Kaip nevalgyti po šešių ir nesikankinti

Kaip nevalgyti po šešių ir nesikankinti

Viena labiausiai paplitusių šiuolaikinės visuomenės problemų - antsvoris. Pagal PSO statistiką daugiau kaip 1 milijardas planetos gyventojų turi sveikatos problemų dėl nereikalingų kilogramų. Taigi stebėti savo svorį yra gyvybiškai svarbu. Bet tai daryti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Liūdna statistika

Pagal mokslininkų prognozes jau 2025 m. nutukę bus 20 proc. Žemės gyventojų. Ši problema yra aktuali įvairiausių profesijų ir socialinės padėties, amžiaus, abiejų lyčių žmonėms, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos. Antsvorio turi apie 50 proc. Europos gyventojų, o 30 proc. iš jų yra nutukę. Blogiausia, kad šie rodikliai auga tarp jaunimo. Nutukimas tampa globaline epidemija. Ir problema yra gerokai sudėtingesnė negu vien pasikeitęs drabužių dydis. Nutukimas būna rimtų ligų priežastis. Arterinė hipertenzija, cukrinis diabetas, reprodukcinės funkcijos sutrikimai, aterosklerozė - tai toli gražu ne visos ligos, kurias gali sukelti nutukimas. O dar žmonės tiesiog nori būti liekni ir gražūs. Daugelis šiandien nuleidžia rankas ir nebekovoja su nereikalingais kilogramais. Bet specialistai mano, kad sau padėti galima, pavyzdžiui, atsisakant valgyti po šešių vakaro.

Kodėl vakare pavalgius kaupiasi riebalai?

"Aš nevalgau po šešių", - šiuos žodžius bent kartą gyvenime sakė kiekvienas žmogus, kurį jaudina sveikatos ir nereikalingo svorio problema. Daugelis dietologų šį būdą atsikratyti susikaupusių kilogramų palaiko. Kodėl?

1. Po darbo dienos žmogui energijos reikia ne taip ir daug, juk jo aktyvumas sumažėja, o kalorijos, kurios į organizmą patenka vakare, nespėja sudegti ir virsta riebalų sluoksniais.

2. Dar viena priežastis, dėl kurios verta atsisakyti valgyti po šešių, - visavertis miegas pilnu skrandžiu yra neįmanomas. Kai žmogus yra horizontalioje padėtyje, virškinimo organams sunku dirbti, kalorijos neišeikvojamos, todėl ant šonų nugula riebalai.

3. Trečioji priežastis, dėl kurios reikėtų atsisakyti valgyti vakare, - fermentų aktyvumas. Jo pikas sutampa su pusiaudieniu, o vakarop vis mažėja. Todėl viskas, kas suvalgoma vakare, kaip akmuo guli skrandyje iki ryto. Dėl to ne tik kaupiasi nereikalingi kilogramai, bet ir gali sutrikti įvairių organizmo sistemų veikla.

Dėl aiškumo reikia pasakyti: postulatas, kad valgyti po šešių yra kenksminga, yra aktualus tiems, kurie eina gulti apie 22 val. Jeigu žmogus gulasi miegoti apie vidurnaktį, vakarieniauti jis gali ir vėliau. Esmė - ne skaičius "6" laikrodyje, o tam tikras laiko intervalas, kurį būtina išlaikyti prieš miegą nevalgant. Svarbiausia - tikslus grafikas, padedantis sureguliuoti procesus organizmo viduje.

Kartais alkio jausmas būna susijęs su maisto medžiagų apykaitos ypatumais. Jeigu yra panašių problemų, organizmui reikia padėti. Pavyzdžiui, norint pagerinti medžiagų apykaitą, vertėtų pavartoti cinamono. Cinamonas ne tik silpnina miltinių produktų ir saldėsių potraukį, padeda deginti riebalus, bet ir normalizuoja cukraus kiekį kraujyje, didina darbingumą ir gerina nuotaiką.

O dar vakarais žmones traukia prie šaldytuvo, kai jie bando atsipalaiduoti po sunkios dienos, įprato valgyti prie televizoriaus arba negali atsispirti saldumynams. Daugelis skundžiasi, kad vakarais šaldytuvas juos traukia tarsi magnetas. Bet galima tai įveikti.

Būdai susitvarkyti su "vakariniu apsirijimu"

1. Pašalinkite labai kaloringus produktus iš savo šaldytuvo.

Juk viena yra suvalgyti obuolį ar saliero ir visai kas kita - pyragaitį arba sumuštinį su sviestu ir šonine.

2. Mylėkite save ir savo organizmą, pratinkitės prie naujo mitybos režimo pamažu.

Gyvenimo ir mitybos režimo pasikeitimas gali išmušti iš vėžių bet ką. Todėl rekomenduojama vakarinių porcijų atsisakyti pamažu. Jei užsimanėte valgyti, bet jau negalima, pravartu išgerti stiklinę vandens. Jeigu alkis nepasitraukė, galite organizmui pasiūlyti obuolį arba stiklinę kefyro.

3. Maitinkitės dažnai ir reguliariai.

Norint nevalgyti po šešių, reikia spėti viską suvalgyti iki šešių... Tai, aišku, juokas, bet ir dalis teisybės čia yra. Norint numaldyti vakarinį apetitą, reikia neignoruoti pusryčių, o dieną užvalgyti 5-6 kartus. Tai neleis kilti žvėriškam alkiui. Ir, aišku, reikia peržiūrėti dienos racioną. Jokių rūkytų gaminių ir šokoladukų, tik daržovių salotos, vištos krūtinėlė arba kalakutiena, žuvis, varškė, žalumynai. To visiškai pakanka, kad visą dieną jaustumėtės sotūs.

4. Padėkite savo organizmui laikytis tinkamo mitybos režimo.

Viena pagrindinių "vakarinių" problemų - saldumynai. Užtenka suvalgyti vieną saldainį, kad įsisiautėtų žvėriškas apetitas. Jeigu valios atsisakyti saldumynų nepakanka, reikėtų vartoti papildus, aprūpinančius organizmą ląsteliena ir vitaminais.

5. Pergudraukite alkį, vakaro valgymą keiskite gėrimu.

Vanduo, nesaldi arbata, kefyras tinka po šešių, jeigu alkis neduoda ramybės. Bet šių gėrimų kiekį vis dėlto vertėtų riboti. Priešingu atveju atsibusite aptinę.

6. Nevalgykite vakarienei to, ką galima atsidėti rytui.

Dietologai pataria pasinaudoti paprasta psichologine gudrybe: kai labai norisi ką nors suvalgyti vakare, skanėstą pasidėkite į šaldytuvą ir pasakykite sau: "Suvalgysiu tai per pusryčius."

7. Naudokite "nukreipiamuosius manevrus"

Dar galima pabandyti nukreipti mintis nuo valgymo vakare: susigalvoti vakarui įdomų užsiėmimą, palepinti save kuo nors maloniu, bet ne valgiu. O dar verta pamėginti išsivalyti dantis anksčiau negu prieš pat gulantis - organizmui tai bus signalas: "viskas, jau nevalgysiu".

Kad ir kaip sunku atrodytų atsisakyti valgyti vakare, tai yra įpratimo klausimas. Patirtis rodo: užtenka prasilaikyti 3 savaites, ir problemos neliks. Svarbu, kad perėjimo prie naujo mitybos režimo procesas būtų neskausmingas, nereikia savęs kankinti. Mylėkite save, rūpinkitės savo organizmu ir jam padėkite. Ir tuomet visuomet būsite sveiki, jus lydės džiaugsmas ir sėkmė!

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder