2019 m. gegužės 26 d. 08:08 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninei menininkai dovanojo paveikslus

(2)

2015-12-31, 10:01

Rūta KAZLAUSKAITĖ, Rūta ŽUKĖ

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninei menininkai dovanojo paveikslus nuotrauka, foto

POZITYVAS. Vyriausioji ligoninės gydytoja Danguolė Drungilienė džiaugėsi tokia nuoširdžia menininkų iniciatyva skleisti teigiamas emocijas sunkiai sergantiems ligoniams.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Mieste plačiai paskleidęs šventinę nuotaiką šv. Kalėdų angelas apsilankė ir Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje. "Ačiū, kad leidžiate būti geriems", - sakė tapytoja Dalia Kirkutienė, kuri kartu su savo tapybos studijos mokiniais šiai gydymo įstaigai padovanojo net 22 jų sukurtus paveikslus.

Vyriausioji ligoninės gydytoja, Klaipėdos universiteto profesorė, dr. Danguolė Drungilienė džiaugėsi šia nuostabia iniciatyva ir dėkojo gausiam būriui menininkų už jų nutapytus paveikslus. Sulaukusi skambučio iš pažįstamos menininkės, ji maloniai nustebo: "Taip dar nėra buvę, kad mūsų ligoninei padovanotų tiek daug meno kūrinių!" Paveikslus žadama pakabinti koridoriuose ir ligonių palatose.

Paklausta, kodėl nuspręsta pasirinkti būtent Klaipėdos medicininės slaugos ligoninę, D. Kirkutienė atsakė, jog idėją pasufleravo jos mokinė Ramunė, kurios sunkiai serganti dukra čia gydoma. Dukros palatoje Ramunė sakėsi jau pakabinusi tris savo tapytus paveikslus. Taip ir kilo idėja, kad reiktų nudžiuginti ir kitus ligonius.

"Gražiais gamtos vaizdais - mišku, jūra, gėlynais - norėjosi įpūsti ligoniams teigiamų emocijų. Žinoma, žmonėms, besigydantiems ligoninėje, ne paveikslų reikia, o slaugos, vaistų, dėmesio. Kita vertus, meno kūriniai gelbėja, nes sutelkia dėmesį ir galbūt leidžia nuvyti blogas mintis ne tik ligoniams, bet ir jų artimiesiems", - sakė D. Kirkutienė.

DĖKOJO. "Ačiū, kad leidžiate būti geriems", - dėkojo tapytoja Dalia Kirkutienė.

Klaipėdos medicininėje slaugos ligoninėje profesionaliai ir pasiaukojamai slaugoma ir gydoma 160 pacientų, sergančių pačiomis sunkiausiomis ligomis: onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, neurologinėmis, po galvos ir galūnių traumų, cukrinio diabeto komplikacijų ir kt. Vienu metu ligoninėje būna slaugomi ir gydomi net iki 10 ir daugiau komos būsenos pacientų. Jų gyvybė palaikoma dirbtinai ventiliuojant plaučius. Šių sunkių ligonių paliatyvioji slauga - itin atsakingas ir įtempto medicinos personalo dėmesio reikalaujantis darbas. Ne vienam sunkiam ligoniui ši medicinos įstaiga yra lyg paskutinė gyvenimo stotelė, ramiai, gražiai, be kančių ir skausmo užbaigti likusias dieneles.

Tad Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė labai džiaugiasi kiekviena tokia gražia iniciatyva, kaip ir šia meną mylinčių klaipėdiečių 22 paveikslų nuoširdžia dovana.

"Ta proga norėtume padėkoti ir kitiems ilgamečiams ligoninės bičiuliams ir rėmėjams: Vokietijos Bavarijos Raudonojo Kryžiaus draugijai ir organizacijai "Kinderhilfe Litauen", UAB "Gollner Spedition" vadovei Klaipėdoje Virginijai Lazauskienei, Klaipėdos vokiečių bendrijos vadovei Magdalenai Piklaps bei viešbučio "Park Inn" Klaipėdoje vadovui Robertui Lukošiui ir nuostabiam kolektyvui, kurie turi tradiciją mūsų ligoniams kasmet padovanoti savo pačių keptų gardžių pyragų", - sakė ligoninės vyriausioji gydytoja dr. D. Drungilienė.

KILNU. Padovanoti paveikslus iniciatyva kilo Dalios Kirkutienės suaugusiųjų tapybos studijos mokinei Ramunei, kurios dukrelė gydoma Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Austėja

2016-01-02   20:41

IP: 78.57.247.198

Labai kilnu ir gražu! Sėkmės menininkams!

RimanteKL

2016-01-01   17:51

IP: 84.46.250.178

Graži iniciatyva iš Meno Kūrėjų pusės, palikti GERUMO PĖDSAKĄ TEN, KUR daug skausmo, liūdesio...PAGARBA KŪRĖJOMS UŽ DOVANĄ IR LIGONINĖS ADMINISTRACIJAI, kuri leido padėti...Juk MENAS GYDO!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Atėjus vasariškiems karščiams lietuviai pradeda deginimosi sezoną. Gydytojai primena, kad tai gali...

Medikai įspėja apie pirmosios saulės pavojų nuotrauka, foto

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) paskelbti Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės...

Iš naujo: ligoninių direktorių ieškos pagal naują tvarką nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę Klaipėdos gydymo įstaigų slaugytojai įvairiai minėjo savo profesinę šventę. Klaipėdos...

Apie slaugytojų darbą kalbėta mokslinėje konferencijoje nuotrauka, foto

Siekdama gerinti vaikų sveikatos priežiūros kokybę ir bendradarbiaudama su šeimos gydytojų bei...

Atsisakoma perteklinių pažymų apie vaikų sveikatą nuotrauka, foto

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Savo vardadienius šiandien švenčia Algimanta, Algimantas, Algimantė, Algmina, Algminas, Eduardas, Evelina,...

Sekmadienį klaipėdiečiai "Riedės į vasarą" nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 26 dieną (sekmadienį) Klaipėdoje organizuojamas didžiulis dviračių, riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir...

Klaipėdietis Žygimantas Stanulis – absoliutus Lietuvos čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienio vakarą Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir...

Jurgis Plonaitis niekada nebuvo tapęs "išverstaskūriu" nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Per ilgus dešimtmečius, nugyventus Klaipėdos krašte, Mažosios Lietuvos tyrinėtojui Bernardui Aleknavičiui Klaipėdos...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...