami kardiologinę programą gavome naujų kardiochoskopų, elektrokardiografų, kuriuos naudojame tiek ambulatoriškai, tiek stacionariai gydydami pacientus. Kalbant apie Priėmimo skyrių, nežiūrint padidėjusių pacientų srautų, priėmus tam tikrus vadybinius sprendimus, mums sekasi suvaldyti šiuos srautus. Dėl to pacientai, tiek gydomi ambulatoriškai, tiek stacionare, Priėmimo skyriuje ilgai neužtrunka, stengiamės pagalbą žmogui suteikti per valandą. 2015 metais Priėmimo skyrius taip pat pasipildė nauja įranga - echoskopu, dėl to dabar chirurgai ir Priėmimo skyriuje budintys terapeutai gali daug greičiau ir tiksliau atlikti konsultacijas ir spręsti tolimesnį gydymą. Įranga pasipildė ir terapinio profilio skyriai.

Norėtųsi pažymėti, kad visu pajėgumu dirba Gastroenterologijos skyrius, atliekantis visus intervencinius tyrimus ir puikiai žinomas Klaipėdoje. Taip pat reikia pasidžiaugti atidarytu Diabetinės priežiūros kabinetu, kuriame diabetu sergantiems asmenims teikiamos visos reikalingos paslaugos, jie taip pat mokomi apsitarnauti, prisižiūrėti save, sekti savo glikemijos indeksą. Pulmonologijos skyrius priima pacientus iš viso regiono, kadangi atliekami pažangūs ir sudėtingi tyrimai, kurie ir pagreitina ištyrimą, ir apsaugo nuo nereikalingų intervencinių operacijų. Mūsų ligoninės terapinio profilio skyriuose šiuo metu yra labai daug rezidentų. Jie čia turi galimybę mokytis ir dirbti įvairių terapinių profilių skyriuose, atlikti įvairius tyrimus. Podiplominių studijų centrai mato mus kaip lygiaverčius partnerius ir kasmet rezidentų pas mus daugėja, jie būna ilgiau, ne du ar tris mėnesius, o po keletą metų. Tai rodo, kad ligoninė, kaip mokymo bazė, yra pripažįstama ir galime ruošti aukšto lygio specialistus, kurių dalis išreiškia pageidavimą pasilikti toliau dirbti mūsų ligoninėje.

Asmenine sėkme laikau tai, kad galiu dirbti tokiame kolektyve, kuriame galima pritaikyti savo profesines žinias ir siekti tolesnių mokslinių laimėjimų. Šiuo metu esu doktorantas, o mano darbas leidžia ne tik pritaikyti žinias moksliniame darbe, bet ir mokslo tyrimo rezultatus pasiūlyti pritaikyti ligoninėje. Džiaugiuosi, kad dirbu aplinkoje, kurios daugybėje medicinos profilių dera ir darbas, ir mokslas.

Alvydas Česas, Onkologijos-chemoterapijos klinikos vadovas, gydytojas onkologas-chemoterapeutas

Šiemet ligoninėje buvo organizuotos tarptautinės onkologijos-chemoterapijos mokslinės konferencijos, paskelbti 6 moksliniai darbai recenzuojamuose leidiniuose, penkiose tarptautinėse konferencijose skaityti pranešimai. Taip pat šiais metais ligoninėje buvo įdiegtas naujas gydymo metodas - chronomoduliuota chemoterapija, kuri sumažina toksinių reiškinių skaičių, padidina gydymo efektyvumą, pagerina pacientų gyvenimo kokybę. Taip pat šiais metais buvo organizuotas bendras dailininkų, poetų, gydytojų ir pacientų renginys, kurio metu dailininkai, fotomenininkai dovanojo atnaujintam Chemoterapijos skyriui paveikslus, fotodarbus, vyko popietė, grojo džiazo muzikantai, poetas Bielskis skaitė eiles, buvo gražus renginys, kuris suartino onkologinėmis ligomis sergančius žmones, gydytojus ir meno žmones. Per šiuos metus tarptautiniuose recenzuojamuose žurnaluose buvo publikuoti penki mano straipsniai, tarptautinėse konferencijose skaityti keturi pranešimai, tezės. Taip pat buvo recenzuota knyga, kaip Lietuvos chemoterapeutų draugijos pirmininkas prisidėjau prie keturių tarptautinių mokslinių konferencijų organizavimo Lietuvoje.

Med. dr. Algirdas Šlepavičius, Pilvo ir endokrininės chirurgijos skyriaus vedėjas, abdominalinės chirurgijos gydytojas

Mūsų ligoninė orientuojasi į onkologinių ligonių gydymą, turime vieną geriausių chemoterapijos skyrių Lietuvoje. Savo skyriuje stengiamės gydyti labai sunkiai sergančius onkologinius ligonius, kurių nesugeba, nemoka ar neturi galimybių gydyti kitos Klaipėdos krašto ligoninės. Mūsų šių metų pasiekimai šioje srityje yra gana ženklūs. Kartu su Santariškių klinikomis prieš 3,5 metų pacientams su išplitusiu pilvaplėvės vėžiu pradėjome atlikti citoredukcines operacijas kartu taikydami intraoperacinę hiperterminę chemoterapiją, kai karštą, 42,5 laipsnio, chemoterapijos tirpalą specialiu aparatu pilame ligoniui į operuojamą sritį ir taip vėžys yra praktiškai sunaikinamas. Šiemet pirmąkart Lietuvoje atlikta pakartotinė tokia operacija tam pačiam pacientui. Taip pat šiemet pirmąkart pacientui atliekant pilvaplėvės pašalinimą, teko šalinti ir diafragmą, kuri skiria pilvo organus nuo plaučių. Kadangi pleuros ertmė tampa atvira ir į ją operacijos metu patenka vėžinės ląstelės, karštas chemoterapinis tirpalas pasiekia ne tik pilvo ertmę, bet ir krūtinės ląstos ertmę. Šiuo atveju susidūrėme su iššūkiu apsaugoti širdį, pacientas operacijos metu kvėpavo tik vienu plaučiu. Tai buvo ypatingas iššūkis ir anesteziologams. Gydydami labai retą ligą, pilvaplėvės pseudomiksomą, kai vėžio židinys buvo ertmėje už pilvo, operacijos metu įvedėme specialius drenus ir atlikome chemoterapijos perfuziją toje ertmėje. Pasaulio literatūroje aprašyti tik 8 tokie atvejai, jie itin reti. Mums operacija pasisekė gerai, ligonė šiuo metu puikiai jaučiasi. Apskritai pastaruoju metu jaučiame padidėjusį tokių pacientų srautą iš Kauno, kadangi jų klinikos neturi sąlygų atlikti tokias operacijas. Be to, pirmąkart Vakarų Lietuvoje mes atlikome vėžio pažeistų kepenų pašalinimą kartu pašalindami ir apatinę tuščiąją veną.

Kalbant apie mokslinę veiklą, mūsų skyrius šiemet suorganizavo dvi dideles tarptautines mokslines konferencijas kartu su Lietuvos chemoterapeutų draugija ir Lietuvos chirurgų asociacija. Taip pat organizavome tarptautinį seminarą su vienu žymiausių minimaliai invazyvių operacijų chirurgu iš Vokietijos prof. Martin K. Walz, kuris padėjo atlikti laparoskopines antinksčių ir gaubtinės bei tiesiosios žarnos operacijas. Kadangi turime sukaupę labai didelę kasos laparoskopinių operacijų patirtį, šiemet paskelbėme straipsnį "Laparoskopinės ir tradicinės distalinės kasos rezekcijos metodų palyginimas". Smagu pastebėti, kad Kauno klinikos tokią operaciją pirmąkart padarė praėjusiais metais, Santariškės sugebėjo atlikti keletą, o mes esame atlikę jau apie 30 laparoskopinių kasos rezekcijų dėl onkologinių ligų.

Kadangi mano vadovaujamas skyrius šiemet dirbo labai gerai ir padarė daug naujų dalykų, manau, kad dėl to gero skyriaus darbo ir man metai buvo labai geri. Šiais laikais vienas nieko negali pasiekti, daug galima pasiekti tik dirbant komandoje. Komandą mes turime gerą, tad galime džiaugtis savo darbo vaisiais. Norėčiau komandą pagirti už darbštumą, iniciatyvumą, iššūkių nebijojimą.

Violeta Matukienė, Vidaus ligų departamento vadovė, gydytoja pulmonologė

Mūsų departamentui priklauso visi terapiniai skyriai: Vidaus ligų diagnostikos, Vidaus ligų, Nefrologijos ir vidaus ligų, Kardiologijos, Pulmonologijos, Reumatologijos, Endokrinologijos, Gastroenterologijos skyriai. Visuose šiuose skyriuose dirba labai geri specialistai, sudarantys draugišką ir vieningą kolektyvą. Dirba patyrę gydytojai, įsilieja ir jauni specialistai, kartu atnešdami ką nors naujo. Šiemet pas mus pradėjo dirbti trys naujos, stiprioje mokymo bazėje paruoštos gastroenterologės. Mūsų ligoninėje yra galimybė visapusiškai ištirti visus onkologinius ligonius, nustatyti kitų sričių, retesnes ligas. Labai pagerėjo reumatinių ligų diagnostika, atliekame naujus molekulinius tyrimus, įsigijome kapiliaroskopą, kuris palengvina kai kuriomis reumatinėmis ligomis sergančių ligonių ištyrimą. Taip pat pagerėjo ir sisteminių vaskulitų diagnostika, nes pradėjome atlikti naujus imunologinius tyrimus. Galima pasidžiaugti, kad atsirado galimybė ištirti ląstelinį imunitetą ligoniams, kuriems yra transplantuoti organai, sergantiesiems imunodeficito ligomis, kurie yra infekuoti ŽIV ir kitiems. Gastroenterologijoje pagerėjo hepatito C diagnostika. Be to, taikydami bendrinę nejautrą pradėjome atlikti fibrokolonoskopijas tiek stacionare, tiek ambulatorijoje, kas yra labai svarbu. Savo departamente labai daug dėmesio skiriame naujausiems gydymo metodams, rengiame kvalifikacijos kėlimo užsiėmimus ir kursus. Mūsų gydytojai dirba produktyviai, važiuoja į kongresus, konferencijas visoje Europoje ir pasaulyje.

Aš esu darboholikė ir didesnę mano gyvenimo dalį sudaro darbas, kuris man yra antrieji namai. Aš labai myliu savo darbą ir džiaugiuosi, kad pavyksta sutelkti kolektyvą, kad yra kartu ir dalykinis, ir neformalus draugiškas bendravimas, pavyksta susikalbėti ir bendradarbiauti. Manau, kad toks kolektyvo susibūrimas yra sėkmė. Asmeniniame gyvenime esu jau dviejų anūkų močiutė, o jaunesnysis anūkas pradėjo lankyti pirmą klasę ir muzikos mokyklą. Labai džiaugiuosi, kad nuo pat pirmų dienų jis labai gerai mokosi.

Jolanta Česienė, Infekcinių ligų departamento vadovė, gydytoja dermatovenerologė

Šiais metais buvo iškilęs pavojus dėl Ebolos viruso, tad turėjome ir įvairių mokymų, pasiruošimų, repeticijų dėl galimo viruso protrūkio. Mūsų pasiruošimas buvo puikiai įvertintas visų tarnybų, tad galima pasidžiaugti, kad buvome ir esame pasiruošę priimti ypač sunkiomis infekcijomis sergančius asmenis. Visas kitas darbas departamente vyksta sklandžiai, didesnių pasikeitimų neįvyko. Vis pasitaiko maliarijos atvejų, atvežtų iš Afrikos, juos mūsų gydytojai puikiai atpažįsta, diagnozuoja ir gydo. Kalbant apie dermatologines ligas, padaugėjo melanomų atvejų. Melanomos aptariamos multidisciplininiame konsiliume - jei anksčiau operuodavo chirurgai be kokių nors aptarimų ar konsiliumų, dabar viską darome komandoje: dermatologas, chemoterapeutas, chirurgas, plastikos chirurgas, radioterapeutas. Toks komandinis darbas jau tapo kasdienybe.

Man šie metai išskirtiniai tuo, kad dalyvavau ypatinguose mokymuose dermatoonkologijos mokykloje Berlyne, Vokietijoje. Ten buvo praktiškai asmeniškai kiekvienam kursantui dėstoma medžiaga, baigiau labai naudingus mokymus apie odos vėžio diagnostiką, gydymą, profilaktiką.

Irena Bagdonienė, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė

Šiuo metu skyriuje yra 50 lovų. Už Europos Sąjungos lėšas atliktas skyriaus remontas. Įrengtos šviesios, erdvios palatos, dušai, higienos kambarys, kineziterapijos kabinetas, poilsio kambarys. Skyrius aprūpintas šiuolaikinėmis slaugos priemonėmis: moderniomis lovomis su pultais, vaikštynėmis, keltuvais, maudymo lovomis, keltuvais į vonią, vartymo paklodėmis, pakėlimo ir perkėlimo diržais ir lentomis bei kitomis slaugos priemonėmis.

Efektyvus skyriaus darbas paremtas komandiniu principu: skyriaus vedėja, gydytoja, vyresnioji slaugos administratorė, bendrosios praktikos slaugytojai, kineziterapeutas, ūkio reikalų tvarkytoja, slaugytojo padėjėjas, maisto išdavėjos bei valymo operatorės. Esame kaip vienas kumštis. Mes gerbiame ir mylime savo pacientus, tai mums ir padeda užtikrinti kokybišką priežiūrą ir slaugą.

Dažnai pacientai ir jų artimieji renkasi mūsų skyrių. Taip pat pastebėjome tendenciją, kad jie pageidauja pratęsti slaugos paslaugas savo lėšomis. Nesame gavę nė vieno nusiskundimo dėl pacientų priežiūros ir slaugos. Mūsų komanda stengiasi užtikrinti kokybišką ir nepriekaištingą priežiūrą ir slaugą. Manau, kad tai yra mūsų komandos nuopelnas. Esu dėkinga jai už sunkų, atsakingą ir nepriekaištingą darbą bei pasiaukojimą.

Doc. med. dr. Aista Plieskienė, Branduolinės medicinos centro vadovė, gydytoja onkologė-radioterapeutė

Branduolinės medicinos centro Aukštųjų energijų spindulinės terapijos skyriaus specialistai pirmieji Lietuvoje įdiegė ir 2015 m. toliau sėkmingai plėtojo rotacinės moduliuojamo intensyvumo spindulinės terapijos metodą (VMAT). Jį pritaikėme įvairių lokalizacijų piktybiniams navikams gydyti.

Šiais metais centre išaugo prostatos vėžio gydymo mažos dozės galios (LDR) brachiterapijos paslaugų skaičius, pagal kurį kitais metais numatome būti antri Lietuvoje, o intersticinės brachiterapijos metodas plačiau panaudotas gimdos kaklelio vėžiui gydyti.

Bendradarbiaujant su Radiacinės saugos centru, sėkmingai pradėtas ir vykdomas pacientų, gydomų išorine spinduline terapija, individualaus radiojautrio tyrimas. Centre 2015 metų kovo mėnesį pirmą kartą Lietuvoje atliktas tarptautinis nepriklausomas išorinis auditas spindulinio gydymo IMRT/VMAT metodikoms įvertinti (planavimo sistemos ir techninių linijinio greitintuvo parametrų). Jis patvirtino metodikų atitikimą tarptautiniams standartams.

Kalbant apie asmeninius pasiekimus, šiemet pirmą kartą Klaipėdos universiteto istorijoje radiologijos technologų bakalauro studijų studentams dėstytas spindulinės terapijos kursas. Be to, dalyvauta Europos Sąjungos projekte "Asmens sveikatos priežiūros kokybės gerinimas reglamentuojant rizikingiausius pacientų saugai diagnostikos ir gydymo protokolus". Mokslinėse konferencijose skaityti keturi pranešimai spindulinio gydymo tema, parengtos ir recenzuojamoje spaudoje išspausdintos trys mokslinės publikacijos.

Raimondas Šiaulys, Akušerijos-ginekologijos departamento vadovas

Visiems mums departamente didžiausias džiaugsmas yra tai, kad prasidėjo ir sėkmingai vyksta mūsų korpuso renovacija ir remontas. Laukti teko be galo ilgai, tačiau galiausiai tam buvo pasirengta. Žinoma, šiuo metu nepatogumų patiria tiek gydytojai, kuriems tenka dirbti pasispaudus, sparčiau, pacientus išleisti į namus greičiau, tiek pacientai - jiems tenka taikytis su remonto triukšmais ir visais kitais dalykais. Už tai norėtume atsiprašyti visų klaipėdiečių. Vis dėlto manome, kad pakentėti verta, nes jau kitais metais turėsime vieną gražiausiai sutvarkytų ir patogiausių ligoninės pastatų. Na, o asmeniškai man šie metai profesine prasme buvo paties geriausio įvertinimo metai. Pavasarį buvau apdovanotas ministro pirmininko garbės raštu, o vėliau man buvo suteiktas ir Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardas.

Doc. med. dr. Antanas Gvazdaitis, Neurochirurgijos klinikos vadovas, gydytojas neurochirurgas

Šiais metais, kaip ir anksčiau, atlikome visą spektrą neurochirurginių operacijų ir intervencijų, įskaitant ir labai sudėtingas. Šiemet įsisavinti nauji stuburo operacijų metodai, pradėta atlikti stuburo laminoplastika. Dalyvavome tarptautinėje neurochirurgų konferencijoje Vilniuje, kurioje skaitėme pranešimą apie neuroendoskopines smegenų operacijas. Diskusijų metu paaiškėjo, kad mūsų ligoninėje įdirbis šioje sudėtingoje srityje yra didžiausias Baltijos šalyse, lenkiame ir Kauną, ir Vilnių, ir latvių bei estų klinikas. Taip pat dalyvauta dviejose tarptautinėse konferencijose Madride ir Kopenhagoje, publikuotas kolektyvinis mokslinis straipsnis. Ligoninės 40-mečiui mes, neurochirurgai, organizavome mokslinę konferenciją "Epilepsijos diagnostikos ir gydymo naujienos", kurioje dalyvavo kolegos iš Vilniaus, Latvijos, Austrijos. Šiemet esame atlikę sėkmingų sudėtingų operacijų, pavyzdžiui, visai neseniai pašalinome nugaros smegenų kaklo srityje buvusį naviką, kuris buvo grėsmingas, buvo galūnių paralyžiaus pavojus. Tokios sudėtingos, tačiau sėkmingos operacijos, kai galime padėti žmogui, mums, gydytojams, suteikia daug pasitenkinimo.

Vidmantas Žegunis, Traumatologijos departamento vadovas, gydytojas ortopedas-traumatologas

2015-ieji mums buvo geri, tikrai negalime skųstis, likimas nepašykštėjo darbo. Departamente dirba gerai suformuota komanda, nebuvo jokių trikdžių. Aktyviai dirbame sąnarių endoprotezavimo srityje. Šiemet, ko gero, būsime pasiekę rekordinį sąnarių endoprotezavimo operacijų skaičių - apie 850. Žinoma, rekordai nėra mūsų tikslas, mes siekiame sumažinti pacientų laukimo eiles. Šiais metais įdiegėme tokias darbo metodikas, dėl kurių pacientai gali anksčiau išvykti iš ligoninės. Metų pabaigoje, taikydami naujoviškesnius, patogesnius nuskausminimo bei gydymo būdus, galime matyti, kad pacientai jau trečią ar ketvirtą dieną po endoprotezavimo operacijos gali išvykti į reabilitaciją. Tikimės, kad kitais metais šie rodikliai bus dar geresni. Traumatologijoje dabar naudojamos šiuolaikinės fiksacijos priemonės, lūžių gydymo metodai, dėl to galime pacientą greičiau išleisti iš stacionaro. Kiekvienais metais didėja pagyvenusių pacientų skaičius, kuriems kaulų lūžius nulemia senėjimas. Dirbame, kad tokius pacientus vėl pastatytume ant kojų ir jie galėtų gyventi įprastu ritmu. Norisi plėsti pėdos ir čiurnos chirurgiją, diegiami nauji gydymo metodai. Pastebime, kad šiomis paslaugomis besinaudojančių pacientų skaičius auga, vis daugiau jų atvyksta ne iš Klaipėdos regiono.

Galima sakyti, kad šie metai man asmeniškai taip pat buvo sėkmingi, kadangi su žmona sulaukėme trečio anūko, o kiti du anūkai pradėjo lankyti mokyklą. Tokie mūsų gyvenimiški džiaugsmai. O profesinėje veikloje dalyvauju Lietuvos ortopedų-traumatologų draugijos veikloje, esu Endoprotezuotojų asociacijos prezidentas, taip pat dalyvauju ir Pėdos chirurgijos draugijos veikloje. Šiuo metu pastebime, kad ateina daugiau jaunimo, šiais metais turėjome daug produktyvių susitikimų, konferencijų, kuriose dalyvavo daug žymių pasaulio šios srities specialistų, iš kurių galėjome mokytis.

Vida Šereikienė, Radioterapijos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė

Šiais metais surengta ne viena mokslinė konferencija slaugos specialistams, įgyta naujų žinių profesinės veiklos tobulinimosi kursuose. Metus pradėjome tobulindami ir redaguodami pagrindinį slaugos dokumentą - Paciento slaugymo stacionare istoriją, kurį rengiant aktyviai dalyvavo visi slaugos specialistai. Įsigijome ir atnaujinome slaugos ir medicinines priemones, reikalingas saugioms ir kvalifikuotoms paslaugoms teikti. Slaugos specialistai dalyvavo atnaujinant ir papildant dietinio maitinimo programą pacientams. Mūsų atliktus darbus pacientai įvertino rašydami nuoširdžius padėkos laiškus ir atsiliepimus. Profesinių aukštumų padeda pasiekti suburta darni, profesionali, atsidavusi ir mylinti savo darbą skyriaus slaugos specialistų komanda. Esu parengusi ne vieną pranešimą ir savo profesinėmis žiniomis dalinuosi su kolegomis slaugos specialistų profesinio tobulinimosi centro organizuojamuose kursuose. Didžiuojuosi, kad savo praktines žinias ir įgūdžius galiu perduoti Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto studentams. Esu kvalifikacinio egzamino komisijos narė, studentų baigiamųjų darbų recenzentė. Slaugytojų profesinės veiklos didžiausias įvertinimas ir laimėjimas yra pacientų nuoširdūs padėkos žodžiai ir atsiliepimai. Tai, kad pacientas jaučiasi saugus slaugomas mūsų slaugos specialistų komandos, yra didžiausias laimėjimas. Popiežius Pranciškus 2016 metus skelbia šventaisiais Gailestingumo metais. Linkiu gerumo, vilties ir te profesinė sėkmė nepristinga gailestingumo.

Irena Virketienė, Vertebroneurologijos skyriaus vedėja, gydytoja neurologė

Neurologijos pajėgumą lemia aukštos kvalifikacijos specialistai ir pažangios technologijos. Džiaugiamės galimybe tobulėti bendradarbiaujant su kitų universitetinių ligoninių profesoriais, mokslų daktarais, dalyvaujant kongresuose ir stažuotėse įvairiose Europos šalyse bei JAV. Galime pasigirti ir mūsų departamento med. dr. Linos Malcienės, med. dr. Loretos Kalasūnienės, med. dr. Henriko Kazlausko moksliniais pranešimais.

Tebegyvename žiniomis ir įspūdžiais iš Klaipėdos universitetinėje ligoninėje rengtos kasmetinės, jau trečiosios, respublikinės konferencijos "Kontroversijos neurologijoje", vykusios gruodžio pradžioje. Didžiuojamės sėkminga Išsėtinės sklerozės centro veikla dalyvaujant unikalioje Lietuvos išsėtinės sklerozės pacientų stebėsenos sistemoje, taikant kognityvinių, sukeltųjų regos potencialų, optinės koherentinės tomografijos monitoringą. Diagnostines ir gydymo galimybes praplečia ir šįmet pradėtos naudoti naujos elektroneuromiografijos metodikos. Visuose departamento skyriuose dėl naujų vaistų atėjimo į rinką atnaujintos gydymo schemos, vyksta rezultatyvus bendradarbiavimas su kitų specialybių medikais.

Sėkmė ir kartu laimė, kad esu supama mylinčių ir mylimų artimųjų tiek šeimoje, tiek darbe, kad profesinėje plotmėje galiu bendradarbiauti su kolegomis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje - kaip Lietuvos, Europos ir Amerikos neurologų asociacijų narė, Klaipėdos krašto neurologų draugijos pirmininkė, įgyti naujausių žinių ne tik dalyvaudama pasauliniuose Neurologijos kongresuose (2015 m. Vašingtone, JAV), bet ir mūsų ligoninės organizuojamose gausiose daugiaprofilinėse konferencijose. Džiaugiuosi ir gerbiu Vertebroneurologijos skyriaus kolektyvą, jau 22 metus susitelkusį darniam darbui, pasižyminčiam savitarpio supratimo dvasia ir pagarba sergančiam. O labiausiai norisi, kad žmonės būtų sveikesni ir gyvenimo džiaugsmas būtų stipresnis už skausmą ir ligas.

Renata Paškevičiūtė, Anesteziologijos ir reanimatologijos klinikos vadovė, gydytoja anesteziologė-reanimatologė

2015 metai Anesteziologijos ir reanimatologijos klinikai buvo produktyvūs ir įdomūs profesinių iššūkių, sunkių klinikinių atvejų atžvilgiu. Šiemet mūsų klinikoje sėkmingai buvo taikomos šiuolaikinės, naujausios įrodymais pagrįstos medicinos rekomendacijos. Kasdieniame darbe - tiek operacinėje, tiek intensyvios terapijos skyriuje, gydytojų anesteziologų-reanimatologų ir slaugytojų komanda, kaip ir kiekvienais metais, vadovavosi geros medicinos praktikos principais, vieninteliu tikslu - kurti saugią aplinką gydomam pacientui ir siekti geriausio efektyvaus gydymo rezultato.

2015 metais Europos anesteziologų kongrese "Euroanaesthesia 2015", kuris vyko Berlyne, Vokietijoje, buvo pristatytas R. Paškevičiūtės ir G. Klimavičiūtės stendinis pranešimas. G. Klimavičiūtė ir R. Paškevičiūtė Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugijos mokslinėje konferencijoje "Klinikinių atvejų mokslinė analizė" pristatė mokslinį pranešimą. G. Klimavičiūtė, V. Jankus, R. Paškevičiūtė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Vidaus ligų klinikos konferencijoje "2015 m. vidaus ligų algoritmai" pristatė mokslinį pranešimą "Videotorakoskopinės operacijos spontaniškai kvėpuojantiems neintubuotiems pacientams", R. Slavinskas, A. Gembickij pristatė mokslinį pranešimą "Sepsio klinikinis atvejis".

Anesteziologijos-reanimacijos (su operacine) skyriuje įdiegtas aukštos chirurginės rizikos pacientų prieš didžiąsias chirurgines operacijas rizikos stratifikavimas. Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje įdiegti greitosios ultragarso diagnostikos protokolai kritinių būklių diagnostikai. Anesteziologijos reanimacijos (su operacine) skyriuje įdiegtos ultragarso naudojimo atliekant regioninę anesteziją, venų ir arterijų punkcijos ir kateterizacijos metodikos.

Man asmeniškai 2015 metai buvo profesinio tobulėjimo metai. Įgijau daugiau profesinės kompetencijos ir klinikinės patirties gydant sunkiausius ligoninės pacientus. Supratau, kad geras gydytojas yra tas žmogus, kuris nuolat gilina savo profesines žinias ir didina profesinį intelektą. Buvo nemažai džiugių akimirkų ir moralinio pasitenkinimo ne tik man, bet ir visam gausiam mūsų kolektyvui, išgelbėjusiam daug pacientų gyvybių.

Ričardas Slavinskas, Anesteziologijos-reanimatologijos klinikos Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas

Esame klinikos dalis, turime 28 lovas, kurių skaičių, esant ekstriniams atvejams, galime padidinti. Teikiame skubią pagalbą, todėl per masines šventes, autoįvykius, epidemijas sulaukiame žymiai daugiau pacientų. Visos tos lovos nėra įprastos, jos aprūpintos įvairia medicinine įranga: deguonies įrenginiais, suspausto oro tiekimu, vakuumo prijungimo portais, dirbtinės ventiliacijos aparatai reguliariai atnaujinami. Dėl to šias lovas galima pavadinti ne lovomis, o šiuolaikiškai ir sudėtingai įrengtomis darbo vietomis. Mūsų pacientai yra labai plataus profilio, mes gydome įvairių sričių ūmias ligas. Nuolat atnaujiname turimą įrangą, tai darėme ir šiemet. Galima pasidžiaugti, kad mūsų ligoninėje taikomi globalūs medicinos pasiekimai, vadovaujamės tarptautinėmis veiklos gairėmis, dirbame pagal aukštus standartus. Pacientams atliekama moderni plaučių ventiliacija, vaistai dozuojami kompiuterinėmis programomis, atliekama inkstų pakaitinė terapija. Skyriaus specialistai dalyvauja mokslinėse konferencijose, skaito mokslinius pranešimus. Asmenine sėkme laikyčiau tai, kad šiais metais tapau skyriaus vedėju, iki tol skyriuje dirbau 13 metų, dažnai pavaduodavau vedėją. Intensyvėjant darbui administracija nusprendė vedėjo pareigas perduoti man. Džiaugiuosi, kad ligoninėje yra sudarytos sąlygos vystyti mokslinę veiklą.

Jurgita Juotkienė, Galvos-kaklo chirurgijos departamento vadovė, Akių ligų Nr. 2 skyriaus vedėja, gydytoja oftalmologė

Šiais metais toliau tobulinome savo darbą, didinome operacijų skaičių. Pradėjome ligonius operuoti tą pačią dieną, kai jie atvyksta į ligoninę. Anksčiau jie guldavosi į ligoninę operacijos išvakarėse, dabar trumpiname "lovadienius", greitiname paslaugą. Papildėme ligoninės licenciją galimybe atlikti ambulatorinę kataraktos chirurgiją, kas anksčiau mūsų ligoninėje nebuvo atliekama. Šias operacijas pradėsime atlikti po Naujųjų metų - pacientai galės nebegulėti ligoninėje, atvykti tiesiai į operaciją, o po jos išvykti į namus, vėliau atvykti pasitikrinti. Šiemet didelių akių chirurgijos operacijų skaičius pasiekė 2 000, dar daugiau nei 500 - mažųjų ambulatorinių operacijų. Tai - gana įspūdingas skaičius. Taip pat šiemet turėjome labai sunkų ašarų maišelio karcinomos atvejį, kurių pasaulyje patvirtinta yra tik 5-7 atvejai. Gailėjomės, kad neturėjome galimybės užfiksuoti tokio ypač reto auglio, tai būtų buvę naudinga kolegoms visame pasaulyje. Vis dėlto jau greitai, dar šiais metais, mus pasieks speciali plyšinė lempa su fotografavimo funkcija, kuri leidžia fiksuoti priekinio akies segmento vaizdus.

Kalbant apie asmenines sėkmes, laisvalaikiu fotografuoju, o šiais metais, gruodžio pabaigoje Palangoje atidariau savo fotografijų parodą "52 jūros veidai". Tai buvo projektas, kurio metu kiekvieną savaitę atrinkdavau po vieną geriausią savo padarytą jūros nuotrauką, ją publikuodavau internete. Paskatinta kolegų surengiau parodą. Taip pat džiaugiuosi, kad mano ir kolegų pavyzdžiu pasekė mano dukra ir šiais metais įstojo į mediciną.

Salomėja Gustienė, Akušerijos-ginekologijos departamento vyriausioji slaugos administratorė

Turbūt didžiausia ir laukiamiausia departamento svajonė buvo pastato remontas. Jis buvo pradėtas pasinaudojant bendra Lietuvos ir Šveicarijos programa. Mes labai džiaugiamės, kad jau beveik baigtas antrasis remonto etapas. Pirmame etape buvo atnaujinti Naujagimių reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Naujagimių patologijos, Neišnešiotų naujagimių skyriai - buvo keičiami visi langai, vamzdynas, apšiltintos sienos, sutvarkyta elektros instaliacija, atnaujintos palatos. Taip pat atnaujinta aparatūra, itin daug įrangos gavo Naujagimių reanimacijos skyrius - reanimobilį su transportiniu inkubatoriumi, įrengtu plaučių ventiliacijos aparatu ir kita reikalinga naujagimių priežiūros įranga. Taip pat departamente gautos naujos šildomos lovelės neišnešiotų naujagimių slaugai, kardiomonitoriai, fototerapijos lempos, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas. Naujagimių patologijos skyriuje mamoms sudarytos labai geros sąlygos, įrengti higienos ir laukiamieji kambariai. Taip pat Lietuvos ir Šveicarijos programos dėka mūsų specialistai vyko į mokymus, visi akušeriai, akušeriai-ginekologai, neonatologai, slaugytojos dalyvavo įvairiuose kursuose. Mūsų kasdien dirbamas darbas yra nematomas, tad džiaugiuosi, kad antrus metus iš eilės mus lapkričio mėnesį, minint Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną, sveikino miesto meras. Mums norisi, kad gimtų kuo daugiau sveikų naujagimių, kad nebūtų daug sergančių kūdikių, kad augantys sveiki naujagimiai džiugintų savo tėvelius.

Igoris Kniaževas, Radiologijos skyriaus vedėjas, gydytojas radiologas

avasarį gavome naują kompiuterinį tomografą, su kuriuo mums atsivėrė daug didesnės galimybės. Taip pat šiemet pradėjome daryti naujus širdies kraujagyslių tyrimus. Kitas įdomus tyrimas - virtuali kolonoskopija. Pacientams nėra jokio skausmo, mes jį nuskenuojame, nereikia jokios intervencijos, nėra diskomforto. Šio tyrimo metu galime aiškiai pamatyti, kaip atrodo žarnynas iš vidaus, kokios yra problemos - augliai, polipai, susiaurėjimai ir t. t. Tokie 3D vaizdai mums padeda ypač tada, kai kreipiasi miesto sportininkai, varžybų metu patyrę kokias nors traumas. Žinoma, kaip ir anksčiau atliekame ir kitus tyrimus. Stengiamės daugiau dirbti ambulatoriškai. Asmeniškai man ir kolegoms, kadangi gavome naujos įrangos, reikėjo skaityti naują mokslinę literatūrą, domėtis, mokytis, vykti į kursus. Su kiekvienu nauju aparatu reikia mokytis dirbti, tik perpratę veikimo principus galime kokybiškai atlikti tyrimus, dėl to dvi savaites vyko mokymai mūsų ligoninėje, vėliau - Kopenhagoje, Danijoje. Tokie mokymai - tobulėjimas, ėjimas į priekį. Tai ne tik naudinga asmeniškai specialistams, bet ir pacientams, kurie gauna geresnes, profesionalesnes paslaugas.

Regimantas Kontrimas, Elektroninės sveikatos projektų įgyvendinimo skyriaus viršininkas

Klaipėdos universitetinė ligoninė šiemet baigė du didžiulius E. sveikatos projektus, kurių viename ligoninė buvo partnerė, o kitame - pareiškėja. Bendro projekto su Kauno klinikomis metu buvo sėkmingai atnaujintos mūsų informacinės sistemos. Taip pat šio projekto metu įsigijome naują programinę įrangą, kurios dėka galėsime tinkamai ir saugiai aptarnauti pacientus, suteikti registracijai greičio ir t. t. Taip pat baigėme Klaipėdos regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigų informacinės sistemos diegimo projektą. Jo metu 18 įstaigų Skuodo, Kretingos, Klaipėdos, Šilutės rajonuose, Klaipėdoje, Palangoje ir Neringoje įdiegėme informacinę sistemą, kurią dabar prižiūrime. Tokie būtų didžiausi mano vadovaujamo skyriaus pasiekimai šiais metais. Taip pat pasiekta ir įvairių vidinių pergalių - pagreitinta dalis dabartinės informacinės sistemos procesų, realizuota integracija į nacionalinę sistemą ir kitos naujovės. Visų šių nuopelnų negaliu prisiimti sau, dirbome dviese ir net savo laisvalaikį aukojome darbui, o dabar matyti rezultatai. Svarbiausia - darbštumas, judėjimas į priekį, naujovių paieška ir diegimas.

Žymos: kul

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje visą mėnesį praleis iš JAV atvykę jaunuoliai, kurie domisi...

Gydytojai sulaukė "šešėlių" nuotrauka, foto

2020-aisiais pasaulyje bus minimi slaugytojų ir akušerių metai, tačiau nemažai renginių, skirtų...

Slaugytojų konferencijoje - apie teoriją ir praktiką nuotrauka, foto

Pirmų veiklos metų sukaktį mininti inciatyva „Niekieno vaikai“ atkeliauja į Klaipėdą,...

„Niekieno vaikai“ uostamiestyje ieško savanorių nuotrauka, foto

"Dabar požiūris į seną žmogų toks, kad jis nereikalingas", - redakcijai guodėsi...

Ligoti senoliai jaučiasi nebereikalingi nuotrauka, foto

Kapinėse nerūšiuotos šiukšlės ir įžūlūs vairuotojai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Specialiuose žaliosioms atliekoms skirtuose gardeliuose – stiklai ir plastmasė; nors prieigose matomoje...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Nuomonės, Tai štai - grįžau iš atostogų. Ir vėl prie varstoto. Jaunoji karta...

Igorio Tiomkino nužudymo tyrėjams – skaudus smūgis nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Policijos ir prokuratūros pareigūnai, tiriantys beveik prieš 5 metus įvykdytą buvusio „Vilniaus...

V. Masalskis apie gardžią cibulynę ir muzikos marias nuotrauka, foto

Žmonės, Prieš 800 metų pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Žemaitijos (Samogitia) vardas, todėl...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 26 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 2 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...