Depresiją įveiksime poezijos posmais

Depresiją įveiksime poezijos posmais

Niūrių ir darganotų vakarų išvarginti bei rudeninės depresijos kamuojami klaipėdiečiai dar vis turi galimybę atgauti dvasinę pusiausvyrą poetinės terapijos seansuose. [CITATA] Klaipėdos medikai vienu balsu tvirtina, kad tai išties veikia, mat teigiamas poetinės terapijos poveikis įrodytas moksliškai.

Tuo metu sporto klubų savininkai siūlo klaipėdiečiams leisti patiems rinktis, kaip kovoti su depresija.

"Dvasinės pilnatvės pojūčio link"

Tamsus lietingas vakaras. Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto padalinio fojė lūkuriuoja kelios sušalusios ir lietaus permerktos garbingo amžiaus moterys. Jos rankose spaudžia bloknotus su rašikliais ir nepatikliais žvilgsniais varsto atėjusį vyriškos lyties atstovą.

Pagaliau ateina terapijos seanso vedėja, žinoma uostamiesčio poetė, rašytoja, gydytoja psichiatrė ir poezijos terapeutė Jūratė Sučylaitė. Moterys pagyvėja. Šiltame kabinete susėdama prie stalo. Kiekvienas turi prisistatyti ir nurodyti tikslą, kurio vedinas paliko šiltą būstą ir lietaus merkiamas atbrido į užsiėmimą. Kai kurios atėjusios moterys yra poetės, kurioms šis seansas tėra galimybė padeklamuoti savo eiles, ir tik vienai kitai reikalinga psichologo pagalba. Akivaizdu, kad šios kategorijos dalyvėms reikia ne poezijos terapijos, o rimto psichoterapeuto konsultacijų.

"Poezijos terapija - dar daug kam nauja, nepažįstama atsipalaidavimo, neigiamų emocijų atsikratymo forma. Poezijos terapijos užsiėmimuose turėsite galimybę pajausti, kaip kalbos meno dėka galima išreikšti emocijas ir artėti dvasinės pilnatvės pojūčio link. Paskaitose susipažinsime su biblioterapijos ir kūrybiško rašymo galimybėmis, aiškinsimės, kaip mūsų sveikatą veikia užgniaužti neigiami jausmai. Susipažinsime su interaktyviosios biblioterapijos metodų taikymu Lietuvoje ir užsienyje, pamėginsime praktiškai pajausti žodžio galią", - kalbėjo J. Sučylaitė.

3 000 Lt

Idėja depresiją gydyti poezijos terapija kilo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro vedėjai Jūratei Grubliauskienei. Be poezijos klaipėdiečiams siūloma su depresija kovoti pasitelkus ir muzikos terapiją. Keliems seansams buvo skirta apie 3 000 litų.

"Mūsų vedėja pati pasiūlė J. Sučylaitei rengti terapijos seansus. Pažiūrėsime, kaip reaguos klaipėdiečiai. Tai tik pabandymas", - aiškino biuro darbuotoja Diana Butkienė.

Tačiau privačių sporto klubų savininkų manymu, visų mokesčių mokėtojų pinigai galėtų būti panaudoti racionaliau.


"Nors tai ir nedidelė suma, tačiau klaipėdiečiams verčiau būtų leidžiama pasirinkti, ar jie nori meno terapijos, ar valandą kitą pajudėti sporto klube, paplaukioti baseine. Gal būtų naudingiau, kad užsiregistravę klaipėdiečiai galėtų patys pasirinkti, kokia terapijos forma už nustatytą pinigų sumą jiems yra mielesnė", - svarstė vieno sporto klubo savininkas.

"Kai nėra skelbiamas konkursas, susidaro įspūdis, kad kiekvienas, turintis pažinčių, gali nueiti į Sveikatos biurą ir pasiūlyti bet kokią terapijos formą. Pavyzdžiui, jūros ošimo klausymo terapiją", - šaipėsi kitas verslininkas.

Įrodyta moksliškai?

Algirdas Narinkevičius, Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filialo vadovas, įsitikinęs teigiamu poetinės terapijos poveikiu.

"Tai - jokia alternatyvioji medicina, tai - viena iš psichoterapijos formų, kurios teigiamas poveikis įrodytas moksliškai", - aiškino A. Narinkevičius.

Kolegės J. Sučylaitės pastangas palaiko ir Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas profesorius Artūras Razbadauskas.

"Moksliškai įrodyta, kad kai kurioms žmonių grupėms poezijos terapija labai padeda. Aišku, nereikia suabsoliutinti, mat ta poezijos terapija tėra pagalbinė priemonė, tačiau tikrai ne prasimanymas, o viena iš psichoterapijos rūšių", - kalbėjo A. Razbadauskas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder