Žygimantas Stanulis iškovojo Europos sidabrą

Viduržemio jūros rytuose Limasolyje (Kipre) vykstančiame Europos jaunimo (iki 23 metų) sunkiosios atletikos čempionate penktadienį lietuviams sužibo trys sidabro medaliai. Jų autorius - Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubo auklėtinis Žygimantas Stanulis.

Jis svorio iki 94 kg varžybose išrovė 170 kg sveriančią štangą, o stūmimo rungtyje įveikė 201 kg svorio štangą. Abejose rungtyse jis liko antras, o jo dvikovės rezultatas – 371 kg – taip pat antras.

Taigi, Žygimantui įteikti du mažieji ir vienas didysis sidabro medaliai.

“Pastaruoju metu Žygimantą Stanulį persekioja alkūnės, kelių traumos, tačiau jis yra itin kantrus ir drausmingai režimo besilaikantis sportininkas. Jis dėl traumų kentė skausmus, tačiau stengėsi iš paskutiniųjų, pademonstravo tikrą kovotojo charakterį ir tai davė vaisių. Malonu, kad vėl mūsų šalies atstovas su Lietuvos trispalve rankose kilo ant apdovanojimų pakylos laiptelio“, - sakė Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės vyr. treneris Bronislavas Vyšniauskas.

Priminsime, kad Ž. Stanulis 2012 metais Izraelyje tapo Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionu, o pernai Albanijos sostinėje Tiranoje vykusiame Europos suaugusiųjų sunkiosios atletikos čempionate iškovojo bronzos medalį.

Jis prieš daugiau nei savaitę varžėsi Kazachstane vykusiame pasaulio suaugusiųjų sunkiosios atletikos čempionate svorio iki 94 kg varžybose užėmė 13 vietą.

„Psichologiškai sunku per mažiau nei porą savaičių dalyvauti dvejose itin svarbiose varžybose, sudėtinga išlaikyti optimalią sportinę formą. Džiugu, kad pavyko Lietuvai iškovoti sidabrą. Neapsakomas jausmas, kai tenka po varžybų su šalies vėliava rankose kilti ant apdovanojimų pakylos laiptelio. Panašios akimirkos įkvepia dar labiau stengtis siekti geresnių rezultatų. Sustoti tikrai nežadu“, - po varžybų ryžtingai kalbėjo Ž. Stanulis.

Auga gera pamaina

Ketvirtadienį Kipre Europos jaunimo (iki 23 metų) sunkiosios atletikos čempionate varžėsi du Lietuvos atstovai: Irmantas Kačinskas ir Tomas Lin-Čin-Chai.

Abu jie dalyvavo svorio iki 85 kg grupės varžybose ir pasiekė savo asmeninius rekordus.

I. Kačinskas išrovė 150 kg ir išstūmė 178 kg sveriančią štangą bei užėmė aštuntąją vietą. Jo dvikovės rezultatas - 328 kg yra net 18 kg geresnis, nei asmeninis rekordas.

T. Lin-Čin-Chai išrovė 141 kg ir išstūmė 170 kg sveriančias štangas (dvikovės rezultatas – 311 kg). Jis savo asmeninį rezultatą pagerino 9 kg.

“Šie vyrukai – šaunuoliai, tikrai garbingai kovojo, stengėsi ir pasiekė savo asmeninius rekordus. Sudalyvavo pagal savo galimybes, esu patenkintas jų pasirodymu. 2015 metų spalio 2-12 dienomis Klaipėdos lengvosios atletiko manieže vyks Europos jaunimo iki 20 ir 23 metų sunkiosios atletikos čempionatai. Jiems tai buvo puiki repeticija ir namuose jau sieksime aukštesnių rezultatų”, - kalbėjo B. Vyšniauskas.

Jau rašėme, kad pirmąją varžybų dieną Aleksandra Stepanova tarp svorio iki 48 kg atlečių užėmė ketvirtąją vietą.

Limasolyje dar varžysis trys mūsų atstovai: Gintarė Bražaitė (iki 75 kg), Algimantas Trajanauskas (iki 105 kg) ir Sergejus Lichavojus (per 105 kg).  Visi jie, išskyrus anykštietę G. Bražaitę, gyvena ir treniruojasi Klaipėdoje.

Čempionatas Kipre baigsis šeštadienį.

Įkvėpė Aurimas Didžbalis

Sunkiaatlečiai į Kiprą išvyko pakilios nuotaikos, kadangi šiek tiek daugiau nei prieš savaitę Almatoje (Kazachstanas) vykusiame pasaulio suaugusiųjų čempionate du medalius – sidabro ir bronzos – iškovojo Aurimas Didžbalis.

23-ejų klaipėdietis svorio iki 94 kg grupės dvikovėje surinko 399 kg. A. Didžbalis rovimo rungtyje (185 kg) iškovojo sidabrą, o stūmimo rungtyje (214 kg) buvo penktas. Dvikovės rezultatas jam garantavo bronzos medalį.

Šioje svorio kategorijoje dalyvavo 38 sportininkai.

Aurimas dar galėjo dalyvauti ir Europos jaunimo čempionate, tačiau nusprendė į Kiprą nevykti.

“Pasitariau su treneriu ir nusprendžiau šias varžybas praleisti. Esu išsikęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Man dar reikia pasiruošti tarptautiniam sunkiosios atletikos turnyrui, kuris vyks gruodžio mėnesio pabaigoje Katare. Iki to laiko turiu būti optimalios sportinės formos”, - “Vakarų ekspresui” sakė A. Didžbalis.

Jis kvietimo metų pabaigoje dalyvauti prestižiniame sunkiosios atletikos turnyre, kurio prizų fondą sudarys 100 tūkst. JAV dolerių, sulaukė po pasaulio čempionato, kai tapo planetos prizininku.

Konkursas dėl logotipo sukūrimo

2015 metų spalio 2-12 dienomis Klaipėdos lengvosios atletiko manieže vyks Europos jaunimo iki 20 ir iki 23 metų sunkiosios atletikos čempionatai.

Lietuvos sunkiosios atletikos federacija skelbia konkursą dėl specialiai šiems čempionatams skirto logotipo sukūrimo. Logotipe turėtų atsispindėti štanga, jūra ir Klaipėda. Savo idėjas galite siūlyti el. paštu: [email protected]. Nugalėtojui bus įteikta piniginė premija.