2019 m. vasario 19 d. 07:17 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Alternatyvioji medicina - koja kojon su tradicine

Alternatyvioji medicina - koja kojon su tradicine nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

"Nė vienas gydymo metodas nėra visagalis ar vienintelis žmogui padėti. Užtat akcentuočiau, kad rasti reikalingiausią sprendimą padės vaistai, galbūt operacija, tačiau alternatyvus gydymas padės greičiau sveikti po jos ir atgauti jėgas", - sakė gydytojas reabilitologas Saulius Mikutis.

Kuo anksčiau žmogus atsilieps į savo ligos simptomus, kai šių dar nedaug, tuo ilgiau kūną - savo sielos drabužį išlaikys tvarkingą.

Saulius Mikutis, gydytojas reabilitologas

Kada netradicinė medicina peržengia etikos ribas?

Vyresnės kartos specialistai, kai į studijų programas nebuvo įtraukta alternatyvioji medicina, žiūrėjo į tai įtariai. Dabar studentai jau gauna tos netradicinės medicinos žinių - akupunktūros, ajurvedos, Tibeto medicinos, fitoterapijos, manualinės terapijos. Šie kursai būna pasirenkami, todėl dar nedidelis ratas studentų gauna informacijos, bet po truputį Rytai ir Vakarai jungiasi, ir daugėja medikų, kurie ją pripažįsta. Ir patys medikai yra linkę gydytis alternatyviais būdais.

Netradicinė medicina plačiai žiūri į visą žmogų, apima visus aspektus - nuo mitybos, fizinio krūvio, psichoemocinės būklės, o ne gydo atsietomis dalimis. Vakarų medicinos specialistai yra griežtai pasiskirstę ligų grupes, net iki tokių kuriozų, kad yra mažojo pirštelio chirurgas. Tai labai siauros specializacijos. Supriešinimo neturėtų būti, ir jis palaipsniui tirpsta, nes Vakarų ir Rytų gydytojai pastebėjo, kad jie vienas be kito nepriims reikalingų sprendimų, ir ieško teisingo kelio šiuolaikiniam žmogui gydyti. Daugumoje forumų, konferencijų kalbama apie derinimą, metodikos persipina, ir, manau, tas susipriešinimas tuoj taps istorija. Ir moksliniai tyrimai eina ta linkme dideliais šuoliais. Dauguma lėtinių ligų sunkiai pagydomos be alternatyviosios medicinos.

KELIAS. "Būti nuoširdžiam ir atviram yra sveikatos kelias", - sakė gydytojas reabitologas Saulius Mikutis. Sauliaus Venckaus nuotr.

Kaip jūs susidomėjote netradicine medicina?

Aš ja susidomėjau antrojoje studijų pusėje, kai jau buvome aprėpę visas ligas, ir daugeliu situacijų buvo aprašyta, kad priežastys nežinomos, arba buvo miglotai įvardinamos: genetiškai paveldėta, dėl stresų, virusų įtakos. Tuomet kyla klausimas: kodėl gripo ar kitos kurios epidemijos metu suserga 16-20 procentų populiacijos, o dalis lieka sveikų. Vieno atsakymo nėra: kad ligą sukėlė virusas ar bakterija, liga tik parodo, kad tas mikroorganizmas veikia, tačiau į klausismą, kodėl ji užklupo būtent tą žmogų, atsako alternatyvioji medicina. Kodėl ją vadina netradicine, jeigu ji gyvuoja tūkstančius metų - ta pati akupunktūra, žolininkystė, ajurveda?

Priežasčių ieškojimas mane ir vedė tuo keliu. Nemažai tų atsakymų radau.

Jūs pasisakote už pozityvų mąstymą. Tuomet kodėl onkologine liga suserga optimistai ir altruistai?

Yra lotyniškas posakis: "Momento mori". Gimstame tuo pačiu keliu, tik iškeliavimo būdai būna skirtingi: per ligas, kiti patys žudosi, treti sulaukia gilios senatvės. Ne viskas, ką mes suprantame kaip gėrį, taip ir yra, iš tikrųjų pagal gamtinius dėsningumus gali būti atvirkščiai.

Gali kitam padėti ir gydyti, kai pats esi sveikas ir turi jėgų perteklių - tai pagrindinė Rytų medicinos nuostata. O norint turėti jėgų reikia save tausoti, kliautis gamtos dėsniais. Kartais reikia iš naujo įvardinti vertybių sistemą, ypač susirgus onkologine liga. Nuo mūsų požiūrio priklauso kūno sveikata: sveika siela - sveikas kūnas. Kai adekvačiai reaguojama į save ir pasaulį, aplinką.

Žmogus kaip būtybė priklauso nuo minčių, kvėpavimo, judesio, mitybos, veiklos. "Teisingas" mąstymas atidaro vartus sveikai kvėpuoti. Nors stalai ir būtų nukrauti gėrybėmis, reikia galvoti, ko tau trūksta. Pagal savo poreikius dabar pasirenku tai, kas man reikalinga, ir tuomet lieka taisyklingai atlikti veiksmus: tuos mūsų kasdienius darbus, spręsti problemas, ir galiausiai turėsime gerą būklę. Mūsų liguistose mintyse slypi ta ligos situacija ir istorija.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių...

Gripas palengva atsitraukia nuotrauka, foto

Trečiadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas (EP) paragino leisti naudoti kanapes medicinoje ir...

EP ragina leisti naudoti kanapes medicinoje nuotrauka, foto

Emocinis valgymas – tai emocijų reguliavimo būdas, kuris yra susijęs tiek su...

Emocinis valgymas – kas tai? nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje tęsiama tradicija minėti Pasaulinę ligonių dieną. Šią dieną ligoninės...

Jūrininkų ligoninėje paminėta Pasaulinė ligonių diena nuotrauka, foto

Ką deklaruoja nusitaikiusieji į Rietavo mero postą? nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose į Rietavo mero pareigas kandidatuos trys asmenys. Vienas...

Netekome sporto žurnalistikos šviesulio nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sporto bendruomenė gedi - netekome didžiąją savo gyvenimo dalį sportui atidavusio...

Norintiems prisiteisti tėvams – savivaldybės atkirtis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos apygardos administracinis teismas antradienį atvertė nekasdienišką bylą – 120 tūkst. eurų...

Menas, statantis tiltus ir žadinantis viltį nuotrauka, foto

Sociumas, Lietuvos pranciškonai, tęsdami nuo miesto įkūrimo pradėtą misiją, Klaipėdoje Mažesniųjų brolių ordino...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 min.

Sportas, Paskelbta prieš 5 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sociumas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...