2018 m. rugsėjo 25 d. 01:57 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Kaip garsūs žmonės saugo sveikatą

(1)

2017-10-08, 11:53

Goda AMBRAZAS, "Lietuvos žinios"

Kaip garsūs žmonės saugo sveikatą nuotrauka, foto

Donatas Katkus.

© "Lietuvos žinių" archyvo nuotr.

Ži­no­miems Lie­tu­vos žmo­nėms ten­ka la­biau rū­pin­tis sa­vo svei­ka­ta, nes po­pu­lia­ru­mas tu­ri tar­si ša­lu­ti­nį efek­tą – įžy­my­bėms rei­kia daug bend­rau­ti su ger­bė­jais, o tai ke­lia ir di­des­nį pa­vo­jų ne tik per­šal­ti ke­liau­jant, bet ir pa­si­gau­ti ko­kį vi­ru­są nuo slo­guo­jan­čio ar ko­sė­jan­čio ger­bė­jo.

Maestro ginasi česnaku

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas ir dirigentas Donatas Katkus prisipažino, kad nors jo amžius jau gana garbus, mano esąs itin sveikas žmogus: „Kartais kiek persišaldau, bet tai čia smulkmena.“ Pasak muziko, neseniai jis ilgokai pasėdėjo su bičiuliais lauko kavinėje nekreipdamas daug dėmesio į vėstantį orą ir savaitę už tai sumokėjo kosuliu bei užkimusiu balsu. Šmaikštaus žodžio kišenėje neieškantis orkestro vadovas tikino, kad nuolat skaito sveikatai skirtus žurnalus, todėl tiki, kad paisydamas specialistų patarimų gali pasiekti ir nemirtingumą.

„Vienintelė gera priemonė, kuri apsaugo ir nuo peršalimo, ir nuo nereikalingo žmonių dėmesio, manau, yra česnakas. Privalgai jo, kvėpuoji, ir visi aplinkui bėga į šalis“, – linksmai aiškino D. Katkus. Jo teigimu, norint neperšalti, organizmo gynybines galias puikiai tinka stiprinti šia paprasta ir amžių patikrinta priemone – česnaku. Maisto papildų, skirtų organizmo imuninei sistemai, pašnekovas prisipažino nevartojantis: „Netikiu jų nauda. Bet vitaminų žiemą kartais pageriu, kai jaučiu, kad reikia. Iš esmės labai skeptiškai žvelgiu į visas chemines priemones. Man medus, citrina, česnakas ir imbieras yra geriausias vaistas ir maistas“, – sakė maestro. D. Katkaus įsitikinimu, daugelis šaltuoju metų laiku per šiltai apsirengia, todėl suprakaitavę peršąla. „Organizmas puikiai moka prisitaikyti prie mums įprastos klimatinės zonos, todėl rudenį neskubu labai storai rengtis. Neperšilti, manau, taip pat svarbu, kaip ir neperšalti“, – įsitikinęs D. Katkus.

Humoristė geria vandenį

Humoristė ir teatro režisierė Hana Šumilaitė sakė, kad prieš kurį laiką nutarusi mesti svorį ir laikytis specialios dietos įprato rytais išgerti stiklinę ar net dvi šilto vandens. „Man tai suteikia energijos. Kadangi kavos rytais negeriu, šis būdas netikėtai pasirodė labai paveikus. Mėgstu žaliąją arbatą, vartoju medų vietoj cukraus, visada turiu naminių aviečių, kurios puikiai tinka ne tik peršalus, bet ir profilaktiškai“, – tikino ponia Hana.

Humoristė prisipažino, kad jos draugai pasišaipo, kad česnako, ko gero, nededa tik į kompotą – gausiai naudoja jį gamindama visus patiekalus. „Žmogus, iš kurio perku česnakų jau antrus metus po maišą, neseniai išdrįso manęs paklausti: „Atsiprašau, bet ką jūs su jais darote? Negi tiek suvalgote?“ – juokėsi H. Šumilaitė. Pasak teatro režisierės, nuolat dirbant su žmonėmis, kartais pasitaiko pasigauti kokį virusą, bet natūralios priemonės palengvina būklę net ir susirgus. Moteris nepasitiki maisto papildais ir vaistinėse siūlomais vitaminais. Jų organizmui stengiasi gauti vartodama įvairų ir vitaminų gausų maistą, taip pat prieskonius. „Vitaminų kartais pageriu pavasarį, kai organizmas per žiemą būna kiek nualintas, tačiau iš esmės cheminių preparatų stengiuosi vartoti kuo mažiau. Turiu savo daržą, auginu avietes, draugai aprūpina obuoliais – turiu viską, ko reikia, kad būčiau sveika ir stipri“, – gerai nusiteikusi tikino ponia Hana.

Sinoptikui – grynas oras

Televizijos orų pranešėjas Naglis Šulija prisipažino, kad vaikystėje patirta trauma, kai jam buvo pažeista nosies pertvara, lydi jį iki šiol – vyras dažnai gauna slogą. Vienintelis jam tinkamas būdas išvengti šio nemalonaus negalavimo – bėgiojimas. „Kol bėgioju lauke krosus, tol viskas būna gerai. Kai gerai prisikvėpuoji gryname ore, ligos nepuola“, – savo receptu pasidalijo N. Šulija. Sinoptiko teigimu, jis mėgsta imbierus, citrinas, česnakus ir kitus natūralius, organizmą stiprinančius produktus, tačiau užklupus ligai pasitiki tuo, ką išrado žmonija – vaistais. „Jie išrasti tam, kad mums pagelbėtų, tad ir reikia juos vartoti“, – įsitikinęs pašnekovas. Jo nuomone, vienintelė priemonė apsisaugoti nuo peršalimo ligų – judėjimas, fizinis aktyvumas. „Kalendorius atkakliai perša mintį, kad jau lydės atitinkami šio sezono orai. Svarbiausia – tinkamai apsirengti prieš einant į lauką, ar skubėtume į darbą, ar susirengtume pabėgioti gryname ore“, – patarė N. Šulija.

Žymos: sveikata

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2017-10-08   14:07

IP: 41.86.240.115

paskolų pasiūlymas ir projektų finansavimas

Geras draugas (-ai)
Mes esame privačių investuotojų asociacija; Mes esame
prieinama visiems, maksimali trukmė grąžinama 15 metų ir daugiau, mūsų metinė palūkanų norma yra 3%. Kreditas suteikiamas kiekvienam, kas uždirba fiksuotą mėnesio pajamų. Norėdami gauti daugiau informacijos apie paskolos pasiūlymą, prašau parašyti adresu Émail: celyalegria007@gmail.com

NB: rimtai susilaikyti

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Moterų sergamumas krūties vėžiu didėja - statistika teigia, kad šia liga suserga...

Krūties vėžys nebėra nuosprendis nuotrauka, foto

Tai sako Vida Svetlikauskienė, padovanojusi inkstą savo vyrui. Žmonėms labai sunku apsispręsti...

"Atiduodi inkstą ir gauni sveiką normaliai gyvenantį žmogų" nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai priblokšti, to jų praktikoje dar nėra buvę:...

KUL medikai apie žmonių naivumą: tai vos nekainavo gyvybės nuotrauka, foto

Daug kritikos sulaukęs naujasis Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas vaikų maitinimo ugdymo...

Vaikų maitinimo pertvarka virsta skandalu nuotrauka, foto

Krūties vėžys nebėra nuosprendis nuotrauka, foto

Sveikata, Moterų sergamumas krūties vėžiu didėja - statistika teigia, kad šia liga suserga...

"Atiduodi inkstą ir gauni sveiką normaliai gyvenantį žmogų" nuotrauka, foto

Sveikata, Tai sako Vida Svetlikauskienė, padovanojusi inkstą savo vyrui. Žmonėms labai sunku apsispręsti...

Bus atidengta atminimo lenta Konstantinui Sarsanijai nuotrauka, foto

Sportas, Spalio septintąją sukaks lygiai metai, kai anapilin iškeliavo buvęs Klaipėdos "Atlanto" futbolo...

Vytauto Kernagio butas pajūryje kvepėdavo grybais nuotrauka, foto

Žmonės, Kai vilnietė televizijos laidų vedėja Eglė Kernagytė (34 m.) važiuoja į Palangą,...

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...