2018 m. rugsėjo 24 d. 20:27 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Sveikata  >  Sveikata

Sveikata

20 dalykų, kurių reikia tiesiog atsisakyti

2017-07-31, 13:29

Milda KUNSKAITĖ

20 dalykų, kurių reikia tiesiog atsisakyti nuotrauka, foto

© EPA-ELTA nuotr.

Įsivaizduokite, kad skrendate oro balionu. Pintinėje tik jūs ir jūsų bagažas. Staiga kažkas sutrinka ir jūs pradedate sparčiai leistis. Trenksitės į žemę mažiau negu po 10 minučių, jei nesugalvosite, ką daryti. Vienintelis sprendimas šioje situacijoje - išmesti savo daiktus, bent jau pusę jų. Arba daiktai, arba jūs. Žiūrite į juos ir keletą sekundžių dvejojate, bet pagaliau pasiryžtate ir pradedate mėtyti tai, ką ilgai kaupėte. Balionas gerokai palengvėja, nustojate kristi. Išmetate dar šį tą, ir balionas ima kilti. Jūs laisvi! Tai su mumis vyksta kasdien, tik ne tokiomis dramatiškomis aplinkybėmis. Mes prisirišame prie daiktų ir minčių, kurias kaupėme daugybę metų, ir tiesiog nepastebime, kaip jie mus apsunkina, trukdydami judėti pirmyn.

1. Prisirišimai

Pagal budistinę filosofiją prisirišimas - viena iš kentėjimo priežasčių. Mes esame įpratę prisirišti prie visko, kas buvo mūsų gyvenime, taip pat to, kas mus prikausto vienoje vietoje: nereikalingų daiktų, įkyrėjusių vietų, beprasmiškų veiksmų, blogų žmonių. Paklauskite savęs: ar esate prie ko nors panašaus prisirišę? Meskite lauk!

2. Kaltė


Kaltė neatlieka absoliučiai jokios funkcijos. Kas pasikeis, kad jausitės kalti? Nieko. Ji tiesiog jus verčia nerimauti ir save plakti.

3. Neigiamas mąstymas

Pesimistinis nusiteikimas ir neigiamos mintys visus mūsų veiksmus kreipia jo kryptimi. Tai gana pavojingas kelias. Žinokite, kad mintys veikia aplinkinį pasaulį, užtenka tik pagalvoti...

4. Savikritika


Dažnai tai būna skaudžiausia vieta. Iš pradžių kritikuojame save su geriausiais ketinimais, norėdami pasikeisti ir tapti geresniais, bet kartais peržengiame visas ribas ir kritika atsisuka prieš mus, darydama mus tik blogesnius. Atsisakykite jos, būkite sau geri ir švelnūs.

5. Priešiškas nusistatymas

Neigiamas nusistatymas mus stabdo. Tai apriboja mūsų galimybes ir neleidžia išsipildyti norams. Reikia jo atsikratyti.

6. Primesti įsipareigojimai

Jūs toliau kažką darote be kokios nors akivaizdžios priežasties, tiesiog todėl, kad jaučiatės turintys tai daryti? Laikas blaiviai pagalvoti, kam jums to reikia. Jūs niekam nieko nesate skolingi.

7. Pritarimo poreikis


Mes dažnai svarstome, ar kiti pritars mūsų veiksmams. Tai neleidžia visiškai atsiskleisti mūsų troškimams. Neklausykite kitų, klausykite savęs.

8. Nustatytos ribos


Daugumą ribų nusistatome patys. Bet gyvenime ribų nėra, jos egzistuoja tik mūsų smegenyse. Leiskite sau jas peržengti.

9. Nepasitenkinimas

Leiskite paaiškinti: visoks, absoliučiai visoks nepasitenkinimas veikia sveikatą. Mokslas seniai įrodė, kad tokia emocija kaip pyktis yra susijusi su širdies ligomis.

10. Įprotis viską atidėti rytojui

Kiekvieno iš mūsų pasąmonėje gyvena mažas sabotuotojas, kuris stengiasi sutrukdyti atlikti svarbius uždavinius. Kai ką nors norite atidėti rytojui arba tiesiog tingite, prisiminkite apie jo egzistavimą, ir tai sąmoningai privers jus susikaupti ir imtis darbo.

11. Nerimastingos mintys

Jos gimsta iš baimės ir netikrumo dėl ateities. Mintis, kad gali įvykti kas nors nemalonaus, yra tik pramanas, susikurtas pačių. Paklauskite savęs: „O kokie realūs įrodymai?“ Jeigu jų nėra, tai ir nesikamuokite.

12. Buvusieji


Meilės santykių žlugimą pergyventi nėra lengva, ir dažnai depresija po to užtrunka gana ilgai. Jūsų širdis yra užverta, smegenys galvoja vis apie tą patį. Iš tiesų jūs kenčiate ne dėl praradimo, o dėl minties apie praradimą.

13. Blogi prisiminimai


Nemalonūs prisiminimai mus verčia vis iš naujo pergyventi liūdnas akimirkas ir nemalonias praeities istorijas. Laikykite juos ten, kur jiems ir vieta - praeityje.

14. Nenaudingi dalykai

Neretai kaupiame įvairiausią šlamštą, kuris užgriozdina kambarius arba sandėliuką - „o gal ims ir prireiks“. Atsikratykite jo, tegu atmosfera jūsų namuose arba biure bus laisvesnė ir harmoningesnė.

15. Bloga kompanija


Jeigu jūsų aplinkoje yra nenuoširdžių, pavydžių arba jumis manipuliuojančių žmonių - laikykitės atokiau nuo jų.

16. Savo amplua

Tai labai dažna klaida: save vertiname taip, kaip mus visą gyvenimą įprato vertinti aplinkiniai. Tai riboja mūsų veiksmus dabartyje ir ateities planus, nes įstringame tam tikrame vaidmenyje. Jūs galite būti vienoks žmogus praeityje ir visiškai kitoks - dabar.

17. Susitapatinimas su profesija

Tai viena iš šiuolaikinio darbinio gyvenimo pasekmių: išsirinkę profesiją, į ją visiškai įsigyvename. Bet reikia nepamiršti, kad tai yra tik vaidmuo.

18. Įprasti elgsenos modeliai

Visuomenė, kurioje gyvename, mums primeta tam tikrus veiksmus arba elgsenos modelius. Ir mes jų laikomės, nepaisydami to, kad mums tai neįdomu: pradedant populiarios laidos žiūrėjimu ir baigiant anoreksijos mada. Nebėkite su minia, būkite unikalūs.

19. Giliai į širdį


Labai dažnai mes pernelyg jaudinamės dėl įvykių kitų žmonių gyvenime. Jaudinamės ir pergyvename taip, tarsi tai būtų atsitikę mums. Vertinkite viską iš tam tikro atstumo, taip ir gyventi bus lengviau, ir požiūris bus objektyvesnis, ir daugiau dėmesio skirsite savo prioritetams.

20. Laikas


Laikas - viena iš pagrindinių emocinės įtampos priežasčių. Mintys apie laiką mūsų nepaleidžia net poilsio minutėmis, atima tikrąją laisvę ir užpildo mūsų erdvę. Reikia prisiminti, kad esmė - ne laikas, o jo suvokimas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Žymos: patarimai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai priblokšti, to jų praktikoje dar nėra buvę:...

KUL medikai apie žmonių naivumą: tai vos nekainavo gyvybės nuotrauka, foto

Daug kritikos sulaukęs naujasis Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas vaikų maitinimo ugdymo...

Vaikų maitinimo pertvarka virsta skandalu nuotrauka, foto

Naujas ugdymo sezonas nelinksmai prasidėjo lopšelio darželio "Liepaitė" auklėtiniams. Per pirmąsias dvi...

Darželyje "Liepaitė" - salmoneliozės protrūkis nuotrauka, foto

Cukrinis diabetas negrįžtamai pakeičia žmogaus gyvenimą - tenka susidraugauti su liga, išmokti...

Sergantiesiems cukriniu diabetu - pagalba ir parama nuotrauka, foto

Bus atidengta atminimo lenta Konstantinui Sarsanijai nuotrauka, foto

Sportas, Spalio septintąją sukaks lygiai metai, kai anapilin iškeliavo buvęs Klaipėdos "Atlanto" futbolo...

Vytauto Kernagio butas pajūryje kvepėdavo grybais nuotrauka, foto

Žmonės, Kai vilnietė televizijos laidų vedėja Eglė Kernagytė (34 m.) važiuoja į Palangą,...

Bedarbio statusą galės gauti ir studentai? nuotrauka, foto

Lietuva, Siūloma užtikrinti bedarbio statusą tiems pagal nuolatinę studijų formą studijuojantiems asmenims,...

Pasibaisėjo vaikų elgesiu – ragina drausminti net tėvus nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Klaipėdos senamiestyje įrengta milžiniška šachmatų lenta vilioja ne tik šio žaidimo gerbėjus....

Sportas, Paskelbta prieš 26 min.

Žmonės, Paskelbta prieš 35 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...