Ginekologijos chirurgijoje laukiama technologijų proveržio

Ginekologijos chirurgijoje laukiama technologijų proveržio

Maždaug trečdaliui KUL Akušerijos-ginekologijos departamento pacienčių diagnozuojamos onkologinės patologijos. Pacientėms atliekamos tiek radikalios, tiek tausojančios operacijos.

KUL Akušerijos-ginekologijos departamento vadovas, gydytojas akušeris-ginekologas Raimondas Šiaulys pabrėžė, kad departamente daromos absoliučiai visos reikalingos ginekologinės operacijos. Atliekamos tokios specifinės operacijos, kurių Lietuvoje daugiau beveik niekas neatlieka. Pavyzdžiui, ultraradikalios operacijos, kai dėl išplitusio vėžio operaciją atlieka gausi specialistų komanda - urologai, abdominalinės chirurgijos chirurgai, ginekologai. Taip pat - citoredukcinės operacijos su HIPEC terapija. Operuojami ir gerybiniai navikai.

"Darome visas operacijas, tiesa, išskyrus robotų valdomas operacijas. Vis dėlto, manau, tai yra netolimos ateities klausimas. Neįmanomų dalykų nėra, jie tiesiog ilgiau užtrunka. Šiais laikais chirurgijoje galima daryti beveik bet ką ir labai didelėmis apimtimis, nes yra įdiegtos naujausios technologijos. Galime naudoti ultragarsinį skalpelį, kuris leidžia atlikti operaciją, stabdyti kraujavimą. Turime galimybę naudoti aukštos kokybės elektrokaustiką. Žinoma, dar daugybė įprastų smulkesnių įrenginių. Technika turi būti mobili, pritaikyta, kad būtų galima dirbti įvairiose vietose - tiek dubens srityje, tiek ties skrandžiu, tiek ties diafragma. Šiais laikais ginekologinė onkologija yra išaugusi ir nebeapsiriboja vien tik dubens sritimi, tad didėja ir operacijų apimtys", - technologijų tobulėjimą pabrėžė R. Šiaulys.

Jo nuomone, būtent naujos technologijos gali pakelti chirurgiją į dar aukštesnį lygį - laparoskopinė ir endoskopinė chirurgija yra įprasta, o kalbama apie robotų asistuojamą chirurgiją. Tai esą nėra kažkas ypatingo, vis dėlto, pasak R. Šiaulio, operuojančiam gydytojui tai yra kur kas komfortiškiau, labiau užtikrinamas paciento saugumas, sutrumpėja operacijų trukmė. "Svarbu ir tai, kad technologijos leidžia sumažinti chirurgų nuovargį operacijų metu. Išplėstinėse operacijose, kurios trunka 6-8 valandas, nuovargis taip pat vaidina savo vaidmenį, gali būti klaidų. Robotinė chirurgija yra brangi, tačiau manau, kad mūsų ligoninė jau yra subrendusi ją turėti", - sakė chirurgas.

R. Šiaulys pridūrė, kad taip pat einama geresnės vaizdo raiškos link - nuo HD kokybės operuojant žengiama prie 3D ar 4K raiškos.

Ginekologijos chirurgai taip pat nuolat semiasi žinių iš užsienio kolegų. R. Šiaulys visai neseniai dalyvavo radikalios chirurgijos kongrese Prahoje, Čekijoje, kurį organizavo Europos onkoginekologų draugija. Šios draugijos narys yra R. Šiaulys ir dar du KUL Akušerijos-ginekologijos departamento chirurgai.

"Dažnai dalyvaujame stažuotėse, darbiniuose seminaruose, kuriuos organizuoja ši draugija, nes tiek draugijos, tiek mūsų tikslas yra tobulėti ir siekti geresnių gydymo rezultatų", - pažymėjo KUL Akušerijos-ginekologijos departamento vadovas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder