2019 m. sausio 18 d. 23:40 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Genadij Rusinov: "Visada norėjau būti gydytoju"

(1)

Genadij Rusinov: "Visada norėjau būti gydytoju" nuotrauka, foto

KUKLUS. "Esu paprastas žmogus", - paprašytas papasakoti apie save kuklinosi vaikų chirurgas Genadij Rusinov. Vis dėlto jis noriai kalbėjo apie tai, ką myli - savo darbą.

© Virginijos KESMINĖS nuotr.

Ilgametis Klaipėdos vaikų ligoninės gydytojas Genadij Rusinov prisimena, kad buvo pirmasis Klaipėdoje pradėjęs dirbti diplomuotas vaikų chirurgas. Per savo darbo metus chirurgas gydė tūkstančius pacientų, kurie gydytoją atsimena iki šiol.

Praėjusį pirmadienį, gruodžio 31 d., G. Rusinov Vaikų ligoninės duris pravėrė paskutinį kartą - išėjo į užtarnautą poilsį.

Gydytojau, kiek laiko dirbote Klaipėdos vaikų ligoninėje?

Dirbau daugiau nei 47 metus, tai buvo vienintelė mano darbovietė. Nuo 2001 metų buvau skyriaus vedėjas.

Kaip pradėjote dirbti šioje ligoninėje?

Baigiau Pediatrijos institutą tuometiniame Leningrade (dab. Sankt Peterburgas. - Aut. past.). Pagal paskyrimą kartu su žmona buvau atsiųstas į Klaipėdą. Atvažiavome, pradėjau dirbti šioje ligoninėje ir dirbau iki šiol.

Mano žmona studijavo mediciną Vilniaus universitete, vėliau ją išsiuntė į Leningrado pediatrijos institutą. Kai atvažiavome čia. Žmona iš pradžių irgi dirbo Vaikų ligoninėje, paskui perėjo į Klaipėdos universitetinę ligoninę, dirbo su naujagimiais. Bet dabar ir ji jau išėjusi į pensiją.

Abu su žmona dabar turėsite laisvo laiko. Ar turite planų, ką veiksite?

Dar nežinau. Norisi pailsėti, būtinai pakeliausime. Žmona labai nori kur nors važiuoti. Dabar bus tam laiko. Laisvalaikiu mėgstu skaityti, padirbėti sode - yra pievelė, auginam obuolių, kriaušių.

Tiek metų dirbote vienoje įstaigoje. Ar netrūks kolektyvo, bendravimo, veiksmo?

Žinoma, trūks. Tačiau atėjo amžius ir reikia laiku išeiti. Visokių būna žmonių. Kai kurie dirba net iki 80 metų, bet gali nutikti ir kokių nors nemalonių dalykų, gali būti klaidų, tada tenka išeiti iš darbo su triukšmu. Viską reikia daryti laiku.

Ar bus, kas Jus pakeičia? Ar užtenka Lietuvoje vaikų chirurgijos specialistų?

Tikrai bus. Po studijų dar yra rezidentūra, jauni specialistai pradeda dirbti gerai paruošti.

Kaip pasirinkote mediciną ir būtent vaikų chirurgiją?

Sunku pasakyti. Norėjau būti gydytoju. Kai baigiau institutą, buvo pirmą kartą išleista 40 vaikų chirurgų. Iki tol buvo tik pediatrai, o mano laida buvo pirmoji vaikų chirurgų laida.

Ar neturėjote jokių abejonių, kai rinkotės profesiją?

Ne. Mano mama buvo medicinos sesuo. O aš visada norėjau būti gydytoju. Niekada nenorėjau keisti savo darbo.

Kai atvykote į Klaipėdą, kaip atrodė Vaikų ligoninė, kaip ji keitėsi per tuos metus?

Viskas labai pasikeitė. Pati ligoninė atrodė ne taip gerai, buvo mažiau instrumentų. Dabar operuojame ir laparoskopais. Kai atvažiavau, Klaipėdoje buvo pati vaikų chirurgijos pradžia. 1971 metais, kai aš čia atvykau, buvo vaikų chirurgijos skyrius, dirbo chirurgai, bet pirmasis tikras vaikų chirurgas buvau aš, iki tol dirbo iš suaugusiųjų chirurgijos skyrių perėję gydytojai. Vilniuje pirmieji vaikų chirurgai buvo paruošti 1972 metais ir pas mus atvyko dirbti apie 1973 metus.

Tuo metu operavome viską, ką reikėjo. Po to, kai Vilniuje atidarė vaikų chirurgijos centrą, pas mus nebeoperuojami naujagimiai - jie siunčiami į Vilnių arba Kauną. Atliekamos įvairiausios operacijos: skubios išvaržų, apendikso operacijos, įvairios planinės operacijos, traumatologinės operacijos atliekamos kitame skyriuje.

Ar teko pastebėti, kaip keičiasi vaikų sveikata? Gal ji tapo geresnė?

Nepasakyčiau, kad ji labai pakito. Tačiau labai sumažėjo vaikų skaičius. Anksčiau būdavo 5-6 planinės operacijos per dieną, dabar tas skaičius mažesnis. Sumažėjo suaugusiųjų gyventojų - mažiau ir vaikų. Traumatologai daugiau pacientų sulaukia žiemą ir per vaikų atostogas, o pas mus tas srautas maždaug vienodas visus metus.

Medikams tenka dirbti ir naktimis, savaitgaliais. Ar neteko aukoti asmeninio gyvenimo dėl darbo?

Gydytojai dažniausiai dirba daugiau nei vienu etatu. Būna dieniniai ir naktiniai budėjimai. Budėjimų metu praktiškai pusantros paros praleisdavau ligoninėje - darbas nuo 8 ryto iki 3 popiet, tada iki 8 vakaro budėjimas, o nuo 8 iki 3 ryto - vėl darbas. Yra buvę, kad nebuvo kam dirbti ir teko budėti net 15 kartų iš eilės.

Kartais tenka padėti kolegoms net po darbo valandų. Pavyzdžiui, penktadienį vos grįžęs namo sulaukiau skambučio, kad operacijos metu kilo nesklandumų, reikia pagalbos. Teko grįžti atgal. Taip būna. Iškviesdavo ir po darbo, ir naktimis. Jeigu reikia pagalbos, gydytojų pareiga padėti.

Gal atsimenate kokių nors išskirtinių įvykių ar juokingų nesusipratimų, įvykusių per tas dešimtis metų?

Per tiek metų buvo visko. Ir gero, ir blogo. Nežinau, ką būtų galima išskirti.

2014 metais buvote nominuotas "Vakarų ekspreso" nuoširdžiausio mediko rinkimuose. Apie Jus rašė: "Moka ramiai bendrauti bet kokioje situacijoje". Ar tai yra ryškiausias Jūsų bruožas? Kaip save galėtumėte apibūdinti?

Na, reikia ramiai reaguoti. To reikia ne tik operacijų metu. Visi taip sako, kad esu ramus. Bet apie save kalbėti nepatogu kažkaip. Esu paprastas žmogus, gydytojas. Nemanau, kad esu kuo nors išskirtinis. Esu toks, kaip visi.

Kokių savybių reikia geram chirurgui?

Reikia ir intuicijos, ir patirties. Svarbiausia - reikia mėgti savo darbą.

Vaikų ligoninė neseniai pakeitė Priėmimo skyriaus personalo baltus chalatus spalvotais, kad vaikai mažiau bijotų. O ar Jums teko susidurti su vaikais, kurie bijo gydytojų ir baltų chalatų?

Niekada nemačiau, kad jie bijotų baltų chalatų. Normaliai reaguoja. Vaikai apskritai viską priima ir lengviau pakelia operacijas, po kelių valandų jie kartais jau bėgioja. Dabar jie trumpiau guli ligoninėje. Yra dieninės operacijos - vieną dieną operacija, kitą dieną - namo. Tad jiems tai nėra baisu.

O jeigu vis dėlto vaikas yra kiek nedrąsus, kaip jį prisikalbinate?

Susikalbėti galima praktiškai su visais vaikais, prieiti prie kiekvieno. Pirmiausia klausiu, kur skauda, kas atsitiko. Gal kiek sunkiau kartais būna su tėveliais. Jų būna visokių, kartais su jais susikalbėti sunkiau nei su vaikais.

Ar kada nors bandėte skaičiuoti, kiek per tuos metus atlikote operacijų?

Oi, nesuskaičiuočiau. Greičiausiai būtų dešimtys tūkstančių.

Gal ir buvę pacientai jau savo vaikus pas Jus atveda?

Taip, yra buvę daug tokių. Prisimenu buvusius pacientus, ką operavau. Jie mane irgi pamena. Vieną kartą buvo taip, kad sėdint kabinete užėjo tokia graži mergina, kuri pasakė, kad jai tą dieną suėjo 18 metų, o aš ją buvau operavęs, kai ji buvo naujagimė. Ji atėjo po 18 metų susipažinti. Buvo netikėta ir labai malonu. Kitą kartą atėjusi moteris dėkojo už sūnui atliktą operaciją. Sužinojau, kad tas vaikinas vėliau šoko ansamblyje "Žuvėdra". Maloniausia dirbant šį darbą tai, kad vaikai pasveiksta.

Žymos: genadij rusinov

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Gerhard

2019-01-08   08:32

IP: 88.118.166.87

geras gydytojas! aciu!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Praėjusią savaitę socialiniame tinkle "Facebook" pasklido žinia, kad nuo šių metų sausio...

Už vaiko ligos pažymą - papildomas mokestis nuotrauka, foto

Penktadienį paaiškėjo naujo sveikatos priežiūros centro architektūrinio konkurso laimėtojas. Įvertinus pateiktus projektus...

Naujai poliklinikai - vilniečių projektas nuotrauka, foto

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) didėja, skelbia...

Daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis nuotrauka, foto

Priklausomybės nuo interneto lyginimas su narkomanija iki šiol buvo vertinamas gana skeptiškai:...

Priklausomybė - virtuali, problemos - tikros nuotrauka, foto

„Dragūnas“ sužaidė lygiosiomis su Minsko klubu nuotrauka, foto

Sportas, Baltijos vyrų rankinio lygos A grupės rungtynėse penktadienį Klaipėdos „Dragūno“ komanda...

Įspūdingiausia Lietuvoje sankryža: vairuotojai mato ne viską nuotrauka, foto

Klaipėda, Prie Klaipėdos esanti Jakų sankryža yra lyg vartai į uostamiestį, o į...

Brigadai „Žemaitija“ - treji nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienį uostamiestyje vyko iškilminga motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" 3-iųjų įkūrimo metinių minėjimas.

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (562) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...