Žemaitijos ralį laimėjo švedas

Kelmės apylinkėse šeštadienį pasibaigusiame Lietuvos ralio čempionato ketvirtajame etape - ralyje "Žemaitija 2016" - triumfavo švedas Pontusas Tidemanas ("Škoda Fabia R5").

Daugiau nei 50 ekipažų prie starto linijos, pusė lenktynininkų pasirinko galingus keturiais ratais varomus automobilius - tokio dalyvių parko šalies ralio gerbėjai nebuvo matę jau senokai. Maža to, į lenktynes Kelmės apylinkėse atvyko Pasaulio ralio čempionate (WRC) dalyvaujantis švedas P. Tidemanas - šis sportininkas pasaulio čempionato WRC2 įskaitoje kol kas užima ketvirtą vietą ir neslėpė, jog jo tikslas - gerai pasitreniruoti greitose Žemaitijos žvyro trasose, nes po dviejų savaičių jo laukia pasaulio čempionato etapas Lenkijoje.

"Škoda Fabia R5" pasirinkęs 25-erių metų svečias buvo ne vienintelis tokios technikos vairuotojas. 15-metis suomis Kalė Rovanpera (Kalle Rovanpera) kol kas į platesnius ralio vandenis nelinkęs plaukti, jo šių metų prioritetas - Latvijos čempionatas. Kadangi ralis "Žemaitija" buvo įtrauktas ir Latvijos čempionato kalendorių, kylanti Suomijos ralio žvaigždutė kovojo dėl svarbių taškų kaimyninės šalies ralio čempionate.

Abiem "Škoda" vairuotojams rimčiausią iššūkį buvo pasirengęs mesti Martyno Samsono ir Mindaugo Varžos ekipažas, tačiau jų BMW M3X automobilis šeštadienio ryte susidūrė su problemomis ir vėliau teko vytis nutolusius varžovus. Galutinėje įskaitoje M. Samsonas finišavo penktas, o Lietuvos čempionate jam atiteko trečia vieta.

Tonio Gardemeisterio globojamų svečių iš Švedijos ir Suomijos ginčą laimėjo labiau patyręs P. Tidemanas. K. Rovanpera pats suklydo, septintame ralio greičio ruože praradęs beveik 20 sekundžių ir turėjo susitaikyti su antrąja vieta. Tiesa, Latvijos čempionato įskaitoje nugalėjo K. Rovanperos ekipažas.

"Džiaugiuosi pergale. Man labai patiko Žemaitijos keliai - tai puiki vieta treniruotei, labai maloniai nustebino ralio organizacija, infrastruktūra. Važiavau savo tempu, stengiausi neperžengti rizikos ribos, tačiau to tempo pakako - suomis buvo rimtas varžovas, tačiau jo klaida man leido laimėti. Su malonumu čia dar sugrįžčiau", - po pergalingo finišo Žemaitijoje sakė P. Tidemanas.

Kol svečiai kovojo dėl pačių aukščiausių vietų, atkakli kova vyko ir Lietuvos čempionato įskaitoje. Dėl variklio gedimo šeštadienį iš varžybų pasitraukė Ramūnas Čapkauskas, po avarijos tik žiūrovo vaidmuo liko Martynui Samuičiui, pirmą dieną permirkusioje pievoje daug laiko praradęs Deividas Jocius į aukštas vietas irgi nebepretendavo, Giedrius Notkus dar penktadienį apgadino savo automobilį.

"Mes tikrai darėme klaidų. Jautėme, kad senokai nesame važiavę lenktyniniu tempu. Nes Talsi ralyje mes anksti pasitraukėme, todėl lenktynės Žemaitijoje buvo pirmas rimtas išmėginimas po pernai spalį vykusio Druskininkų ralio. Jeigu kiti Lietuvos čempionato dalyviai nebūtų susidūrę su rimtesnėmis problemomis, vargu ar dabar galėtume džiaugtis, tačiau tikrai smagu, kad vėl esame pirmi Lietuvos čempionate. Pavyti su "Škoda Fabia R5" važiavusius svečius nerealu, jų technika - visai kito lygio. Važiuodamas jiems iš paskos, mačiau jų trajektorijas, stabdymo pėdsakus - mūsų "Mitsubishi" tikrai būtų išlėkęs iš trasos, jei būtume stabdę nuo tų žymų", - juokavo Vaidotas Žala.

Jis ir jo brolis Žygimantas bendroje ralio įskaitoje užėmė trečiąją vietą, o nuo nugalėtojo atsiliko beveik 2 minutėmis. Lietuvos čempionato įskaitoje būtent brolių ekipažas buvo greičiausias.

Antrą vietą Lietuvos čempionate užėmė 2015 metų Žemaitijos ralio nugalėtojai latviai Janis Vorobjovas ir Andris Malniekas ("Mitsubishi Mirage"), iki trečios vietos šalies čempionate pakilo M. Samsono ekipažas. Būtent jis ir bus Lietuvos čempionato lyderiu iki 300 ežerų ralio Zarasų apylinkėse, vyksiančio rugpjūčio mėnesį.

LRČ2 įskaitoje nugalėjo Gintautas Šlepikas ir Audrius Pivoras ("Mitsubishi Lancer EVO X", 8 vieta bendroje įskaitoje).

Tarp 2WD techniką pasirinkusių ekipažų kova irgi vyko iki pat finišo. Vienu favoritų vadinamas Giedriaus Firanto ekipažas šį ralį prisimins ilgai - jų BMW M3 "stogas" buvo vienas įspūdingiausių, tad automobilį kitoms lenktynėms teks rimtai remontuoti, o greičiausiu 2WD įskaitos (ir LRČ4 klasės) ekipažu tapo Egidijus Valeiša ir Povilas Reisas. BMW M3 važiavę sportininkai bendroje įskaitoje finišo liniją kirto 12-i.

LRČ3 įskaitoje nugalėjo Jonas Pipiras ir Ričardas Baubinas ("Ford Fiesta"), LRČ5 - Tomas Mickus ir Vytis Pauliukonis ("Honda Civic").

Komandų įskaitoje pergalę šventė "N40-Egzotikos" lenktynininkai.