2018 m. lapkričio 21 d. 19:42 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Jūrininkų ligoninė sužavėjo garsų muzikantą

(10)

Jūrininkų ligoninė sužavėjo garsų muzikantą nuotrauka, foto

SVEČIAS. Iš kairės: vyriausioji slaugytoja Natalija Kuchareva, gydytojas nefrologas Mindaugas Diržinauskis, ligoninės pacientas vargonininkas Garis Grodbergas ir Jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Netrukus dvidešimtmetį švęsianti Klaipėdos jūrininkų ligoninė - prieglobstis ir išsigelbėjimas ne tik mūsų krašto, bet ir visos Lietuvos pacientams. Daugelis skyrių, teikiančių neatidėliotiną pagalbą, čia veikia nuo pat pradžios. Dvidešimtuosius metus skaičiuoja ir ligoninės Nefrologijos ir dializių skyrius, kuriame sudėtingos procedūros atliekamos gausybei pacientų, tarp kurių ne tik klaipėdiečiai, bet ir miesto svečiai. Vienas iš tokių - garsus Maskvos filharmonijos vargonininkas Garis Grodbergas (Garry Grodberg).

"Dar ir dabar puikiai atsimenu, kaip prieš dvidešimtmetį neseniai įsikūrusioje mūsų ligoninėje atsirado Nefrologijos ir dializių skyrius. Klaipėdos krašto pacientai, kurie sirgo inkstų ligomis ir jiems reikėjo stacionaraus gydymo ar hemodializės, iki tol turėjo važiuoti į Vilnių ar Kauną. Vienas klaipėdietis pacientas, kuriam ši procedūra buvo būtina, kreipėsi į tuometinį miesto Tarybos pirmininką Vytautą Čepą su prašymu pasirūpinti tokio pobūdžio uostamiesčio pacientais. V. Čepas šį prašymą perdavė man. Dar iki dabar turiu paciento siųstą raštą", - prisiminimais dalinosi Jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga.

SKAIČIAI. Šiuo metu Jūrininkų ligoninėje yra 10 naujausias gydymo tendencijas atitinkančių dializės aparatų. Nefrologijos ir dializių skyrius kasmet priima apie 4 tūkst. pacientų.

Šiuo metu skyriaus vairą valdantis gydytojas nefrologas Mindaugas Diržinauskis prisiminė, jog Jūrininkų ligoninė buvo pirmoji Klaipėdoje savarankiškai įsigijusi tuo metu naujausius dializės aparatus. Jų buvo du. Šiuo metu Jūrininkų ligoninėje yra 10 naujausias gydymo tendencijas atitinkančių dializės aparatų. Tiesa, nepaisant to, jog aparatų ligoninėje padaugėjo penkis kartus, pacientų skaičius išaugo dar labiau. Šiuo metu Jūrininkų ligoninė per metus priima apie 4 tūkst. pacientų, kuriems reikalinga hemodializė. Per savaitę tokių asmenų Nefrologijos ir dializių skyriuje apsilanko apie 100.

Su pacientais susidraugauja

"Tačiau mes pacientų kruopščiai neskaičiuojame. Procedūrų padarome tiek, kiek reikia. Per 20 metų dializės paslaugų skaičius išaugo apie 20 kartų. Mūsų ligoninė dirba su pačiais sunkiausiais pacientais. Jie suvažiuoja ne tik iš Vakarų krašto, bet ir iš visos Lietuvos. Galime drąsiai sakyti, jog esame pats geriausias tokio pobūdžio skyrius mūsų krašte", - pabrėžė M. Diržinauskis.

Jūrininkų ligoninės Nefrologijos ir dializių skyriuje gydomi pacientai tiek su pirminiais, tiek su antriniais inkstų susirgimais. Medikai džiaugiasi, jog palyginus su darbo pradžia gerokai sumažėjo jaunų pacientų skaičius. To priežastis - medicinos progresas, kuris leidžia inkstams pakenkti galinčius susirgimus diagnozuoti ir išgydyti gerokai anksčiau.

KOLEKTYVAS. Iš kairės: gydytojas nefrologas Mindaugas Diržinauskis, gydytoja nefrologė Vilija Deimantavičienė, bendrosios praktikos slaugytoja Edita Pračkina, bendrosios praktikos slaugytoja Virginija Simaitytė, vyriausioji slaugytoja Natalija Kuchareva ir bendrosios praktikos slaugytoja Emilija Maulienė.

"Hemodializė - sudėtinga procedūra. Inkstai - organas, atliekantis daugybę už įvairias organizmo reakcijas atsakingų funkcijų. Hemodializės metu per pusiau pralaidžią membraną iš vienos pusės teka kraujas, iš kitos - dializuojantis skystis, per kurį iš organizmo pašalinami šlakai. Šią procedūrą pacientams atliekame 2-3 kartus per savaitę tol, kol jie sulaukia transplantacijos, arba tol, kol yra gyvi", - pasakojo M. Diržinauskis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nuomonei 2

2013-08-16   15:40

IP: 195.14.179.97

O tu pagalvok, kodėl daktarai neprašė taves kyšio? Ar tik ne todėl. kad tu jau pro ligoninės duris įžengei atkišusi kupiūrą? Čia dar ir psichologinės problemos išryškėja - davusi pinigėlį nori ir gali jaustis gaunanti daugiau dėmesio, bet juk tai optinė apgaulė - už tai ką tamsta gauni jau yra sumokėta, sumokėjo dirbantys vaikai, tu pati, dirbantys giminaičiai. Tu pavadini tai padėka, bet nuo tos tavo "padėkos" gydytojai tampa marodieriais - jie be tos tavo "padėkos" mirštančiam nebeduoda vaistų. Ar tai normalu?

nuomonei

2013-08-16   15:31

IP: 195.14.179.97

Ligoninėje niekada nebus malonu gulėti, ir aš ten malonumų neieškau. Aš tik noriu, kad tose patalpose, kur prikabinėta lipdukų "neduok kyšio", "pranešk apie korupciją" aš gaučiau tik tai kas man priklauso. Ir nesutinku, kad aš turiu mokėti gydytojui už jo darbą, už kurį jau yra sumokėta mokesčių mokėtojų pinigais. O sugalvojęs terminą "pakiša" yra arba visiškas beprotis, arba kyšininkas. O toje akių klinikoje paklauskite, ar jie privalo patys išsilaikyti, ar jie gauna biudžeto lėšų tiek kiek užrašo atliktų paslaugų . Nes dabar lyginat nesulyginamus dalykus.

nuomonė

2013-08-15   19:44

IP: 86.100.69.126

Įdomu, ar butu malonu, jei gulėtum ligoninėje, tave maloniai aptarnautu ir neduotum pakišą, tai nepakiša, o tiesiog padėka. Kiek gulėjau ligoninėje, nė vienas gydytojas neprašo kyšių ir aptarnauja gan kokybiškai, kopetentingai.
Mane kažkada nustebino viena akių klinika, tik ne jūrininkų ligoninėje, o Manto g-vėje. Vienas vyrukas pirko akinius, brngius, oi kaip apie jį lakstė pardavėjos, akių gydytoja, po to atėjo mano eilė, aš pikrau pigius akinius, į mane nekreipė dėmesio, pati bėgiojau iš paskos.Kai paklausiau, kodėl jus taip diskriminuojat žmones, jos atsakė-klientas pirko brangius akinius, mes jam dėkingos, o aš tyik pigius.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Lapkritį visame pasaulyje vyrai raginami pasitikrinti dėl prostatos vėžio. Tačiau, pasak medikų,...

Prostatos ligos: tikrintis reikia ne tik baiminantis vėžio nuotrauka, foto

Rytoj, lapkričio 14-ąją, bus minima Pasaulinė diabeto diena. Klaipėdoje jau antrus metus...

Ina ir Darius Juotkai: "Stengiamės sklaidyti mitus apie diabetą" nuotrauka, foto

Pernai Lietuvoje pradėjus Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuoti pagalbinio...

Išsvajotų kūdikių padėjo susilaukti pagalbinis apvaisinimas nuotrauka, foto

Kai pradedame kompleksuoti dėl savo svorio, tuo pačiu, sumažėja pasitikėjimas savimi, pradeda...

Sportas „Apelsine“ padėjo nugalėti kompleksus dėl per didelio svorio! nuotrauka, foto

Į prezidentus oficialiai užsiregistravo N. Puteikis nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo „valstiečių“ frakcijos atstovas Lietuvos Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis...

Šešiolikmečių klaipėdiečių triumfas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje vykusiame pirmajame naujojo Europos jaunimo krepšinio lygos...

"Negalime kontroliuoti kainų, bet galime keisti įpročius" nuotrauka, foto

Ūkis, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sako, kad nauja maisto kuponų sistema padės...

Lietuvos teatro poetas Klaipėdoje buvo laimingas nuotrauka, foto

Kultūra, Paskutinį savo gyvenimo savaitgalį vienas garsiausių Lietuvos teatro režisierių Eimuntas Nekrošius praleido...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Kultūra, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...