„Žalgiris“ po pratęsimo pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos Superfoods“

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų 20-ojo turo rungtynėse ketvirtadienį Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ svečiuose po pratęsimo 93:94 (17:29, 20:18, 21:12, 25:24; 10:11) turėjo pripažinti Atėnų „Panathinaikos Superfoods“ (Graikija) ekipos, kuriai atstovauja Lukas Lekavičius, pranašumą.

Po 10 žaidimo minučių žalgiriečiai turėjo dviženklį deficitą 17:29, 17-ąją min. atsiliko 23:43, bet prieš ilgąją pertrauką priartėjo 37:47. Trečiąjį kėlinį kauniečiai pradėjo spurtu 16:6 ir 27-ąją min. išlygino rezultatą 53:53, o prieš paskutinį ketvirtį atsiliko vos vienu tašku 58:59. Likus žaisti 4 min., aikštės šeimininkai pirmavo 78:72, bet svečiai laimėjo atkarpą 10:0 ir, prasidėjus paskutinei susitikimo minutei, išsiveržė į priekį 82:78. Likus 16 sek., Atėnų komanda išlygino rezultatą 83:83. Per pridėtą laiką kova vyko taškas į tašką. Likus 4 sek., Kevinas Pangosas išvedė Lietuvos čempionus į priekį 93:92, bet pergalę aikštės šeimininkams išplėšė dvitaškį su sirena pataikęs Nickas Calathesas.

„Žalgiriui“ 21 tašką pelnė Antanas Kavaliauskas, 17 - Aaronas White'as (8 atk. kam.), 14 - Kevinas Pangosas (8 rez. perd.), 12 - Axelis Toupane'as, po 9 - Edgaras Ulanovas ir Artūras Milaknis, 6 - Vasilije Micičius, 3 - Brandonas Daviesas, 2 - Beno Udrihas.

L. Lekavičius per 21 min. pelnė 14 taškų (dvitaškiai 1/3, tritaškiai 2/3, baudos 6/6) ir buvo vienas rezultatyviausių žaidėjų nugalėtojų gretose. Jis dar atkovojo 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus.

Atėnų ekipoje taip pat po 14 taškų surinko Marcusas Denmonas ir Nickas Calathesas (9 rez. perd., 8 atk. kam.), 12 - Jamesas Gistas, 11 - Ianas Vougioukas (8 atk. kam.), 10 - K.C. Riversas.

„Žalgiris“ (12 pergalių/8 pralaimėjimai) turnyro lentelėje užima šeštąją vietą, o „Panathinaikos Superfoods“ (13/7) - penktąją.

Pirmajame rate kauniečiai namuose įveikė Atėnų klubą 80:74.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais vasario 1 dieną namuose su Tel Avivo „Maccabi Fox“ (Izraelis) ekipa.