2018 m. rugsėjo 20 d. 16:02 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

Alternatyvioji medicina - koja kojon su tradicine

Alternatyvioji medicina - koja kojon su tradicine nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

"Nė vienas gydymo metodas nėra visagalis ar vienintelis žmogui padėti. Užtat akcentuočiau, kad rasti reikalingiausią sprendimą padės vaistai, galbūt operacija, tačiau alternatyvus gydymas padės greičiau sveikti po jos ir atgauti jėgas", - sakė gydytojas reabilitologas Saulius Mikutis.

Kuo anksčiau žmogus atsilieps į savo ligos simptomus, kai šių dar nedaug, tuo ilgiau kūną - savo sielos drabužį išlaikys tvarkingą.

Saulius Mikutis, gydytojas reabilitologas

Kada netradicinė medicina peržengia etikos ribas?

Vyresnės kartos specialistai, kai į studijų programas nebuvo įtraukta alternatyvioji medicina, žiūrėjo į tai įtariai. Dabar studentai jau gauna tos netradicinės medicinos žinių - akupunktūros, ajurvedos, Tibeto medicinos, fitoterapijos, manualinės terapijos. Šie kursai būna pasirenkami, todėl dar nedidelis ratas studentų gauna informacijos, bet po truputį Rytai ir Vakarai jungiasi, ir daugėja medikų, kurie ją pripažįsta. Ir patys medikai yra linkę gydytis alternatyviais būdais.

Netradicinė medicina plačiai žiūri į visą žmogų, apima visus aspektus - nuo mitybos, fizinio krūvio, psichoemocinės būklės, o ne gydo atsietomis dalimis. Vakarų medicinos specialistai yra griežtai pasiskirstę ligų grupes, net iki tokių kuriozų, kad yra mažojo pirštelio chirurgas. Tai labai siauros specializacijos. Supriešinimo neturėtų būti, ir jis palaipsniui tirpsta, nes Vakarų ir Rytų gydytojai pastebėjo, kad jie vienas be kito nepriims reikalingų sprendimų, ir ieško teisingo kelio šiuolaikiniam žmogui gydyti. Daugumoje forumų, konferencijų kalbama apie derinimą, metodikos persipina, ir, manau, tas susipriešinimas tuoj taps istorija. Ir moksliniai tyrimai eina ta linkme dideliais šuoliais. Dauguma lėtinių ligų sunkiai pagydomos be alternatyviosios medicinos.

KELIAS. "Būti nuoširdžiam ir atviram yra sveikatos kelias", - sakė gydytojas reabitologas Saulius Mikutis. Sauliaus Venckaus nuotr.

Kaip jūs susidomėjote netradicine medicina?

Aš ja susidomėjau antrojoje studijų pusėje, kai jau buvome aprėpę visas ligas, ir daugeliu situacijų buvo aprašyta, kad priežastys nežinomos, arba buvo miglotai įvardinamos: genetiškai paveldėta, dėl stresų, virusų įtakos. Tuomet kyla klausimas: kodėl gripo ar kitos kurios epidemijos metu suserga 16-20 procentų populiacijos, o dalis lieka sveikų. Vieno atsakymo nėra: kad ligą sukėlė virusas ar bakterija, liga tik parodo, kad tas mikroorganizmas veikia, tačiau į klausismą, kodėl ji užklupo būtent tą žmogų, atsako alternatyvioji medicina. Kodėl ją vadina netradicine, jeigu ji gyvuoja tūkstančius metų - ta pati akupunktūra, žolininkystė, ajurveda?

Priežasčių ieškojimas mane ir vedė tuo keliu. Nemažai tų atsakymų radau.

Jūs pasisakote už pozityvų mąstymą. Tuomet kodėl onkologine liga suserga optimistai ir altruistai?

Yra lotyniškas posakis: "Momento mori". Gimstame tuo pačiu keliu, tik iškeliavimo būdai būna skirtingi: per ligas, kiti patys žudosi, treti sulaukia gilios senatvės. Ne viskas, ką mes suprantame kaip gėrį, taip ir yra, iš tikrųjų pagal gamtinius dėsningumus gali būti atvirkščiai.

Gali kitam padėti ir gydyti, kai pats esi sveikas ir turi jėgų perteklių - tai pagrindinė Rytų medicinos nuostata. O norint turėti jėgų reikia save tausoti, kliautis gamtos dėsniais. Kartais reikia iš naujo įvardinti vertybių sistemą, ypač susirgus onkologine liga. Nuo mūsų požiūrio priklauso kūno sveikata: sveika siela - sveikas kūnas. Kai adekvačiai reaguojama į save ir pasaulį, aplinką.

Žmogus kaip būtybė priklauso nuo minčių, kvėpavimo, judesio, mitybos, veiklos. "Teisingas" mąstymas atidaro vartus sveikai kvėpuoti. Nors stalai ir būtų nukrauti gėrybėmis, reikia galvoti, ko tau trūksta. Pagal savo poreikius dabar pasirenku tai, kas man reikalinga, ir tuomet lieka taisyklingai atlikti veiksmus: tuos mūsų kasdienius darbus, spręsti problemas, ir galiausiai turėsime gerą būklę. Mūsų liguistose mintyse slypi ta ligos situacija ir istorija.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Daug kritikos sulaukęs naujasis Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas vaikų maitinimo ugdymo...

Vaikų maitinimo pertvarka virsta skandalu nuotrauka, foto

Naujas ugdymo sezonas nelinksmai prasidėjo lopšelio darželio "Liepaitė" auklėtiniams. Per pirmąsias dvi...

Darželyje "Liepaitė" - salmoneliozės protrūkis nuotrauka, foto

Cukrinis diabetas negrįžtamai pakeičia žmogaus gyvenimą - tenka susidraugauti su liga, išmokti...

Sergantiesiems cukriniu diabetu - pagalba ir parama nuotrauka, foto

Nuo krūvių pervargę medikai siūlo apmokestinti vizitus pas gydytojus ir tyrimus. Gydytojai...

A. Veryga neprieštarauja vizitų pas gydytojus apmokestinimui nuotrauka, foto

Prezidentei krizė buvo pelninga nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas tęsia parlamentinį tyrimą, kas lėmė 2009-aisiais Lietuvoje...

Gatvė rekonstruojama greičiau nei planuota nuotrauka, foto

Klaipėda, Pamario gatvės rekonstrukcija bus baigta daug greičiau nei planuota. "Jau šiais metais...

Lietuvos skola toliau auga - pasiekė 35300000000 € nuotrauka, foto

Euras, Lietuvos bendroji skola užsieniui antro ketvirčio pabaigoje sudarė 35,3 mlrd. eurų,...

Klaipėdos moterų drama: bijo siautėjančio užpuoliko nuotrauka, foto

Kriminalai, Po moters, šeštadienį vežimėlyje stūmusios vaiką, kraupios akistatos su užpuoliku Klaipėdos Šarlotės...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Euras, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...