2018 m. lapkričio 15 d. 17:36 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Klaipėdos universitete plėtojama papildomoji ir alternatyvioji medicina

(2)

Klaipėdos universitete plėtojama papildomoji ir alternatyvioji medicina nuotrauka, foto

© KU nuotr.

Rugsėjo 14 dieną Klaipėdos universitete (KU) lankėsi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis ir Sveikatos apsaugos ministerijos Netradicinės medicinos inciatyvų koordinavimo skyriaus vedėja Jūratė Martinonienė. Su KU atstovais buvo aptartas Papildomos ir alternatyvios medicinos sveikatos priežiūros įstatymas, kuris reikalingas vystant netradicinės ir alternatyvios medicinos veiklas.

KU Reabilitacijos katedros vedėja prof. dr. Daiva Mockevičienė ministerijos atstovams pristatė KU vykdomą Papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistrantūros studijų programą, kurią Lietuvoje vykdo tik Klaipėdos universitetas. Vedėja atkreipė dėmesį, jog susidomėjimas šia sritimi kasmet auga. Šiemet į šią studijų programą įstojo 12 studentų.

KU atstovai pristatė ir kitas alternatyvios ir papildomos medicinos galimybes bei veiklas, kurias vykdo KU mokslininkai. Šiuo metu yra kuriama gyvūnų terapijos metodika. „Klaipėdos universiteto mokslininkai glaudžiai bendradarbiauja ir dirba Delfinų terapijos centre“, - pasakojo prof. dr. D. Mockevičienė.

Taip pat Klaipėdos universiteto Botanikos sode vyksta fitoterapijos - medicinos atšakos, besiremiančios įvairių augalų panaudojimu gydymo tikslams, moksliniai tyrimai. „KU Botanikos sodas apima 9 hektarų plotą, kuriame auga apie 4 tūkst. augalų, iš kurių apie 600 augalų yra vaistiniai augalai. Tai itin plati sritis, kuriai būtinas reglamentavimas“, - kalbėjo KU Botanikos sodo direktorė prof. dr. Asta Klimienė.

Kita, perspektyvi ir unikali sritis – balneoterapija – gydymas mineraliniu ir geoterminiu vandeniu, kurio Klaipėdos regionas turi itin daug. Šiuo metu KU mokslininkai atlieka tyrimus, siekiant pritaikyti geoterminį vandenį sveikatinimui. „Verslas jau dabar yra susidomėjęs ir nori investuoti į šį unikalų gamtos resursų panaudojimą“, - teigia Andrius Sutnikas, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas.

„Papildomoji ir alternatyvioji medicina gali būti svariu priedu prie klasikinės medicinos, tačiau tam reikia aiškaus reglamentavimo, kuris užtikrintų kokybę. O ypač, kai turime tokius unikalius žemės resursus, kalbu apie geoterminį vandenį, kuris gali stipriai prisidėti prie sveikatinimo reabilitacijos srityje“, - kalbėjo gydytoja doc. dr. Lolita Rapolienė.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis savo ruožtu kalbėjo, jog įstatymo projektas yra paruoštas ir tikimasi, kad greitu metu ministras jį pasirašys. „Nepaprastai dėkoju Klaipėdos universiteto mokslininkams, kurie prisideda prie papildomos ir alternatyviosios medicinos vystymo. Tačiau įstatymo nepakaks, dar reikės jūsų pagalbos, aiškinant visuomenei šios srities reikšmę ir svarbą.“

Po oficialaus vizito Klaipėdos universitete svečiai aplankė Klaipėdos universiteto Botanikos sodą, apžiūrėjo jo galimybes vystyti fitoterapijos galimybes. Vėliau svečiai vyko į Jūrų muziejų, kuriame aplankė Delfinų terapijos centrą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-09-18   18:49

IP: 105.112.98.50


Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 1.00%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: FIFOCapitals@gmail.com

Peyras

2018-09-15   09:07

IP: 86.100.12.78

Mires universitetas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Rytoj, lapkričio 14-ąją, bus minima Pasaulinė diabeto diena. Klaipėdoje jau antrus metus...

Ina ir Darius Juotkai: "Stengiamės sklaidyti mitus apie diabetą" nuotrauka, foto

Pernai Lietuvoje pradėjus Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuoti pagalbinio...

Išsvajotų kūdikių padėjo susilaukti pagalbinis apvaisinimas nuotrauka, foto

Kai pradedame kompleksuoti dėl savo svorio, tuo pačiu, sumažėja pasitikėjimas savimi, pradeda...

Sportas „Apelsine“ padėjo nugalėti kompleksus dėl per didelio svorio! nuotrauka, foto

Didelį ligų bagažą turintys mažamečiai ir senjorai privačiose sveikatos priežiūros įstaigose dažnai...

"Šeimos gydytojai nenori sergančių mažamečių" nuotrauka, foto

Vaikų žaidimų aikštelės jau įrengiamos nuotrauka, foto

Klaipėda, Pagaliau pradėtos įrenginėti miestiečiams pažadėtos penkios naujos vaikų žaidimų aikštelės. Jau pastatyti...

Seimas apsisprendė: "bambaliai" liks nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas nesugriežtino stipraus alaus ir kito alkoholio prekybą plastiko taroje, vadinamuosiuose „bambaliuose“. 

Paaiškėjo naujoji Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorė nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministerijos surengtą konkursą eiti Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktoriaus...

Į Lenkiją - ir laivų registruoti nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos laivų statytojai ir remontininkai šaukiasi pagalbos. Po permainų šalyje nebeliko specialistų,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 35 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 36 min.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...