2018 m. lapkričio 18 d. 11:55 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninei menininkai dovanojo paveikslus

(2)

2015-12-31, 10:01

Rūta KAZLAUSKAITĖ, Rūta ŽUKĖ

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninei menininkai dovanojo paveikslus nuotrauka, foto

POZITYVAS. Vyriausioji ligoninės gydytoja Danguolė Drungilienė džiaugėsi tokia nuoširdžia menininkų iniciatyva skleisti teigiamas emocijas sunkiai sergantiems ligoniams.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Mieste plačiai paskleidęs šventinę nuotaiką šv. Kalėdų angelas apsilankė ir Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje. "Ačiū, kad leidžiate būti geriems", - sakė tapytoja Dalia Kirkutienė, kuri kartu su savo tapybos studijos mokiniais šiai gydymo įstaigai padovanojo net 22 jų sukurtus paveikslus.

Vyriausioji ligoninės gydytoja, Klaipėdos universiteto profesorė, dr. Danguolė Drungilienė džiaugėsi šia nuostabia iniciatyva ir dėkojo gausiam būriui menininkų už jų nutapytus paveikslus. Sulaukusi skambučio iš pažįstamos menininkės, ji maloniai nustebo: "Taip dar nėra buvę, kad mūsų ligoninei padovanotų tiek daug meno kūrinių!" Paveikslus žadama pakabinti koridoriuose ir ligonių palatose.

Paklausta, kodėl nuspręsta pasirinkti būtent Klaipėdos medicininės slaugos ligoninę, D. Kirkutienė atsakė, jog idėją pasufleravo jos mokinė Ramunė, kurios sunkiai serganti dukra čia gydoma. Dukros palatoje Ramunė sakėsi jau pakabinusi tris savo tapytus paveikslus. Taip ir kilo idėja, kad reiktų nudžiuginti ir kitus ligonius.

"Gražiais gamtos vaizdais - mišku, jūra, gėlynais - norėjosi įpūsti ligoniams teigiamų emocijų. Žinoma, žmonėms, besigydantiems ligoninėje, ne paveikslų reikia, o slaugos, vaistų, dėmesio. Kita vertus, meno kūriniai gelbėja, nes sutelkia dėmesį ir galbūt leidžia nuvyti blogas mintis ne tik ligoniams, bet ir jų artimiesiems", - sakė D. Kirkutienė.

DĖKOJO. "Ačiū, kad leidžiate būti geriems", - dėkojo tapytoja Dalia Kirkutienė.

Klaipėdos medicininėje slaugos ligoninėje profesionaliai ir pasiaukojamai slaugoma ir gydoma 160 pacientų, sergančių pačiomis sunkiausiomis ligomis: onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, neurologinėmis, po galvos ir galūnių traumų, cukrinio diabeto komplikacijų ir kt. Vienu metu ligoninėje būna slaugomi ir gydomi net iki 10 ir daugiau komos būsenos pacientų. Jų gyvybė palaikoma dirbtinai ventiliuojant plaučius. Šių sunkių ligonių paliatyvioji slauga - itin atsakingas ir įtempto medicinos personalo dėmesio reikalaujantis darbas. Ne vienam sunkiam ligoniui ši medicinos įstaiga yra lyg paskutinė gyvenimo stotelė, ramiai, gražiai, be kančių ir skausmo užbaigti likusias dieneles.

Tad Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė labai džiaugiasi kiekviena tokia gražia iniciatyva, kaip ir šia meną mylinčių klaipėdiečių 22 paveikslų nuoširdžia dovana.

"Ta proga norėtume padėkoti ir kitiems ilgamečiams ligoninės bičiuliams ir rėmėjams: Vokietijos Bavarijos Raudonojo Kryžiaus draugijai ir organizacijai "Kinderhilfe Litauen", UAB "Gollner Spedition" vadovei Klaipėdoje Virginijai Lazauskienei, Klaipėdos vokiečių bendrijos vadovei Magdalenai Piklaps bei viešbučio "Park Inn" Klaipėdoje vadovui Robertui Lukošiui ir nuostabiam kolektyvui, kurie turi tradiciją mūsų ligoniams kasmet padovanoti savo pačių keptų gardžių pyragų", - sakė ligoninės vyriausioji gydytoja dr. D. Drungilienė.

KILNU. Padovanoti paveikslus iniciatyva kilo Dalios Kirkutienės suaugusiųjų tapybos studijos mokinei Ramunei, kurios dukrelė gydoma Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Austėja

2016-01-02   20:41

IP: 78.57.247.198

Labai kilnu ir gražu! Sėkmės menininkams!

RimanteKL

2016-01-01   17:51

IP: 84.46.250.178

Graži iniciatyva iš Meno Kūrėjų pusės, palikti GERUMO PĖDSAKĄ TEN, KUR daug skausmo, liūdesio...PAGARBA KŪRĖJOMS UŽ DOVANĄ IR LIGONINĖS ADMINISTRACIJAI, kuri leido padėti...Juk MENAS GYDO!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Rytoj, lapkričio 14-ąją, bus minima Pasaulinė diabeto diena. Klaipėdoje jau antrus metus...

Ina ir Darius Juotkai: "Stengiamės sklaidyti mitus apie diabetą" nuotrauka, foto

Pernai Lietuvoje pradėjus Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuoti pagalbinio...

Išsvajotų kūdikių padėjo susilaukti pagalbinis apvaisinimas nuotrauka, foto

Kai pradedame kompleksuoti dėl savo svorio, tuo pačiu, sumažėja pasitikėjimas savimi, pradeda...

Sportas „Apelsine“ padėjo nugalėti kompleksus dėl per didelio svorio! nuotrauka, foto

Didelį ligų bagažą turintys mažamečiai ir senjorai privačiose sveikatos priežiūros įstaigose dažnai...

"Šeimos gydytojai nenori sergančių mažamečių" nuotrauka, foto

Karjeros galimybės Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Taip skamba lapkričio 14 dieną vykęs renginys, kurį organizavo Klaipėdos Interact klubas. Šio...

Lietuvių kalba Klaipėdos krašto teismuose ir mokyklose nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Kai 1925 m. rugpjūčio 25 d. įsigaliojo Klaipėdos krašto konvencija, jos sudėtinės...

Šalies vadovai pasveikino Latviją su nepriklausomybės minėjimo 100-mečiu nuotrauka, foto

Lietuva, Išvykdama dalyvauti šventiniuose renginiuose Rygoje prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos...

Dviese sumušė ir apiplėšė nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar į Klaipėdos policiją kreipėsi 1994 m. gimęs vaikinas, kuris nurodė, jog apie 07:50 val....

Klaipėda, Paskelbta prieš 49 min.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 54 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...