2018 m. gruodžio 11 d. 02:26 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Dienos chirurgija KUL: gydoma greičiau ir efektyviau

(1)

2018-03-07, 08:00

"Vakarų ekspreso" inf.

Dienos chirurgija KUL: gydoma greičiau ir efektyviau nuotrauka, foto

SPEKTRAS. Dienos chirurgijos paslaugos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje teikiamos įvairių specialistų: sporto traumų, kraujagyslių chirurgų, neurochirurgų, chirurgų, ginekologų, veido ir žandikaulių chirurgijos specialistų, akių ligų, LOR specialistų, krūtų chirurgų, rekonstrukcinės plastikos chirurgų.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Dienos chirurgija - šiuolaikinė ir efektyvi chirurgijos paslaugų forma, kuri yra patogi tiek pacientui, tiek ir šią paslaugą teikiantiems medikams. Ši chirurgijos forma yra patogi tuo, kad pacientų nereikia ilgai hospitalizuoti, jie po operacijos tą pačią ar jau kitą dieną išvyksta į namus. Dienos chirurgijos operacijos sudaro daugiau nei pusę ligoninėje atliekamų planinių operacijų.

Dienos chirurgijos paslaugos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje teikiamos įvairių specialistų: sporto traumų, kraujagyslių chirurgų, neurochirurgų, chirurgų, ginekologų, veido ir žandikaulių chirurgijos specialistų, akių ligų, LOR specialistų, krūtų chirurgų, rekonstrukcinės plastikos chirurgų.

Iki operacijų pacientams atliekami visi reikalingi tyrimai: rentgenas, kompiuterinė tomografija, magnetinis rezonansas, histologiniai tyrimai, biopsijos.

Urologinės procedūros - operatyviai

Urologijos skyriaus vedėjas, gydytojas urologas Raimundas Venckus skaičiavo, kad skyriuje kasmet atliekama apie 1 000 įvairių dienos chirurgijos operacijų ir procedūrų. Dienos chirurgija - chirurginės intervencijos, kai pacientai gali iki 2 parų praleisti ligoninėje. Yra labai daug operacijų, kurioms reikia trumpo stacionaraus gulėjimo ligoninėje, pavyzdžiui, kapšelio chirurgija, sėklidės šalinimas dėl vėžio, apyvarpės plastika, cirkumcizija, moterų šlapimo nelaikymo problemai spręsti skirti tinkleliai, uroginekologinės operacijos, recidyvuojančio audinio šalinimas ir stebėjimas, kartais - šlapimo pūslės ir inkstų akmenligės atvejai, kai akmuo yra lengvai pasiekiamas.

"Dienos chirurgijos operacijų daugėja, tai leidžia technologijos. Greitas darbas vienareikšmiškai yra sunkesnis už lėtą darbą. Tai reiškia, kad pasiruošęs turi būti ne tik gydytojas, bet ir visas kitas personalas, turi būti paruošti reikalingi instrumentai ir įranga. Visa tai pas mus atliekama gerai ir sklandžiai", - sakė gydytojas ir pridūrė, kad pastaruoju metu plečiasi dienos chirurgijos atšaka - ambulatorinė chirurgija.

AUGA. Dienos chirurgijai, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo paprasta, reikia visos komandos darbo. Kartu dirba įvairių sričių specialistai, pasitelkiamos diagnostinės technologijos, darniai turi dirbti skirtingų skyrių medikai, visi, kurie dalyvauja pacientą priimant, apžiūrint, atliekant tyrimus ir operacijas. Taip pacientams galima suteikti visavertę pagalbą. Redakcijos archyvo nuotr.

"Iš tiesų procedūras atliekame gana aktyviai. Viena pagrindinių - prostatos biopsijos. Tai yra pats dažniausias vyrų vėžys. Norint jį diagnozuoti iš pradžių atliekamas kraujo PSA antigenų tyrimas ir jeigu po jo urologui atrodo, kad vyras gali sirgti prostatos vėžiu, atliekama prostatos biopsija kaip ambulatorinės chirurgijos procedūra. Tokių biopsijų kasmet atliekame apie 400.

Atliekame ir apžvalgines cistoskopijas. Yra ligų, kurias pastebėti galima tik atliekant cistoskopijas, pavyzdžiui, paviršinis šlapimo pūslės vėžys, infiltracinis vėžys, priešvėžinė būklė, įvairūs šlapinimosi sistemos sutrikimai. Tokių procedūrų Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje kasmet atliekame apie 300.

Labai dažnai po inkstų, šlapimo pūslės, šlapimtakių operacijų paliekame endostentus - vamzdelius, kurie užtikrina sėkmingą gijimą. Vėliau tuos endostentus reikia pašalinti, tai irgi atliekame Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje kaip ambulatorinės chirurgijos paslaugą. Tokia procedūra kasmet atliekama maždaug 150 žmonių. Taip pat atliekame urodinaminius tyrimus, perrišimus po operacijų, mažesnes procedūras, pavyzdžiui, prieš spindulinę terapiją įsodinami specialūs audinių žymekliai, kad spindulinis gydymas paveiktų konkrečią prostatos vietą, kurioje reikia gydymo", - pasakojo R. Venckus.

GREIČIAU. Pasak Urologijos skyriaus vedėjo Raimundo Venckaus, vystoma endourologija, laparoskopinės operacijos, tad per tą laiką, kurio anksčiau reikėdavo vienam žmogui pagydyti, dabar galima pagydyti du. Egidijaus Jankausko nuotr.

Tobulėjant technologijoms pacientų gulėjimo ligoninėje laikotarpis vis labiau trumpėja, vis daugiau ligonių gydomi dienos chirurgijoje - Urologijos skyriuje maždaug apie pusę pacientų sudaro būtent dienos ir ambulatorinės chirurgijos pacientai.

"Atvejai, ko gero, nėra paprastesni nei, tarkime, prieš 10-15 metų, tačiau technologijos per šį laiką labai pasikeitė. Atsirado endourologija, yra atskira šaka operacijų, kurioms atlikti nereikia daryti pjūvių, operuojama per natūralius organizmo takus. Vystome laparoskopines operacijas. Anksčiau pacientui po tokios operacijos reikėdavo ligoninėje praleisti savaitę, o dabar jis jau po trijų dienų gali vykti į namus. Taigi per tą laiką, kurio anksčiau reikėdavo vienam žmogui pagydyti, dabar galime pagydyti du. Darbo intensyvumas jaučiamas, tačiau darbas labai gerai sustyguotas, žmonėms nereikia ilgai laukti eilėje", - pabrėžė R. Venckus.

Problema - kojų venos

Kraujagyslių chirurgijos skyrius kasdien operuoja kraujotakos sutrikimais besiskundžiančius žmones. Čia atkemšamos arterijos, šalinamos išsiplėtusios kojų venos, siekiant palengvinti onkologinių ligonių kasdienybę implantuojami poodiniai kateteriai. Kasmet atliekama apie 400 dienos chirurgijos operacijų.

"Atliekame operacijas, susijusias su arterijomis. Dažniausia jas pažeidžianti liga yra aterosklerozė. Mūsų tikslas yra tą užakusią kraujagyslę kokiu nors būdu atkimšti arba padaryti naują kelią kraujui tekėti į tam tikrą organą ar kūno dalį", - sako skyriaus vedėjas, gydytojas angiochirurgas Eligijus Araminas.

PUSĖ. Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėjas Eligijus Araminas skaičiavo, kad kasmet atliekama apie 400 dienos chirurgijos operacijų, kurių maždaug pusę sudaro kojų venų šalinimo operacijos. Egidijaus Jankausko nuotr.

Skyriuje vyrauja du pacientų tipai: su kojų poodinių venų mazginiu išsiplėtimu, arba kitaip tariant varikoze, kai atliekamos išsiplėtusių kojų venų šalinimo operacijos, ir onkologinėmis ligomis sergantys asmenys, kuriems reikia ilgalaikės intraveninės chemoterapijos kurso. Jiems po oda implantuojami porto sistemos kateteriai, kurie leidžia pasiekti stambiąją kūno veną. Maždaug pusę skyriaus atliekamų dienos chirurgijos operacijų sudaro kojų venų šalinimo, kitą pusę - porto sistemos implantavimo operacijos.

"Mūsų pacientai - ne tik klaipėdiečiai, bet visos Vakarų Lietuvos gyventojai. Daugumą pacientų, turinčių kojų venų problemų, sudaro moterys, vyrų visame pacientų sraute būna apie penktadalį. Dienos chirurgijos pacientų amžius yra jaunesnis nei stacionare gulinčių žmonių, nes arterijų ligos - senyvo amžiaus žmonių ligos, o venų problemos atsiranda ir jauname amžiuje", - kalbėjo Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėjas.

Stabilūs pacientų srautai

Dienos, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriui vadovaujantis gydytojas Gintaras Gelžinis džiaugėsi, kad, racionaliai planuojant dienos chirurgijos operacijas, efektyviai naudojami resursai: patalpos, įranga, žmogiškieji ištekliai.

Atliekamų operacijų spektras yra labai platus. Be krūtų chirurgijos ir sporto traumų sektorių specialistų, skyriuje dirba plastikos chirurgai, atliekamos odos, paodžio ir minkštųjų audinių operacijos, operuojami visi odos piktybiniai susirgimai, melanoma, dideli apgamai. Atliekamos ir grožio operacijos - krūtų didinimas, krūtų pakėlimas, mažinimas, akių vokų, ausų, pilvo plastika, riebalų nusiurbimas ir kitos procedūros. Tokių operacijų kasmet atliekama apie 200. Odos piktybinių navikų per metus pašalinama per 400.

PRINCIPAI. "Visada savo darbą atliekame gerai, siekiame, kad rezultatas būtų maksimaliai estetiškas", - sako KUL Dienos, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriaus vadovas Gintaras Gelžinis. Redakcijos archyvo nuotr.

"Manau, kad šioje srityje esame tikrai stiprūs. Visada savo darbą atliekame gerai, siekiame, kad rezultatas būtų maksimaliai estetiškas", - pabrėžė G. Gelžinis.

KUL Dienos, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriuje jau keletą metų pacientų skaičius yra stabilus - medikai yra pelnę Vakarų Lietuvos regiono pacientų pasitikėjimą. Atlikus operaciją, per 48 valandas pacientai išvyksta į namus.

Pažangios krūtų operacijos

Krūtų chirurgijos sektoriuje taip pat daugiau nei pusė atliekamų operacijų yra dienos chirurgijos. Džiaugiamasi, kad pacientėms dienos stacionaro paslaugų reikia laukti trumpai - vidutiniškai savaitę. Sektoriaus vadovas, gydytojas chirurgas Donatas Petrauskas teigė, kad dienos chirurgijos plėtra yra naudinga visoms susijusioms šalims: pacientui, gydytojui, ligoninei ir valstybei. Dienos chirurgija paskirsto pacientų srautus, todėl medikams lengviau dirbti, o pacientams aiškiau, kiek laiko truks jo vizitas gydymo įstaigoje.

Krūtų chirurgijos dienos stacionare per metus atliekama apie 300 krūtų operacijų, iš kurių apie du trečdalius sudaro auglių operacijos, ir apie 400 operacinių biopsijų. Vis daugiau atliekama rekonstrukcinių krūtų operacijų.

"Nuo spalio mėnesio ligoninėje naudojamas naujausios kartos krūtų ligų patikrai skirtas aparatas. Šis specialus mamografas yra vienas moderniausių Baltijos šalyse, papildytas keliomis naujausiomis diagnostikos technologijomis, tokiomis kaip tomosintezė ir stereotaksinės biopsijos priedas", - sakė D. Petrauskas.

ĮRANGA I. Nuo spalio mėnesio ligoninėje naudojamas naujausios kartos krūtų ligų patikrai skirtas aparatas. Pasak krūtų chirurgo Donato Petrausko, šis specialus mamografas yra vienas moderniausių Baltijos šalyse, papildytas keliomis naujausiomis diagnostikos technologijomis, tokiomis kaip tomosintezė ir stereotaksinės biopsijos priedas. Egidijaus Jankausko nuotr.

Tomosintezė - tai įvairiu kampu atliekamos mažos apšvitos rentgeno nuotraukos, kurios daug tiksliau leidžia įvertinti įprastoje mamogramoje matomus galimai patologinius pakitimus krūtyje. Stereotaksinė biopsija - tai mamografiniame vaizde stebimų pakitimų biopsija, kai pakitimo lokalizacijos nustatymą automatiškai atlieka pats aparatas. Procedūrą atlieka gydytojas chirurgas ar radiologas, ji trunka iki pusės valandos, o jos metu moteris patogiai sėdi specialioje kėdėje. Po atliktos procedūros pacientė gali grįžti į namus ar darbovietę savarankiškai.

Vis daugiau atliekama profilaktinių krūtų mastektomijų - esant indikacijoms, kad moteris gali susirgti krūties vėžiu dėl genų mutacijos. Mastektomijos metu krūtų chirurgai ne tik pašalina onkologinę ligą, bet ir pakoreguoja krūties formą. Moteriai pageidaujant, tos pačios operacijos metu gali būti atlikta ir sveikos krūties korekcijos operacija, siekiant idealios krūtų simetrijos.

Jei mastektomija visgi yra neišvengiama dėl uždegiminės vėžio formos, didelės apimties tumoro, keleto navikų ar paveldėjimo sirgti krūties vėžiu, pašalintoji krūtis gali būti atkurta su pacientės audiniais, panaudojant silikoninius implantus ar pritaikius šių operacinių metodų kombinaciją.

Pasak pasaulinės onkologinių ligų statistikos, mirtingumas nuo krūties vėžio Lietuvoje yra, deja, vienas didžiausių Europoje. Viena to priežasčių yra nepakankamas ligonių informavimas. Ligoninėje ketinama keletą kartų per metus organizuoti paskaitų ciklą apie svarbiausius krūties vėžio diagnostikos, gydymo, stebėjimo dėl ligos atsikartojimo bei reabilitacijos aspektus.

Aktyvaus gyvenimo pasekmės

Sporto medicinos sektoriaus vadovas, gydytojas ortopedas-traumatologas Markas Fiodorovas teigia, kad šiuo metu net apie 98-99 proc. visų sektoriuje atliekamų operacijų sudaro būtent dienos chirurgijos operacijos - apie 1500.

KUL atliekamos visų sąnarių operacijos, dažniausiai - kelio ir peties sąnarių, čiurnos, alkūnės sąnarių artroskopinės operacijos. Taip pat atliekamos ir kremzlės transplantavimo operacijos darbingo amžiaus jaunesniems žmonėms, pėdos koregavimo, plaštakos operacijos.

SKAIČIUS. Sporto medicinos sektoriaus vadovas, gydytojas ortopedas-traumatologas Markas Fiodorovas teigia, kad šiuo metu net apie 98-99 proc. visų sektoriuje atliekamų operacijų sudaro būtent dienos chirurgijos operacijos. Egidijaus Jankausko nuotr.

Informatyviausias diagnostikos metodas Sporto traumų sektoriuje yra magnetinis rezonansas, kuris rodo tiek kaulines struktūras, tiek minkštus audinius, tiek sąnarių paviršius. Kaulinei patologijai tirti naudojama kompiuterinė tomografija, skaitmeniniai rentgenai.

"Kiekvienais metais pacientų srautas didėja. Ko gero, dėl to, kad žmonės vis aktyviau gyvena, per atostogas ilsisi ne pasyviai, o aktyviai, dėl to daugėja ir traumų. Pačių operacijų sudėtingumas didėja, gerėja įranga, tobulėja patys chirurgai, gulėjimo ligoninėje laikas trumpėja. Pavyzdžiui, pacientai jau kitą dieną po sąnarių artroskopinės operacijos gali vykti į namus", - pasakojo M. Fiodorovas.

Pasak gydytojo, jaučiamas sporto traumų sezoniškumas. Šiuo metu dauguma pacientų yra nukentėję slidinėdami, o viena dažniausių slidininkų, ypač pradedančiųjų, trauma - priekinių kryžminių kelio raiščių plyšimas. Vasarą sulaukiama daugiau krepšinio, futbolo bei kitų sporto šakų entuziastų.

Su Klaipėdos universitetine ligonine bendradarbiavimo sutartis yra pasirašiusios beveik visos Klaipėdos miesto ir rajono sporto komandos: krepšininkai, futbolininkai, rankininkai, sunkiaatlečiai ir kt.

Svarbu žmogaus nusiteikimas

Traumatologijos departamento vadovas, gydytojas ortopedas-traumatologas Vidmantas Žegunis akcentavo, kad vis svarbesnė tampa pėdos chirurgija.

"Pėdos patologijų yra daug, o mes, galėdami atlikti ir kompiuterinę tomografiją, ir magnetinį rezonansą, galime diagnozuoti tas patologijas. Taip pat atliekame įvairias procedūras, mokomės naujų technikų, kad galėtume pasiūlyti žmonėms profesionalią pagalbą", - teigė V. Žegunis.

Pasak mediko, svarbu tai, kad žmonės suprastų, jog jiems nebūtina ilgai gulėti ligoninėje. Atvykdami dienos chirurgijos procedūrų jie jau žino, kad kitą dieną vyks į namus, jiems suteikiama išsami informacija apie procedūrą, reikiamus vaistus ir kt.

"Be žmogaus nusiteikimo sveikti sunku tikėtis gero rezultato. Operuodami žmogui galūnę mes norime, kad jis ja galėtų naudotis visavertiškai, taigi žmogus prie to turi pratintis nuo pat pirmos pooperacinės dienos. Žinoma, operacija turi būti atlikta profesionaliai, patyrusių specialistų. Kasmet pas mus tokių operacijų daugėja, jos tampa ir sudėtingesnės. Atliekame sąnarių uždarymo operacijas, kurios mano karjeros pradžioje buvo laikomos itin sunkiomis, po kurių pacientai ilgai gulėdavo ligoninėje. Dabar, turėdami modernią įrangą, šiuolaikiškas fiksavimo priemones, brangias priemones, atliekame operacijas efektyviai ir žmogus labai greitai grįžta į įprastą gyvenimą", - pasakojo V. Žegunis.


NUOMONĖ. "Kaip žmogus neturi jausti, kad jis kvėpuoja, taip ir vaikščioti jis turi lengvai, tarsi nejausdamas. Daugelį problemų sprendžiame dienos chirurgijoje", - teigia gydytojas ortopedas-traumatologas Vidmantas Žegunis. Egidijaus Jankausko nuotr.

Jis apgailestavo, kad lietuviai nėra linkę kalbėti apie savo pėdų problemas, nesitiki, kad jiems kas nors gali padėti. Tačiau pagerinti gyvenimo kokybę KUL medikai tikrai gali, o kartais problemą labai nesunku išspręsti, tad žmonės neturėtų kentėti skausmo ir diskomforto - tai toli gražu nėra tik kosmetinė problema.

"Kaip žmogus neturi jausti, kad jis kvėpuoja, taip ir vaikščioti jis turi lengvai, tarsi nejausdamas. Daugelį problemų sprendžiame dienos chirurgijoje - kasmet padarome apie 2000 operacijų", - minėjo Traumatologijos departamento vadovas.

Naujas aparatas

Dienos chirurgija itin patogi ir besigydantiems akių ligas. KUL Akių ligų skyriaus vedėja, gydytoja oftalmologė Jurgita Juotkienė sakė, per pastaruosius dvejus metus dienos chirurgijos paslaugų skaičius išaugo beveik trečdaliu, kataraktos operacijų skaičius - daugiau nei penktadaliu, vitrektomijų - beveik 50 procentų.

Didžiąją skyriuje atliekamų operacijų dalį sudaro kataraktos chirurgija (per metus - beveik 1700), bet atliekamos ir įvairios smulkios operacijos: akių junginės patologija, akių vokų patologija, ašarų takų zondavimas, "šalti" miežiai, vokų augliukai, cistos, vokų formos deformacijos ir kt.

"Šiuolaikinės operavimo priemonės ir šiuolaikiniai lęšiukai leidžia mums kataraktos operaciją ligoniui padaryti lengvai prieinamą, lengvai toleruojamą, su gerais pooperaciniais rezultatais. Turime galingą techniką, kuria galime operuoti ne mechaniškai, o ultragarsu, naudojame mažo pjūvio techniką, kai pro mikroskopą operuojantis gydytojas padaro 2,75 milimetro dydžio pjūvį, pro kurį padaroma visa operacija, pakeičiamas lęšiukas, paprastai jau kitą dieną žmogus jaučiasi gana gerai", - pasakojo J. Juotkienė.

ĮRANGA II. Akių ligų skyriaus vadovė Jurgita Juotkienė pažymėjo, kad gydytojų darbą palengvino įsigytas naujas daugiafunkcis akių chirurgijos aparatas, kuriuo atliekamos vitrektomijos ir kataraktos operacijos. Egidijaus Jankausko nuotr.

Kataraktą KUL gydytoja oftalmologė apibūdina kaip vyresnio amžiaus žmonių ligą. Vaikų akies lęšiukas yra minkštas ir skaidrus, bręstant ir senstant jis drumsčiasi, kietėja, įgauną baltą, rusvą, gelsvą spalvą. Senatvinė katarakta, kai žmogus sulaukia 60 ir daugiau metų, yra normalus reiškinys.

Atliekamos ir intravitrealinės injekcijos sergantiesiems geltonosios dėmės regeneracija. Pernai jų buvo atlikta net apie 2000 - senstant visuomenei tai tampa vis dažnesnė procedūra.

Akių ligų gydytojų darbą palengvino įsigytas naujas daugiafunkcis akių chirurgijos aparatas, kuriuo atliekamos vitrektomijos ir kataraktos operacijos.

Nemažėja gimdos kaklelio vėžio atvejų

KUL Ginekologijos dienos chirurgijos skyriuje teikiamos planinės intervencinės gydomosios ir diagnostinės procedūros moterims dėl ginekologinių patologijų. Skyriaus vedėja, gydytoja akušerė-ginekologė Irena Šlepavičienė teigė, kad teikiama profesionali pagalba susidūrus su įvairiais negalavimais.

Skyriuje moterims gydomos vulvos, gimdos kaklelio, gimdos gleivinės ligos, gerybiniai patologiniai dariniai bei atliekama genitalijų onkologinių ligų verifikacija. Visos procedūros atliekamos pagal iš anksto sudarytą planą taikant bendrą nejautrą. Ligonės hospitalizuojamos operacijos dienos ryte, procedūra pradedama po 2-3 valandų. Po operacijos pacienčių būklė stebima pooperacinėje palatoje, vėliau jos perkeliamos į skyrių. Atsistačius visoms funkcijoms pacientės išleidžiamos į namus.

"Dažna patologija jaunesnio amžiaus moterims susijusi su menstruacinio ciklo sutrikimais. Nuo 45 metų rekomenduotina atlikti gimdos gleivinės histologinį tyrimą. Medžiaga jam paimama atliekant gimdos abraziją arba histeroskopiją, kurios metu iš įtariamų gimdos gleivinės vietų paimami bioptatai. Pastebime, kad vis dažniau kreipiasi garbaus amžiaus moterys, sulaukusios ir 80 metų - susiduriama su onkologinėmis ligomis", - sakė I. Šlepavičienė.

TENDENCIJA. Ginekologijos dienos chirurgijos skyriaus vedėją Ireną Šlepavičienę stebina, kad pastaruosius trejus metus didėja gimdos kaklelio vėžio atvejų skaičius - nors prevencinės programos vykdomos daugiau nei dešimtmetį, ligos mažėjimo tendencijos nėra. Egidijaus Jankausko nuotr.

Per metus skyriuje apsilanko per 1000 pacienčių. Dauguma jų - net 70 procentų - skundžiasi ciklo sutrikimais ir kraujavimu. Priežasčių gali būti įvairių - kiaušidžių veiklos sutrikimas, gimdos gleivinės patologija, miomos, polipai, onkologinė patologija.

"Pastaruosius trejus metus nesikeičia ir net šiek tiek didėja gimdos kaklelio vėžio atvejų skaičius. Anksčiau skyriuje būdavo 10-15 atvejų, o pernai buvo 20, daugiau kaip pusė jų buvo užleisti, trečios stadijos vėžys, kai nebegalima pasiūlyti radikalaus operacinio gydymo. Ir nors prevencinės programos vykdomos daugiau nei dešimtmetį, ligos mažėjimo tendencijos nėra", - apgailestavo Ginekologijos dienos chirurgijos skyriaus vedėja.

Problemas reikia šalinti laiku

KUL Otolaringologijos skyriaus vedėjas, gydytojas otorinolaringologas dr. Rimantas Mačiulaitis sakė, kad beveik visos LOR operacijos telpa į dienos chirurgijos rėmus - jos yra endoskopinės, atliekamos šiuolaikinėmis technologijomis, nereikalauja ilgesnio pacientų gulėjimo stacionare.

Atliekamos prienosinių ančių operacijos, tonzilektomijos, otolaringinės operacijos, biopsijos, nosies pertvaros operacijos, vaikams - adenoidų, tonzilių operacijos. Per metus dienos chirurgijoje atliekama apie 300 tokių operacijų.

"Tai yra dažnos problemos, o jų negydant gali kilti kur kas didesnių bėdų. Pavyzdžiui, dėl negydomo lėtinio tonzilito gali atsirasti širdies veiklos komplikacijų, sąnarių skausmai, inkstų veiklos problemos. O jeigu yra nosies pertvaros, prienosinių ančių problemų, sutrikdomas kvėpavimas, gali imti trūkti deguonies organizmui, o tuomet atsiranda galvos skausmai, nerimas, žmogus labai greitai pavargsta, gyvenimas tampa nekokybiškas. Dėl to reikia laiku diagnozuoti ir pašalinti problemą", - akcentavo R. Mačiulaitis.

DAŽNOS. Pasak gydytojo otorinolaringologo Rimanto Mačiulaičio, beveik visos LOR operacijos telpa į dienos chirurgijos rėmus - atliekamos prienosinių ančių operacijos, tonzilektomijos, otolaringinės operacijos, biopsijos, nosies pertvaros operacijos, vaikams - adenoidų, tonzilių operacijos. Egidijaus Jankausko nuotr.

Jis priminė, kad jeigu jaučiamos kokios nors problemos su gerkle ar kartojasi angina, reikia kreiptis į LOR specialistus. Kai kurie žmonės bijo gydytis, nes baiminasi skausmo, tačiau R. Mačiulaitis pabrėžė, kad procedūros atliekamos taikant bendrą anesteziją, tad tik pabudęs po operacijos žmogus jaučia nedidelį diskomfortą, o netrukus išleidžiamas gydytis namuose. Vis dėlto taip sklandžiai gydomi tik tie pacientai, kuriems jau atlikti visi reikiami tyrimai, kurių sveikata leidžia daryti dienos chirurginę operaciją. Tie pacientai, kurių problemos yra komplikuotos, gydomi stacionare.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Danute V.

2018-10-28   09:19

IP: 88.118.161.251

Noreciau suzinoti,kaip patekti konsultacijai pas daktara V.Zeguni del stubuo ir klubo sanaiu skausmu.Kur kreiptis?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir...

Kaip apsisaugoti nuo gripo? nuotrauka, foto

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento (NVSC) specialistai primena, kad labai svarbu,...

Ar saugus šulinių vanduo? nuotrauka, foto

Šilalės rajono gyventoja 80-metė Emilija Šukienė, kuriai po kelio sąnario keitimo operacijos...

Lyg per karą: vienoje lovoje – dvi ligonės nuotrauka, foto

Lapkritį visame pasaulyje vyrai raginami pasitikrinti dėl prostatos vėžio. Tačiau, pasak medikų,...

Prostatos ligos: tikrintis reikia ne tik baiminantis vėžio nuotrauka, foto

LSKL Klaipėdos derbyje krito vicečempionai nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate Klaipėdos komandų derbį tarp Klaipėdos universiteto...

"Viesulo" gimnasčių laurai nuotrauka, foto

Sportas, Baltarusijoje, Baranovičių mieste, vykusiame tarptautiniame meninės gimnastikos turnyre, laurus skynė Klaipėdos "Viesulo"...

Kovos už briedį Mažosios Lietuvos heraldikoje nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Vakar susitikę Mažosios Lietuvos teritorijoje esančių savivaldybių vadovai nusprendė kreiptis į šalies...

Ką melnragiškiams daryti su staiga "nelegaliu" tapusiu namu? nuotrauka, foto

Klaipėda, Melnragėje šeima paveldėjo 1936 metais statytą senelių namą. Pastarąjį lopyk nelopęs,...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...